•  

  Co ile Google aktualizuje, meta description strony? Kilka godzin temu zaktualizowałem opis i do tego momentu nie został zmieniony w wyszukiwarce
  #seo

  •  

   @Borsuczy27: Na ten moment mogę jedynie wróżyć z fusów. Nie podesłałeś linku, ani nie odpowiedziałeś na moje poprzednie pytanie ;)
   Możesz sprawdzić czy Google zindeksowało podstronę pobierając dane z indeksu Google w GSC. Będzie tam pokazana data ostatniego crawlowania.

   Warto sprawdzić w source strony jaki meta description jest tam ustawiony.
   Można użyć operatora site: do sprawdzenia strony w indeksie.

   Może też Google uznaje obecny opis jako nieodpowiedni lub przeoptymalizowany i pokazuje cokolwiek byle nie tą wersją ustawioną przez nas.
   Można też spróbować ustawić nieco inny opis i przetestować.

   W GSC przy pomocy opcji "live url version" sprawdzisz też jak Google widzi Twoją stronę. Można to też przetestować sprawdzając zcaschowaną przez Google wersję podstrony.
   @karololo:
   pokaż całość

  •  

   @Borsuczy27: Możesz podesłać link, z ciekawości spojrzę. Inne podstrony, na których widnieje powiadomienie o cookies też mają ten sam problem?

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Ciąg dalszy eksperymentu Parasite SEO
  Mały update odnośnie naszego małego eksperymentu opis
  tutaj: link do samego eksperymentu.

  Ostatnie pozycje zaraz po zindeksowaniu wpisu
  #34 serwis komputerowy Gliwice
  #34 odzyskiwanie danych Gliwice

  Po pewnym czasie
  #51 serwis komputerowy Gliwice
  #36 odzyskiwanie danych Gliwice

  "serwis komputerowy Gliwice" mocno spadł na 42/46 pozycję, a potem na 51, stało się dlatego, że w wyszukiwarce zindeksowała się wersja podstrony z URL: https://www.wykop.pl/wpis/52136993/
  Jest to wersja bez słów kluczowych w permalinku, która jest też wyświetlana w SERPach bez sluga.

  "odzyskiwanie danych Gliwice" z tym słowem kluczowym nie było problemów, zindeksowana wersja to: https://www.wykop.pl/wpis/52136993/serwis-komputerowy-gliwice-odzyskiwanie-danych-ser/

  Szybkie wnioski: url structure matters

  Ale hola hola, to nie wszystko. Ważne jest internal linkowanie, dlatego udałem się na główną po 6 internal linków Exact Match.
  3 linki EM "serwis komputerowy Gliwice" i 3 linki EM "odzyskiwanie danych Gliwice" z powiązanych

  Wykop to web 2.0 o dużym autorytecie i opiera się na dużych ilościach user generated content. Dlatego crawler podchwicił temat w kilkanaście minut.

  Po podłapaniu linkowania wewnętrznego od razu(10-20 minut) Google wrzuciło pod "serwis komputerowy Gliwice" poprawny user friendly URL.

  Pozycje od razu wskoczyły na

  #25 serwis komputerowy Gliwice
  #27 odzyskiwanie danych Gliwice

  Wnioski: internal linking and link juice flow matters

  Tym oto jednym prostym trickiem podwoiłem gliwickie pozycje w 15 minut, [zobacz memy].
  Ps. Nie wiem ile linków zostało podłapanych, bo główna zarzuciła mnie minusami i 4 linki usunął modek, pozostawiając 2 linki "odzyskiwanie danych Gliwice"

  Show must go on. Co wydarzy się dalej? Stay tuned. Może na koniec założymy faktycznie jakiś serwis komputerowy w Gliwicach, @jzs44: by się ucieszył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #seo #pozycjonowanie #marketing #ciekawostki #biznes #webdev
  pokaż całość

  źródło: serpy gliwickie.JPG

 •  

  Serwis komputerowy Gliwice odzyskiwanie danych

  Serwis komputerowy w województwie śląskim, w tym przypadku Gliwice to świetne przedsiębiorstwo z branży informatyki. Realizujemy naprawę komputerów, odzyskiwanie danych z laptopów i telefonów na miejscu w naszej firmie. Zajmujemy się naprawą komputerów od 15 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu serwisu komputerowego sprawia, że poradzimy sobie z każdym wyzwaniem. Sklep komputerowy to nie serwis, kupisz tam jedynie sprzęt elektroniczny jak drukarki, komputery oraz inne sprzęty. W Kompek Sp z o.o. Gliwice dodatkowo naprawisz sprzęt komputerowy. Tak nasza firma to renomowany partner firm jak: Huawei, Samsung, czy Apple.

