•  

  Przymierzam się zbudowania własnego sterownika wtryskiwaczy paliwa do mojego Golf'a mkII 1.3NZ (pełen wtrysk) z 1989r. Jestem przekonany że oryginalny sterownik sterował czasem włączenia i wyłączenia wtrysków na podstawie impulsów z czujnika Halla, który znajduje się w aparacie zapłonowym. W internecie znalazłem obrazek jak wygląda tarcza(?) która powoduje impulsy wysyłane do sterownika. Drogą dedukcji stwierdziłem że iskra pojawia się w czasie gdy czujnik Hall'a będzie nad szczeliną "i" (gdyż iskra trwa stosunkowo krótko), a wtrysk nastąpi gdy czujnik Hall'a znajdzie się bezpośrednio nad metalową częścią tarczy "W". Czy dobrze kombinuję? Czy jakoś inaczej to działa? Na załączonym obrazku wkleiłem tarczę powodującą impulsy na czujniku Hall'a i moją interpretację tych impulsów.
  #elektronika #mechanikasamochodowa
  pokaż całość

  źródło: hall_sensor.png

  •  

   @biskup2k:

   Sterownik co najwyżej wykrywa zbocze opadające/rosnące na czujnik halla i a później już elektronicznie dobiera sobie czas wysterowania cewki i otwarcie wtrysku.
   Dokładnie takie coś chcę zrobić, tylko sterowaniem cewki/świec/iskry się nie przejmuję, gdyż fabrycznie w golfie od tego jest osobny moduł.
   Z informacji które znalazłem odwiedziłem się że wtryskiwacze są otwarte przez około 4ms na biegu jałowym - 900RPM (tu jest ładnie to opisane)

   W tym golfie prawdopodobnie masz otwierane wszystkie wtryskiwacze jednocześnie co drugi impuls z czujnika halla.
   To jest ważna informacja dla mnie, tylko możesz mi napisać z czego to otwarcie wtryskiwaczy co drugi impuls czujnika?
   pokaż całość

  •  

   Wysiliłem się i znalazłem odpowiedź na moje drugie pytanie do Biskupa. Także jakbym to napisał na elektrodzie - "Temat uznaję za wyczerpany" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Jakiś czas temu wpadłem w poślizg i zatrzymałem się dopiero na barierce energochłonnej. Skończyło się tylko na wymianie błotnika, atrapy z przodu i jednej felgi (miała mocne wgniecenie w jednym miejscu), na lewarku jak podniosłem auto to od spodu nie widać było jakiś uszkodzeń zawieszenia. Auto wizualnie doprowadziłem do poprzedniego stanu, jednak teraz gdy chce jechać prosto muszę mieć kierownice skręconą trochę w lewo. Czy samo ustawienie zbieżności naprawi mi ten problem? Czy jeszcze jakieś części zawieszenia muszę wymienić?
  #mechanika #mechanikasamochodowa
  pokaż całość

 •  

  #pracasezonowa #zagranico #emigracja #praca
  Cześć poleci ktoś jakąś agencję pracy sezonowej? Chcę sobie dorobić w wakacje. Lipa taka jest że późno osiemnaście mam, no i CV puste bo tylko na czarno pracowałem w przeszłości xD

  •  

   @Talvisota: Nic nie szkodzi z tą późną osiemnastką. Ważne żebyś dowód osobisty miał, bo umowę i tak podpisujesz krótko przed wyjazdem albo zagranico (choć jest to zła praktyka). W CV wypisz te roboty na czarno, ja tak robię, i nigdy nikt sie nie przyczepiał do tego. Inna sprawa jakbyś 5 lat robił na czarno w Januszpolu, w tedy by się pewnie zapytali o co chodzi, takie roboty po 2-3msc bez dokumentów normalnie przechodzą.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Oglądając S01E09 #got zauważyłem że Ned Stark na swoim karku ma znamię(?) przypominająca sokoła z herbu Arrynów.
  Jest to easter egg, albo czy powstała już jakaś redditowa teoria na ten temat?
  #graotron #gameofthrones #seriale

  •  

   @oko_ci_skoko: Też tak na początku pomyślałem, ale nic podobnego na google grafika nie znalazłem pod hasłem "Sean Bean tatto". Druga sprawa czy makijażyści, czy ludzi odpowiedzialni za postprodukcje nie mogli się postarać i lepiej tego ukryć?
   @Gjt1337: Jest to wytłumaczenie, ale wypadałoby żeby Robert miał takie samo - może trzeba będzie jeszcze raz obejrzeć początek serialu i zobaczyć czy gdzieś nie odsłania trochę królewskiego ciała i dyskretnie pokazuje swojego sokoła.
   Może faktycznie trzeba się z tym faktem udać na reddita. Kto wie, może ktoś się dopatrzy w tym znamieniu smoka, co w połączeniu ze zbieżnością czasową faktu wyklucia się smoków Dany rzuci nowe światło na całą serie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika RusXBlack

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)