•  

  Skyr waniliowy z Kaufland. Gówno.
  Z Piątnicy 100x lepszy, ten szwabski nie dość że i tak ma cukier to jest mało słodki, jakiś niewyraźny i od razu trzeba 0,5kg kupić, co mi się nie kalkuluje bo porcja dla mnie to opakowanie.
  Oczywiście z Piątnicy już nie ma, żeby teutonskiemu syfowi konkurencji nie robić.
  Bojkotuje gówno
  #dieta

 •  

  Mają otworzyć siłki za 2 tyg. jak nic nie jebnie, ale uwaga w chuj ograniczeń co do ilości osób na sali, kagańce na ryju, mycie sprzętu, zamknięte szatnie i prysznice.
  O ile prysznice mogę olać, bo mam blisko przyjdę w dresie. Kaganiec na pysk też mogę założyć i trzymać jakoś bokiem, żeby się nie udusić, tak kurwa ograniczonej liczby osób nie zniesę, ale właściciel mojej siłki coś mówił, że przy takim ograniczeniu nie otworzy, albo nie będzie karnetów gonił i zobaczy czy się opłaca siedzieć. Wychodzisz kurwa na siłkę o 14 bo wtedy masz te 2 h wolnego, to Ci powiedzą, że miejsca ni ma proszę czekać, albo max. czas trwania treningu 1,5h. W chuju to mam. Wkurwili mnie od nowa, a był już spokój.
  #mikrokoksy #mirkokoksy
  pokaż całość

  •  

   @JuneJohn zobacz sobie jak wygląda to w krajach, które już siłownię otworzyły l, dużo z tego co tu jest napisane tam obowiązuje, więc lepiej się nastawić na najgorsze, żeby o dziwo miło się zaskoczyć w razie otwarcia, czego nam życzę :)

  •  

   @szyryfyry1: właśnie od znajomego dowiedziałem się, że w niektórych landach w Niemczech otwarte są już siłownie, a ćwiczy się bez maseczek. W niektórych siłowniach masz max. 15 osób, prysznice pojedynczo albo po dwie osoby, w aplikacji sobie sprawdzasz ile osób jest aktualnie i czy możesz wejść.
   Także jak mówiłem, bez paniki i bicia piany zanim cokolwiek się nie wyjaśni :)

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Mam pytanie do tych co to palili? Jakoś tak mnie naszło, żeby spróbować, ale 2 dychy za szluga po którym nawet fazy nie ma to tak średnio trochę. Jest sens próbować? Czego się spodziewac?, a może te suszone kwiatki lepiej kupić, tylko do tego jeszcze młynek, ze skręceniem chyba sobie poradzę.
  Z góry dzięki
  #cbd

 •  

  Ktoś mnie podjebal oczywiście i post został usunięty
  Prawilnie przypominam
  LEWIATAN mirinda bez cukru fioletowa duża butla 4zl
  ŻABKA 2x sprite zero kaktus 3zl za 0,85 l
  2x fanta zero 3zl za 0,85l

  #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta

 •  

  https://www.majesticsport.pl/zestaw-gum-do-cwiczen-6-sztuk-meteor-0-45-kg
  Jakby ktoś szukał, najtaniej chyba 2stówy 6 gum + wysyłka, ale po zapisaniu się do newslettera dostajemy rabat i wyjdzie za free.
  Zabieram się, bo gnuśnieję. 2-3x w tygodniu dojdzie drążek i poręcze.

  #mikrokoksy #mirkokoksy
  pokaż całość

  •  

   @Duzy_Dziki_Zwierz: już lepiej hantle skręcane plus gryf łamany 60kg ok 5stow, nie wiem czy nie lepiej było to kupić, ale zaraz bym ławkę dokupił, bo bez ławy ciężko stabilnie w domowych warunkach cokolwiek zrobić i kurwa zmieni się to w klasyczne zbieractwo, a to się jednak skończy czy przed wakacjami czy we wrześniu i chuj kasa wyjebana, ceny poleca w dół, nawet odsprzedać się nie będzie oplacalo. A gumy zawsze do rehabu się przydadzą a i na siłkę można zabrać do niektórych ćwiczeń, szczególnie lubię uginanie robić z gumami, albo wznosy, kółko, ciagi, bo wtedy kiedy naturalnie z ciężarem masz najmniejszy moment, guma dokłada trudności. Samo wyciskanie hantli z guma mega pomaga ogarnąć stabilizację. Kurwa ale się rozmazylem pokaż całość

  •  

   @Skogyr: ja zawsze używam gum przed treningiem, szczególnie góry.

   +: Skogyr
  • więcej komentarzy (15)

 •  

  A może jednak dokupić tych gum więcej i jednak się zmusić do regularnego choćby pompowania. Kurwa cały czas źle mi w głowie, że nie ćwiczę i gnuśnieje, ale jak próbuję się zabrać za trening z "gumom" to po serii pompek odpuszczam, bo nie czuję tego. Nie ma to jak wgniatająca w ławę sztanga, którą trzeba wypierdolić, bo inaczej nas zabije.

  #mikrokoksy #mirkokoksy

 •  

  Sprite zero o smaku lodowego kaktusa cokolwiek to znaczy: Żabka 2x 0,85l za 5zl, żyd cena ale zawsze to coś innego, lepsze w smaku niż gówno napój cytrynowy z kaufa za 1zl

  Pepsi zero malinowa 5zl za 1,5l,
  nie brałem bo od dawna w dealz jest, dupy nie urywa

  Mirinda Jagoda Pomarancza Carrefour 3,7zl za 0,85l, kogoś suty swędzą o te ceny

  Nadal bida i 100 lat za murzynami

  #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta
  pokaż całość

 •  

  TŁUSZCZE (SFA) VS. CUKIER, A GLIKEMIA I WEWNĄTRZWĄTROBOWA TKANKA TŁUSZCZOWA

  TŁO:
  Żryj tłuste mięso, bo cukierki to zło.
  BADANIE:
  Szesnastu mężczyzn z nadwagą losowo przydzielono do grupy spożywającej dietę "SFA" lub "SUGAR" przez 4 tygodnie, po których nastąpił 7 tygodniowy okres wymywania i zamiana diet (badanie w układzie krzyżowym). Każda interwencja była poprzedzona tygodniową standaryzowaną dietą.


  Dieta SUGAR: 20% tłuszczu, 65% węglowodanów (w tym w wolne cukry - 20% kaloryczności diety) i 15% białka. Uczestnikom zalecono stosowanie diety niskotłuszczowej o wysokim indeksie glikemicznym oraz dostarczono słodycze i napoje słodzone cukrem, zapewniając 100 g cukrów dziennie.
  Dieta SFA: 45% tłuszczu (w tym SFA 20% kaloryczności diety), 40% węglowodanów,15% białka. Uczestnikom zalecono włączenie do diety produktów mięsnych, pełnotłustych produktów mlecznych i produktów typu fast food oraz dostarczono produkty takie jak ser, masło biszkopty, mleczna czekolada, które zapewniały 15 g SFA dziennie.
  Uczestników poinstruowano by aby starali się utrzymać masę ciała. Nie udało się to na diecie SFA (p < 0,05).


  ➡️ Wewnątrzwątrobową zawartość triacylogliceroli (IHTAG) znacznie wzrosła po diecie SFA (p = 0,05), zaś w diecie SUGAR pozostała niezmieniona (ryc.A). Z racji, że dieta SFA doprowadziła do znacznego zwiększenia masy ciała, przeprowadzono regresję liniową. Ta wykazała, że wzrost masy ciała wyjaśnienia 17,2% wariancji IHTAG. Oznacza to, że wzrost IHTAG wystąpił niezależnie od zmian masy ciała.

  ➡️ Na koniec każdej interwencji oceniono reakcję metaboliczną na standaryzowany posiłek testowy. Chociaż nie było różnic w wyjściowym stężeniu glukozy i insuliny po obu interwencjach, po posiłku skoki glukozy i insuliny były większe po diecie SFA w porównaniu z dietą SUGAR (ryc. B i C).

