© 2011-2017 Sepang under exclusive licence to Wykop.pl, polish website containing funny images and losers

 •  

  Mirki! Zastanawiam się co zrobić. W sierpniu i wrześniu pracowałam w Kolporterze, żeby dorobić sobie przed studiami. Szefowa zaproponowała śmieszną stawkę 8zl/h. Jako, że miałam blisko do pracy, machnęłam ręką i się zgodziłam. W sierpniu mówiła, że umowę dostanę od września. Wcześniej była mowa, że już od sierpnia. Umowy oczywiście we wrześniu nadal nie dostałam, a wypłatę za wrzesień (prawie 100h) dostałam 570zl, bo połowę policzyła mi jako szkolenie + coś tam wzięła bo były jakieś braki. Wkurzyłam się motzno, ale potrzebowałam kasy na studia więc machnęłam ręką. We wrześniu przepracowałam 115h. Powinnam dostać 920zl, dostałam niecałe 750. Ponad 60zl potrąciła z wypłaty za braki xddd i policzyła mnie nie 8 a 7zl/h. Pisałam do niej i dzwoniłam, ale mnie ignoruje. Wcześniej odpisała tylko, że potrąciła 62zl. Na pytanie czemu policzyła mnie 7zł/h nie odpisuje. Co zrobić? Kasy pewnie nie odzyskam, ale chętnie bym jej życie uprzykrzyła, żeby nie dymała już innych. Oczywiście z końcem września się zwolniłam.
  #kiciochpyta #pracbaza #gorzkiezale
  pokaż całość

  •  

   @shiina jakim cudem zatrudniła cię w 2017 za taką stawkę, skoro minimalna godzinowa jest niemal o połowę wyższa? Cyrku z umową szkoda komentować? Brzmi jak miasto powiatowe Polski C, gdzie wszystko zostało gdzieś w 2004.

   Walcz tak jak ci tutaj radzą, od tego są wspomniane organizacje, żeby ścigać takich damskich januszów biznesu

  • więcej komentarzy (47)

 •  

  Kilka dni temu kumpel namówił mnie na wyjście w góry. Trochę się cykałam, bo ostatni raz jakieś szczyty zdobywałam podczas wycieczek szkolnych w gimnazjum. Ale mimo wszystko jestem twardzielem i wczesnym rankiem wsiadłam z nim w pociąg, który zawiózł nas do Bohumína, a kolejny do Mostów u Jablunkova. Szlak na Girową okazał się całkiem łatwy. Widok ze samego szczytu zasłaniały drzewa, ale w zupełności wystarczyły krajobrazy po drodze. Kilka zdjęć w komentarzach. W schronisku pod szczytem nie mogliśmy sobie oczywiście odmówić Kofoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie przeszliśmy jakieś 15 km. Było warto.

  #gory #beskidslaski #earthporn #czechy #podrozujzwykopem #mojezdjecie
  pokaż całość

  źródło: girowa (1).jpg

 •  

  Do znawców #motoryzacja #lexus #toyota, chciałbym sobie wziąć jakieś nowe auto z salonu na firmę. I zastanawia mnie hybrydowa rav4 4x4. Jakieś opinie? Głównie interesuje mnie awaryjność, koszty eksploatacji. Auto głównie do miasta + jakiś wyjazd dalej od czasu do czasu. Czy warto dopłacić do Lexusa 400h? Czym się tak naprawdę różni od rav4? Jak z kosztami w przypadku Lexusa? Generalnie chciałbym coś z nowymi zdobyczami techniki, więc padło na hybrydę na pewno. pokaż całość

  •  

   @michalsedziwoj: bierz najlepiej Lexusa h, świetne zestrojenie napędu (mimo bezstopniowej skrzyni) i absolutna niezawodność, a także niska utrata wartości
   tylko odpuść sobie NX-a i obczaj sobie zamiast niego IS lub GS - do jazdy po mieście SUV jest zbyteczny

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Ezechiel Pailhès - Bit Hip (2017)
  Jedno słowo: wspaniałość (ʘ‿ʘ)
  #electronic #downtempo #chillout

