•  

  Wykopki pomóżcie. Była kiedyś taka stara gra 2d. Z tego co pamiętam to zabawki ożyły i można było grać jakaś kulka różowa albo kotem (kot atakując pierdział xD). To był rodzaj zręcznościówki. Można było skakać po chmurach i na którejś planszy kamienie spadały z góry. Może to mało informacji, ale niewiele pamiętam.
  Próbuje sobie przypomnieć nazwę, ale mam dziurę (╥﹏╥) Kto pamięta nazwę tej gry?
  #gry #kiciochpyta #staregry #pc
  pokaż całość

 •  

  #gry #ps3 #kiciochpyta #skyrim #pytanie

  Mirki i Mirabelki potrzebuje pomocy (╥﹏╥)

  Odpaliłam Skyrima na ps3 i wszystko ładnie się zainstalowało pojawiło się logo i tyle. Po czekaniu kilkunastu minut wyłączyłam i włączyłam konsolę. Niestety było to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po ok. 30-40min pojawił się komunikat żeby nacisnąć start --> new game i tyle. Znowu na ekranie logo jedyna różnica to taka, że leci soundtrack (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  I tak od godziny... Czy naprawdę muszę tyle czekać? Chciałabym się przekonać, że tak powinno być i mam czekać dalej.

  Zdjęcie dla atencji
  pokaż całość

  źródło: 1564946740535.jpg

  •  

   @chrusto Nie sprawdziłam dokładnie ile pamięci zostało (moja wina) (-‸ლ) ale zainstalowane miałam tylko dwie gry (assassina i soul calibur) nie mogą aż tyle miejsca zajmować... Włożyłam dzisiaj inną grę i problem znowu się pojawił. Przy instalacji cała konsola się zacięła i teraz mam taki komunikat jak na poniższym zdjęciu. Dodam, że wcześniej stało mi się coś z konsolą. Najpierw zaczął mi skakać obraz a po kilku dniach już wcale nie działała. Wyskakiwał jakiś komunikat niestety nie pamiętam jaki dokładnie, ale właśnie coś o pamięci. Konsola próbowała przywrócić dane, ale się zacinała i tyle. Współlokator przywrócił mi ją do ustawień fabrycznych i wszystko działało ok. Od tamtego czasu mało grałam a teraz nie mogą zainstalować żadnej gry (╥﹏╥) pokaż całość

   źródło: 1565033634812.jpg

  •  

   @chrusto Znajomy mówi, że pewnie dysk twardy do wymiany, bo ma badsektory. Także rozglądam się za dyskiem i będę się bawić w wymiany. Mam nadzieje, że nie zepsuje tego bardziej niż jest ᕙ(✿ ͟ʖ✿)ᕗ

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Czaruję kolejną dawkę ciekawostek ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  Wcześniejszy wpis dotyczył kocich grup rodzinnych. Teraz przedstawię wam duże kocie kolonie. Do takiej grupy należy kilka grup rodzinnych i może liczyć nawet do 1000 osobników! Koty wykazują różnorodne interakcje z innymi osobnikami swojego gatunku. Tworzą ścisłe związki i angażują się w różne zachowania afiliacyjne (nawiązywanie i utrwalanie pozytywnych więzi społecznych). Takie działania stanowią znaczną część ich całkowitej aktywności, co wskazuje na złożoną organizację społeczną. Dodatkowo opisze zachowania kocich niebieskichpasków. W tym miejscu chciałabym podkreślić, że zjawisko budowanie grup u kotów nie jest w pełni przebadane. Zwierzęta te są bardzo elastyczne i dostosowują się do warunków środowiska i jego zmian, co utrudnia analizę tych zjawisk.

  Zapraszam do śledzenia #ofutrzastych i zaplusowania komentarza "wołaj :)" żeby być wołanym w kolejnym wpisie. (。◕‿‿◕。)

