•  

  #memy #muzyka #freddiemercury

  źródło: 242203402_4382388388515166_4418694636076183556_n.jpg

 •  

  Mireczki, jestem debilem i lubię spędzać czas na debilnych czynnościach.

  Otóż wkurwiają mnie wszelkiego rodzaju MLMowcy, ludzie od piramid i innych suplementów diety z marketingu szeptanego. Dzisiaj opiszę Wam, moją konfrontację z pewną panią od takiego biznesu właśnie. Nie wiem, czy to kogoś zainteresuje, jak nie, to będę miała dla siebie samej na pamiątkę mojego zmarnowanego czasu na tę babę :D

  Opowiem Wam o przedstawicielce firmy Zinzino, która sprzedaje testy krwi, pozwalające określić stosunek zawartości omega-3 do omega-6 w naszym organizmie, sprzedaje też suplementy, za pomocą których możemy ten stosunek poprawić, różne szejki, herbatki, czy kosmetyki.

  No to tak, jakaś Klaudia na facebooku skarżyła się na zaczerwienioną skórę policzków, żadne kremy laser nie pomagają. I tu zjawia się ona - mistrzyni marketingu ze swoim komentarzem (pisownia oryginalna).

  "Witaj Kaludio, może to jest wina źle działających jelit, które wpływają również na krążenie. Może warto pójść w stronę doprowadzenia organizmu do równowagi Polecam zrobić test."

  Takie teksty jak ten z doprowadzeniem organizmu do równowagi, źle działającymi jelitami i jeszcze jakimś testem, zazwyczaj włączają we mnie intensywny alert, że oto mam do czynienia z kolejną kobietą sukcesu, której produkty na pewno odmienią Twoje życie. Pytam więc - jakie testy? I oto, co mówi mi ona (pisownia oryginalna):

  "test na balans kawasòw omega 6 do omega 3 , czyli równowagi w organizmie. Pokazuje czy i ile stanów zapalnych jest w naszym organizmie. Równowaga tutaj ma znaczenie priorytetowe."

  Pytam więc, w jaki sposób pokazuje tę ilość stanów zapalnych?

  "Z badania krwi. Cieszę się, że zainteresowal Cię ten temat. Dziś o 21 spotykamy się i będzie dużo więcej informacji powiedzianych w tym temacie"

  Wywiązała się między nami dyskusja, w której poprosiłam ją o jakieś badania naukowe, czy inne źródła, które mogą potwierdzić tak śmiałą tezę. Baba zachowywała się tak, jakby pytania nie usłyszała, ciągle powtarzając, że mają spotkanie, że zaprasza, że pokażą jak można sobie zrobić ten test (który sama sprzedaje) i wiele innych, takich jak to, że kwasy omega-6 działają prozapalnie, a kwasy omega-3 przeciwzapalnie. Gdy zapytałam, kto wymyślił takie założenie, odpowiedziała tylko, że to nie jest założenie, tylko PRAWDA WYNIKAJĄCA Z ŻYWIENIA I ISTNIENIA LUDZKOŚCI i że WHO też to wie, że "Okazuje się, ,omega 3 musi krążyć w krwiobiegu ponad 24 godz aby była prawidłowo przekonwertowana i wchłonięta" i że oni w ogóle mają jakąś radę naukową, która się tym zajmuje! Trułam dupę dalej, więc w końcu wysłała mi na maila wszystko to, co uznaje za dowody na słowa przez nią wypowiedziane.

  Poniżej podsumowanie dokumentów, które mi przesłała:

  1. Fish oil standards, czyli czy ich produkt i olej rybny w nim zawarty, nie są zanieczyszczone powyżej ustalonych przez różne organizacje limitów,
  2. Profilaktyka zdrowia w klubie sportowym - ta próba nie jest nawet ślepa, a więc uczestnicy "badania" wiedzieli, jaki produkt przyjmują i jakie korzyści mogą odczuwać, dodatkowo dyrektorem badania jest osoba z BioActive Foods, czyli firmy, która dostarcza im suplementy, a oni sprzedają je dalej,
  3. Wpływ BalanceOil na ciśnienie krwi - badanie niewiarygodne, brak opisu badania, brak informacji na temat, kto badał, w jaki sposób, jaką metodą itp.
  4. Metoda bezpośredniego określania poziomu kwasów tłuszczowych w kropli krwi z opuszka palca - w końcu jakieś badanie naukowe! Niestety, w nim po prostu dowiemy się po prostu, że badanie krwi z opuszka palca jest prawie tak wiarygodne, jak badanie pełnej krwi żylnej, bo tylko tego dotyczy to badanie.
  5. Kolejne badanie naukowe! Wpływ nienasyconych kwasów omega-3 na depresję okołoporodową. Akurat to nie jest żadne zaskoczenie, bo od długiego czasu wszyscy wiedzą, że kwasy omega-3 i omega-6 mają pozytywny wpływ na układ nerwowy oraz poprzez to na zdrowie psychiczne ludzi.
  6. Wpływ Skin Serum na elastyczność skóry. "Badanie" podobne jak w numerze 3.
  7. Zrzut ze strony o Psychoterapii Integracyjnej, opisujący pozytywny wpływ szafranu na mózg. Nie jest to badanie, zawiera jakieś tam odnośniki, autora również brak.
  8. Nienasycone kwasy tłuszczowe i ich wpływ na zdrowie oraz choroby przewlekłe. Problem tylko taki, że już dawno wiemy, że te nienasycone kwasy tłuszczowe mają wpływ, ja się o tym uczyłam w podstawówce jakieś 20 lat temu. Badanie z 1999 roku.
  9. Poziomy kwasów EPA oraz DHA w pełnej krwi żylnej spadają bardziej gwałtownie w temperaturze -20 stopni w porównaniu do temperatury pokojowej i -75 stopni, czyli w sumie trochę info na temat właściwości fizykochemicznych kwasów tłuszczowych.
  10. Znaczenie zaburzeń równowagi poziomu wielonasyconych kwasów tłuszczowych w surowicy u pacjentów z ostrą żylną chorobą zakrzepowo-zatorową. W żaden sposób nie odnosi się to do ilościowego określenia ilości stanów zapalnych, mówi tylko o tym, że w przypadku takiej właśnie choroby kwasy tłuszczowe mają znaczenie, jednak głównymi przyczynami tej choroby są wrodzone zaburzenia krzepnięcia, unieruchomienie ciała, zabiegi chirurgiczne i złamania, a także 40% występuje bez potencjalnego czynnika ryzyka.
  11. Równowaga kwasów omega-3/omega-6 i elastyczność skóry - jakiś artykuł, napisany przez ich firmę z pomocą tej firmy, co dostarcza im suple, czyli jedna wielka ściema.
  12. Badanie dotyczące suplementu diety o nazwie "affron", zawierającego ekstrakt z szafranu, jego wpływ na objawy depresji i anxiety u młodych. Zero powiązania z omega-3/omega-6.
  13. Biodostępność i działanie antyoksydacyjne fenoli pochodzących z oliwy z oliwek. Czyli nic o stanach zapalnych.
  14. Kolejne badanie suplementu "affron" i to, jak poprawia nastrój wśród ludzi. Zero powiązania z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi.
  15. Zmiany w poziomie spożycia nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 w Stanach Zjednoczonych w XX wieku. Czyli badanie populacji i zmian nawyków w niej, zero powiązania ze stanami zapalnymi.

  Odkąd wysłałam jej podsumowanie otrzymanych przeze mnie dokumentów, baba nie odzywa się do mnie.

  Powiecie Mircy, że się zesrałam. I być może macie rację, natomiast na ten moment te kwestie na tyle mnie triggerują, że zaczynam się odpalać i próbować walczyć z tym ¯\_(ツ)_/¯
  Jedyne co mogę im zrobić, to udowodnić, że gówno wiedzą, na gównie się znają i gówno mogą powiedzieć.

  #afera #mlm #oszukujo #gownowpis #nauka #zdrowie
  pokaż całość

 •  

  Mircy,
  Dostałam jakąś malutką chińską paczkę z moimi danymi teleadresowymi, a w środku było chujwieco ze zdjęcia.
  Czy macie pomysł co to może być?
  To takie malutkie pudełeczko, w środku jest dużo malutkich zielonych kuleczek.
  Nie otwierałam tego, bo się boję. Nie zamawiałam nic z Chin.
  Może ktoś z Was ma pojęcie co to może być?
  W komentarzu więcej zdjęć.

  #nocnazmiana #aliexpress #kiciochpyta
  pokaż całość

  źródło: IMG_2643.jpg

 •  

  Czy tylko mnie denerwuje ta akcja #nieklammedyka?

  Jak można wymyślić tak beznadziejny hasztag? Sama akcja jest zdecydowanie słuszna i potrzebna, ale do jasnej ciasnej, mówi się albo "nie kłam medykowi" albo "nie okłamuj medyka"... Moje oczy nie mogą tego znieść.

  #ratownikmedyczny #ratownictwo #grammarnazi #jezykpolski pokaż całość

 •  

  #memy #wiedzmin #heheszki

  źródło: 81435782_2781522041902469_8604177601201700864_n.jpg

 •  

  Jeżeli inni nie mają odwagi zróbmy to my POLACY. ZBIERZMY GRUPĘ 300 POLAKÓW NA WORONICZA W WARSZAWIE, W ŚRODKU TŁUMU ATEIŚCI Z ENCYKLOPEDIAMI ŻEBY PRZENIEŚĆ HOLECKĄ I REDAKTORÓW DO AUTA POD SIEDZIBĄ TVP. NIECH NA ZEWNĄTRZ CZEKA BARDZO DUŻO ŚMIECIAREK ODPALONYCH Z KIEROWCAMI. POKOJOWO WCHODZIMY DO TVP IDZIEMY I NIE ZAPRZYMUJEMY SIĘ. OTACZAMY STUDIO TVP Z REDAKCJĄ. ATEIŚCI PODNOSZĄ HOLECKĄ I PRZYGOTOWUJĄ DO WYNIESIENIA. I WYCHODZIMY. ONA W ŚRODKU OSLANIANA. IDZIEMY WSZYSCY PRZED I ZA ZEBY NIKT NAS NIE ZATRZYMAŁ I CIĄGLE BLOKUJEMY DOSTĘP DZIENNIKARZY DO HOLECKIEJ I REDAKCJI. SŁUCHAJCIE POLACY BĘDĄ MIEĆ CAŁKIEM WYPRANY MÓZG JAK BĘDZIEMY CZEKAĆ...

  #takaprawda #tvpis #katologia
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 75402244_2288273198150052_8138392525414072320_n.jpg

 •  

  Mój kraj, taki piękny...

  #madki #bombelek #patologiazewsi #patologiazmiasta

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

  +: J....W, Impulsator +9 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Shamandalie

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)