  źródło: youtube.com

 •  

  Ten uczuć kiedy żyjesz już tyle w Krakowie i praktycznie nigdy nagła awaria nie spowodowała, że miałeś jakieś większe problemy z dotarciem na miejsce. A ostatni tydzień to ja pierdziele, jakiś kataklizm
  W piątek rano zepsuł się Tramwaj na mogilskim jak miałem na uczelni zajęcia na 8 i cisnąłem z buta z Tauron Areny bo nie dało się inaczej tam dojechać.
  Dzisiaj to samo, na Rondzie Kocmyrzowskim jak wracałem z uczelni to znowu coś się stało i nic nie jeździło w kierunku Mistrzejowic. W końcu dali 1 autubus jakiś zastępczy gdzie ścisk ludzi na 1m2 wynosił chyba z kilka osób.

  W dodatku jadąc tym ściśniętym autobusem na tym samym przystanku wysiadła całkiem ładna dziewoja, do której nawet się zastanawiałem czy zagadać, ale nie byłem pewny czy nie ma ze 14 lat xD Nawet tam jakiś kontakt wzrokowy złapałem w autobusie, ale nie widząc entuzjazmu i w dodatku słuchawki na uszach i gapienie się w cały czas w smartfona też nie zachęciły cię do podejścia xD
  #krakow #mpkkrakow #gorzkiezale i trochę #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

  +: Ademu
  •  

   @Dr_Killjoy: spadłeś mi z nieba
   jak wrażenia z użytkowania, koszty miesięczne, przydatność w trakcie roku, kwestia ewentualnego garażu? ostatnio mocno myślę nad takim pomysłem na dojazdy do pracy w przyszłości

  •  

   @Dr_Killjoy dzięki wielkie, koszty w porównaniu z samochodem są śmieszne, tylko na początku trzeba sporo włożyć w sam zakup, strój i akcesoria a potem już leci, tak samo jest choćby z rowerami. A ile ci wychodzi za garaż miesięcznie?

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  W ostatnich latach bardzo mocno zostały spopularyzowane takie określenia jak: Janusz, Grażyna, Seba, Karyna, Oskarek, Brajan i Dżesika. Z męskiej formy patologicznego stereotypu polaka, przyjęła się ewolucja brajan>seba>janusz.
  Jednak w tej układance, brakuje jednego bardzo ważnego stadium ewolucji. Między Sebixem a Januszem jest luka, której nikt do tej pory nie wypełnił. Można przyjąć, że Sebą jest się od 16 roku życia do 34. Natomiast Januszem od 50 w górę. I tu właśnie pojawia się ta dziura, którą należałoby wypełnić.
  Naturalną formą ewolucji Seby jest Mariusz!!! Naprawdę dziwie się, że nikt tego nie przeforsował do tej pory. Sam spotkałem się może trzy razy z tym określeniem.
  Żadne inne imię nie opisuje tak dobrze ludzi przed i po 40'dziestym roku życia, jak właśnie MARIUSZ. Taki dojrzały bardziej ustabilizowany emocjonalnie i życiowo Seba. Zazwyczaj pracownik budowlany, albo fizyczny. Wulgarny, nieprzyjemna aparycja, lubi wypić.
  To imię idealnie opisuje takich ludzi, sam używam tego określenia i może jakaś wąska grupa ludzi - to powinno się zmienić.
  #gownowpis #sebixkurwix #polak #niewiemjaktootagowac
  pokaż całość

  •  

   Seba to tak do 25 roku życia, później się ogarnia, żeni się, rodzi mu się dziecko, zamienia Golfa na Audi A4 i w ten sposób staje się Mariuszem. Natomiast faza Janusza również zaczyna się wcześniej, bo ok. 40 roku życia, gdy dzieci idą na studia, praca zaczyna coraz bardziej wkurzać i zaczyna się ten słynny kryzys wieku średniego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @kw401: dokładnie tak. Można też opisać to samochodami:

   Seba - Golf lub Civic, z opcjonalnym tuningiem
   Mariusz - tylko i wyłącznie Audi, najczęściej A4, rzadko A3
   Janusz - Passat lub czasem Audi A6, tylko w TDI

   A stadium samicy między karyną a grażyną, to moim zdaniem zdecydowanie dagmara.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (87)