  Kolejną grupą są duże kocie kolonie, do której może należeć nawet 1000 osobników. Tak jak w innych przypadkach, wszystko uzależnione jest od dostępności pokarmu, więc takie grupy zlokalizowane są wokół dużego źródła pożywienia (Wysypiska śmieci, miejsca intensywnego dokarmiania, przetwarzalnie ryb itp.). Takie zbiorowisko kotów składa się z kilku grup rodzinnych, które żyją na tym samym terenie. Jedna kocia rodzina może zajmować obszar 0,1-0,45 ha. W przypadku tworzenia kolonii obszar ten może pokrywać się w 100% z terenem innej grupy. Koty żyjące w takiej społeczności spędzają około 80% czasu w rewirze głównym. W takiej sytuacji zarys relacji społecznych wygląda następująco: koty decydują się chętniej na zawężanie więzi z osobnikami najbardziej spokrewnionymi, a kolonie budują różne grupy rodzinne, które zajmują poszczególne obszary takie jak obrzeża rewiru lub jego centrum.
  Życie w tak wielkiej społeczności jest trudne, ponieważ występuje wysoki poziom konkurencji chociażby o najlepsze miejsca do budowania gniazda czy spoczynku. Koty starają się unikać bezpośrednich konfrontacji, więc ograniczają się do sygnałów grożących lub do uległych zachowań.
  W tym miejscu nasuwa się pytanie jak wyglądają relacje społeczne w przypadku samców? Wielkość rewiru oraz budowa grupy zależy nie tylko od pokarmu, ale również od płci. Samice zajmują tereny, których wielkość może stanowić 0,02-170 ha. Kocury natomiast zajmują większe rewiry, nawet od 0,4 do 990 ha. A ich wielkość zależna jest od gęstości występowania płodnych samic.
  W miejscach ubogich w pożywienie występuje mniejsze zagęszczenie pojedynczych osobników. Z perspektywy kocurów kotki, jak i małe grupy rodzinne stanowią swego rodzaju zasoby środowiska. Samiec prowadzi wtedy samotniczy tryb życia i patroluje terytoria zamieszkiwane przez samice. Rewir kocura jest większy niż rewir kotek i zależy od indywidualnych cech danego osobnika. Podczas okresu krycia samce poszerzają swoje terytoria, co przyczynia się do częściowego pokrycia różnych rewirów. Często dochodzi wtedy do licznych konfliktów i obrony samic przed innymi kocurami.
  Niezaprzeczalnym faktem jest rola samic, które stanowią filary kociej społeczności. Nie oznacza to jednak, że kocury wykazują mniej zachowań społecznych i nie tworzą więzi z innymi osobnikami. Samce zmieniają strategię rozrodczą i społeczną w sytuacji występowania dużych kocich kolonii. Kotki przestają stanowić jednostki "przynależące" do jednego kocura i zyskują "wartość zbiorową". Koty są gatunkiem poligamicznym oznacza to, że kilka samców kopuluje z jedną samicą, która jest w rui. Takie zachowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia konfliktów, z których może dojść do zranień i śmierci, a zarazem zwiększa szansę na przekazanie genów. Osobnik należący do kolonii jest chętniej akceptowany do kopulacji niż nieznane samce. Korzyści z tego czerpią zarówno samce jak i samice. Kocur zwiększa swój sukces reprodukcyjny, a kotka zyskuje pewność, że jej kocięta otrzymają większą pulę genetyczną. W jednym miocie może urodzić się kilka kociąt, które mają różnych ojców.
  Ponadto samiec tworzy silne więzi ze znanymi mu samicami i samcami oraz rzadziej przejawia zachowania agresywne, a częściej afiliacyjne. Zdarza się, że kocur angażuje się w wychowywanie młodych i objawia zachowania pielęgnacyjne, wychowawcze oraz obronne.


  #koty #zwierzaczki #ciekawostki #biologia #nauka #ofutrzastych

  Piśmiennictwo:

  pokaż spoiler Crowell-Davis S. L.: Cat behavior: Social organization, communication and development. The Welfare of Cats,1, 1-22, 2007
  Davidson C.: Jak dbać o kota? Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2012
  Ganszczyk-Rawska K.: Kot–samotnik czy zwierzę społeczne? Animal-expert, 1, 2017
  Jones R: Koty.Kompendium wiedzy o kotach.Wydawnictwo Rea-sj,Warszawa 2011
  Loberg J.M., Lundmark F.: The effect of space on behaviour in large groups of domestic cats kept indoors. Applied Animal Behaviour Science(182), 23-29, 2016
  Stella J., Croney C., Buffington T.: Environmental factors that affect the behavior and welfare of domestic cats ( Felis silvestris catus ) housed in cages. Applied Animal Behaviour Science, 160, 94-105, 2014
  pokaż całość

  źródło: 52113241_334008580655488_3701722094971650048_n.png

 •  

  Czas na kolejną magiczną dawkę ciekawostek z życia kotów ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  Wiecie, że koty przy odpowiednich warunkach tworzą grupy rodzinne i duże kocie kolonie? Odważę się stwierdzić, że mają pewne cechy wspólne jak rodziny i społeczeństwa. W takich grupach każdy kot zna siebie i darzy sympatią albo antypatią. Nie jest to stado z hierarchią, ale grupy w których panują różne relacje i role.