  Jak działa serwis komputerowy w naszym mieście?
  Sposób działania serwisu komputerowego w Gliwicach jest szybki. Kompek Sp z o.o. to szybka i skuteczna naprawa każdego urządzenia. Gwarancja to przeżytek. Obsługa pogwarancyjna realizowana przez producenta może być zbyt długa, zanim twój sprzęt komputerowy wróci na serwis będziesz musiał kupić nowy. Zwyczajnie z potrzeby szybkiej naprawy sprzętu.

  #gliwice
  pokaż całość

  źródło: serwis-komputerowy-gliwice.jpg

  •  

   Serwis komputerów w Gliwicach
   Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności jaką jest serwis sprzętu komputerowego. Jeśli dotyczy to komputerów PC chętnie podejmiemy się naprawy dysku. Ważne aby miasto to było Gliwice, poza województwem śląskim naprawa nie działa. Może to być wymiana SSD lub upgrade dysku twardego HDD w komputerze. Na serwis naprawy sprzętu trafia do nas wiele urządzeń, ostatnio trafiły się też konsole: xbox 360 oraz playstation 4. Mimo wszystko nasz konik jeśli chodzi o serwis to laptopy dell i komputery z linii biznesowej HP. Nie ważny jest konkretny model, nasz serwis komputerowy świadczy usługi naprawy niezależnie od tego jakie są zainstalowane systemy operacyjne. Przeważnie serwisujemy jednak macOS oraz Windows, chociaż czasem trafi się też Linux (Ubuntu).

   Jeśli jest to poważna sprawa jak awaria komputera Acer lub wirtualnej maszyny w środowisku Hyper-V możesz liczyć na przyjazd Informatyka. Wystarczy zadzwonić do nas i zapytać o cennik. Wykwalifikowany technik informatyk, specjalista IT przyjedzie do Ciebie dokonać naprawy. W skład usług jakimi jest skuteczny serwis komputerowy jest też instalacja antywirusa oraz czyszczenie komputera, w tym serwerów. Po przyjeździe informatyk zapyta Cię czy używasz systemu operacyjnego Windows, dzięki temu dobierze odpowiedni program antywirusowy. W naszej firmie używany jest Norton oraz Avast. Przeważnie naprawy wymaga system plików FAT lub NTFS, na jednym z popsutych dysków w RAID.

   Jesteś z Gliwic, Województwo Śląskie i twój komputer nie działa? Skontaktuj się z naszym informatykiem!

   Serwis komputerowy Gliwice
   Marcin Spec
   Stefana Żeromskiego 25
   44-119 Gliwice

   telefon: 691 782 481

   Znajdziesz nas też na Facebook oraz Instagram. Więcej zdjęć z naszego sklepu z komputerami osobistymi wrzucamy też na Twittera.
   pokaż całość

   źródło: serwis-komputerow-gliwice.jpg

  •  

   Odzyskiwanie Danych z komputerów Osobistych
   Standardowa sytuacja, brakuje danych i zginęły pliki na dysku SSD. Wiemy co z tym zrobić, ważne jest szybkie odzyskiwanie danych, a Gliwice to sprawdzone miasto by przeprowadzić taką naprawę. Często awaria leży w macierzy dyskowej RAID lub systemie plików NTFS, na którym działa system operacyjny Windows. Jeśli szybko przystąpimy do odzyskiwania danych to w 24 godziny lub mniej znów będziesz miał swoje pliki na skrzynce email. Systemów plików jest wiele jak np ext4 oraz FAT32, jednak nie każdy umożliwia przywrócenie danych wrażliwych z powrotem. Odzyskanie danych z pendrive to konieczność zgłębienia systemu FAT, w tym przypadku prywatne pliki PDF oraz zdjęcia odzyskamy sprawnie w niewielkiej cenie.