 •  

  Są trzy rzeczy, których nie unikniesz mieszkając w bloku, nieważne czy wielka płyta czy nowe budownictwo:
  -sąsiada spontanicznie stwierdzającego, że czas na remont o czym dowiesz się z zaskoczenia losowego ranka
  -ryków, pisków i innych odgłosów hodowania dzieci
  -krzyków sąsiadki przeżywającej katharsis na mężowskim bolcu
  #takaprawda #przemyslenia

  •  

   @ninakraviz: nie dotyczyły mnie pozycje 1 i 3 z tych problemów przez wszystkie lata mieszkania, które pamiętam czyli jakieś 15

   od siebie dokładam za to:

   - smród palonych na balkonach szlugów
   - szczekanie i wściekłe warczenie na siebie pierdolonych psów
   - okazjonalne nocne wrzaski najebanych ludzi wracających do domu

   Mieszkam w bloku od zawsze i wcale nie marzę o domu za miastem, gdzie w wolnym czasie trzeba zmagać się z górą prac dookoła niego, spędzać popołudnia w korkach na wylotówkach, a w sezonie grzewczym wąchać smród palonego w piecach chujwieczego.

   Rigczowe osiedle niskich bloków z zielenią i usługami to imo najlepsze miejsce do mieszkania, gorzej że kupno mieszkania na takim zwykle nie jest łatwe ani tanie, lub wiąże się z wadami, które dla wielu ludzi są nie do zaakceptowania.
   pokaż całość

 •  

  Gdzie kupię sobie najlepszą wuzetkę? (。◕‿‿◕。)
  Serio nie wiem gdzie mam się kierować, najlepiej gdzieś w okolicach miasteczka AGH albo Galeria Krokus - Wiślicka. Bo te wszystkie z awiteksów, buczków, auszanów itp to gówno, a nie wuzetka.
  #krakow

  +: Ademu
 •  

  Co się na mojej uczelni odpierdziela to ja nawet nie. W skrócie
  1. Koniec 2 roku trzeba wybrać specjalność = nowe grupy
  2. Panie z dziekanatu zaproponowały, że jak damy im listę z gotowymi grupami wraz z numerami to tak nas rozdzielą
  3. W międzyczasie pada system informatyczny
  4. 4 październik dalej nie ma na wirtualnym dziekanacie, zaliczenia semestru ani przydziału na grupy
  5. Więc ze znajomymi chodzicie tak jak miało być pierwotnie. Nikogo nowego nie przywiało, więc wszystko spoko
  6. Do dzisiaj
  7. Panie Grażynki z dziekanatu w końcu zakualizowały dziekanat
  8. Taki chuj jak słonia nos, każdego wrzuciły gdzieś randomowo do grupy xD
  9. Wy już jesteście w trakcie projektów itp
  10. Nie wiem co będzie ale
  #studbaza #uek #wpolscejakwlesie
  pokaż całość

  źródło: i0.kym-cdn.com

 •  

  Haha beka z ludzi takich swiezakow na silce co sie po treningu nie myjo, boicie sie ze ktos was w dupe wyrucha pod prysznicem, czy jak?

  #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #higiena

 •  

  Korzystając z pięknej pogody #rowerowykrakow jedzie 200km.

  Wyjazd pociągiem z Krakowa do Kielc o 7:19 (koszt to 40 zł z rowerem)
  Z Kielc ruszamy o 9. Tutaj trasa
  Po drodze zobaczymy:
  - Zamek królewski w Chęcinach
  - dwór Jana Kochanowskiego w Nagłowicach
  - zamek Bobolice
  - ruiny zamku w Mirowie
  - zamek Ogrodzieniec w Podzamczu
  - Pustynię Błędowską z punktu widokowego Klucze
  - ruiny zamku w Rabsztynie
  - zamek z Pieskowej Skale
  - Ojcowski Park Narodowy

  Jak widać lista jest dość długa, utrzymując średnią 25km/h powinniśmy wrócić do Krakowa między 19 a 20.

