•  

  Witajcie Mirki i Mirabelki!
  Nastąpił ten czas kiedy muszę poprawić stan swojej garderoby.
  Problem jest taki, że większość koszulek, których jakość by mi odpowiadała jest oznaczona jakimś logo, co również mam wrażenie, że winduje cenę, a ja zaś jestem fanem tych gładkich, o klasycznych kolorach. Z drugiej strony w internecie jest pełno tych bez nadruków czy logo po ~10zł lub niewiele więcej za sztukę i mam wątpliwości co do ich jakości.
  Czy jesteście w stanie polecić jakąś markę lub miejsce gdzie mogę kupić rozsądnej jakości koszulki czy inne podstawowe części garderoby na co dzień, gładkie, o fajnym stosunku cena/jakość?
  Konkretnie - szukam podkoszulków z kołnierzem w serek lub okrągłych, chinosów, jeansów. Wszystko w wariancie slim.
  Pozdrawiam!
  #modameska #zakupy #moda
  pokaż całość

 •  

  Pomimo posiadania BNB na TardeWallet to gdy podpinam go pod PancakeSwap pokazuje mi, że saldo BNB wynosi 0. O co chodzi?
  #safemoon

 •  

  Hej Mirki i Mirabelki. Chciałbym się was poradzić, ale pierwsze nakreślę swoją sytuację. W grudniu spakowałem manatki i udałem sie do #holandia w okolice Groningen. Na początku, jako zwykły pracownik szklarni z kwiatami, wykonywałem proste zadania, ale z czasem zacząłem otrzymywać trochę bardziej odpowiedzialne obowiązki. Obecnie, razem z dwójką innych ludzi, logistycznie ogarniamy szklarnie. Całkiem spoko, głównie wśród Polaków (wolałbym Holendrów), ale jednak nie wiąże z tym przyszłości. Ostatnio rozmawiałem z szefem i najprawdopodobniej zaproponują mi pracę w firmie. Obecnie zarabiam tylko 10,24 brutto (8.70 netto nie odliczając za mieszkanie, trochę ponad 1000 miesięcznie) przez biuro pośrednictwa pracy. Możliwe, że umowa będzie za te same lub niewiele większe pieniądze wnioskując po tym, co mówią inni Polacy, którzy już tu zostali. Osobiście miałem zamiar popracować tu jeszcze chwilę i zacząć się rozglądać za czymś innym na południu (Zwolle, Utrecht, Eindhoven lub okolice tych miast). Czymś lepiej płatnym i zorganizowanym, bo firma ma również swoje bolączki jeśli chodzi o zarządzanie.
  Do tego za jakiś czas chciałbym spróbować tutaj studiów, gdy już odłożę trochę pieniędzy.
  W związku z powyższym mam do was kilka pytań.

  1. Czy waszym zdaniem warto zgodzić się na pracę w takich warunkach za te pieniądze? Czy jestem w stanie znaleźć coś lepiej płatnego znając dobrze angielski i powoli ogarniając holenderski?

  2. Czy ktoś z was studiował w Holandii? Jakie są wasze wrażenia? Czy Groningen daje fajne możliwości jeśli chodzi o studia i pracę, czy może warto celować w inne miasta? Jeśli tak to jakie?

  3. Czy lepiej, wygodniej lub po prostu fajniej żyje się na południu Holandii? Jakie są różnice jeśli chodzi o klimat, możliwości najmu, pracę, ludzi, teren, komunikację?

  4. Może sami jesteście w stanie coś polecić?
  Mogę udzielić więcej informacji o sobie jeśli zajdzie taka konieczność.

  5. Wszystkie inne informacje, które uznacie za przydatne są mile widziane! :)

  Dziękuję, za przeczytanie całego wpisu i będę serdecznie wdzięczny za każdą konstruktywną poradę.

  Pozdrawiam! (。◕‿‿◕。)

  #holandia #emigracja
  pokaż całość

 •  

  Dzień dobry!
  Jakiś czas temu wyjechałem do #holandia, z myślą o zostaniu tu na dobre. Znalazłem punkt zaczepienia na kwiatkach, umowa przez agencję. Praca nie jest ciężka, ale z chęcią dołożę od siebie trochę więcej wysiłku, żeby zarabiać więcej.
  Czy jesteście w stanie polecić jakieś konkretne strony, na których można szukać zatrudnienia? Najlepiej z pominięciem agencji pracy. Holenderskiego dopiero się uczę, ale angielski znam całkiem nieźle, bez problemu się dogadam. Chęci do pracy też nie brakuje.
  Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

  #holandia
  pokaż całość

 •  

  Jak na chwilę obecną wygląda sprawa jazdy na rowerze lub biegania/spacerowania w celach rekreacyjnych? Czy po tych wszystkich zmianach realnie grozi mi mandat za takie aktywności?

  #koronawirus

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Salut_o7

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)