  WNIOSKI:
  Fu*k fatty meat and eat your candy.
  A poważnie, w "eukalorycznych" warunkach jak się okazuje, HF już nie wygląda tak ciekawie jak w badaniach z ujemnym bilansem.


  Bo liczo się kalorie. Oto dlaczego na masie żremy tak mało tłusczu jak tylko się da, a nie ktoś ładuje 150gT mając do dyspozycji 4000kcal i brzęczy dzban,

  że psecies to nie jest duzo, jak ja ja mam zjeść zmniej jak sobie zrobę osia na maseuku i do tego wpiełdole packe ozehuw ;(

  #mirkokoksy #mikrokoksy #dieta
  pokaż całość

 •  

  Mam kilka gum prbowałem przez cały wieczór coś zrobić. Znalazłem sonie ćwiczenia, przeglądałem FBW Kasahary, no ni chuja, nie ma ciężarów, nie ma treningu. Trening na siłowni vs trening z gumami to jak Igrzyska Olimpijskie dla sprawnych kontra dla inwalidów.
  Zakładając, że cały ten chuj będzie trwał od 2 do 6/8 tygodni przy dobrych wiatrach, to wyczuwam już jak jestem sflaczały. teraz wyjdzie kto ma gen do tego sportu, a kto nie. Wybrańcy po miesiącu na samym teście będą wyglądać jakby ostatni trening robili 3 dni temu, reszta co by nie wbiła i naturale będą wyglądać jakby nie widzieli sztangi na oczy. Powrót będzie straszny 40-50% ciężaru roboczego będzie nie do ustabilizowania, będziemy się z nim bujać we wszystkie strony, odzyskanie pełnej sprawności potrwa minimum tyle co trwała przerwa do 2x dłużej.
  Kurwa niby same czarne myśli, ale jakoś to w dupie mam, a przynajmniej bardziej niż rok temu, gdzie bym się chyba pochlastał.

  #mirkokoksy
  #mikrokoksy
  pokaż całość

  •  

   @Duzy_Dziki_Zwierz: Na 99,9% psychicznie nie dam rady tego robić, nie że trudne, tylko nie ma satysfakcji, ale możesz podesłać, może mi coś odjebie jak będzie trwało dłużej niż 2 tyg. bo będzie.

   @Kasahara: w zeszłym roku czułbym to samo. Teraz niby jestem wkurwiony każdy dzień kiedy mam iśc na siłkę boli dupa wieczorem, że nie byłem, wczoraj tak zapiekła, ze naprawdę się starałem coś zrobić, ale nie czuję tego pierdolca jak cisnę jakimiś gumami, pompki w staniu na rękach mega ciężkie, jednak to nie to no i stabilizacja zabiera więcej mocy niż sama pompka, chociaż to było już coś co najbardziej czułem jako alternatywę dla siłki, bo było w chuj ciężko. Myślałem czy nie wrzucić DNP3 posiłków po 600kcal i nie zjechac tak do 6-7% BF, mięso poleci to się odbuduje raz dwa, a przynajmniej dochlastany wróce, choć dopiero co minicuta skończyłem z dobrym skutkiem.

   @DywanTv: Kto ma gen wyjdzie po wszystkich co przestaną ćwiczyć, kurwa jebana mac znów czytasz między wierszami.
   A to co sobie zafundowałeś to jakby najsłynniejszy Janusz powiedział, taki trening to jak szachy dla debili.
   Dlatego mne to nie rajcuje bo siłka t nie tylko wygląd.
   pokaż całość

  •  

   @Skogyr: o jak się cieszę, że takim baranom pęka dupa i grzeją się styki xDDD

   Oby jak najdłużej zamykali te siłownie to się kurwa nie podniesiesz PSYCHICZNIE NIGDY xD

   Nie pozdrawiam

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  @KFD_pl Miało być ZMA i ni ma. I jest mi smutno, bo znów nie zrobię zamówienia.

  #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #kfd

  +: czz17
 •  

  @KFD_pl Napiszę, bo tu będzie najszybciej, ZMA. Zniknęło mi nagle gdy miałem składać zamówienie, ale jestem pewien, że to niezgodność stanu faktycznego z zaksięgowanym. Pojawi się szybko? Bo znając życie jak się pojawi za tydzień to mi zniknie połowa innych rzeczy. Potrzebuję kilka pudełek.

  #mikrokoksy #mirkokoksy #kfd

  •  

   @MolibdenowyTadeusz o czym? O leku?

   Daj protipy co pozmieniales, ze z 1h na 5h glebokiego.

  •  
   M................z via Android

   +1

   @wiera87 długo by opisywać ale z ważniejszych rzeczy to

   - uzyskałem tytuł i skończyłem specjalizację (ogrom stresu odpadł)
   - odstawiłem alkohol praktycznie do zera
   - zredukowałem wagę, teraz zbliżam się do zamierzonego wysuszenia przy estetycznej sylwetce
   - wróciłem do sportu (20 lat życia judo uprawiałem i mtb). Plus dodałem longboard, pływanie w jeziorze (mam blisko mega zajebiste z plażą) i rower. Odstawiłem auto poza zimą i trasami. Poruszam się rowerem/pieszo gdy tylko się da
   - ogarnąłem sprawy z kobietami na pewien czas
   - przestałem czytać/oglądać wiadomości prawie wogole (polecam)
   - zacząłem zwracać po 15 latach przerwy uwage na to co i ile jem, kalorie liczę szczegółowo od września
   - zmieniłem styl jazdy na eco driving z naciskiem na redukcję miedzygazem (oszczędza masę stresu)
   - we wrześniu zacząłem siłownię, mam wyjebane na wyścig szczurów w tej dziedzinie, po prostu daje mi to dużo relaksu i dobrego samopoczucia plus sprawia ze wygladam duzo duzo lepiej
   - kupiłem auto z salonu więc mniej wkurwiam sie usterkami
   - ogarnąłem d3 z poziomu 6j do 98j w pol roku mocnym lekiem (dekristol 20k jednostek) i opalaniem latem
   - ogólnie widzę relaks, dużo czytam, rozwijam się w innych dziedzinach medycyny i nie tylko. Życie ma dużo do zaoferowania w naszych czasach.
   - wyjebałem tv.

   Plus Zincas, Cytrynian/mleczan magnezu i b6, ostatnio sobie testuję ashwagandhe ale pewnie to placebo.

   Mam nadzieję że ktoś w ogóle ten esej przeczyta.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Wbijam do euro gasko, w sumie nie korzystam z takich osiedlowych sklepów bo mają posrane ceny, ale stojąc w kolejce oglądałem sobie napoje na takim firmowym stelażu m.in mirinda niebieska, pacze na makro a tu kurwa cichaczem bez oznaczenia, podobnie jak kiedyś ta grejfrutowa, 0cukru.
  Produkt nazywa się mirinda mix it Jagoda pomarańcza jest ja Slodzikach w 100%, tylko cena 0,85l za prawie 5zl. Wjebalem na razie do zamrażalnika, ale na pewno będzie kozak.
  Kupujcie najwięcej takich rzeczy to większe sklepy i sami producenci będą więcej nam tego serwować. A to oznacza że i cena będzie normalna, bo pamiętam tamta mirinda na litry była pita

  Aha i z tego miejsca jeszcze chciałem Pepsi życzyć wielkiego brudnego chuja do dupy za wycofanie mountain dew bez cukru bez ostrzeżenia. Pamiętaj jak kupiłem 12 butelek po 2l i dopiero w domu zauważyłem, że kurwy mają cukier.