  Jeżeli ktoś z #krakow lub #kielce jest chętny aby dołączyć to zapraszamy (wiem, że to środek tygodnia, ale prognoza na sobotę nie jest zachęcająca i chcemy wykorzystać ostatnie promienie słońca)

  Na zachętę fotka z podobnej trasy którą zrobiliśmy rok temu ʕ•ᴥ•ʔ
  #rower #szosa
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykop.pl

 •  

  jakoś w wakacje czytałam gdzieś artykuł o dosyć znanej (chyba) zagranicznej reżyserce z kraju Bliskiego Wschodu i jej nowym kontrowersyjnym filmie. pamiętam randomowe fakty - w filmie była scena, w której kobiety w różnym wieku myły się razem albo przebywały wspólnie w saunie, reżyserka była raczej wiekowa, została wychowana przez dwie kobiety i nie wiedziała, która była jej matką, ale też nie chciała wiedzieć, bo obie kochała, miała dwóch mężów, pracowała kiedyś w teatrze i dużo opowiadała o aktorach i towarzystwie skoncentrowanym wokół teatru w jej kraju, mieszkała w Paryżu, gdzie kiedyś ktoś (chyba muzułmanin?) oblał ją benzyną i próbował podpalić. więcej z tego nie pamiętam, nie wiem o czym był ten film, a chciałabym poznać jego tytuł. może ktoś z was skojarzy? #gownowpis #kiciochpyta #film #filmy #powazne pokaż całość

 •  

  #scianatekstu #logikarozowychpaskow #zwiazki #przyjazn

  Długie i pełne błędów, bo pisane jednym tchem, ale sens jest zachowany. Szkoda chłopa.

  No więc generalnie to jest Arek, Arek był singlem przez ostatnie 4 lata i mieszkał 10 minut drogi ode mnie, w sumie to się widywalismy prawie co drugi dzień, piwko i te sprawy.

  Pół roku temu poznał jakąś dziewczynę, znaczy nie tyle poznał co odnowienie z nią kontakt bo już się kiedyś znali.
  Pojechał raz, drugi no i chyba sobie przypadli do gustu, z tego co on mówił to zajebiste dziewczyna i w ogóle. No ale problem taki, że ta laska mieszka jakoś że 100km od nas, no ale arek jeździł. Wiadomo, jak jeździł do niej to miał mniej czasu na kumpli, wielkie love itd

  No ale nic mu tam nie trulismy, bo wiadomka, był sam tyle czasu no to. Musi teraz spuscic z krzyża xD
  No i jak już tak pojezdzil że 2,3 miesiące to stwierdził że się tam przeprowadza do niej i w ogóle. Aha no i jeszcze taki wątek poboczny, że ta laska kupiła niedawno mieszkanie w stanie surowym i je musiała pomalować i wyremontować co arek z przyjemnością jej pomógł zrobić.

  No i kurwa wczoraj siedzę w robocie on do mnie dzwoni że potrzebuje na szybko jakiś kwadrat ogarnąć, no to się pytam dla kogo. A on mówi że dla niego kurwa.
  No i co się okazało, w ogóle arek jest z Krakowa a ta laska jakoś niedaleko ale ma babcie w Krakowie.
  I od jakiegoś czasu arek mówi że ciągle wieczorami jej pikal telefon, a jak się arek zapytał to. Mówiła aaa to maile, aaa powiadomienie z grup fb itd

  Parę dni temu ona mu powiedziała że chce polecieć na weekend do Krakowa do babci, no to arek mówi o super to pojedziemy razem ja też się spotkam że znajomymi itd no ale ona coś tam kręciła i arek olał temat.

  A tu w ogóle taka dygresja że mi się już raz lampka o te łaskę zapaliła jak arek był u mnie na wodce a jej się coś z samochodem stało i tego samego dnia stlukla szybkie w telefonie więc była wkurwiona ogólnie i arek zmartwiony ja tam próbował pocieszyć to zjebala go za to że za bardzo się martwi wtf?

