:)

 •  

  To chyba moja najlepsza gra na Ironmanie do tej pory. Robiłem Prince of Egypt, ale przy okazji wpadło mnóstwo innych achivków. Ogólnie wyszła mi gra Florencja -> Toskania -> Egipt -> Arabia

  Z ciekawych momentów to:
  - Brazylia wywalczyła sobie niepodległość jeszcze w XV wieku i prawie do końca gry były dwie Brazylie z kulturą portugalską.
  - Czechy dostały UP nad Hiszpanią, ale ta wywalczyła sobie niepodległość, jednocześnie robiąc z Czech niezły border gore xd
  - Kilka lat po tym jak Czechy przegrały tą wojnę to dostałem nad nią PU i musiałem podbić kawałek Austrii i Wenecji, aby w ogóle mieć do niej dostęp, bo obydwa te kraje mnie nienawidziły, a bunty w Czechach wybuchały dość regularnie.
  - Osmanie zostali przeze mnie tak osłabieni, że separatyści im rozsadzili całą europejską część i Grecja zaczeła zjadać inne świeżo wyzwolone kraje.
  - Francja się chyba bałem atakować bardziej niż Osmanów, bo mieli sojusze z połową Europy, ale jak ich wciągnąłem w wojnę z Savoyem to kraj im się praktycznie rozpadł i boty zaczęły wypowiadać ciągłe wojny Francji, aż prawie nic z niej nie zostało.
  - W HRE wygrała liga katolicka, ale jedynym krajem katolickim w HRE był Savoy XD

  A no i grałem protestantami i z góry przepraszam za ten border gore xd
  #eu4
  pokaż całość

  źródło: Mapa Arabi-Toskani.png

 •  

  Wyjaśni mi ktoś, czemu podczas odpustów wokół kościoła pełno jest wszelkiego rodzaju kramarzy sprzedających słodycze, medaliki, zabawki itp. Przecież jest to jasno potępione w Biblii, a jednak kler wyraża na to zgodę.
  Zainteresowało mnie to jako ateistę, ale znając życie pewnie ten fragment nie jest dosłowny, albo dotyczy tylko wnętrza kościoła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler A jak odpust jest w niedzielę, to czemu ci handlarze nie spędzają czasu z rodziną, na mszy itp?


  "Jezus… w świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni … do tych, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska." (J2,14-16)

  #bekazkatoli #ateizm #katolicyzm
  pokaż całość

 •  

  LEWACTWO

  Słowo, które obecnie znajduje się na samym środku okładki słownika nowomowy. Używane pod wpływem emocji zarówno do opisywania poglądów adresata jak i jego znieważania. Jednak... co ono oznacza? Każdy szybko odpowie - osoba o poglądach lewicowych. Takie wytłumaczenie jednak nie jest zbyt objaśniające, w końcu w dużym uproszczeniu opisuje każdego od socjalistów przez antyklerykałów, postępowców, kosmopolitów, kolektywistów do liberałów.
  Taka definicja dalej nie wystarcza, ponieważ z wypowiedzi internautów (wykopowiczów/Mirków) dotyczy też zwolenników wolnego rynku, tercystów, wszelkich odmian anarchizmu i populizmu.

  Ale to wciąż za mało!
  Słowo to zaczęło określać również zrównoważonych konserwatystów, centrystów oraz ostatecznie KAŻDEGO niezgadzającego się z poglądami wypowiadającego się.
  Stało się nacjonalistycznym odpowiednikiem słowa "nazista", które w Związku Radzieckim również wyewoluowało z określenia poglądu, do niemieckiego agresora z niego zaś do każdego ośmielającego się krytykować "jedyny słuszny ustrój" Ojczyzny Rewolucji. Po wojnie przedostało się za Żelazną Kurtynę pod postacią "faszysta", zmieniając znaczenie na "wyznawce" każdego radykalnego odłamu politycznego.
  Jego popularność do dzisiaj jest tak ogromna, że w ogólnie przyjętej netykiecie uważa się, argument ad Hitlerum (przypisanie drugiej stronie dyskusji poglądów iście hitlerowskich) za przegranie dyskusji.