  #mirkokoksy #mikrokoksy #dieta
  pokaż całość

 •  

  Ale mam kurwa lenia, 2 dni nie byłem na siłowni moralniak w chuj, a dziś też mi się nie chce, jutro wyjeżdżam na 3 dni, to prawie tydzień będzie, tak długiej przerwy nie miałem od 400 lat

  #mikrokoksy #mirkokoksy

 •  

  Mam wysoki cholesterol, bo jestem na keto, to bardzo dobrze, będę zdrowszy.

  Okazuje się, że to chuja prawda. Jak większość tez ketoniarzy :)

  #keto #lchf
  #dieta

  źródło: youtube.com

  •  

   @Skogyr: IO jest nieuleczalna, to jest dożywotnie zaburzenie. Wiec nie można potem jeść normalnie i nie tylko kaloryczność się liczy ale tez IG a wszystko co jesz na keto ma niskie IG. Insulinoopornosc nie jest normalnym stanem w Keto. Wiec właśnie o to chodzi, żeby jak najmniej pobudzać insulinę, wiadomo można to robić jedząc tez węgle, ale mi łatwiej jest ich po prostu nie jeść niż robić to wybiórczo i się zastanawiać.
   Umiejętne wprowadzenie diety - to tez tyczy się keto.
   No Twoja wiedza nie jest do końca prawidłowa, poza tym. Demonizowanie czegokolwiek jest moim zdaniem niepotrzebne. Chcesz jeść węgle - jedz, nie chcesz - nie jedz.
   pokaż całość

  •  

   @BzdziagwaLujka: Wiem o tym więcej niż Ci się wydaje. Kompletnie się mylisz, ale nie będę Cię przekonywał, przejdziesz swoje, jak Ci smalec zbrzydnie i takie zycie może zajmiesz się swoim zdrowiem w bardziej profesjonalny sposób niż bazowanie na metodach szamanów.

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Użytkownik @Donee powinien zostać okrzyknięty dzbanem roku, nie wierzę, że on nie troluje, przecież nie można być aż tak głupim lebioda

  #dieta

  +: kRpt
 •  

  Nie macie wrażenia, że użytkownik @Donee jest upośledzony lub troluje?
  #dieta

 •  

  Prawilnie przypominam, że do marca trwa festiwal pizzy w pizza hut. W zeszłym roku wjebałem ok 50 kawałków, bez problemu weszłoby więcej, tylko już mi głupio było wpierdalać dalej ;D

  #dieta #mikrokoksy #jedzenie #pizza #mirkokoksy

 •  

  https://youtu.be/nO53KHTUmrg

  Polecam kurwa wszystkim, nie ważne czy dużo przed kompem siedzisz czy mało, to ćwiczenie to jest jebane mistrzostwo świata w rehabilitacji manipulatorow łopatki.

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia

  •  

   @Skogyr: Po prostu go wypunktowałem, ktoś kiedyś się pytał o porady z jego kanału i tutaj jest rozłożone czy warto go słuchać czy nie

   Swoja drogą właśnie cuban press, Y-raise, t-raise, same retrakcje z wyciągiem są bardzo dobrymi ćwiczeniami jeśli u kogoś jest problem z wyciskaniem/uciekającymi łopatkami itp.

  •  

   @Poemat: u mnie jest tak, że w danym momencie mi nie uciekają, więc zazwyczaj przestaje robić te ćwiczenia, a po chwili problem wraca.

   Jeśli chodzi o ten kanał i jego porady, to specjalnie jakoś większość do mnie nie przemawiała. Po prostu tutaj sam sprawdziłem, dało efekt i wydaje mi się, że jednak lepszy niż trapy.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Zajebisty cherry picking i dopasowanie przytoczonych dowodów pod swoje pierdolenie.
  Sprostowanie, Słowianie żywili się głównie tym co było łatwiej pzyskać, łatwiej wyhodować, zebrać rośliny, wydoić krowę, niż utuczyć i zabić zwierzę. Tak jedli świnki i nabiał, ale jedli tez pszenicę owoce, dużo roślin w tym tych tłustych, którymi tam pogardzasz.

  Wypierdalaj już z podszywaniem się pod Słowianina i nie zakłamuj historii, semicki paso...cie i fałszerzu.

  https://www.wykop.pl/wpis/46110861/w-zwiazku-z-tym-ze-dodzo-zawsze-uczy-i-bawi-%CA%96-%CA%96-/

  #mikrokoksy #dodzo #dieta #teamdodzo
  pokaż całość

  •  
   D.......d

   +1

   @Skogyr: trudno się czyta, instagram jednak to nie miejsce na dłuższe wpisy¯\_(ツ)_/¯ Znasz może jakieś blogi/fora/książki o tematyce żywienia?

  •  

   @Devilwind: trudno się czyta? Chujowej baletnicy to i rabek spódnicy będzie przeszkadzał

   No co mi wpadnie w necie, czytam słucham i konfrontuje, weryfikuje, zajmuje się zupełnie inną działka zawodowo, a to tylko dodatek, więc jako takich książek z dietetyki nie czytam, bo mnie szczegóły chuj interesują.

 •  

  No Dziadzia szalejesz, posluchaj sobie kogoś madrzejszego. Chociaż twój mozdzek jest zbyt prymitywny, żeby kogoś takiego posłuchać, żadnych szamanizmow, teorii spiskowych.

  https://youtu.be/T3IsChHf4rE

  #dodzo #teamdodzo

 •  

  Jebnąłem sobie badanka dziś z rana i jeden pomiar wyszedł mi niemal tak samo jakbym dopiero co skończył 10-12 tygowniową redukcję. Tak się żyje na tym HC i 750g ww i 80g T w DNT jem 600g ww i 100T

  Hemoglobina glikowana Hemoglobina glikowana 4,90 %

  4,80 5,90 N

  Sterydy, dnp. metformina, clen, salbutamol, usb, kfd.

  #mirkokoksy #mikrokoksy pokaż całość

  •  

   @DywanTv: Teraz się nie zajmuje dokładaniem na kij, znaczy progres jakiś musi być, ale nie siła jest celem. Jak dobrze popracuję, wpierdolę, waga pójdzie, trochę się powiększę to mi starczy. Powoli trzeba będzie i tak zmniejszać częstotliwość treningów i zajmować się innymi sprawami, a na siłce i poza nią starać się trzymać formę :)
   Większość czasu na początku ćwiczyłem bro-split, później fbw i góra/dół, a na bombie prawie cały czas push pull legs. Jeśli chodzi o parametry, to faktycznie nie skupiam się nad tym, bo i tak bym się nie stosował. Jak idę na trening to lubię dopierdolić zawsze coś w gratisie. O ile dla hipertrofii pod warunkiem, że robię to dokładnie działa, tak na siłę działa negatywnie.

   @NooB1980: Starcze, ten screen z zaleceniami spożycia ww jaki ma związek ze mną? :D Wpierdalam w chuj węgla, tłuszcze podbiłem, jest smacznie, żarcia od chuja, czasem w chuja przywalę i mój nasterydowany organizm i tak mieli to perfekcyjnie. Zjedz sobie po treningu 75g kleiku ryżowego, 75g manny, 100g czokozaurów, 300g jagód, do tego 100g WPC, smacznych snów życzę :D

   I znów Ci się ujebało, że ja to Hell. Czytałem i siedziałem na KFD, ale niestety nie pod nickiem Hell Scream. Zaś mam swój dziennik i własnie patrzę a on jeszcze jest, nawet fotki wrzucałem gdzieś w środku, poszukaj sobie :D Jak uda Ci się mnie wystalkować, to potwierdzę czy to ja :)
   pokaż całość

  •  

   Niekoniecznie fizjo jest rozwiazaniem

   @DywanTv: Fizjo jest zawsze rozwiązaniem (งⱺ ͟ل͜ⱺ)ง

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  @NooB1980 Kolejny raz pierdolisz, odkąd pamiętam na bombie mam cholesterol na poziomie 100-120 mg/dl
  Niski hdl niski ldl, niskie tg, czasem nawet po 30 miałem i nie chorowałem odkąd pamiętam, żadnej grypy ani gorączki, bólów gardła, a bomba jeszcze podobno powinna mi obniżyć odporność. Reasumując jesteś d..m który gdzieś coś znajdzie co potwierdza jego tezę i masturbuje się do tego. Ciekaw jestem jakbys został zaorany
  przez kogoś kumatego za te brednie o poziomie cukru które opowiadasz. Mając kurwa cukier 140 na czczo na diecie tłuszczowej nie oznacza, że jesteś zdrowy tylko, że masz IO oś..e

  #dieta #mikrokoksy #nauka #lchf #mirkokoksy #dodzo
  pokaż całość

 •  

  Biologia dla opornych, lekcja nr 1:

  “Węglowodany, a konkretnie glukoza to podstawowe i najważniejsze źródło energii w organizmie człowieka!”