  No i wracając do tematu, po tej rozmowie, Arek siedział w pokoju a ona się kapala I w tym momencie zaczął napierdalac telefon no i arek zobaczył kto to i okazało się że to jest jakiś gość z Krakowa z którym ona zdawała maturę, no i generalnie cała rozmowa była taka że ja na miejscu arka to pewnie bym tam wbił pod prysznic i wsadził jej ten telefon w gardło xD generalnie chodziło o to że on sobie tam fantazjowal co by było gdyby jakby oni razem, a ona mu napisała że czekała na niego tyle czasu a on się ociagal i co ona miała by teraz zrobić z Arkiem, centralnie napisała że coś tam szkoda, no ale teraz jest arek i co ja z nim zrobię?
  A gość mówi to spotkajmy się chociaż na weekend jak za starych dobrych czasów, a ona odpisała że spoko tylko musi zapewnić jej alkohol jedzenie i łóżko no i ona tam coś odpisał w dwu znaczny sposób, no i później padło pytanie co zrobi z Arkiem i ona odpisała żeby się nie przejmował bo coś arkowi nasciemnia.

  No i ona wyszła z prysznica, Arek dokończył i podał obiad i pyta jeszcze raz co z tym wyjazdem.
  No i ona mu tam bajki zaczęła napierdalac że babcia to tamto, no i arek wyciągnął telefon, aha bo on jak czytał te wiadomości to robił zdjęcia na swój telefon. Wyciągnął ten telefon i pokazał jej, ona się zesrala no i arek powiedział że pierdoli taki biznes i się wyprowadza.
  No i dalszą akcje znasz*.

  W ogóle jak tam zajechalismy to łaską zero emocji w ogóle żadnego problemu, żadnego tłumaczenia nic. Jeszcze go zjebala że za głośno telewizor rozlaczal, a później jak już się spakowalismy to zaczęli rozmawiać bo kupili Audi na spółkę i teraz muszą je sprzedać i ona powinna arkowi połowę kasy oddać ale już widać że nie ma zamiaru bo coś tam coś tam no ale apogeum nastąpiło jak ona powiedziała że nie będziemy się kłócic przy znajomym i on jej wydymil. Faza jak chuj chłopak rozjebany na kawałki.

  *A dalszą akcja to w skrócie taka że biegiem wczoraj po robocie ogarnianie chaty i kurs tam żeby go załadować na przyczepke i sperdalac ASAP.
  I na chatę wrocilem przed 2 w nocy a na rano do robty ale ziomeczka się nie zostawia to po 1 bo BROS B4 HOES A po 2 i tak mi od wczoraj rana nie działa login więc drugi dzień siedzę i patrzę w ekran logowania xD
  pokaż całość

  •  

   zaczęli rozmawiać bo kupili Audi na spółkę i teraz muszą je sprzedać i ona powinna arkowi połowę kasy oddać ale już widać że nie ma zamiaru bo coś tam coś tam no

   @riizzlaa: xDDD

   czekaj, koleś był od pół roku w quasi-związku i oprócz tańczenia jak ona mu zagra, kupili samochód na spółkę, gdzie pewnie on i tak płacił całość, a teraz po sprzedaży jak już ona dojdzie do skutku, ona zamierza podpierdolić jego część kasy? co tu się odwala? pokaż całość

  • więcej komentarzy (25)

 •  

  Hej,

  Ktoś jutro na piwo (sobota) tak powiedzmy 19:00 w Punkcie Docelowym ewentualnie nowym selekcie? #krakow #krakowpiwo

 •  

  #krakow to jest fajne miasto do życia? W kwestii zawodowej będę miał różowo, ale co z resztą?

  •  

   Teraz mieszkam na Grzegórzkach przy Tauron Arenie, kilka przystanków do dworca - jest tutaj ogromny Park Lotników. W ogóle w każdym z tych 3 miejsc jest bardzo dużo zieleni (na Krowodrzy jest dużo parków

   @xhxhx: xDDD co to za stek bzdur

   nawet nie wiem od czego miałbym zacząć wymieniać

  •  

   @xhxhx: no to po kolei

   Tauron Arena nie jest na Grzegórzkach, tylko w Czyżynach
   A jeśli mieszkasz gdzieś w bezpośredniej okolicy, to jest raczej Dąbie lub ponownie Czyżyny

   W Krowodrzy jedyny sensowny park to Jordana, pozostałe są śmiesznie małe, praktycznie nieurządzone i tuż przy głównych ulicach (Krakowski przy alejach, dodatkowo teraz zamknięty) i podesłany przez ciebie Krowoderski, który jest bardziej zespołem trawników otoczonych ruchliwymi ulicami niż parkiem. Pobliski park Wyspiańskiego to samo - wygląda lepiej, są drzewa i w ogóle, ale co to za park, w którym non stop słychać jeżdżące samochody?

