•  

  Też byłem na #euroweek wtedy to nazywało się kolonie.
  Też było multikulti bo obok była inna kolonia. Biedne dzieci z domów dziecka które kradły. Wtedy pierwszy raz zobaczyłem jak wyglądają brudasy - co za dzicz gdzie tylko się ruszyli to kradli!
  Wtedy też pierwszy raz grałem w butelkę z dziewczynami (pierwsze pedofilne doświadczenie z 13 letnią Kasią) . Przez szybę podglądaliśmy jak opiekun rucha kelnerkę z kuchni, pierwszy raz piłem piwo, paliłem papierosa. Robiłem też zdjęcia przez całą kolonię miałem ich 36 sztuk! nie to co teraz psryk i masz :(. Utrzymuję nawet kontakt z jedną dziewczyną którą poznałem na koloni. po prawie 30 latach. No i najgorsze - braliśmy grupowe prysznice chłopcy z chłopcami - nagie młode pisiorki schylające się po mydło. Tego nigdy mi nie wybaczyła moja żona homoseksualizmu którym zaraziłem na #euroweek-kolonia. Wypomina mi to za każdym razem kiedy ruch**am naszego psa.

  Jak widać te wszystkie wymyślone gówna są złe dla młodych ludzi, lepiej siedzieć w piwnicy żreć cebulę i oglądać redtube tak długo żeby wszystko później się kojarzyło z seksem. #bekazpodludzi #bekazprawakow
  pozdrowienia od #neuropa
  pokaż całość

 •  

  Wiecie, że tego całego syfu z euroweekiem można było uniknąć, gdyby @Moderacja zachowała się normalnie?

  Niepotrzebne były rasistowskie komentarze o "brudasach" itp.,
  Niepotrzebne było bronienie opiekunów tym, że dziewczyny "same chciały" i posądzanie ich o lekkie obyczaje,
  Niepotrzebna była gównoburza ideologiczna.

  Tego wszystkiego dało się uniknąć, gdyby moderacja - zamiast zdejmować jedno po drugim znalezisko i rozdawać bany (łącznie z tym znaleziskiem, które informowało o terminach Euroweek i linkowało do ich oficjalnej strony - przecież to jakieś ekstremum upadku) - po prostu kazała zamazać twarze. Nikt by nie miał pretensji.

  Ale nie, przecież trzeba było pokazać kto tu rządzi. I jaka jest jedynie słuszna linia ideologiczna moderacyjnego jaśniepaństwa. Skoro chodzi o cudzoziemców, to na pewno rasizm i mowa nienawiści; trzeba wywalić, uciszyć, żeby przypadkiem nikt się o sprawie nie dowiedział, a tych "faszystów" co to wrzucili - pobanować i nie będzie tematu. Przecież po drugiej stronie jest fundacja, biorąca granty z UE i mająca powiązania z Sorosem, więc z definicji jest nasza i nie może na nią paść nawet cień podejrzeń, a myśmy są moderacja i po naszej stronie jest racja. W rzyci tam z regulaminem. Co nie?

  No to macie. Nie tylko efekt Streisand wypieprzył skalę, ale dodatkowo utraciliście resztki wiarygodności i szacunku u normalnych userów (niezależnie od poglądów). Pogratulować.

  Nie wiem co musiałoby się stać, żebyście wyszli z tego z twarzą. Ja bym zaczął od przeproszenia Sknerusa i wszystkich poszkodowanych i odsunięcia od moderowania tej dziewczyny, co narobiła burdelu.

  Lubić was już pewnie nikt raczej nie będzie, bo wy też swoich użytkowników nie lubicie. Do tego stopnia, że nawet nie zniżacie się do udzielenia nam wyjaśnień.

  #euroweek #neuropa #4konserwy #moderacjacontent
  pokaż całość

 •  

  Dlaczego #euroweek tak bardzo boli prawaków:
  - Młodzież, często z biedniejszych środowisk, ma okazję pozwiedzać Europę i poznać ludzi z innych krajów. Ktoś mający znajomych z innych kultur, krajów, kto zobaczył to wszystko na żywo, nie będzie ochoczo łykał prawackiej propagandy sterowanej z Kremla o upadającym Zachodzie, islamizacjach, strefach "no go" i uchodźcach. Zmniejsza to tym samym poparcie dla prawicowych populistów w środowiskach, w których tradycyjnie mają największe poparcie - czyli biedniejszych ludzi, gorzej wykształconych, którym łatwo wmówić, że ich wszystkie problemy są spowodowane przez ludzi o innym kolorze skóry.