  Wołam plusujących ostatni wpis. Jeżeli chcecie być wołani w kolejnych wpisach piszcie w komentarzach.

  Na terenach gdzie pokarmu jest dużo koty nauczyły się żyć w grupach rodzinnych. Grupy bazują na systemie matrylinearnym, gdzie kocica-matka i koty-córki tworzą filary społeczeństwa. Kocica po odchowaniu młodych przepędza jedynie kocury. Stanowi to „zabezpieczenie” przed nadmiernym spokrewnieniem i zapewnia urozmaicenie genetyczne. Młode kotki przystępują do rozrodu na terenie życia matki. Kocice wspierają się wzajemnie w odchowie i opiece młodych. Powtarza się to przez kolejne pokolenia, w efekcie, czego tworzy się silnie rozwinięta struktura, bazującą na pokrewieństwie.
  Interesującym zjawiskiem jest współpraca samic w odchowie kociąt. Szczególne znaczenie można nadać asystowaniu różnych kocic podczas procesu porodu, co nie jest powszechnie obserwowane wśród innych gatunków zwierząt. Wszystkie kocięta są wspólnie wychowywane przez kilka samic, a matkom karmiących przynoszone jest jedzenie. Cała gama takich zachowania nazywa się altruizmem wzajemnym, gdzie oddana przysługa może zostać odwzajemniona z tą samą wartością w niedalekiej przyszłości. U kocic żyjących w jednej grupie zazwyczaj występuje też synchronizacja rui (okresu płodnego) i kocięta rodzą się w zbliżonym okresie. Takie zjawisko tworzy idealne warunki do oddania przysługi innym osobnikom.
  Życie w grupie niesie ze sobą wiele korzyści, a jedną z nich jest zmniejszenie zagrożenia poprzez zwiększenie liczebności osobników broniących i zajmujących się młodymi. Najważniejszą jednak zaletą jest wspomaganie rozrodu kotów, posiadających geny wspólne. Taka relacja z genetycznego punktu widzenia sprzyja w przekazywaniu również własnych genów, które są dzielone poprzez pokrewieństwo innych samic. W przypadku silnego rozwoju kociego społeczeństwa i spowodowaniu tym samym ograniczenia pokarmu, od grupy odchodzi kilka osobników. Przeważnie liczba osobników na danym terenie jest zmienna i może liczyć od kilku do 30 kotów.
  Jest to opis tylko grupy rodzinnej. Kocie kolonie wyglądają trochę inaczej i w takim przypadku zachowanie kocich niebieskichpasków też się zmienia. Kocury również dołączają do grup i zajmują się potomstwem. Ten wątek zostanie rozwinięty w kolejnym wpisie.


  Piśmiennictwo:
  Biegańska-Hendryk M.: Kocia komunikacja jak czytać kocie sygnały, by uniknąć nieporozumień? Animal-expert, 4, 2018
  Bessant C.: Zaklinacz kotów jak rozmaiwać z kotem. Wydawnictwo Galaktyka,Łódź2008
  Crowell-Davis S. L.: Cat behavior: Social organization, communication and development. The Welfare of Cats,1, 1-22, 2007
  Johnson-Bennett P.: Jak kot z kotem.Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2010
  Leszczyński P.: Zachowania terytorialne kotów. Profilaktyka zdrowotna i diagnostyka. Animal-expert, 3, Styczeń 2018
  Stromenger Z.: Koty i kotki.Wydawnictwo Książka i Wiedza,Warszawa 2009

  #koty #zwierzaczki #ciekawostki #biologia #nauka #ofutrzastych
  pokaż całość

  źródło: 52011272_2299500423618662_5475596562346278912_n.png

 •  

  Z ciekawostek z życia kotów. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  Wiecie, że każdy kot miauczy inaczej i na ten dźwięk nie ma stałego wzorca, którego można dokładnie ustalić? Oczywiście istnieje jakiś schemat, ale nie jest on idealny.