   Park Lotników ostatni raz ogromny był gdzieś w 2006 roku, zanim:

   -wykrojono z niego ogrodzony płotem, PŁATNY ogród doświadczeń
   - wycięto sporo drzew wokół olbrzymiej łąki, orając cały teren, by odebrać niemal połowę powierzchni parku pod Tauron Arenę (która pierwotnie miała stać gdzie indziej)
   - teren obok dzisiejszej areny przerobiono na chamską dwupasmówkę - ulicę Lema

   Na tle choćby parków warszawskich, to co mamy w Krakowie z zieleni parkowej jest przeraźliwą nędza. Polecam przejrzeć sobie stare zdjęcia lotnicze czy satelitarne - widać doskonale skalę tej dewastacji, bo inaczej tego nazwać nie można.

   inb4 przypierdalam się / czepiam / napinam - wkurwia mnie po prostu jak ktoś pisze peany, kiedy nie ma się czym tak naprawdę zachwycać, albo to co mamy obecnie, jest marnym cieniem stanu sprzed ledwie kilku lat.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (39)

 •  

  Mirki poszukuje samochodu, budżet początkowo był planowany do 10k zł ale jak znajdzie się coś co posłuży przez wiele lat to jestem w stanie dołożyć kolejne 5 k zł.
  A więc w oko wpadły mi 4 modele
  Peugeot 406 Coupe (od 2000r)
  Saab 9-3
  Hyundai Coupe
  Lexus IS200

  Co do pojemności silnika patrze na silniki max 2.0 (w gazie najlepiej ( ͡€ ͜ʖ ͡€) ).

  Mirki co polecacie z tych modeli ? No chyba, że macie jakąś inną ciekawą alternatywę to z miłą chęcią rozważę opcje.

  #motoryzacja #saab #peugeot #lexus #coupe #kupujzwykopem #kupujeauto
  pokaż całość

  •  

   @LoginInigoL: Hyundai lub Peugeot, ładne i z prostymi silnikami benzynowymi
   pozostałych nie kupisz w normalnym stanie za 10k

   15k na 9-3 już prędzej, na IS-a w dalszym ciągu mało

  •  

   @LoginInigoL: w Alfy się nie pakuj, 156 nawet z JTD to auto dość nietrwałe i wymagające sporo uwagi przy zakupie i po nim, 159 chyba jeszcze nie staniała do takiego poziomu, choć mogę się mylić. Ale 159 z tym silnikiem najlepiej trzyma cenę, bo jest zwyczajnie najlepszy z całej gamy, obok rzadkiego 1,75 TBi, który wszedł pod koniec produkcji.

  • więcej komentarzy (50)

  •  

   @koniecswiatajestbliski: bo jest. W miesiące wakacyjne zaludnienie balansuje na granicy "da się żyć", natomiast w październiku wskaźnik wywala na czerwone pole i zostaje tam do końca maja. Ale tak to już jest, gdy walą tutaj 3 województwa i pół Ukrainy, a jedyne co się buduje, to bloki, galerie i biurowce...

  •  

   @koniecswiatajestbliski: i to jest patologia, jeden z największych problemów tego kraju - masz do wyboru wieczne robakowanie za max 2k netto do łapy w swoim mieście powiatowym lub innej dziurze, albo musisz wiać do miasta wojewódzkiego w Polsce A, jak x innych ludzi, którzy mieli dość tego pierwszego wariantu i się tam z nimi tłoczyć, w korkach i absurdalnym rynku mieszkaniowym.