  - Program ten jest finansowany przez UE. A jak UE, to i Soros. Świetna pożywka dla teorii spiskowych o "białym ludobójstwie", islamizacji i tak dalej.

  - Fakt, że kościół katolicki przez wiele lat systemowo krył pedofilię jest dobrze udokumentowany. Są liczne wyroki sądowe na całym świecie i wiele krajów wyciągnęło wobec KK konsekwencje. Natomiast w prawicowym umyśle jedna z głównych dyrektyw to symetryzm - "obie strony są tak samo złe". Jeżeli KK chronił pedofilów, to UE na spółkę z lewakami także musi to robić. Nie ma innej możliwości. Stąd co chwila afery z powietrza pokroju pizzagate czy obecna, oparte na teoriach spiskowych i wątpliwych dowodach.

  Innymi słowy, mamy tutaj do czynienia z klasycznym prawicowym trójkątem:
  Islamizacja? Jest.
  Soros? Jest.
  Pedofilia? Jest.

  #bekazprawakow #neuropa #4konserwy.ru
  pokaż całość

 •  

  #euroweek #4konserwy #neuropa #moderacja #bekazmoderacji #moderacjacontent

  Jako, że mija już bodaj 3 dzień a wykop wciąż płonie, chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do nagłośnienia tego co działo się na turnusach euroweek.

  Po pierwsze podziękowanie dla wykopków, którzy wyciągnęli z czeluści internetów relacje z 4chana i puścili w ponowny obieg.

  Po drugie podziękowania dla moderacji za skasowanie oryginalnego znaleziska, ręczne usuwanie wpisów z gorących, gównotłumaczenia i straszenie pozwami. Bez was kochana moderacjo nie udałoby się stworzyć tak ogromnego społecznego sprzeciwu i rozdmuchania afery na skalę światową.

  Łzy wzruszenia ciekną po mojej twarzy gdy to piszę. Największe podziękowania należą się wszakże neuropie za konsekwentne próby obrony obrzydliwego wykorzystywania dziecięcej naiwności przez pozaeuropejskich opiekunów turnusu. Nikt nie zrobił tyle dla zmobilizowania eurosceptyków i przeciwników masowej imigracji na wykopie co wy. Dziękuję pan neuropa.
  pokaż całość

 •  

  Ale beka z prawaków odnośnie "afery" #euroweek

  Rozpoczęło się biadolenie, że jakiś dzban dostał bana za znalezisko, w którym podaje nieprawdziwe informację na temat tej imprezy.

  - łolaboga zła moderacja banuje
  - ło matko wolnosc słowa ograniczajo !!!!111!! one one
  - ło matka tęczowa nawałnica w natarciu
  - aj aj kręcmy małysza,
  - oj oj oj oj przeca rozpowszechnanie cudzych zdjęć to nic złego
  - kwiiiii neuropa kwiii tvn kwiii lewaki kwiiiiiii
  - rewolucja rewolucja
  - oddajta nam ziomaaaaaa a a a

  A przyjrzyjmy się faktom
  - impreza #euroweek odbywa się od wielu lat i ma bardzo pozytywny wpływ na walkę z uprzedzaniami
  - autor zmanipulował znalezisko zamieszczając zdjęcia pasujące pod jego tezę
  - zostało naruszone dobre imię osób znajdujących się na zdjęciach
  - autor znaleziska prowadzi polityczne wojenki
  - autor znaleziska jest ewidentnym rasistą i ksenofobem (każdy rozsądny człowiek uzna te określenia za negatywne)

  No i najważniejsze. Jak moderacja wykopu jest taka zła to czemu te dzbany nie pousuwają kont i nie przeniosą się na jakiś duży prawicowy portal taki jak ......

  hmmm
  hmmmmmmm
  ...
  no nie ma dużych prawicowych portali, tylko jakieś gównostronki. Ale jak się nie podoba na wykopie to ktoś ich tu siłą trzyma czy jak?
  Pewnie taki dzban jeden z drugiem wsadza łeb do piekarnika i narzeka, że gorąco i to wina lewakóf.
  Ehhhh
  W sumie szkoda nerwów.