  Ketofanatyk: “Kłamstwo! Nasz organizm nie potrzebuje węglowodanów! Niezbędne są aminokwasy i kwasy tłuszczowe! Węglowodany nie są niezbędne!’

  ‘Niezbędne’, oznacza: ‘MUSZĄ być dostarczone wraz z dietą’, a nie “organizm ich NIE POTRZEBUJE’ Duża różnica.

  Nadrzędnym celem każdej komórki, a tym samym całego organizmu, jest przetrwanie. Dlatego też w toku ewolucji, nasz prymitywny organizm, chroniąc siebie i przy okazji nas samych przed naszą własną głupotą (DEBILOODPORNOŚĆ), wykształcił szereg mechanizmów na wypadek braku glukozy. Stąd też istnieją takie procesy jak glukoneogeneza i ketogeneza, dzięki którym jesteśmy w stanie pozyskać potrzebną glukozę z trójglicerydów oraz aminokwasów, a w skrajnych przypadkach wytworzyć ciała ketonowe, jako alternatywne paliwo dla większości komórek, w tym mięśni, gdyż glikogen mięśniowy, był niezbędnym czynnikiem w procesie przetrwania i ewolucji człowieka umożliwiając naszym przodkom podejmowanie intensywnych wysiłków np. pogoń za zwierzyną lub ucieczkę przed drapieżnikami. Dlatego też oszczędzanie glikogenu i przestawienie się na alternatywne źródła energii było dość istotne, szczególnie w okresach ograniczonego dostępu do pożywienia.

  Różne komórki charakteryzują się różną hierarchią w kwestii preferowanego substratu do produkcji energii. O ile mięśnie i większość komórek naszego ciała zadowoli się czymkolwiek, tak mózg i erytrocyty potrzebują glukozy.

  Ketofanatyk:“Ale mózg może pracować na ciałach ketonowych’

  Ok, ale, tak czy inaczej, minimum 20% energii niezbędnej do pracy mózgu i układu nerwowego musi pochodzić z glukozy. Erytrocyty natomiast, z racji braku mitochondriów, mogą pracować wyłącznie na glukozie.

  Glukoza od zawsze była podstawowym paliwem dla naszych komórek, natomiast tłuszcze i ciała ketonowe są paliwem awaryjnym. Gdyby tak nie było, nikt na dietach keto, nie martwiłby się o glukoneogenezę spowodowaną zbyt wysoką podażą białka, czy też ‘wybiciem’ z ketozy po zjedzeniu trochę większej ilości węglowodanów.

  Bądźmy szczerzy, glukoza jest najszybszym i najbardziej efektywnym substratem do produkcji ATP. Owszem, jesteśmy w stanie pozyskać je także z innych źródeł, takich jak kwasy tłuszczowe, aminokwasy czy ciała ketonowe, jednak cały proces trwa o wiele dłużej, ‘obciąża’ organizm i nie zawsze jest tak wydajny.

  Możesz wziąć dowolne auto i zmodyfikować silnik tak, by jeździć na oleju rzepakowym czy alkoholu. Zajmie to kupę czasu, pochłonie sporo funduszy, a ostatecznie silnik i tak nie będzie pracował tak wydajnie, jak na benzynie.

  Tak samo z dietami keto/LC: możesz zmusić organizm do pracy na drugorzędnym paliwiem, jakim są tłuszcze i ciała ketonowe, tylko po co, skoro wiesz, że i tak woli glukozę i rzuci się na nią przy pierwszej możliwej okazji. Węglowodany są smaczne, tanie, łatwo dostępne, a organizm nie musi wykonywać całej serii karkołomnych akrobacji, by czerpać z nich energię.
  Możesz mówić, że twój organizm jest zaadaptowany, że jesz 100g węglowodanów i dalej masz ketony we krwi, ale oznacza to tyle, że prawdopodobnie jesteś w stanie wrócić w stan ketozy, zanim jeszcze organizm zdąży wydalić te wszystkie ciała ketonowe wraz z moczem.

  Damian Murawski

  #mikrokoksy #mirkokoksy #dodzo #teamdodzo #dieta #keto #lchf
  pokaż całość

 •  

  @Kordian_ziom: uważaj na @anonymous_derp:
  Gość pierdoli głupoty. wciska kity o zwolnionym metabolizmie oraz o tym, że nie da się okreslić zapotrzebowania na tyle by móc rozwijać sylwetkę. Przykładem szurostwa dietetycznego, które prezentuje m.in tego gośc jest @NooB1980, typ tak samo nie liczy kalorii, je co lubi i odchudza się od od 1990 i nadal jest zalany. Natomiast miliony ludzi na świecie nie ma problemu by jeśc co się lubi, wrzucić to w kalkulator trzymać się prostych liczb i wszystko wychodzi. A czy te liczby będą prawdziwe, kogo to obchodzi, skoro efekty widać.

  Bzdury o insulinie też olej.
  Osobny wpis bo za wytknięcie mu, że rozpowszechnia szamanizmy, dał mi bana. Pozdrawiam odwagę kolegi z tego miejsca serdecznie :)
  #dieta
  pokaż całość

  •  

   @Skogyr: Uściślijmy: dzięki liczeniu kalorii, a nie jedzeniu wątróbki xD

  •  

   @Kordian_ziom: Dokładnie, u niego też te kalorie mają znaczenie, żadna tuczaca insulina(jak jesteś w deficycie to naeet mając wybitna insulinoopornosc nie jesteś w stanie odkładać tkanki tłuszczowej, kurwa jak można takie pierdoły pisać) , proporcje kwasów tłuszczowych i inne brednie. Pisałem o tym już, u niego cały myk polega na tym, że wyeliminował z diety w chuj produktów stąd jego możliwości są ograniczone co do doboru jedzenia, drugim czynnikiem jest stosowanie Ifa, czy też innych metod ograniczeń dostarczania kalorii np. 1 posiłek dziennie, 2 posiłki dziennie, czy okno żywieniowe.
   W ten sposób większość ludzi bez liczenia kalorii zwyczajnie się nie przeje, istotna jest jeszcze podaż białka. Białko dostarcza znacznie mniej kalorii netto niż ma brutto, do przemian na energię wymaga dużo energii i pracy no i białko syci dość dobrze. Kolejnym ale bardziej psychologicznym aspektem jest to, ciekaw jestem czy robi to świadomie, jest fakt, że nie stosuje przypraw, a jego posiłki są w chuj nieatrakcyjne. To powoduje, że jedzenie staje obowiązkiem, koniecznością, nie daje satysfakcji dlatego zjada się porcję i nie ma ochoty na podjadanie.
   Szkoda, że dał mi bana bo ciekaw jestem jakby się ustosunkowal do tego. Zawsze lubię cisnąć bekę z ludzi, którzy szukają magii zamiast skupić się na prostocie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (1)

  •  

   @Duzy_Dziki_Zwierz: Ja umiem żreć wszystko, na LC czy keto przechodziłem z dnia na dzień i tragedii nie było, ale mimo wszystko na ww jest mi najlepiej. Czuję się lżej, lepiej mi się to trawi, czuję się energiczniej. Zjem tłuste żarcie i pół dnia nie mam apetytu.

