Loner & goner (:

 •  

  Czy ktoś znając prawo mógłby mi pomóc?

  Miałem wypadek w lipcu, potrąciłem motocyklistę, którego zabrała karetka i miał złamaną kość śródstopia. Wszystko niby spoko, bo przyznałem się, że niby nie zachowałem szczególnej ostrożności itp. itd. moja wina, trudno. Sprawa toczyła się w Warszawie. Z poszkodowanym miałem pozytywny kontakt. Obaj chcieliśmy to dobrze załatwić bez sądu. Ale wiadomo jak jest karetką i powyżej 7 dni leczenie to trafiło do sądu. Bylem na komendzie, gdzie wszystko mi wyjaśniono. Policjant pomógł napisać wniosek o umorzenie sprawy do prokuratury, bo czuje się winny i że jestem w stanie zadośćuczynić to jakoś bla bla bla. Tam było, że nie bylem karany, nie miałem mandatów i że jestem bezrobotny na utrzymaniu rodziców itp itd. Dostałem odpowiedź od prokuratury ze 1 tys zł mu zapłacę i będzie git o ile się tamten zgodzi i do pewnego momentu się zgadzał. Wystarczyło teraz spisać, ze kasę dostał i jest ok, ale on dzwoni dzisiaj do mnie ze jeszcze się leczy na tę nogę i że przez to nie jest tam czegoś w pracy zrealizować, co by dało mu 1/3 dochodu rocznego i że wie to dużo, ciężko dla mnie itp. ale on nie może tak tego zostawić i chce 15 tys ode mnie jednak. Mówi że nie chce się sądzić, że nie lubi sądów i że gadał z prawnikami i lepiej byłoby dla nas i na pewno dla mnie jakbym się zgodził, bo tak to mogę w sadzie więcej wybulić i będę wszystkie koszty jeszcze pokrywał. Więc jak to jest? Przy mojej sytuacji sąd mógłby ode mnie chcieć aż tyle pieniędzy? Jak to by się mogło skończyć? Mówił jeszcze że z pracy się na niego wypieli że był niby na komisji i nie przyznali mu odszkodowania tłumacząc się że jechał motorem do pracy w dodatku później, bo miał już tam być i że komunikacją powinien jechać więc coś mi tu śmierdzi. ie wiem co o tym myśleć.
  #prawo #ubezpieczenia
  pokaż całość

 •  

  #kurwamac

  Sposób na oszustwo idealne. Kolega z pracy kupił na #olx Galaxy S8, rzekomo wzięty na przedłużeniu umowy GSM. Wysyłka fedexem za pobraniem, paczka przyszła w całości, zapłacił kurierowi. Otwiera pudełko, a w środku najtańszy klon-chińczyk.

  Zaczynamy śledztwo - na liście przewozowym są skasowane dane nadawcy. Fedex nie chce udostępnić danych nadawcy (nawet odbiorcy!). Policja rozkłada ręce - kolega otrzymał paczkę, jednak to że zawartość jej odbiega od umowy, to sprawa dla sądu - jednak bez danych osobowych nie ma możliwości założenia sprawy :)

  Jedyna prawidłowa dana, którą dysponujemy (prawdopodobnie) to numer konta, na który przychodzi pobranie, z listu przewozowego.

  Macie jakiś pomysł, co zrobić? Uważajcie co odbieracie..