  #bekazprawakow #bekazpodludzi #neuropa #bekazkatoli
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Abstrahując od tego kto ma rację w tej całej sprawie, dziwi mnie jedna rzecz. Wczoraj pewien Mirek dodał znalezisko związane z aferą które było ewidentnie niewygodne dla moderacji(oświadczenie Mirka który dostał bana w związku z całym tym zamieszaniem). Moderacja po kilku minutach zbanowała użytkownika który dodał owo znalezisko(z oświadczeniem) za multikonta. Nie wiem czy faktycznie były to jego multi, ale zastanawia mnie dlaczego skoro jedno z tych rzekomych multikont miało ponad 3 lata to dlaczego akurat po opublikowaniu "niewygodnego" znaleziska ten użytkownik dostał bana? Dlaczego nie wcześniej? Czyżby moderacja miała więcej takich "haków" i jak nie podskakujesz to zostawiamy cię w spokoju, ale jak coś nam się nie spodoba to "pyk, 5 minut i banik"? Dziwne, przypomina to trochę trzymanie niewygodnych teczek przez służby i używanie ich do kompromitacji/likwidacji opozycjonistów czy wrogów kiedy nam pasuje.
  #przegryw #afera #euroweek #4konserwy #lewackalogika

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  pokaż całość

 •  

  #euroweek kolejne fake news robi furorę na wykop.peel. Zresztą to nie pierwszy fake na tym portalu przez lata było tu setki fejków, #pizzagate zarzutek i manipulacji. Wszystkie ochoczo łykane przez elitę wykopu niczym pelikan łyka rybę. To właśnie ten ptak stał duchowym zwierzęciem wykopu i uważam że jesteśmy mu coś winni. Powinniśmy jako #wykop chronić te ptaki. Zrobić zbiórkę pieniędzy, UWAGA Dlatego za każdy plus pod tym wpisem wpłacę złotówkę na WWF na ochronę mir.. Pelikanów.
  #pelikany
  pokaż całość

  źródło: dobas.art.pl

 •  

  Niech ktoś o co chodzi z aferą #euroweek
  Ja byłem na obozie dwa razy i nic z tego co ludzie piszą nie miało miejsca XD zdjęcia są robione w ostatnim dniu kiedy wszyscy się żegnają. Ach, Wykopki Wy pelikany

 •  

  nie napisałem zupełnie nic obraźliwego, tylko przedstawiłem swój punkt widzenia
  no i co można powiedzieć, kiedy naprawdę próbuje się z kimś nawiązać dialog mimo odmiennych poglądów, przedstawiając swój punkt widzenia pisząc przez pół godziny odpowiedź na te pseudointeligenckie wypociny?
  tym razem już polecę inwektywą i stwierdzę, że mogłem się spodziewać takiej pedalskiej reakcji
  usunięcie mojego komentarza i zasugerowanie w swoim, że było tam coś niestosownego to jest mega żenada i po prostu kolejny autodestrukcyjny cios w środowisko lgbt kiedy reprezentują je takie ćwierćmózgi
  miłego dnia :)

  #bekazpodludzi #bekazlewactwa #lgbt
  pokaż całość

  źródło: ddd.png

 •  

  #bekazlewactwa #lewackalogika #4konserwy #bekazneuropy

  https://www.wykop.pl/link/4690403/integracja-maloletnich-polek-i-uchodzcow-podczas-obozow-euroweek-na-dolnym-sl/

  Mamy oto takie znalezisko. Zdjęć wyglądających na co najmniej kontrowersyjne, jest dużo. Tak samo dowody wskazujące na to, że relacje łączące część osób z podopiecznymi to coś "więcej". Dodatkowo pojawiają się wypowiedzi uczestników tego obozu w poprzednich latach, które potwierdzają obraz, który wyłania się z tych materiałów. Dość ciekawa sprawa, budząca wątpliwości i słuszne obawy o możliwość wykorzystywania dzieci (pedo i efebo filii), która mogła mieć miejsce na tych obozach. Ale zaraz, co to? Czyż to nie neuropki, tropiciele pedofilów i obrońcy dzieci zakopują?! Ależ dlaczego? lawa_oburzonych.jpg.
  pokaż całość

 •  

  Jest to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych w historii byłego NRD. Znana jest w Niemczech pod nazwą „Krzyżówkowe morderstwo”, gdyż sprawca zbrodni wykryty został dzięki kilku gazetowym krzyżówkom, po których znalezieniu przeprowadzono badanie pisma na niespotykaną skalę. Próbkę pisma stanowiły litery wpisane do owych kilku krzyżówek – z tego też powodu „Krzyżówkowe morderstwo” jest najprawdopodobniej precedensem na skalę światową.