   Porządne państwo to takie, gdzie żyjesz na godnym poziomie mieszkając także w mniejszych ośrodkach. No ale do tego trzeba mieć jakiś przemysł, fabryki, czy wyspecjalizowane usługi, a nie resztki przestarzałych zakładów, które zostały mentalnie w PRL i nie wytrzymały konkurencji, lub celowo rozmontowała je lewa prywatyzacja...
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (33)

 •  

  Ja pierdole w gorących jest wpis, w którym typek napisał, że nie kupił gimbuskom (czyli mogły mieć nawet 12 lat) alkoholu, a większość komentarzy po nim jedzie xD Bo przecież "młodość jest po to by się bawić", a wiadomo, że zabawa to dla 13-letniej dziewczynki to tylko litry wódy i zalanie się w trupa. A później wykopki się dziwią, bo patusy nic nie osiągnęły w swoim życiu i demolują kolejny przystanek. I klasyczny argument "ja piłem pół litra dziennie i nic mi nie jest, więc to nie szkodzi". Jebane zapijaczone społeczeństwo xDD
  #patologiazewsi #shitwykopsays #gorzkiezale
  pokaż całość

  •  

   @Visavis: ostatnio zaliczyłem facepalma w Biedronce, słysząc rozmowę 2 dziewczynek na oko właśnie 12-13 lat, gdzie jedna mówiła bardzo poważnym tonem do drugiej, że "energetyki niestety na mnie nie działają" xDDD

   już walenie energoli w pierwszej gimb... wróć - w siódmej postawówki to wg mnie lekka przesada, a co dopiero chlanie wódy i czatowanie pod żabką by im ktoś ją kupił ( ಠ_ಠ)

  • więcej komentarzy (44)

 •  

  Choć mieszkam tu już rok, po raz pierwszy odwiedziłam „Südsteirische Weinstaße”, czyli po prostu „ulicę win z południowej Styrii” znanej i reklamowanej też jako „zielone serce Austrii”. Na tej słynnej ulicy rozciągają się różne małe, rodzinne restauracje i budki sprzedające jadalne kasztany, jause (ciemny chleb z dodatkami, najczęściej mięsnymi) oraz słynny sturm, czyli półprodukt z produkcji wina, który można dostać tylko jesienią. Ma słodki smak i jest gazowany, dość lekki. Warto wybrać się tam chociażby dla widoków, bo nie bez powodu nazywają to miejsce Toskanią Austrii - coś pięknego! (。◕‿‿◕。)

  #thegirlcontent #austria #styria #wino #podroze #podrozujzwykopem #fotografia
  pokaż całość

  źródło: embed.jpg

 •  

  To jest LFA?
  #carboners #carspotting #motoryzacja #bogactwokuhwa

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   @m___r: Borze, nie jestem w stanie ująć jak okropna i rozdzierająca jest różnica w jakości designu między tym autem, a czcionką i układem polskich tablic rejestracyjnych
   i hektarem kostki brukowej
   a zwłaszcza tą pierdoloną plandeką reklamową, którą powiesił sobie na balkonie jakiś janusz rachunkowości

   Niestety jeszcze długo każdy futurystycznie stylizowany samochód uchwycony na zdjęciu w Polsce, będzie wyglądał niedorzecznie, groteskowo i bez sensu. Estetyka tego kraju przyprawia o mdłości. Szkoda że jeszcze biało-czerwone barierki się nie załapały... pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Mam grafikę w rozmiarze 770x1150 px, którą chciałbym sobie wydrukować i powiesić w antyramie możliwe dużego rozmiaru (najchętniej widziałbym okolice 62/92cm). Jak sprawdzę, jaki jest największy rozmiar wydruku bez utraty jakości zdjęcia (JPEG)?
  #fotografia #druk #drukowanie #kiciochpyta

  •  

   @migdalll: ok, poszukam jeszcze później, popróbuję sam i jeszcze się będę odzywał =)

  •  

   @m_bielawski ok, pora sprecyzować : jest to zdjęcie pewnego muzyka, który nie ma zbyt bogato rozbudowanych social mediów. Chcę sobie z niego zrobić plakat do pokoju i wrzucić w antyramę. Mogę napisać, najwyżej mi krzykną jakąś kwotę z kosmosu za udostępnienie zdjęcia i wtedy dam sobie spokój, choć znalazłem inne zdjęcia, które też by się na plakat nadawały, ale one są już na szczęście w 300 dpi