  #oszukujo #handel #csiwykop
  pokaż całość

 •  

  #pytanie #windykacja #prawo #prawnik #warszawa #pjwstk #pjatk

  Właśnie się dowiedziałam, że na mnie komornik/firma windykacyjna kładzie łapę za niezapłacone czesne na uczelni w 2009 lub 2013 rok. Jeszcze nie wiem, bo nie mam papieru w ręce (mam słabej jakości fotę). Uczelni nie skończyłam, więc nie wiedziałam, że będą oczekiwać jakichś płatności albo sprzedawać je do firmy windykacyjnej. Teraz jest to 800zł + 120 odsetek. Chodzi o pjwstk czy tam pjatk w Warszawie. Ktoś miał podobnie? Jak sobie z tym poradził? Może ktoś ma pomysł jak to rozegrać - podejrzewam, że sprawa jest przedawniona, ale nie chcę do nich pisać z aktualnego adresu zameldowania, by mnie nie odwiedzali :D pokaż całość

 •  

  Jestem ogromnym fanem starego Twin Peaks. Jak dla mnie obok Rodziny Soprano najlepszy serial jaki powstał - a widziałem ich mnóstwo. Jednak cały czas mam obawy nad zabraniem się do nowej serii. Nie chcę za bardzo czytać o tym serialu - bo boje się spoilerów. Boje się też, że zepsuje sobie ocenę i moje postrzeganie tego serialu po obejrzeniu nowych odcinków. Warto ogladac ?

  #seriale #twinpeaks pokaż całość

  •  

   @maxwol: Ja uważam, że obejrzeć wypada. Skoro jesteś fanem, to też masz mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Ten trzeci sezon na żadne z nich co prawda nie odpowie, ale uzmysłowi Ci, że na wiele rzeczy patrzeliśmy ze złej perspektywy, przyjmowaliśmy coś za oczywiste, gdy tak naprawdę wcale nie było. Dużo zależy od tego, jak podchodziłeś do starego Twin Peaks. Jeżeli nigdy nie miałeś jakiegoś parcia na grzebanie w samej historii, próby zrozumienia, o czym bajdurzył Jeffries, o co chodzi z Log Lady, kim są doppelgangery i połączenia tego w jeden obraz - to można sobie trzeci sezon darować. To nie jest seria dla osób, które chciałyby się dowiedzieć, co tam słychać w Twin Peaks, co się stało z Leo, a jak się układa Shelly z Bobbym, co tam ciekawego na komisariacie i czy sprzedaż ciasta zmalała czy urosła.
   Ale jak lubisz Lyncha i chciałbyś połączyć kilka kropek ( ͡° ͜ʖ ͡°), a przy okazji rozpieprzyć większość tych, które już połączyłeś, to polecam. Mnie z jednej strony sezon nudził, bo liczyłam na jakieś spotkanie ze starymi znajomymi, a że lubię Lyncha i jego irracjonalny sposób prowadzenia fabuły, to miałam fajną zagwozdkę na ponure wieczory.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Drogi mirki, mam problem bo kupiłem auto od handlarza (Niemiec płakał jak sprzedawał) i po kilku dniach okazało się że jest do naprawy uszczelka pod głowicą, tłumik i kilka innych rzeczy :( jak mogę odzyskać pieniądze na remont silnika lub zwrócić auto? Oczywiście fakturę mam #prawo #auto #kiciochpyta

  •  

   @bocki86: Handlarz będzie miał mnóstwo do gadania, bo powie, że poinformował kupującego o wadach, o czym co prawda w umowie nic nie ma, ale powiedział mu o tym podczas "prezentacji" samochodu. Słowo przeciwko słowu. To są cwaniacy, oni wiedzą, co powiedzieć czy to w sądzie cywilnym, czy to na przesłuchaniu w postępowaniu karnym.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Właśnie mi facebook wypluł reklame Naruto Online Polska ©BANDAI https://naruto.oasgames.com/pl/
  Ktoś z was w to gra? Nie mam w co grać na kompie, można zerknąć.
  #narutoonline #naruto

  źródło: st.actionpay.ru

  •  

   @Hunchbacked: Ja gram od roku, ale na brytyjskim serwerze. Jak nie trafisz na pechowy serwer, to przy sumiennej grze codziennie wbijesz do top10. Raczej nie jest to gra do pogrania sobie raz na jakiś czas, chyba że lubisz dostawać bęcki. Aha, no i na minus - eventy są o określonych godzinach.

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Shinra

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.