  Halle-Neustadt – socjalistyczne marzenie
  Miasto Halle-Neustadt zbudowane zostało w połowie lat 60. ubiegłego wieku specjalnie dla pracowników przemysłu chemicznego. Halle-Neustadt, promowane jako socjalistyczne marzenie szczęśliwego człowieka, to właściwie jedno wielkie osiedle bloków przeznaczonych dla około stu tysięcy mieszkańców. Lars Bense urodzony w roku 1973 był typowym dzieckiem tego socjalistycznego miasta.

  Wyjście do kina

  Jest 15 stycznia 1981 roku. Lars, uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej, wybiera się w tym dniu do kina. Na dworze pada śnieg.
  Po seansie chłopiec nie pojawia się w domu. Rodzice zaczynają się niepokoić. Około godziny 18 zawiadamiają policję o jego zaginięciu (enerdowska policja to Volkspolizei – tzw. „Policja Ludowa”, czyli odpowiednik Milicji Obywatelskiej). Jeszcze tego samego dnia o godz. 20 rozpoczynają się poszukiwania chłopca. Są znacznie utrudnione za sprawą śnieżnej pogody, jednak akcja prowadzona jest także i w nocy, a funkcjonariuszom pomagają wolontariusze Policji Ludowej, tj. zorganizowana grupa zaangażowanych obywateli. Przeszukiwane są wszystkie potencjalnie „podejrzane” miejsca, a w szczególności pomieszczenia piwniczne w budynkach stojących w okolicy, w której mieszka rodzina Bense. Akcja nie przynosi jednak żadnych rezultatów.