   Odzyskanie danych z linuxa też nie będzie problemem. Ext4 jest bardzo przyjazny dla przywracania plików video oraz utraconych programów. Mimo wszystko w Kompek proponujemy tworzenie regularnego backupu. Nic tak nie zwiększa pewności jak kopia zapasowa Twoich plików. Naszą propozycją jest backup danych w chmurze, np Google lub DropBox. Takie dane są bardzo bezpieczne ponieważ nie znajduję się fizycznie na naszym dysku twardym ani pendrive. Są one bowiem na serwerach firmy Microsoft lub Alphabet. Jeśli jednak nie lubisz robić kopii zapasowej w Internecie to warto pomyśleć o zabezpieczeniu danych lokalnie w macierzy RAID. Dzięki takiej konfiguracji pamięci unikniesz ryzyka utraty danych. W razie jakiejkolwiek awarii ich odzyskanie będzie też szybsze, bezpieczniejsze i nieporównywalnie tańsze.

   Co jeśli jednak korzystasz z maszyny wirtualnej? Używasz VirtualBox, Veam lub HyperV? Nic straconego. Utracone dane można odzyskać wykorzystując nienadpisane sektory dysku twardego. Tyczy się to też maszyny wirtualnej oraz umieszczonych tam serwerów. Pliki (z angielskiego file) to reprezentacje ciągu zer i jedynek w przestrzeni dysku. Korzystając z usługi serwisu odzyskiwania danych z Gliwic wiesz, że stawiasz na jakość i doświadczenie w pracy nad sprzętem klasy PC. Gwarantujemy odzyskanie danych lub zwrot pieniędzy.
   Nasz email: serwis.gliwice@wykop.pl

   Serdecznie zapraszamy
   Serwis komputerowy Gliwice
   Marcin Spec
   Stefana Żeromskiego 25
   44-119 Gliwice

   691 782 481
   serwis.gliwice@wykop.pl
   pokaż całość

   źródło: dysk-twardy.jpg

  • więcej komentarzy (24)

 •  

  Mirki, ktoś z was robi #logo #grafika? W najbliższym czasie będę potrzebował brandingu dla agencji SEO.
  Możecie podesłać swoje portfolio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Szukam case study pozycjonowania stron erotycznych blogów sklepów itp. Macie coś ciekawego?
  #seo #sem #pozycjonowanie

 •  

  Pisanie wartościowej treści nie ma sensu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Zainspirowałem się ostatnio podejściem Kyle Roof do onpage seo. Jest to facet, który wygrał konkurs pozycjonowania pod "rhinoplasty plano" w 2018 poprzez nasycenie keywordami + LSI tekstu lorem ipsum. Zbudował 2 narzędzia pageoptimizer.pro i Cora, które podobne w działaniu są do surferSEO. Mianowicie analizują topowe strony pod dane słowo kluczowe i na bazie korelacji czynników rankingowych "wypluwają" zalecenia mające za zadanie dostosować nasz onpage do tego co Google już lubi i rankuje najwyżej. Co ciekawe 6h po tym jak opisał tą sprawę bodajże search engine journal dostał manual action "pure spam" za optymalizację onpage, a nie za linki jak większość pozycjonerów xD Dodatkowo googlersi przetrzepali wszystkie jego testowe strony i każdą po kolei mu zdeindexowali ,pomimo, że nie było pomiędzy nimi korelacji xD
  Kyle Roof chciał tym eksperymentem zwrócić uwagę na dwie kwestie:
  - Google nie czyta tekstu tak jak ludzie, tylko mierzy go od strony matematycznej
  - można wypozycjonować tekst, który nie ma najmniejszego sensu, ale jest dobrze zoptymalizowany

  W tej samej tematyce, ale z polskiego podwórka możecie też sprawdzić sobie stronę https://www.szymonslowik.pl/pozycjonowanie-slask/ Szymona Słowika, która w zasadzie sama się opisuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) (facet pisze 5 tysięcy słów o tym jak to własnie pisze 5 tysięcy słów o niczym dodając gdzieniegdzie keywordy związane z "pozycjonowanie śląsk")

  Jeśli ciekawi kogoś techniczne podejście do optymalizacji tekstu to szczerze polecam przestudiować jego prace (Kyle Roof).
  Jeśli wyszukacie rhinoplasty plano to ta strona wciąż od 2 lat jest na pierwszych dwóch miejscach w bingu xD