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  http://www.holysz.pl/4b/extra/maluchy/index.htm ale oldschoolową strone przypadkiem odkryłem, nieaktualizowana od 2001 strona internetowa klasy jakiegoś liceum, na której uczniowie chwalą się swoimi maluchami. a wy jakim autem jeździliście w liceum(o ile jakimkolwiek)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #klasykimotoryzacji #samochody #126p #nostalgia #gimbynieznajo pokaż całość

  źródło: holysz.pl

 •  

  Wybieram się jutro pierwszy raz do filharmonii. Jak powinno się ubrać do takiego miejsca, jeśli garniak wykluczam ze względów komfortowych? Bez przesadnego tryhardowania typu poszetki, brogsy, spinki do mankietów.
  #ubierajsiezwykopem

  •  

   @oregon24: sam koncert fajny, choć akustyka krakowskiej filharmonii niestety rozczarowuje

   ubrałem dość eleganckie spodnie slim-fit i dość formalną koszulę + buty wizytowe, taki zestaw wrzucił mnie do jakichś top 20% najbardziej elegancko ubranych ludzi :P
   spora część ubrana mega zwyczajnie, jak na spacer po mieście czy do sklepu, trafiali się nawet w ubraniach lekko turystycznych

   także racja @Dassault, jak najbardziej nie należy słuchać zjebów, którzy spod fedory od dawna nie widzą już świata rzeczywistego i w pełnym garniturze idą nawet po bułki (w swojej wyobraźni oczywiście)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  #samochody #mechanika #mechanikasamochodowa
  Mirki krótka piłka
  1. renault megan cc
  czy
  2. peugeot 307 cc

  1 czy 2 ?

  • 561 głosów (68.50%)
   renault megan cc
  • 258 głosów (31.50%)
   peugeot 307 cc
  •  

   @daniel186: Z francuskimi autami jest generalnie tak, że albo trafiasz dobrą sztukę która się jakoś trzyma i nie denerwuje ciągłymi awariami, albo totalny gruz z humorami, gdzie elektronika robi co chce i nie da się na to nic poradzić.

   Same auta CC oprócz zalet jak teoretyczna praktyczność i całoroczność, mają swoje wady jak:

   - wysoka masa własna, a co za tym idzie: duże spalanie i kiepskie osiągi jak na swoją moc
   - niska sztywność nadwozia, czyli: zazwyczaj marna precyzja prowadzenia, niepewne zachowanie przy gwałtownych manewrach, skrzypiące i telepiące plastiki
   - "kanapkowy" mechanizm dachu, gdzie jest mnóstwo części które mogą się nieoczekiwanie spierdolić, a zamienników nie ma. Oryginały w ASO potrafią zaś kosztować skandalicznie pieniądze (zwłaszcza uszczelki)

   Jeśli koniecznie chcesz auto typu CC, to przyjrzyj się Astrze Twin Top lub Volvo C70. Nie są to jakieś cuda (jak każde CC), ale na pewno dadzą ci spokojniejszą eksploatację i mniejszą utratę wartości. Odpuść także VW Eosa, to zlepek części samych nudnych VW, a do tego pod maską prawie same gówniane TSI i TDI z najgorszych lat ich produkcji.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (124)

 •  

  Mam puste gorące z 6h, co się dzieje?

 •  

  Mireczki mam jeszcze jedno pytanie - czy bać się automatu 4 biegowego? Większość km coupe będzie robiło na trasach więc zastanawiam się czy 5 biegowy manual nie będzie lepszy? Z drugiej strony mam już go dość w swoim aucie, szczególnie gdy jeżdżę po mieście.
  #mercedes #220ce #w124

 •  

  Moje dzisiejsze lpu z lumpa:

  Denim tommiego
  Half zip w kolorze tommego, idealne do spodni wyżej
  Crewneck Adidas eqt
  tees Adidasa
  2x tees Hard Rock Cafe
  polo Saint Laurent i Fila

  No i najlepsza perełka czyli tees polo sport (。◕‿‿◕。)
  Większość to vintage itemy, których cena nie przekraczała 5 zł za sztukę.

  #perelkizlumpeksu #streetwear pokaż całość

  źródło: lp1.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Sepang

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.