  Żadnego śladu

  Dwa dni po zaginięciu chłopca w prasie ukazuje się oficjalny komunikat na ten temat wraz ze zdjęciem Larsa. Mieszkańcy Halle-Neustadt proszeni są o pomoc w odnalezieniu dziecka.
  Ówczesny rejonowy komisariat policji mieści się w budynku komendy straży pożarnej. Cztery pomieszczenia leżące na czwartym piętrze budynku przeznaczone zostają dla funkcjonariuszy specjalizujących się w sprawach morderstw. Pierwotne plany są takie, że policja ma tu odbywać narady i koordynować poszukiwania chłopca. Prócz wersji porwania śledczy biorą pod uwagę, że chłopiec mógł wpaść do rzeki i utonąć; za nieprawdopodobną – po uwzględnieniu sytuacji rodzinnej w domu Larsa – uznają jego ucieczkę z domu. Po sprawdzeniu wszystkich, jak się zdaje, wchodzących w grę miejsc, poszukiwania prowadzone są także w kanałach biegnących pod ziemią, jednak nikt nie trafia na żaden ślad Larsa Bense.
  Tak się składa, że blok, w którym mieszka rodzina Larsa, stoi dokładnie naprzeciwko komendy, po drugiej stronie ulicy. Kapitan Siegfried Schwarz, szef ówczesnego Wydziału zabójstw okręgu  Halle, jeszcze po latach wspomina, jak w ówczesnym czasie, siedząc w pracy, stawał przy oknie swojego gabinetu i spoglądał w okna mieszkania rodziny Larsa, zastanawiając się, co mogło stać się z chłopcem.
  Walizka na torach
  14 dni po zaginięciu Larsa na trasie Halle-Lipsk dróżnik wykonuje rutynowy obchód torów. Na odcinku 107, 4 km zauważa leżącą niedaleko torów walizkę. Z ciekawości otwiera ją – i dostrzega owinięte w folię ciało dziecka. Dróżnik, przerażony, odskakuje na bok.
  Wkrótce na miejscu jest już policja. Funkcjonariusze podejrzewają, że może chodzić o zaginionego od dwóch tygodni Larsa Bense. Już w południe walizka wraz z zawartością zostaje dostarczona do Instytutu medycyny sądowej w Lipsku. Dopiero po obfotografowaniu walizka zostaje otwarta. Zwłoki dziecka zapakowane są w plastikowy worek; obok znajduje się kilka zgniecionych, przemoczonych gazet.
  W wyniku obdukcji lekarze stwierdzają, że chłopiec został wykorzystany seksualnie, a jego śmierć nastąpiła w wyniku uderzeń tępym narzędziem w głowę. Na ciele dziecka znaleziono wiele ran kłutych.
  Krzyżówki w gazetach
  Sama walizka wraz ze znajdującymi się w niej gazetami zostaje zabezpieczona i przewieziona do Halle w celu dalszych badań. Jak się okazuje, w każdej z kilku gazet są częściowo rozwiązane przez kogoś krzyżówki.
  Od początku jest oczywiste, że dotarcie do sprawcy morderstwa nie będzie łatwe. Kapitan Siegfried Schwarz wspomina po latach, że od początku miał wtedy przeczucie, iż to właśnie krzyżówki okażą się jedyną możliwą do wykorzystania wskazówką.
  Niespotykana akcja
  Zespół powołany do rozwiązania tej sprawy postanawia przeprowadzić akcję niespotykaną dotychczas w historii kryminalistyki NRD, tj. zebrać próbki pisma od wszystkich mieszkańców Halle-Neustadt. Jest to przedsięwzięcie o ogromnym zasięgu, ale policja jest pewna jednego: jeśli nie uda się dotrzeć do sprawcy przez pismo, to wkrótce będzie kolejna ofiara.
  Funkcjonariusze obchodzą zatem wszystkie mieszkania, klatka po klatce, blok po bloku, i proszą wszystkie osoby z każdego lokalu o napisanie krótkiego (wcześniej ustalonego) tekstu. Akcja ta jest bardzo żmudna – wprawdzie zdarza się, że przy jednej wizycie udaje się jednocześnie zebrać próbki pisma od kilku osób, jednak często nie wszyscy są obecni – i wtedy trzeba się umawiać na inny termin.
  Czynności te przeprowadza się systematycznie i niezwykle starannie, nikt nie jest pomijany, nawet te osoby, które w owym czasie zmarły lub się wyprowadziły (w takich sytuacjach próbki pisma dostarczane są z dokumentacji meldunkowej lub ubezpieczeniowej). Trzeba też bardzo dokładnie wypytywać o to, czy i kiedy w danym mieszkaniu przebywały jakieś osoby odwiedzające. Konieczne jest również dowiadywanie się (co z zasady wymaga dużej subtelności), kto i gdzie mieszka bez obowiązującego meldunku.
  Akcja ta wymaga ogromnych nakładów osobowych, a przy tym wiadomo, że będzie wymagać ich jeszcze przez długi czas – Halle-Neustadt liczy wówczas sto tysięcy mieszkańców. Po domach chodzą więc (zarówno w mundurach, jak i w cywilu) funkcjonariusze wszelkiego rodzaju: z policji kryminalnej, drogowej, oddziałów prewencyjnych, także strażacy.
  Działania te są jak szukanie igły w stogu siana i wszyscy biorący w niej udział zdają sobie z tego sprawę. Motywację stanowi jednak myśl: to najważniejszy ślad, jaki jest w tej sprawie..
  Czyja jest ta walizka?
  Policjanci prócz tego działają na inne sposoby. Kapitan Schwarz, licząc się z możliwością dojścia do sprawcy dzięki odnalezieniu właściciela walizki, wpada na pomysł wystawienia jej na widok publiczny, i to konkretnie w sklepie znajdującym się dokładnie naprzeciwko miejsca, w którym Lars widziany był ostatni raz. Kierownictwo sklepu wprawdzie dość mocno protestuje, ale kapitan w końcu stawia na swoim.
  Przy walizce zostaje umieszczona informacja, że przedmiot ten jest prezentowany w celu wyjaśnienia sprawy ciężkiego przestępstwa; nie ma żadnych wskazówek, że może chodzić o sprawę Larsa Bense. Przez dwa dni po wystawieniu sklep jest non stop obserwowany.
  Działania te nie przynoszą jednak żadnych rezultatów, być może dlatego, że walizka jest produktem masowym. Na trop przestępcy nie naprowadza także plastikowy worek, w który owinięte były zwłoki dziecka: okazuje się, że jest to opakowanie kołder, także produkowanych na masową skalę.