  Dla zabawy wygenerowałem dzisiaj tekst z pana tadeusza na 1250 słów i nasyciłem go odpowiednimi słowami kluczowymi w losowy sposób oraz poustawiałem wszystkie elementy na stronie zgodnie z narzędziem tegoż pana tak aby uzyskać wynik 100% Z żywym zaciekawieniem będę obserował co się z tą stroną stanie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  pokaż spoiler Tymczasowo wrzucam ją ot tak, może później dodam jakieś supporting pages. Jeśli tekst zażre to potem i tak zrobię podmiankę na coś co ma sens dla endusera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #pozycjonowanie #seo #ciekawostki #webdev
  pokaż całość

  •  

   Dodaje jedna poprawke:
   Kyle Roof stworzyl pageoptimizer.pro (POP)
   Za narzedziem Cora stoi Ted Kubaitas, ktory wspolpracuje z Kylem w tworzeniu spolecznosci testerów SEO

  •  

   @michal-suski: Wiem, że Kyle chciałby pójść w kierunku stworzenia pełnoprawnego saas'a. Jego podejście i narzędzie jest na pewno bardziej "nerdowskie". Wasz produkt zdecydowanie ma mniejszy poziom wejścia i jest przystępniejszy, co się chwali. W POPie szczerze mówiąc zgubiłem się za pierwszym razem xD

   LSI wziąłem właśnie z POPa.
   Na dniach kiedy będę miał więcej czasu zrobię test z prawdziwego zdarzenia i postawię nową domenę na wzór rhinoplasty plano, na pewno zajrzę też wtedy do Surfera. (hostowanie tego na własnej stronie może być niebezpieczne ( ͡~ ͜ʖ ͡°))

   Craiga znam i śledzę.
   Swoją drogą brakuje w Polsce tak prężnej sfery SEOwego YT. Chyba nikt w Polsce nie wrzuca regularnie contentu video na wzór zagranicznych twórców. Przynajmniej ja takich kanałów nie znam.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Polecam mireczkom robiącym #seo i #pozycjonowanie na #wordpress plugin Simple Googlebot Visit
  W bardzo przyjemny sposób pokazuje kiedy ostatni raz crawler Googla pojawił się na naszych podstronach.
  Szczególnie przydatne jeśli jesteście na shared hostingu i nie macie dostępu do logów serwera ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  źródło: google bot visit.JPG

 •  

  Korzysta ktoś z Ubersuggest i jest w stanie powiedzieć, czy warto wydać to 59 zł miesięcznie?

  #seo #pozycjonowanie

  •  

   @kacper3355: @eternit_nie_wybacza: Ubersuggest jest dobry jeśli chcesz za darmo sprawdzić volume fraz i do podstawowego researchu słów kluczowych Ale tak jak pisze Filip nie jest to najlepsze narzędzie, szczególnie na Polskę.

   Personalnie korzystam z zestawu Semrush + MOZ + darmowy backlink checker od Ahrefs.
   Takie combo spełnia moje potrzeby. Semrush i MOZ ma darmowego triala na 30 dni, więc możecie je sobie potestować za free.

   Dodatkowo za darmo jest też keyword planner, który do podstawowych zastosowań wystarczy :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Może ktoś doradzić w sprawie pozycjonowania Google oraz reklamy w internecie. #reklamakreatywna #reklama #pozycjonowanie #firma #biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @wojtasmal92:
   W tej materii należałoby:
   - przeprowadzić analizę słów kluczowych
   - napisać dobrze zoptymalizowane artykuły pokrywające cały temat (stopień optymalizacji zależny od konkurencji i wielkości miasta)
   - potem należy zrobić standardową optymalizację strony itd. (technikalia)
   - na tym etapie konieczne będzie założenie i optymalizacja wizytówki google (tutaj jest najwięcej klientów i telefonów w lokalnym pozycjonowaniu)
   - po tym należałoby rozpocząć kampanię tworzenia cytacji NAP(wpisy do katalogów itd.) + dodatkowe linkowanie, które pomoże zwiększyć autorytet domeny(intensywność zależna od konkurencji)
   - kolejna runda optymalizacji treści strony
   ...
   Po tym można cieszyć się dobrze okopanymi pozycjami i stałym, przewidywalnym źródłem dotarcia do klientów.

