•  

  Alkohol to jest kurwa gówno

  Nigdy nie pijcie, nigdy kurwa, ja pierdole łeb tak nakurwia, że ja pierdole

  I tu całym sercem przysięgam nigdy więcej nawet kropli tego gówna

  Alkohol to jest kurwa destrukcja

  #alkohol

 •  

  Czyż można wątpić, że w dniu, w którym narzędzia produkcji zostaną oddane do użytku ogółu, gdy wszyscy pracować będą wspólnie, a praca, odzyskując należne jej miejsce, wytwarzać będzie o wiele więcej, niż potrzeba na zaspokojenie wszystkich potrzeb ludzkich, - czyż można wątpić, że wtedy tendencja ta, już dziś tak potężna, upowszechni się tak dalece, iż stanie się właśnie zasadą życia społecznego?

  ~Piotr Kropotkin (Zdobycie chleba, 1892)

  #antykapitalizm #socjalizm #anarchizm #komunizm #ekonomia #cytaty #cytatywielkichludzi
  pokaż całość

  •  

   @Hrpr:

   Zniszczony rynek nieruchomości zaszkodzi wszystkim, łącznie z uratowanymi bezdomnymi

   tylko, że żaden rynek nie będzie zniszczony, bo kapitaliści kiszą pieniądze, większość kiszą, a część wydają na inwestycję, by... kisić więcej pieniędzy

   tu już nawet nie chodzi o rynek nieruchomości (i socjalizm wcale by go nie zniszczył, wręcz przeciwnie), tylko to, że te pieniądze, te środki, które możnaby spożytkować na COKOLWIEK kapitaliści wydają na wille, na giełdę, albo na... nic, po prostu te pieniądze leżą w banku

   i nie wmówisz mi, że jest to w jakikolwiek sposób efektywna ekonomia, bo tak nie jest

   i jeszcze co do rynku nieruchomości to polecam poczytać o Singapurze - może to pomoże na tę kapitalistyczną chorobę
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (35)

 •  

  Po raz kolejny zapraszam do wspólnej gry w plemiona na 145 świecie. Super ustawienia dla casuali, każdy mile widziany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisać w grze do MasaK, albo zarejestrujcie się przez ten link. Jest kilka doświadczonych graczy co wytłumaczą co i jak. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Swiat startuje jutro w południe, serdecznie zapraszam!

  pokaż spoiler https://www.plemiona.pl/invite/PL3PXS3N?ref=player_invite_linkrl


  #plemiona #gry #gryprzegladarkowe #mmorpg #strategie
  pokaż całość

  źródło: plemiona.jpg

 •  

  mój żołądek tak hałasuje, że nie mogę zasnąć

 •  

  lewica: chcemy godnej wypłaty za wykonywaną pracę
  prawica: haha no nikt za darmo pieniędzy nie rozdaje ;)))
  l: ale my chcemy pracować
  p: NIkt. ZA DARMO. nIE ROZDAJE.
  #heheszki #bekazprawakow #antykapitalizm

 •  

  Hubert Walczyński w świetnym tekście rozprawia się z liberalnym i "zdroworozsądkowym" mitem, jakoby rynkowa wartość i wycena jakiejś pracy były obiektywną miarą sensu tej pracy i jej społecznej przydatności. Jest raczej odwrotnie - to, co opłacane słabe przez "wolny rynek", jest zwykle społecznie bardziej przydatne. Fragment na zachętę: "To nie tak, że bankierom płaci się nieproporcjonalnie dużo względem tego, ile wnoszą do społeczeństwa. Gorzej: rzecz w tym, że płacimy im miliony za aktywne niszczenie naszego świata. Dla przykładu – szacunki NEF wskazują, iż szefowie działów marketingu zubażają społeczeństwo o 11 funtów szterlingów na każdy wygenerowany 1 funt. Bankierzy inwestycyjni z londyńskiego City przynoszą straty społeczne rzędu 7 funtów na każdy 1 funt, który generują dla swojego banku. Z drugiej strony, na każdym funcie, który płacimy osobom pracującym jako opiekunki do dzieci – społeczeństwo zyskuje pomiędzy 7,50 a 9 funtów, a jeden funt płacy sprzątacza szpitalnego przekłada się na 10 funtów dla społeczeństwa. Liberałowie uwielbiają opowiadać historie o tym, jak poziom wynagrodzeń jest bezpośrednią pochodną społecznego zapotrzebowania na daną pracę, jej efektywności, posiadania rzadkich umiejętności czy odpowiedzialności, którą podejmują osoby na kierowniczych stanowiskach. Tyle że to nieprawda. Społeczna przydatność, jak widzimy, zdaje się być odwrotnie skorelowana z płacami. Rzadkość umiejętności? Jest bardzo wiele rzadkich umiejętności, których zupełnie nikt nie wynagradza. Efektywność pracy? Fryzjerzy w Szwecji nie operują nożyczkami kilkanaście razy bardziej efektywnie niż fryzjerzy w Indiach, a jednak zarabiają wielokrotnie więcej. A spoglądając na problem historycznie – prezesi korporacji jeszcze w latach 60. zarabiali przeciętnie 20 razy więcej niż szeregowi pracownicy, dziś zarabiają ponad 300 razy więcej. Czyżby nabyli nadludzkich zdolności i stali się piętnaście razy bardziej efektywni, podczas gdy produktywność ich pracowników stoi w miejscu? Również opowieści o odpowiedzialności na najwyższych szczeblach nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Dziś wszyscy CEO mają zapisane w kontraktach sowite odprawy, które sprawiają, że nawet po katastrofalnych decyzjach odchodzą z firm suchą stopą, z milionowym bonusem na pożegnanie".