   @SmaletzWyborny: To ten Sowiński, który przepisuje większości klientom diety HC, ale potrafi też wrzucić na LC jesli są ku temu przesłanki. Do tego jest obiektywny, potrafi przyznać się do błędu i potrafi analizować badania, nie opiera się na wąskim wachlarzu autorów badań, czy książek. To jest top merytoryczna osoba w polskiej dietetyce. Nie ma ku temu wątpliwości, szczególnie, że to wszystko co opisuje sprawdza się w praktyce czym też się może pochwalić. pokaż całość

  •  
   S............y

   +1

   To jest top merytoryczna osoba w polskiej dietetyce.

   @Skogyr: o Noobie zapomniałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   człowiek jakiś taki bardziej smutny i zestresowany

   @Duzy_Dziki_Zwierz: mi tłuste, francuskie salami poprawia humor, a trawa wydaje się jakby zieleńsza. Z resztą równie mocno współczuje ludziom na keto, ja tam akurat jeszcze trochę ziemniaków polanymi tłuszczem i posypanymi skwarkami mogę zjeść, a oni, biedni tacy. pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  @ponerLokej:
  @anonymous_derp:
  Odniosę się do Waszej dyskusji, ponieważ lajza dała mnie na czorno muszę nowy wątek założyć.
  Pierdolenie o nie tyciu bo hormony, bo timing, bo nie jedzenie węgli to pierdolenie.
  Liczy się bilans kcal i to jest fizyka, jeśli ktoś chce dyskutować z nauką ścisła używając filozofii jest po prostu debilem.

  Niech nikt się nie dziwi, że gość się nie tuczy na 4000kcal prowadząc taki a nie inny tryb życia.
  To, że w trakcie spalania białka wychodzi 4kcal z 1g nie oznacza, że w organizmie osiągniemy z tego 4kcal tym bardziej w diecie gdzie jest znikoma ilość substratow typowo energetycznych, to nie jest 4000kcal z ciastek, smalcu, czy ziemniaków, a głównie białka, które ciężko się trawi, ulega licznym przemianom i dopiero końcowy wynik daje ilość kcal netto do wykorzystania na cele energetyczne.

  Mając już ilość kcal netto do wykorzystania zostaje jeszcze neat, który potrafi dwie osoby o identycznych parametrach poroznić w zapotrzebowaniu o 1000-2000kcal ed.
  Nie ma tu nic nadzwyczajnego poza prostym bilansem energetycznym. A to, że swoje zero bez liczenia kcal potrafił znaleźć w takim sposobie żywienia to inna sprawa.
  #dieta
  pokaż całość

  •  

   @Sabarolus: tak i potem to wyolbrzymianie kończy się tym, że ludzie zamiast po prostu zadtsowac deficyt szukają magii w hormonach M, tluszczach, węglach, nie jedzeniu po 18stej itp.

   jeśli do umiarkowanej ilości białka jesz więcej substratów energetycznych zupełnie inaczej będzie to wyglądać, podobnie dla osób mega aktywnych, trejujacych, od składu ciała itd.

   Dlaczego o tym wspominam, bo to że gość ma taką banie, że je samo mięso i maryniwany filet sledziowy, to mało kto będzie tak robił, prędzej czy później się wypali, bo diety eliminacyjne tak się kończą, trzeba się nauczyć tak jeść i tak wplatac to co lubimy w diecie by ona była dla nas dobra a nie odwrotnie.

   Zrozum kurwa, że to skrajny przypadek, tak mało kto wpierdala, bo nikt nie narzuca sobie na całe życie chorego reżimu, a jak narzuca i faktycznie w tym wytrwa to ok. Ale z doświadczenia wiem, że większość pęknie.

   Żebyś zrozumiał osoba która ma w diecie 15% białka dostarcza dostarcza 2500kcal brutto nie tyje ani nie cudnie, udział białka w jej diecie jest mały/średni więc udział substratow energetycznych wyższy, wtedy bez wchodzenia w szczegóły ilość energii brutto jest bliska energii netto i stosując uproszczenia, bo przecież ami nie policzysz swojego zapotrzebowania które codziennie jest inne, ani nie policzysz strat, przyjmujesz jakąś wartość trzymasz się jej i patrzysz co się dzieje.
   Masz druga osobę, ktora również ma zapotrzebowanie 2500kcal ale 80% białka w diecie. To ta osoba nadal ma wydatek energetyczny 2500kcal tylko musi dostarczyć 4009kcal brutto bo udział białka w jej diecie jest tak wysoki, że organizm w trakcie zamiany go na energię musi zużyć 1500kcal.
   Masz trzecią osobę która ma 30% białka w diecie, czyli je więcej białka ale nadal nie odmawia sobie niczego, 2x więcej niż pierwsza ale 5x mniej niż druga i ta osoba jak będzie dostarczac brutto 2500 kcal może być na mało znaczącym deficycie dającym znikome spadki wagi, bo ilość białka nadal nie jest na tyle duża by szczególnie te zmiany były mocno widoczne.

   Po chuj komuś wnikac w to ile kcal spali jak zje 200 a ile jak zje 500g białka, on chce zjeść smacznie, odżywic się, dostać energii, a nie wymyślać jakieś głupoty wyrzucać nie wiadomo co z menu, wpierdalac suche mięso, albo sama trawę.

   Ale odbieglem od tematu....
   Chuj nie będę tego kasowal, to skrajny przypadek wymagający takiego wyjaśnienia. Normalnie jedząc nie jebniesz się za wiele jak za stosujesz sie do danych z tabelki 1g BTW = x kcal, taki sam błąd wystąpi przy obliczaniu zapotrzebowania, w jeden dzień spalisz 2800 w drugi 2300 i też nie dojdziesz kiedy ile dokładnie. Dlatego zmiany obserwuje się na przestrzeni kilku dni, tygodni.
   pokaż całość

  •  

   @Skogyr: Ok, rozumiem, dzięki za wyjaśnienie, lubię czasem dzielić włoś na czworo, ale Twój ostatni akapit dobrze podsumowuje i się z nim zgadzam.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  O tym co już pisałem, dlaczego berberyna jest gorsza od metforminy i jeśli metformina dla naturali jest kiepska, to berberyna jest totalnym gównem.

  Cytowany tekst...Metformina: NIE aktywuje AMPK w mięśniach szkieletowych, ale w innych obszarach, w których zachodzi ekspresja białka (nowotwory, guzy, narośla itp. stąd działanie anty-aging)

  Cytowany tekst...Berberyna: aktywuje AMPK w mięśniach szkieletowych (nie zawsze jest to zła rzecz)

  Cytowany tekst...Kardaryna: aktywuje AMPK w mięśniach szkieletowych (pamiętajmy jednak o interakcjach z PPAR delta i o tym, jak wpływa to na dalszą ekspresję genów).

  Czyli z dwojga złego dla naturala, który nie ma dojścia do metforminy lepsze będzie GW, poza tym ma działanie wielopłaszczyznowe, więc warto suplementować dłużej.

  https://www.facebook.com/DMZdrowePodejscie/posts/1683059788493654

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta
  pokaż całość

  •  

   @Hank85: grube bomby nie dla mnie, dla samego siebie i tak za dużo tego leci.
   Nawiązując do 3 treningów z rzędu, do ok 500ww nie muszę nic dokładać, ale powyżej bez insy muszę już ładować metforminę, bo nie upycham tego i nie nadążam się solidnie nabić, jasne mógłbym zwiększyć tluszcze, ale wtedy chuj z suchej masy u mnie, jestem bardzo wrażliwy na mieszanie paliw i szybko się ulewam

  •  

   @Skogyr: Najlepsze nabicie mialem chyba przy HIIT z rana naczczo i malej objetosci, duzej intensywnosci na silowce wieczorem.
   Trening Thiba fastest way to get jacked.