  Koty szybko orientują się, że ludzie częściej reagują na dźwięki niż na mowę ciała, więc wykorzystują tą wiedzę, aby się z nimi efektywnie komunikować. Jeżeli kot spostrzeże, że po danym sygnale dźwiękowym doszło do oczekiwanej reakcji ze strony człowieka, to prawdopodobnie powtórzy ten sygnał komunikacyjny następnym razem i będzie oczekiwać analogicznego efektu. Można założyć, że koty używają prostych komend w stosunku do ludzi oraz upraszczają swoje sygnały komunikacji w taki sposób, w jakim ludzie nauczyli się je odczytywać. Udowodniono też, że koty nauczyły się „manipulować” ludźmi w celu osiągnięcia ważnego dla siebie celu. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Sussex w 2009 roku wykazały, że koty potrafią miauczeć imitując częstotliwość dźwięku, który jest wydawany przez ludzkie niemowlęta podczas płaczu. Wykorzystanie tego elementu akustycznego ma na celu pobudzenie człowieka i skłonienie go do niezwłocznego spełnienia konkretnej czynności (na przykład podania jedzenia). (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #humorobrazkowy #heheszki #smiesznekotki #ciekawostki #nauka #przyroda #zwierzeta #biologia
  pokaż całość

  źródło: 1550092015341.jpg

 •  

  Cofniemy się o 40 tysięcy lat p.n.e. Spójrzmy na gęstą dżunglę pod nami. Opuśmy się niżej, niżej, jeszcze niżej.

  Zobaczymy jaskinie.

  Zajrzyjmy do środka. Pali się ognisko. Wokół siedzi skupiona na podpiekanym bawole rodzinka Urgów. Urgowie mają 15 dzieci, mimo że jeszcze nie powstał 500+. Ba, nie umieją liczyć, gdybyś dał im banknot stu złotowy zapewne by go zjedli lub przerobili na podpałkę by potem zjeść Ciebie.
  Głowa rodziny wstaje z ziemi i zmierza ku wejściu do jaskini - czas rozpocząć wartę. Włócznia z kamiennym grotem spoczywa w ciężkiej, sękatej dłoni praojca. Nagle słyszy szelest w zaroślach. Włoski na jego ciele stają jak zelektryzowane, tata Urg daje rodzinie niemy sygnał by schowali się w głębi jaskini. Przyjmuje postawę bojową, wyciągając broń przed siebie - cokolwiek wyłoni się z leśnej gęstwiny napewno będzie chciało go pożreć. Kolejny tygrys szablozęby? Ostatnio ubił takich kilka, wie jak z nimi walczyć, wie jak atakują, wie jak unikać ciosów
  .
  Ewolucja bitches

  Słychać ryk. Z pomiędzy drzew wyłania się kilkunasto metrowy tyranozaurus rex. A to Urg nie był przygotowany, nigdy nie widział takiej bestii. Prymitywny rozum podpowiada mu ze włócznia nie przebije łuskowatej skóry gada, będzie bezużyteczna. Jak zatem pokonać gada?
  Nagle coś...
  Jakieś dziwne uczucie w głębi...
  Przeczucie które miało się pojawić a od dawna jakby istniało w nim od zawsze...
  Podpowiada by chwycił najbliższy kamień.
  Troglodyta zaufał instynktom. Złapał pobliską skałkę.
  Jaszczur wzdrygnął się nerwowo na ten widok i zaryczał donośnie. Urg zrobił zamach, szarpnięcie ręką i... pierwszy w dziejach pocisk balistyczny sięgnął celu. Tyranozaur zaskowyczał przeraźliwie i runął na ziemię zalany posoką. Tego dnia Urgo zdał sobie sprawę z dwóch rzeczy, po pierwsze: czeka go dwudaniowy obiad, po drugie jak potężną wiedzę posiadł by przekazać ją dalej.
  Tak rozpoczął się legendarny sezon wielkich polowań na prastare gady, który zakończył się dla nich tragicznie. Ostatni triceratops nim poległ od morderczego kawałka krzemienia trafiającego go w czaszkę zdołał krzyknąć jedynie:
  "- Konstytucja!"
  nim zamilkł na zawsze. Owe straszne wydarzenia i masakrę na gadzim gatunku postanowiono przykryć teorią o komecie którą karmią nas po dziś dzień.