  W taki sposób potrzebne było nowe, czyste sformułowanie, które było by mniej uniwersalne i bardziej wygodne osobom konserwatywnym oraz uwielbiających agresywne wypowiedzi.
  W taki oto sposób narodziło się "lewactwo" jako dziecko do dziś dobrze trzymającego "faszysty".
  Zapewniając komfort i bezpieczeństwo wypowiadającemu się, ponieważ w jego myśli krytykuje jedynie swoich zażartych wrogów, a wręcz plagę, którą darzy nienawiścią, jednocześnie zapewniając obronę przed tym, że sam mógłby nim być.

  Jednak rosnąca błyskawicznie popularność przyniosła ze sobą takie same przemiany jakie towarzyszyły "słowu-ojcu". Określenie to zaczęło dotyczyć każdego i wszystkiego. Zaryzykuje stwierdzeniem, że stało się "Alfą i Omegą" w dyskusji, a już szczególnie na stronach takich jak wykop. Niespotykanym jest tutaj dyskusja między przeczącymi sobie ideami bez nazwania kogoś "lewakiem" lub "faszystą/nazistą".

  Ostatecznie zakończy się rewolucja tego terminu, a rewolucja ma w zwyczaju pożerać własne dzieci...

  #neuropa #4konserwy #polityka
  #pogladykacperosa <--- W razie, gdybym Cię już uraził czytelniku, zczarnolistuj, aby zapewnić sobie komfort psychiczny ʕ•ᴥ•ʔ

  pokaż spoiler Zwracam się też do czytających tego posta, aby doradzić mi jak tagować takie "mini-eseje", w razie gdybym dostał weny na dalsze wypowiedzi.
  I tak jestem lewakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  •  

   @Majk_: Takie jest właśnie przesłanie tego tekstu. Nikt pragnący wypowiedzieć się merytorycznie nie używa przecież takich sformułowań.
   Wyjątkiem jest pisanie pod publikę, która żądna jest takich określeń, co możemy przecież ostatnio zaobserwować w polskich mediach. :)

  •  

   @Majk_: > lewak to termin pusty semantycznie

   To akurat nieprawda. W słowniku języka polskiego (choćby pod redakcją W.Doroszewskiego) oznacza on osobę o skrajnie lewicowych poglądach.

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  #polityka #neuropa #4konserwy #heheszki
  [PORADNIK] Jak zostać w Polsce komunistą?

  To banalnie proste musisz tylko:
  1) Uznawać organizacje ONR jako faszystów.
  2) Nie zgadzać się z polityką PiS.
  3) Uważać, że obecna polityka partii rządzącej niszczy polskie relacje zagraniczne.
  4) Twierdzić, że homoseksualiści to normalni ludzie, więc przysługują im te same prawa.
  5) Nie szkalować Niemców, Rosjan, Żydów, lub po prostu żyć w pokoju z innymi.
  6) Nie być katolikiem\nacjonalistą.
  7) Wiedzieć, że świat nie jest czarno-biały.
  8) Posiadać własne poglądy wyrobione na skutek przemyśleń i zdobywanej wiedzy.

  Gratulacje towarzysze! Od dziś jesteście godnymi reprezentantami ideologii socjalizmu, czyli oczywiście stalinizmu.

  pokaż spoiler Gdyż inne przecież nie istnieją, co nie?

  Teraz w imieniu Stalina oraz Sorosa wyruszajcie szkalować Wielką Polskę Katolicką! URAAA!

  pokaż spoiler Oficjalnie z wolnego słuchacza stałem się mirkobloggerem oraz zapewne agentem Neuropy :p
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika SirKacperos

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)