   Jeśli mieszkasz w mieście, które ma 50k-100k mieszkańców to możesz nawet myśleć aby podziałać coś samemu. Jeśli jednak jesteś z większego miasta to robiłbym to samodzielnie tylko jeśli szukasz sobie nowej pasji na długie godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   @wojtasmal92: Bez problemu można pozycjonować się na 2 miasta. Wystarczy do tego jedna strona i 2 wizytówki w Google. Do każdej wizytówki musisz mieć adres w jednym z tych miast(najlepiej blisko centrum). Jeśli nie miałbyś adresu, w którymś z nich to na to też jest sposób aby taką wizytówkę ustawić.

   Z ciekawości też dopytam. Po samym ustawieniu wizytówki już się wyświetla w 3 topowych pozycjach pod geodeta/geodezja miasto, czy wisi gdzieś niżej?

   umowa na 36 miesięcy

   Pozycjonowanie to faktycznie, długoterminowe przedsięwzięcie, ale 36 miesięcy w lokalnym pozycjonowaniu to na pewno overkill. Jeśli chciałbyś mojej pomocy w tej kwestii to możesz napisać na pw ;)
   Dosyć ważne też jest jakie to miasta, bo dopiero wtedy mógłbym ocenić jaka jest tam konkurencja.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Zapewne wielokrotnie widzieliście sytuacje gdy mirki dodają do wpisów ma mirkoblogu opinie o jakiejś aktualnie znienawidzonej firmie dodając jej pełną nazwę i dane teleadresowe po to aby taka opinia była łatwa do wyszukania w Google.

  W #seo nazywa się to "parasite". Czyli wykorzystanie autorytetu zaufanej domeny do rankowania pod konkretne słowa kluczowe w Google. Jeśli chcecie realnych przykładów wpiszcie w Google "pokemon go hack", zobaczycie rzeczy, które się fizjologom nie śniły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dlatego zamierzam dzisiaj przetestować jak Wykop sprawdza się jako taki "parasite". Opublikuję za chwilę wpis na 850 słów targetujący słowa kluczowe: Serwis Komputerowy Gliwice i odzyskiwanie danych Gliwice. Jestem ciekawy jak wyszukiwarka potraktuje zoptymalizowany wpis na wykopie i jakie pozycje w wynikach wyszukiwania nam przyzna.

  Wieczorem jest mniejszy ruch więc wpis na pewno szybko zindeksuje się w wyszukiwarce, muszę tylko szybko dodać komentarze, bo chcę dodać 3 dodatkowe obrazki wplecione w tekst.

  Jestem totalnie niewyspany, robię to z nudów i ciekawości, jak nie pyknie to później wrzucę ten sam tekst zoptymalizowany z surferem. Może spróbujemy też z czymś o jeszcze mniejszym volume.
  #seo #pozycjonowanie #ciekawostki #webdev
  pokaż całość

  źródło: gliwice takie som.JPG

 •  

  Mam sobie stronę, specyficzna tematyka. Strona od miesiąca, głowny ruch z instagrama. Jak ugryżć to od strony Google by pojawiać sie w wyszukiwarkach? Tagować odpowiednio wpisy. Co polecacie poczytać, jakieś podstawy SEO by wiedzieć co poprawić?

  #seo #wordpress #blog #pozycjonowanie

  •  

   @apatozaur: Dobrą praktyką będzie też pisać wpisy o minimalnej długości 400-500 słów(podpatrz co robi konkurencja na te same słowa kluczowe). 1500-3000 słów na wpis to zazwyczaj będzie bardzo, ale to bardzo solidna ilość, która samym wolumenem tekstu i jego optymalizacją pozwoli Ci pokonać konkurencję.

  •  

   @apatozaur: Jeszcze wpadła mi do głowy jedna dobra uwaga. Jeśli myślisz o długoterminowym budowaniu ruchu z wyszukiwarki to poczytaj o KGR - Keyword Golden Ratio. Pierwsze wpisy na stronie warto dodawać zgodnie z tą strategią.

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Taki nasz wygląd jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
  #seo #pozycjonowanie #marketing

  źródło: seo memik.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika SeoGuy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.