  Znalezione na Facebooku ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #niewiemjaktootagowac #pasta #heheszki #dinozaury
  pokaż całość

 •  

  #szczepienia #antyszczepionkowcy #madki (ಠ‸ಠ)

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1546649282021.png

 •  

  Kot mi się zepsuł :c
  #pokazkota #smiesznekotki #koty

  źródło: 1545598284810.jpg

  +: Macaretos, s..........r +17 innych
 •  

  Psychrolutes marcidus jest smutna z powodu waszego zachowania :c
  #smiesznypiesek #gownowpis #niewiemjaktootagowac

  źródło: 1545435759294.png

  +: TOST12, s......1 +1 inny
 •  

  #praca #januszebiznesu #cebulactwo #heheszki

  Mirki i Mirabelki to życiowa okazja! Praca za 8zl/h ktoś chętny?

  +: zomerstm, w.................i +5 innych
 •  

  Nie ma czasu na wyjaśnienia
  Lamorożec potrzebuje waszych plusów
  ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  #kitku #smiesznypiesek #smiesznekotki #smieszneobrazki

 •  

  Somsiad nie pozna, że dynie to jego.

  "Ukradł dynie i rozłożył je na swoim polu dla niepoznaki"

  W sobotę po południu dyżurny parczewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Kodeniec doszło do kradzieży dyń. Warzywa rosły na jednym z pól nieopodal miejscowości.

  Na miejsce udali się kryminalni, którzy szybko rozwiązali zagadnę zniknięcia warzyw i ustalili posesję, na której znajdowały się skradzione dynie.

  Część warzyw sprawca rozłożył na swoim polu by w ten sposób zatuszować kradzież. 40-latek tłumaczył policjantom, że rozłożone na polu miały mniej rzucać się w oczy.

  Mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo, ponieważ właściciel wycenił straty na 3 tys. złotych. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności."

  Link http://spottedlublin.pl/lubelskie-ukradl-dynie-i-rozlozyl-je-na-swoim-polu-dla-niepoznaki/

  #bekazpodludzi #somsiad #gownowpis
  pokaż całość

  +: S.............o, xentropia +1 inny
 •  

  Jakieś ciekawe anime do polecenia? Proszę tylko o skończone serie i najlepiej 2017/2018
  Ktoś coś?

  (。◕‿‿◕。)

  Zdjęcie dla atencji

  #anime

  •  

   @Satesu: To niestety nie pomoge bo zatrzymalem sie na tych animu (╯︵╰,)

   +: Satesu
  •  

   bo klasyki już wszystkie zostały obejrzane ¯(ツ)

   Nawet legend of the galactic heroes? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Satesu:
   Saiki Kusuo no Ψ-nan (jest na netflixie)
   Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
   Kobayashi-san Chi no Maid Dragon
   Re:Creators
   Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka? (sukasuka)
   Tsuki ga Kirei
   Shingeki no Bahamut: Virgin Soul (jak i część pierwszą)
   Uchouten Kazoku
   Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e
   Kekkai Sensen
   Houseki no Kuni
   Recovery of an MMO Junkie
   Little Witch Academia (jest na netflixie)
   Descending Stories: Showa Genroku Rakugo Shinju
   The Ancient Magus' Bride
   March Comes in Like a Lion (jest na netflixie)
   Made in Abyss
   Your Name
   A silent voice
   Yuru Camp△
   Sora Yori mo Tooi Basho
   Pop Team Epic
   Wotaku ni Koi wa Muzukashii
   Hinamatsuri
   Megalo Box
   Golden Kamuy
   Hisone to Masotan (jest na netflixie)
   Grand Blue
   Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou

   * Ten sezon
   Tensei Shitara Slime Datta Ken
   Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai
   Goblin Slayer
   Irozuku Sekai no Ashita kara
   Zombieland Saga
   SSSS.Gridman
   JoJo's Bizarre Adventure Part 5: Golden Wind (niby nie trzeba znać wcześniejszych częśći ale jednak warto je obejrzeć zaczynając od partu 1 z 2012 roku)
   Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru
   Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudou-bu
   W skrócie są to najlepsze anime z ostanich 2,5 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Satesu

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)