no elo

 •  

  Nie wiem czy Szymon z Kartografii Ekstremalnej ma tu konto, ale bardzo ciekawą rzecz zamieścił na #skyscrapercity
  Estymacja liczby ludności w wieku 25-34 na podstawie zasięgów Facebooka. Jako, że dane GUS to można sobie wsadzić...to bardziej wierzę firmie, która zarabia na wykorzystywaniu danych. A wyniki są ciekawe

  W dyskusji - jakiś czas temu pewnym zainteresowaniem w tym wątku cieszyło się porównanie, ile jest ludzi w polskich miastach wg Facebooka (a przynajmniej co twierdzą jego narzędzia do promowania postów). Zrobiłem więc follow-upa, tym razem koncentrując się wyłącznie na osobach w wieku 25-34 lata. To grupa, która jest już po studiach, a jednocześnie jest w wieku najbardziej rozrodczym. Co również ważne, w tej grupie wiekowej penetracja Facebooka sięga 95% i to niezależnie od miejsca zamieszkania. Wyniki prezentują się następująco:

  Zaskoczeniem jest, że nawet "gorsze" w społecznym odbiorze miasta mają więcej młodych mieszkańców niż by wynikało z oficjalnych statystyk. Natomiast wyraźnie widać rozjazd na Top4 (WAW, KRK, WRO, POZ), gdzie młodych ludzi jest dwa razy więcej niż oficjalnie, aspirantów do tej grupy (GDA i szerzej Trójmiasto, RZE), gdzie jest o połowę więcej, "trzeci portfel" (KTW, LUB, OLS) oraz resztę. Co mnie osobiście (pozytywnie) zaskoczyło, w GOP nie jest gorzej niż mówią statystyki, co przy skali upadku tego regionu jest wręcz entuzjastycznym newsem.

  Ogółem jednak w Polsce brakuje 15% ludzi w tym wieku (tzn. nieco mniej, bo trzeba uwzględnić te 95% penetracji), przynajmniej przy założeniu, że nie ma żadnych imigrantów w wieku 25-34 lata. Realnie więc obywateli polskich będzie brakowało nieco więcej, ale dziurę zasypało trochę imigrantów.

  #polska #statystyka #ludnosc #warszawa #poznan #krakow #gdansk #lodz #wroclaw #gus
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Shaybecki

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)