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Co się odjebało to nie ogarniam. Wstałem w nocy, wjebałem kubek białych magnumów ciastko biała czekolada, kubek big milków michałki, paczkę kruchych ciastek brownie, oreo białe, jeszcze jakieś słodkie wafle belgijskie, których było aż 0,5kg dojebałem potem całym chlebem z masłem, serami żółtymi i jakimiś wędlinami, poszło też pół Heinza czosnkowego.

  Rano wstaję, myślę kurwa ale schiza, patrzę na nogi, kabli napierdolone, lecę do lustra brzuch nalany, gęba spuchnięta, otwieram lodówkę, szafki i mówię sobie no tak kurwa.
  Ani nie jestem na redukcji, ani w deficycie takim, żebym umierał, wpierdalam tego typu rzeczy w każdy weekend i taka sytuacja. Ja pierdolę. Srałem już ze 4 razy, brzuch boli, przez 3/4 kolejne dni samo białko. Smutek mnie ogarnia.

  #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta
  pokaż całość

 •  

  Weekend nastał dziś robimy ptysie/eklery:

  125g masła, 250ml mleka, 200g mąki, 4jaja
  ciasto zaparzamy, studzimy, dodajemy jajka, ciasto ma mieć konsystencję gęstego budyniu, także przy 4 jajku trzeba się zastanowić, czy nie dodać pół, lub nie dorzucić kolejnego, przy rozciąganiu mają się robić stożki, jak się spierdoli to wyjdzie gówno. Przepis sprawdzony dwukrotnie, bo za pierwszym razem dałem za dużo jajek i właśnie spierdoliłem masę :)

  Robimy rękaw cukierniczy z worka foliowego, najlepiej takiego grubszego na mrożonki. Wylewamy na papier obsypany mąką/bułką tartą itp. różnorakie finezyjne kształty.

  Piekarnik 200st, ok 30min. Do rumianego koloru, po 20min trzeba zacząć się przyglądać co tam się dzieje.

  Kremy:
  kazeina z kakaem/cynamonem
  masa kajmakowa
  twaróg zblendowany z owocami
  budyń
  proteinella tudzież zwykły krem czekoladowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  bita śmietana
  Masło orzechowe
  itd.
  Na wytrawnie też opierdolę, z twarogiem i szczypiorkiem ewentualnie dopierdolę jeszcze szarpanego kurczaka.

  Idę po składniki i będę zapierdalał, jak mi się odechce jednak, to zrobię gofry z typowego przepisu tylko olej zamienię na masło i masło orzechowe.
  Muszę się pospieszyć do 21. Chyba zrobię z połowy porcji, bo zawsze jak wpierdalam to masło w takich ilościach to mam wixę we łbie, że mnie zacznie ulewać zaraz.

  #mirkokoksy #dieta #mikrokoksy
  pokaż całość

 •  

  Weekend nudny bez wyjść, to zamiast wpierdalania śmieci, wpierdalanie domowego żarcia. Kluchy śląskie.

  1kg ziemniorów (najlepsze są mączyste, u mnie Aster chyba - jak się rozpadają w trakcie gotowania to są ok)
  2 jaja (na 0,5kg ziemniaków 1 jajo)
  250g mąki ziemniaczanej (mąki ziemniaczanej 4x mniej niż ziemniaków)

  Wystudzone, ugotowane ziemniaki, zmiażdżyć z pozostałymi składnikami, ugnieść ciasto, uformować według własnego widzimisię, albo kulki z dziurką, albo w kształt kopytek.
  Gotować w osolonej wodzie od momentu wypłynięcia ok 1-2min.

  Wyszły mi 4 solidne talerze. Opierdoliłem już 2.
  Najważniejsze z czym, bo same kluchy to nie jest coś wybitnego. Najlepsze są z twarogiem i bułką na maśle. Kurwa ale to smakuje.

  Na wytrawnie: bułkę rumienimy na suchej patelni, zdejmujemy z ognia i czekamy aż przestygnie, chodzi o to by nie grzać za mocno masła, wrzucamy masło mieszamy, polewamy kluchy, twaróg, sól i gotowe.

  Na słodko: j.w tylko rozpuściłem w maśle cynamon i słodziki, a wierzch posypałem WPC o smaku biała czekolada, kolejna kostka sera też poszła.

  Przypomniało mi się jak miałem 15lat :D

  #mirkokoksy #mikrokoksy #dieta
  pokaż całość

 •  

  W nawiązaniu do wpisu starej zalanej świni nooba
  https://www.wykop.pl/wpis/42098531/obalamysterydziarza-kuliste-barki-czyli-bomba-wg-m/

  @dwanadziesiec: naturalnie miałem większe barki, więcej żył mając natty zyciowke, a przypominam, że jestem strasznie chujowo predysponowany do hipertrofii.
  Was kurwa jebane lenie już do reszty popierdolilo, gościa co wygląda trochę lepiej bo ciężko trenuje i trzyma michę posadzić o koks.
  Połowa z Was nie umie utrzymać miski, widzę jak wrzucacie swoje żarcie, makro źle dobrane, porcje jak dla konia, bo masa, później na redukcji co chwila coś do gęby się wsadzi, białka wystarczy 1,5g z fasoli i bobu, druga połowa źle ćwiczy jedni robią dół 5x w tygodniu, inni opuszczają jak paluszek zaboli. Jak kurwa nie umiecie konsekwentnie trzymać się podstaw to się nie dziwcie, że wygladacie jak gówno i każdy komu trochę lepiej idzie musi brać koks. Z noobem na czele, aka zalany starym pierdzielem z sekty tłuszczowej z którą nie ma dyskusji, kto nie że mną ten przeciw mnie.

  #mirkokoksy #mikrokoksy #dieta #silownia
  pokaż całość

  •  

   @Skogyr przecież właśnie to robię. Psycholog i umoralniacz, a ty potrzebujesz pomocy i czułości i nie bój się tego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   "Wkurwia mnie tylko pizdowate gadanie, a ten to wygląda leoiej bo siedzi na bombie"
   To Ty masz problem, jak Ci wyżej pisałem.

  •  

   @Krzychu7: nie ja nie mam problemu bo siedzę na bombie i jestem zadowolony z tego co mi wychodzi, problem mają osoby, bez bomby które muszą się bardziej spiąć, a tego nie robią, a jak ktoś inny zrobi to musi brać koks, wszędzie kurwa koksiarze

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  @mentalnazielonka: Ja mam go na czarnej, czasem otworzę jego post, ale nudy. Ciągle to samo sraczka tłuszczowa i niezrozumienie własnych teorii wraz z wymyślaniem nowych i pierdolenie o jakichś kosmicznych metodach, które jeszcze nigdy w praktyce się nie sprawdziły. Olej starego pierdziela, ja olałem po tym jak nie chciał podjąć wyzwania, co jednoznacznie pokazało, że nie do końca jego własne gówniane teorie jego samego przekonują. To zwykły troll i szkodnik, wrzuć wieprzka na czarną i jak wszyscy to zrobią to sam się wyniesie stąd i będzie gdzie indziej pierdolił do czasu, aż dostanie bana, czy wszyscy go oleją ciepłym moczem.