  link

  #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #libertarianizm
  pokaż całość

  •  

   @blindguardiano:

   Lol nie masz pojecia jak rozbudowany jest marketing i co sie do niego zalicza.

   przyznaję, że wywodem objąłem raczej węższe pojęcie marketingu

   restauracja promuje swoje nowe menu? Jak to ma zrobic zeby ludzie sie dowiedzieli o nowym menu?

   no po prostu informuje np. na stronie internetowej etc jest dużo sposobów, ale marketingowiec nie jest do tego wymagany, bo to tylko informacja "mamy nowe menu", a nie "kupuj, kupuj, kupuj!"

   pomyśl: po co marketingowiec w świecie bez konsumpcjonizmu?
   pokaż całość

  •  

   @blindguardiano:

   Chodzenie do restauracji to konsumcjonizm? Wiesz, ze nawet zrobienie posta na facebuku to jest nawet i godzina roboty jak chcesz ze zdjeciami. I kto to ma robic?

   ale ja nie mówię, żeby nikt tego nie robił, tylko, że "marketing" w stylu "siema, świadczę takie i takie usługi, jak coś to wpadnij" (z pieniędzmi lub bez nevermind) vs kilkuset ludzi w dziale marketingu, badania nad rynkiem etc tylko po to by sprzedać jak najwięcej jest społecznie zbędne

   Pomysl teraz logicznie.
   Ktos ta prace malego marketingu musi wykonac.
   Oczywiscie moze zrobic kucharz ale wtedy na gotowaniu spedzi 7h zamiast 8h a przez 1h bedzie marketingowcem. Wiec logiczne jest ze lepiej jak zrobi to ktos inny np marketingowiec. I na pewno zrobi to lepiej niz kucharz czy ktokolwiek inny. I jak widzisz zsumowany czas pracy bedzie taki w przypadku zatrudnienia marketingowca, jak i w przypadku gdyby go nie bylo.


   ...więc j/w pisałem ten mały "marketing" jest cacy, to "duży" jest zły

   A wg mnie konsumcjonizm jest fajny. W dodatku jest nieobowiazkowy.

   jest obowiązkowy, bo tworzy konsumpcjonistyczną kulturę, w której muszę żyć

   Ja mam jedno zycie, ktore trwa tylko kilkadziesiat lat i chce sprobowac jak najwiecej nowych rzeczy. Sa tez ludzie, ktorzy maja inne potrzeby i ja sie w ich zycie nie wtracam.

   imho to socjalizm lepiej by Ci to umożliwił (tj żyć jak chcesz, spróbować jak najwięcej nowych rzeczy itd), ale to już tylko moje zdanie ;) (i powodzenia życzę w spełnianiu celów)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Well what’s called libertarian in the United States, which is a special U. S. phenomenon, it doesn’t really exist anywhere else -- a little bit in England -- permits a very high level of authority and domination but in the hands of private power: so private power should be unleashed to do whatever it likes. The assumption is that by some kind of magic, concentrated private power will lead to a more free and just society. [...] that kind of libertarianism, in my view, in the current world, is just a call for some of the worst kinds of tyranny, namely unaccountable private tyranny.
  ~Noam Chomsky
  #libertarianizm #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #chomsky
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Rudolf_Tucker

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.