  Wciąż jedyna droga

  W tym momencie już wyraźnie widać, że pismo rzeczywiście jest jedynym pozostałym w sprawie tropem. Akcja zbierania próbek cały czas trwa. Wydział zabójstw zostaje poszerzony o specjalną komórkę, której zadaniem jest analiza pisma: jest to 6-7 osób; siedzą w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu i zajmują się wyłącznie porównywaniem próbek z oryginałami.
  Równolegle z tymi działaniami przeprowadzane są systematyczne akcje zbierania starych gazet. Młodzi ludzie, a konkretnie tzw. pionierzy, w wyznaczonych częściach osiedli, zbierają makulaturę. Gazety są sortowane, a następnie przeszukiwane przez funkcjonariuszy policji pod kątem wypełnionych w nich krzyżówek. Cel tej akcji jest taki, żeby w razie stwierdzonego podobieństwa móc zawęzić geograficznie krąg poszukiwań autora pisma.
  Jednocześnie policja czeka na opinię biegłych, którzy – na podstawie posiadanych oryginalnych próbek – będą mogli powiedzieć coś o autorze pisma z krzyżówek w walizce. W końcu opinia jest gotowa: według biegłych krzyżówki wypełnione zostały przez kobietę w średnim wieku.
  W opinii śledczych informacja ta oznacza jedno: że autor pisma i sprawca to dwie różne osoby. Odnalezienie tej pierwszej daje jednak możliwość dotarcia do sprawcy, tak więc dalsze poszukiwania nie tracą przez to sensu.
  Poszerzenie działań
  Środowisko karanych wcześniej homoseksualistów i pedofilów jest bardzo dokładnie prześwietlane, policjanci nie natrafiają jednak na żadną informację mogącą mieć związek z zaginięciem Larsa.
  Pod koniec marca, po 2 miesiącach pracy nad porównywaniem próbek pisma i przeprowadzeniu blisko tysiąca ośmiuset przesłuchań i rozpytań, wciąż nie ma żadnego efektu. Odbywa się narada, na której policja podsumowuje dotychczasowe działania i podejmuje decyzję o poszerzeniu ich zakresu. Badaniem objęte zostają dodatkowe dokumenty, tj. 95 tysięcy formularzy do nadawania telegramów, 40 tysięcy wniosków o zarejestrowanie samochodu, 250 tysięcy wniosków o wystawienie dowodu osobistego, prócz tego około 100 tysięcy akt kadrowych zakładów chemicznych. Adolf Döling, szef komórki zajmującej się analizą pisma, coraz bardziej obawia się tego, żeby – za sprawą nieprawidłowej pracy osoby sprawdzającej – nie umknęła jakaś próbka.

  Nadchodzi lato.
  Wielomiesięczna praca, która nie przyniosłefektu, oraz zmęczenie spowodowane mnóstwem nadgodzin wywołują kryzys u wszystkich osób zajmujących się tą sprawą. Przejawia się ono tym, że spada motywacja uczestników oraz wiara w powodzenie przedsięwzięcia. Mija wrzesień, październik, poczucie beznadziejności w zespole wzrasta.
  Ten spadek wiary jest, jak się zdaje, uzasadniony, bo dotychczasowe nakłady pracy były przeogromne i pozostają bez efektów, a przy tym próbki pisma pobrano dopiero od 20 tysięcy mieszkańców Halle-Neustadt. Przy takim tempie i nakładzie sił potrzeba jeszcze co najmniej dwóch i pół roku, żeby pobrać próbki pisma od wszystkich mieszkańców miasta.
  Śledczy postanawiają uprościć metodę pobierania próbek: osobie badanej podsuwa się wyłącznie schemat krzyżówki do uzupełnienia.

  Niespodziewany przełom

  10 listopada, zgodnie z wyznaczoną kolejnością, próbki pisma mają być pobierane od mieszkańców bloku nr 398. W jednym z lokali mieszka czterdziestoparoletnia pani G., jednakże niestety nie ma jej obecnie w domu. Jak dowiaduje się funkcjonariusz pobierający próbki, pani G. przebywa nad morzem, gdzie pracuje jako pomoc sezonowa w kurorcie nadbałtyckim Wustrow.
  Tak jak to jest przyjęte, próbkę pisma od takiej osoby pobiera miejscowa policja. Tak też się dzieje: ponieważ p. G. jest kelnerką w kawiarni przy plaży, tam właśnie zostaje pobrana od niej próbka pisma. Próbka ta zostaje następnie przekazana do Halle, gdzie dociera dokładnie w piątek 13 listopada, a kilka dni później trafia do rąk śledczego analizującego pismo.