  #wojna #wwzuo

  #dodzo
  #teamdodzo
  #keto
  #lchf
  #nauka
  #mikrokoksy
  #dieta
  #mirkokoksy
  pokaż całość

 •  

  @NooB1980 wyjeb mnie z czarnej debilu jak Chcesz dyskutować. Straszne mi pieniądze, w dupie mam twój hajs który zjebales babci i Zaraz Oddasz, a naewet jak to Twoje oszczędności to jesteś zwykłą pizda, mając 20k w wieku 40lat. Masz dać notariuszowi zabezpieczenie. Jeśli wydam na koks 3 koła masz zabezpieczyć minimum 30k, dlatego mój warunek jest prosty Dajesz pod zastaw działkę na której stoi twój szałas i ewentualnie pole na którym dymasz tak ciężko. Spisujemy umowę, dostajesz koks i masz zrobić lepsza ode mnie formę. Nie uda się zabieram zabezpieczenie, bo te śmieszne pieniądze nie wierzę, że nie przepierdolisz, a nie chcę mi się potem ciągać takiej fujary po sądach.
  #mikrokoksy #dieta #lchf #keto #dodzo #teamdodzo
  pokaż całość

 •  

  Takie tam ciekawostki ze świata smalcu i słoniny

  Hf vs hc a testosteron, wygląda na to, że cięcie tłuszczu jest tutaj lepsze niż cięcie węgli

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11699056

  Węgle a shgb, znów na niekorzyść skwarków
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7852532

  I po redukcji teścia doprawiamy się jeszcze kortyzolem

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20091182

  Teraz wiadomo dlaczego na dodzo się tak ludzie zachowują, ślepa wiara, agresja, brak logicznego myślenia, to efekt dominacji estrogenowej
  #mikrokoksy #dieta #mirkokoksy #dodzo #teamdodzo #keto
  pokaż całość

  •  

   @Skogyr: Wyjasnie cie jak przyjde do domu. Wrzuce stan rach. bankowego. Oczywiscie oczekuje symetrii. xD

   Nudzis mnie. :)

   Kupię ci sok na pół roku i masz kurwa na tym wykręcić formę, której na wykopie nie było. Jak nadal będziesz wyglądał jak gównoto oddajesz 10x tyle.

   Gdy dasz mi tys., przegrywam/wygrywam , dostaje/sz 10 000
   Gdy dasz min. tys. przegrywam/wygrywam dostajesz 20 000

   uj mnie tam interesuje, czy wydasz na cykl 2020-2021 10 czy 50 tys.-twoj koszt. xD

   zasady okresliles wyzej. :)

   Nie chce twojej dzialki budowlanej po Babci. Kasa misiu, kasa misiu sie liczy. xD

   P.S #pokazforme aktualne.
   pokaż całość

  •  

   @NooB1980: znów nie kumasz, ja nie daje pod zastaw nic bo ja wykładam kasę, a ty jesteś biedakiem więc nie wierzę, że w przypadku wygranej a tak będzie, mi ją oddasz, dlatego muszę mieć zabezpieczenie w jakiejś postaci. Ostatnio powiedziałeś że jesteś chamem, więc masz działkę z ziemianka i pole, więc to dajesz pod zastaw, 80letni Ursus czy polonez mnie nie interesuje. Wyraziłem się jasno jak dla debila, jakbyś miał problemy to daj znać. Formę zobaczysz jak będziemy umowę spisywac, a ty dostaniesz liścia za pyskowanie i będziesz grzecznie robił to co będę Ci kazał. pokaż całość

  • więcej komentarzy (42)

 •  

  @NooB1980
  Co sie dzieje gdy obrazasz #highcarb , jesz #gowno. W zamian dostajesz mozg malpiatki i wage goryla i sylwetkę zalanego skwarkami ziemniaka. xD
  #dieta #mikrokoksy #dodzo #mirkokoksy #swinia #smalec #podludzie

  Mam dobrą wrażliwość insulinową i dzięki węglom chudnę, bo liczę kalorie i jem dużo węglowodanów tam gdzie są potrzebne, a mniej tam gdzie ich nie potrzebuję, a nie wpierdalam smalec non-limit bo jestem opasłą świnią z zaburzeniami odżywiania i tworzę nowe teorie, żeby wytłumaczyć swoje chętki na wpierdalanko
  pokaż całość

  +: pociong
 •  

  Wejdź na keto mówili...

  Celem podlinkowanego badania badania było zmierzenie zmian parametrów glukozy, lipidów i stanów zapalnych po przejściu z diety 'normalnej/zbilansowanej' na izokaloryczną dietę ketogeniczną.

  W badaniu wzięło udział 17 mężczyzn (nadwaga/otyłość), którzy najpierw byli 4 tygodnie na 'normalnej diecie' zawierającej 15% białka, 50% węgli i 35% tłuszczów.

  Po 4 tygodniach na normalnej diecie, weszli na dietę ketogeniczną, na której także byłi 4 tyg. Dieta keto składała się z 15% białka, 5% węgli i 80% tłuszczów.

  Ketony na czczo, glicerol, wolne kwasy tłuszczowe, glukagon, adiponektyna, peptyd hamujący motorykę żołądka, cholesterol lipoproteinowy o całkowitej i niskiej gęstości oraz białko C-reaktywne były znacznie zwiększone na KD.

  Do tego na diecie ketogenicznej zmniejszyła się insulina na czczo, peptydy C, triglicerydy.

  Jednak teraz ta ciekawsza część:

  Podczas diety ketogenicznej, powierzchnia glukozy pod krzywa była istotnie wyższa dla obu posiłków testowych, a pole insuliny pod krzywą było znacznie wyższe tylko dla diety zbilansowanej.

  Analizy homeostazy glukozy sugerowały, że wrażliwość na insulinę podczas diety ketogenicznej była bardzo słaba na posiłek kontrolny zawierający węglowodany, ale zaraz poprawiała się spowrotem jak ludzie wrócili do posiłków diety keto.

  Podsumowując, badanie to pokazuje, że przejście z dietety zbilansowanej na izokaloryczną dietę keto wiąże się ze zwiększonym cholesterolem LDL wosoczu, obniżonym poziomem triglicerydów, zwiększonym CRP w osoby, obniżonym FGF21...

  Przejście też na keto ze zbilansowanej diety wiąże się ze zmniejszoną wrażliwością na insulinę na posiłek o normalnej zawartości węglowodanów, ale za to polepszoną wrażliwością na insulinę na posiłek ketogenny.

  Co ważne, nawet drastyczne zmiany w składzie makroskładników odżywczych nie wpłynęły na kolejność czynników ryzyka choroby metabolicznej danej osoby.

  W skrócie?: Keto to nie magia i jak kiedykolwiek ktoś ma zamiar wrócic do 'normalnego' jedzenia i idzie na keto, żeby poprawić swoją wrażliwość na insulinę przy posiłku węwlowodanowm - niech przemyśli to 2 razy

  Michał Żywiecki

  https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/oby.22468?fbclid=IwAR3TOdbVdWv_c_JkuZHzpns8HgFsL_EmXyZEzAnoqCU0a6xxJfTldvGS6XY

  #mirkokoksy #mikrokoksy #dodzo #keto #lchf #dieta
  pokaż całość

  •  

   @NooB1980: sprawy zdrowotne to sprawa indywidualna, czego ja nie brałem, po winie, trenie, masterze, hdl miałem najgorszy w historii całe 40ng przy ldl 70-80, i całkowitym 99, a to wszystko na 1 jajku, 6g o3 i 10g oliwy dziennie. Kolega na 10mg wina po miesiącu ma hdl 1. Natomiast badania pokazało co innego, potwierdziło, że hf wywołuje insulinoopornosc. Zrób sobie ulancu krzywa insulinową glukozowa to będziez miał kosmiczne gówniane wyniki. Tego screena Wrzucasz już od x lat, może warto powtórzyć badania i się niemiłe zaskoczyć? A nawiązując do adaptacji, badali ile trwa i nie trwa to tak długo jak twiedzicie, bo zawsze kiedy badanie wnioskuje, że keto ssie, to możecie się posłużyć argumentem o tym że adaptacja trwała za krótko, widać trwa ona do końca życia. W dłuższej perspektywie czasu jeśli chodzi o odchudzanie każda dieta która zakłada bilans kaloryczny UJEMNY i jest prowadzona konsekwentnie, działa tak samo. Gorzej z budowaniem masy, gdzie trzeba węgli, a wpierdalajac tyle smalcu nie jesteś w stanie nie mieć chujowej wrażliwości na inse. pokaż całość

  •  

   @bst: @Skogyr:

   Mało kto też mówi i tym, że gospodarka elektrolitowa i glikemiczna musi przejść adaptację, gdy przeskakujemy z keto na dietę węglowodanową. Widziałem pełno cyrków u ludzi, którzy w adaptacji do keto mieli jazdy, ale jeszcze większe się zdarzały cyrki przy wychodzeniu z keto i zbyt szybkim dołożeniu Ww - ludzie nie mogli się pozbierać MIESIĄCE i wrócić do normalności. Takie skakanie z kwiatka na kwiatek to już największe możliwe zaburzenie homeostazy, dlatego robienie "keto aby schudnąć na lato" to dla mnie już debilzim w czystej postaci a powrót do normalności może być bolesny.

