•  

  Mirasy, kupiłem grę ze steam i wywala mi reset kompa po kliknięciu w new game. W podglądzie zdarzeń jest błąd Kernel-Power ID 41. Zgłosiłem problem do obsługi technicznej, dostałem odpowiedź, że mam sobie wymienić zasilacz.

  Komp jest sprawny, nigdy nic mi się nie wywalało, wymagania spełniam aż nadto, a w gierki o wiele bardziej wymagające hulam bez problemu. Porobiłem wszystkie aktualizacje sterowników jakie tylko było możliwe, problem dalej został.

  Dostałem z forum jedną sensowną podpowiedź: aktualizacja bios i zmiana w BIOSie zarządzania zasilaniem. Tutaj trochę się obawiam, jest ryzyko, że coś się wydarzy złego przy aktualizacji? W necie straszą, żeby nie robić tego, jeśli komp działa sprawnie. Nie chce ryzykować formatu dla jakiejś tam gierki, po prostu ją zwrócę i nie pogram.

  Treść: "Check the power management in BIOS and the mobo. Kill all power saving modes for the CPU in BIOS. Check the CPU voltage and the power saving modes in Windows."

  Bawić się w takie ingerencje?
  #komputery #gry #steam #informatyka
  pokaż całość

  •  

   @RRybak: Medieval zrobiłem zwrot na steam, próbowałem z regulacją wentylacji i rozebrałem blachy, ale nic to nie dawało. To nie miało chyba zupełnie powiązania z temepraturami.

   Z Valheim wyszło tak, że czytałem kilka dni reddit i forum steam i walczyłem z plikami gry i windowsem. Nic nie pomagało. Wyczytałem gdzieś, że pomogło komuś skasowanie postaci i świata i utworzenie wszystkiego na nowo. U mnie za jakimś 4-5 razem takiej operacji udało się wejść do gry i w cudowny, magiczny sposób wszystko działa do teraz, mam przegrane 10h bez wywalenia kompa. Jak na moje to jest jakiś błąd integralności plików gry, które się tworzą po utworzeniu świata w grze, a danyh/parametrów w komputerze. Ale co dokładnie to żaden szaman nie wie, kupa ludzi dalej się męczy z tym, bo nadal wypisują po forach co robić. pokaż całość

   +: RRybak
  • więcej komentarzy (16)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Satanistic

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)