•  

  Witam Panowie,
  od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem porządnego routera do domu. Do tej pory korzystałem z dostarczonego przez orange funboxa2.
  Pokrycie WiFi jaki i stabilność sygnału jest dosyć słaba. Już 4 podłączone urządzenia powodują znaczny spadek wydajności.

  Chciałem dobrać jakieś porządne w miarę nowoczesne urządzenie, które byłoby w przyszłości podstawą do rozbudowy całej sieci domowej - podpięcie NAS, etc..

  Dom ma coś około 230m2, grube betonowe ściany. Dobrze by było gdyby zasięg obejmował też okolice podwórka.
  Zastanawiałem się nad routerem QNAP QHora-301W. Posiada dwa porty 10gb i wifi6, więc jako podstawa do sieci powinno być ok + wydaje się to rozwiązanie na lata. Recenzje są pozytywne no i w końcu jest to QNAP, czyli jakościowo powinno być ok.

  Zastanawiałem się nad konfiguracjami Mesh z repeaterami i wzmacniaczami sygnału -> opędziłoby to problem z zasięgiem wokół domu.

  Dobrze przed zakupem byłoby podpytać czy ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązanie do polecenia.
  Na samą podstawę tj. router/mesh jestem w stanie wydać do 2000zł, choć im taniej tym lepiej :)

  #wifi #telekomunikacja #siecikomputerowe
  pokaż całość

  •  

   Rozumiem, czyli 2k zł to niezbyt dużo, do tego bez kucia ścian się nie obejdzie. Ile mniej więcej będzie mnie kosztował komplet sprzętu? (Robociznę sam ogarnę)
   Zapiszę sobie kontakt gdzieś do Ciebie, odezwę się jak wykombinuję coś ciekawszego :)

  •  

   @RudyRumcajs: Najpierw musisz określić wymagania, ile chcesz osiągnąć megabitów po radiu, potem dobiera się sprzęt. Tak jak pisałem wewnątrz ze trzy sztuki uap-ac a jak na zewnątrz będzie słabo to powiesił bym na dachu dodatkowo unifi uap-ac-m. Mesz jedną sieć, działający roaming (802.11r) i wszystko zgodnie ze sztuką. Te unifi przy sygnale -55dBm wykręcają po 550Mbitów.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Witam Panowie,
  zastanawiam się ostatnimi czasy nad zakupem teleskopu. Dużo czytam na różnych forach o parametrach sprzętu i dużo fachowców kładzie nacisk by wybierać sprzęt z dużą aperaturą.
  Problem w tym, że wiele z tych sprzętów które są polecane, nie są już dostępne w sklepach : https://www.astrozakupy.pl/p/teleskop-gso-newton-12-304-1200-m-lrn-ota/
  Jedyna oferta która mnie zaciekawiła to: Teleskop Sky-Watcher Dobson 10" Pyrex https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-dobson-10-pyrex?from=listing
  Budżet którym dysponuję to 3000-4500 max.
  Z tego co widze duzo osób udziela się pod tym tagiem, więc moze pomożecie mi coś wybrać.

  #astronomia #nasa
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika RudyRumcajs

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)