   No ale tak to jest, jak się problemy maskuje zamiast je rozwiązywać.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  @NooB1980: cherry picking, poszukaj jego późniejszych postów gdzie indziej, bo jestem pewien, że pisał o estro na tej diecie smalcowej. Hell też pisał, że go wycina na 400g tłuszczu ed, a jak się okazało miał niski BF po VLCD i zanim się zalał to trochę minęło. Natomiast badania wrzucał chyba Szmexy na animalu. Zresztą kiedy chłopaki w temacie HF zaczęli się dobrze ulewać, to ostro biło im w caban w tym Szmexemu i jak się okazało humorki pochodziły od wyjebanego estro.

  Cieszmy mnie fakt, że piecze Cię dupa o moją formę, fotki nie wrzucę, bo mnie wystalkujesz i zapierdolisz dziennik gównami, które tutaj rozrzucasz, ale miło mi, że masz ból dupy, o to. Nie dziwne, Twoja dieta taka wspaniała, a wyglądasz jak uapsiona świnia z 25% BF o ziemniaczanych kształtach i na redukcję potrzebujesz aż pół roku, redukcja czyli 2 żyłki na łapach i kratka spod smalcu w dorbym świetle gdzieś w chlewie w domu ;)

  Cieszy mnie również, że wchodzisz w mój profil i czytasz wszystko, to tylko dowodzi temu, że bardzo mocno Twoje zalane ziemniaczane dupsko płonie ogniście na myśl o jakimś anonimowym typie z neta ;)

  I jak chcesz dyskutować kre.ynie, to mnie nie wrzucaj na czarnolisto. Normalnie bym Cię dodał do swojej, bo mam Cię w dupie jak zresztą większość ludzi (biedny noobik dostawał bany na wszystkich forach na jakich się logował :( ), ale nigdy nie mogę się powstrzymać, żeby Cię podkurwić i za każdym razem dajesz się wciągać, jak choćby teraz ;)

  Aha i mam niższe TG niż Ty w szczycie masy, bo na redukcji mam w okolicach 30 :) Popatrz jaki jestem zajebisty, lepszy na diecie HC przeznaczonej dla ludzi, w przeciwieństwie do świńskiej diety dla trzody chlewnej :)

  #mikrokoksy #mirkokoksy #piwniczaknews #pokazmorde #pokazforme #przegryw
  #teamdodzo #dodzo #lchf #keto
  #dieta
  pokaż całość

 •  

  kiedy tłuszcz wejdzie za mocno.
  Kocham przeglądać tag wieczorem, czytać wypowiedzi nooba i próbować rozminić >o co mu chodzi xD


  @Luffik: To moja zasługa, on jest tak głu..i, że za każdym razem daje się wciągać, wystarczy go sprowokować i budzi się w nim smalcożerna bestia żądna wybawienia świata na wypoku!! Najlepsze jest to, że nawet jak wprost mu to napiszę, to za dwa dni i tak znów da się sprowokować ;D
  #mikrokoksy
  pokaż całość

  +: Freakz
 •  

  @NooB1980, ty #azjatycki żydzie.xD

  Nie wiem co tam wrzucasz za wykres, ale w nauce nie ma czegoś takiego jak dobra i patologiczna flora, więc nawet nie ma sensu w ten brosajens wnikać. Wsadź se te wykresy w ziemniaczane ulane dupsko.

  Polacy, Słowianie to rolnicy, osadnicy, więc ich dieta bazuje na roślinach, olejach roślinnych, nabiale i dopiero mięsie, natomiast wszystkie te bliskowschodnie z najbardziej paskudną odmianą bezziemców czyli żydów to koczownicy i żrą dokładnie to co Ty.

  O..le jak dodałeś mnie na czarną to po chuj mnie zaczepiasz, żeby Ci odpisac, muszę nowy wpis robić. Kurwa co za je..op

  #teamdodzo #dodzo #lchf

  #dieta #mikrokoksy #nauka #takaprawda ¯_(ツ)_/¯
  pokaż całość

 •  

  @NooB1980: dodzo - propagujesz żydowski styl odzywiania typowy dla paskudnych koczowników i chcesz przeciw nim manifestować? Weź trzymaj się jednej wersji.

  #stop447

  #dodzo #djp #dieta #mikrokoksy czas sie obudzic #polacy #polska #antypolonizm !!! #afera ]:D pokaż całość

 •  

  @NooB1980 : Czyli robisz wszystko, w niczym nie jesteś dobry, a twoja sylwetka przypomina zalanego ziemniaka. Tyle przegrać.
  #mikrokoksy

 •  

  TYPQ5U90.......
  ktoś miał podobny numer trackingowy?
  #tracking

  +: Cronox
 •  

  Zamawiam z efun.top
  Do wyboru
  Turkey Post 5 - 25 business days
  Sing Post - 7 - 25 business
  Miuson Europe - 7 - 15 business days

  Miałem brać SG, ale ME wedle deklaracji wygląda znacznie lepiej i sam nie wiem,mial ktoś z tym do czynienia?
  #epapierosy

 •  

  Planuję zakup dwóch sztuk tego samego telefonu w innych kolorach Zenfone 3 max 5,5'. Czy w takim wypadku można liczyć na jakiś rabat albo gratis akcesoria (głównie etui, szkło)? ;)

  #xkom

  +: Cronox
 •  

  Dobra, jeszcze raz, krótka piłka.

  Redmi Note 3 pro, 2/16 kto ma 3-6msc i dłużej i może napisać,jak się sprawdza. Zasięg, rozmowy + internet, GPS, nic więcej

  #redminote3pro

 •  

  Przymierzam się do zakupu, nie jestem gadżeciarzem i nie potrzebuję kombajnu, do pracy mam kompa i tutaj pakuję worek hajsu, telefon to ma być dodatek. Wstępnie wybrałem RN3P z dystrybucji EU (Kate), bo ma wyświetlacz 5,5' i rozdzielczość FHD, pojemną baterię i ponoć jest spoko, a telefon będzie używany jako telefon + internet, muzyka, proste gierki sporadycznie po kilkanaście/dziesiąt min. dla zabicia czasu, żadnych grubych gierek, programów itd. GPS, jakieś fotki od czasu do czasu. Dlatego ma mi się miło patrzeć na jego ekran, komfort rozmów możliwie największy, zasięg możliwie najlepszy.
  Nie lubię jak sprzęt nie pracuje mi płynnie, zawiesza się z niewiadomych powodów wykrzacza itd. Stąd pytanie do tych co mają go dłużej (3-6msc i więcej), czy do moich zastosowań wersja 2/16 starczy? Jak w perspektywie tych kilku(nastu) msc oceniacie swój zakup? Telefon planuję mieć jak najdłużej, ale nie krócej niż te dwa lata. W tej chwili mam Zenfone 5 i gdyby nie bateria, olałbym wymianę, bo wystarcza do moich zastosowań.
  A może coś innego. Jestem w stanie wybulić ok. 1-1,5k za telefon, ale nie widzę sensu, skoro i tak nie wykorzystam połowy jego potencjału, więc szukam czegoś w granicach 700zł z polskiego sklepu, z normalną gwarancją, firmy krzaki z allegro odpadają.

  #redminote3pro
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Skogyr

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.