  „To ona!”

  Już po pierwszym spojrzeniu na pismo pani G. policjant ma niemal pewność, że jest ono zgodne z tym, które znaleziono na krzyżówkach w walizce. Biegnie do przełożonych, ci zaś natychmiast kontaktują się z policją w Wustrow. Wkrótce śledczy w Halle otrzymują informację zwrotną, według której pani G. nie ma obecnie w pracy – jest w drodze do Werder (Havel) w powiecie poczdamskim, gdzie jest umówiona ze swoją 20-letnią córką. Stamtąd obydwie kobiety mają razem udać się na urlop.
  Czterech funkcjonariuszy policji kryminalnej (wśród nich Adolf Döling) jedzie jeszcze tej samej nocy dwoma autami z Halle do Werder. Między piątą a wpół do szóstej nad ranem docierają na miejsce. Dwóch funkcjonariuszy wchodzi do domu, w którym przebywa matka wraz z córką. Obydwie kobiety są kompletnie zaskoczone wizytą. Gdy padają pierwsze pytania, od razu widać, że nie mają o niczym pojęcia, a sprawcy należy raczej szukać wśród osób będących z nimi w kontakcie.

  Sprawca

  Zarówno pani G., jak i jej córka, zostają poproszone o udanie się wraz z funkcjonariuszami do auta. Jeszcze w drodze do Halle w trakcie rozmowy policjanci uzyskują informację, że jakiś czas temu córka pani G. miała chłopaka (który przez pewien czas był w posiadaniu kluczy do ich mieszkania). Imię i nazwisko chłopaka przekazane zostaje drogą radiową do Halle.
  Jest nim dziewiętnastolatek Matthias S., mieszkaniec Halle. Obecnie, jak dowiadują się policjanci, Matthias S. przebywa w Turyngii w mieście Friedrichroda. Pracuje tam w otwartym rok wcześniej domu wczasowym Związków Zawodowych – jest pracownikiem działu technicznego.
  Tego samego dnia Matthias S. zostaje aresztowany w miejscu pracy. Wiadomość o tym lotem błyskawicy roznosi się po ośrodku. Koledzy Matthiasa S. oraz inni pracownicy domu wczasowego nie mają pojęcia, o co chodzi. Podejrzewają, że aresztowanie ma jakiś związek z kradzieżą, która miała tu miejsce jakiś czas temu, a dotychczas nie została wyjaśniona.

  Zeznanie

  Matthias S. zostaje przewieziony do Halle. Jego przesłuchanie trwa wiele godzin, aż do nocy. W końcu przyznaje się do swojego czynu. Opowiada, że nieznajomego mu chłopca spotkał i zagadnął pod kinem. Kusząc go tym, że pokaże mu samochodziki, zaprowadził go do mieszkania pani G., wiedząc, że w tym czasie nikogo w nim nie będzie. W mieszkaniu wykorzystał chłopca seksualnie, a następnie, ze strachu przed zdemaskowaniem, zabił go, uderzając go wielokrotnie młotkiem w głowę. Ponieważ chłopiec wciąż żył, Matthias S. dźgnął go jeszcze kilka razy nożem w okolice serca. Potem włożył ciało do walizki (należącej do pani G.), a leżące w pokoju gazety wykorzystał jako materiał do wypełnienia pustych miejsc. Następnie wraz z walizką udał się do pociągu jadącego do Lipska. Walizkę z ciałem wyrzucił przez okno na trasie w trakcie jazdy pociągu.

  Rodzice sprawcy

  Po aresztowaniu Matthiasa S. do prokuratury zgłasza się jego ojciec z zapytaniem, z jakiego powodu jego syn został zatrzymany. Gdy dowiaduje się, że Matthias S. jest mordercą siedmioletniego Larsa Bense, doznaje szoku.
  Od tamtego momentu rodzice Matthiasa S. nie ważą się wyjść na ulicę ani nie pojawiają się w pracy. Władze znajdują dla nich nową tożsamość, zupełnie nowe miejsce zamieszkania i nowe miejsca pracy.
  21 listopada miejscowa gazeta podaje jedynie krótki komunikat o schwytaniu sprawcy, i to na drugiej stronie.

  Proces

  W lecie roku 1982 rozpoczyna się proces Matthiasa S. Za sprawą zeznań jego dziewczyny w trakcie procesu wychodzi na jaw zaburzona seksualność Matthiasa S., manifestująca się m.in. w tym, że przed stosunkiem zmuszał swoją dziewczynę do opowiadania mu w kontekście seksualnym o małych chłopcach.
  Matthias S. zostaje skazany na dożywocie i pozbawienie praw publicznych.

  Nowy wyrok

  Po przełomie wyroki z czasów NRD zostają poddane weryfikacji. W rozumieniu prawa Republiki Federalnej Niemiec Matthias S. był w momencie popełnienia zbrodni przestępcą młodocianym, tak więc zgodnie z tym postępowanie przeciwko niemu zostaje podjęte ponownie.
  W nowym procesie Matthias S. również otrzymuje wyrok dożywocia, jednakże orzeka się skrócenie kary do (pozostających jeszcze) lat dziesięciu z jednoczesnym nakazem pobytu skazanego w Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Uchtspringe. Ma to stworzyć szanse wyleczenia Matthiasa S. z jego chorobliwych fantazji seksualnych i tym samym dać przynajmniej częściową gwarancję, że nie powróci on na drogę przestępstwa.
  Nie-prawdziwa historia po 30 latach
  W 2013 roku zapomniana już nieco sprawa „krzyżówkowego morderstwa” niespodziewanie trafia na pierwsze strony gazet. Dzieje się tak dlatego, że ukazuje się książka „Der Kreuzworträtselmord. Die wahre Geschichte” („Krzyżówkowe morderstwo. Prawdziwa historia”), napisana przez Kerstin Apel, byłą dziewczynę Matthiasa S.
  W książce autorka podaje zupełnie inną wersję wydarzeń z 1981 roku: twierdzi, że wiedziała o zbrodni i nawet pomogła swojemu chłopakowi w pozbyciu się ciała dziecka. W mediach robi się zamieszanie, a sprawa trafia do prokuratury ze względu na konieczność rozpatrzenia ewentualnego współudziału autorki w przestępstwie. Wydawnictwo wydaje publiczne oświadczenie, w którym stwierdza, że książka jest absolutną fikcją, i podkreśla, że uwaga ta zamieszczona została również na początku książki. Wydawnictwo dodaje, że autorka, mimo że jej opowieść bazuje na wydarzeniach autentycznych, miała prawo do ich artystycznego przetworzenia.
  Sprawa rok później zostaje umorzona, a sama autorka przyznaje, że dodała i „ubarwiła” niektóre fakty w celu udramatyzowania zaprezentowanych wydarzeń.
  Źródło sprawykryminalne.pl
  #kryminalne #kryminalistyka #niemcy #morderstwo
  pokaż całość

 •  

  Mam takie pytanko... niedługo zmieniam #pracbaza i muszę zrobić badania wstępne (standardowe + kontakt z czynnikiem biologicznym + jazda samochodem). Orientuje się ktoś gdzie w #lublin zrobię je najszybciej (da radę to ogarnąć w popołudnie tak od 16 00 czy trzeba cały dzień przeznaczyć?) i jaki to mniej więcej będzie koszt?

  źródło: wykop.pl

 •  

  https://www.wykop.pl/link/4675693/ponad-polowa-polek-w-wieku-25-34-lat-nie-pracuje/

  #neuropa wykopała kolejnego fake newsa na główną xD

  1581 wykopów xD

  Najwyżej plusowany komentarz od neuropejskiego trolla @pk347 xD

  Tymczasem dane GUS I kwartał 2018 - wiek 25-34 - pracuje 84 %. Wiek 35-44 - pracuje 87 %

  #bekazlewactwa #4konserwy #moderacjacontent #afera #wykop #moderacja
  pokaż całość

  źródło: 990px.pl

 •  

  Stażystka Monika Suchodolsky podziwiającą prezent od prezydenta Billa Conona. Waszyngton, Biały Dom, rok 1996, fotograf nieznany.

  #kononowicz #suchodolski

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Sagitarius

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)