You know, it’s funny - when you look at someone through rose colored glasses, all the red flags just look like flags.

 •  

  #neuropa

  Czy wy naprawdę chcecie obalić ten rząd? Będziecie w razie czego odpowiadać za ofiary.

 •  

  pokaż spoiler przeklejam publiczny post z fejsa pewnego adwokata


  Porady na wypadek zatrzymania przez policję podczas demonstracji

  Ziomkinie i ziomeczki! Jeśli wybieracie się dziś na demonstracje, to uważajcie na siebie szczególnie, nie tylko sanitarnie. Wczoraj Policja znowu nie zatrzymywała osób agresywnych, ale osoby przypadkowe, które pokojowo protestowały. Tak jest łatwiej...

  Pamiętajcie, że:

  1) Dobrze jest mieć numer do prawniczki/prawnika, którzy w razie czego mogą Was wesprzeć. Mój telefon znacie. Jest też numer antyrepresyjny: 722196139 (Warszawa, nie znam w innych miastach), pewniejszy bo z ciągłym dyżurem. I miejcie go też zapisany inaczej niż tylko w telefonie: jeśli policja wylosuje akurat Was, nie dostaniecie dostępu do telefonu, a skontaktują Was z adwokatem tylko wtedy, gdy sami podacie do niego numer.

  2) Jeśli widzicie zatrzymanie, to nagrywajcie i nasłuchujcie. Nagrywajcie, bo to może okazać się cenny materiał dowodowy dla obrony osoby zatrzymywanej. Nasłuchujcie, bo może osoba ta wykrzyczy swoje nazwisko, co pozwoli na szybkie ustanowienie dla niej obrońcy i zlokalizowanie jej po zatrzymaniu. Jeśli usłyszycie nazwisko osoby zatrzymywanej – wyślijcie je smsem na numer antyrepresyjny: 722-196-139 (Warszawa).

  3) Jeśli to na Was padnie w ruletce zatrzymań: na początku krzyczcie swoje nazwisko. Prawie na pewno usłyszy je ktoś, kto przekaże je dalej, dzięki czemu szybko w Waszej sprawie ustanowi się obrońca. Jeśli nawet zatrzymają Was tak, że nikt tego nie zobaczy, i tak się o tym dowiemy i obrońca będzie. Nie pytajcie jak, po prostu tak będzie. To zasługa wielu kobiet (to znamienne, że głównie kobiet), które już o to zadbają.

  4) Po zatrzymaniu domagajcie się kontaktu z adwokatem i nie podpisujcie niczego bez prawnika. Na 95% przy sporządzaniu protokołu zatrzymania ktoś dla Was już będzie na komendzie i nie będzie do Was dopuszczany, bo policji zależy na tym, żeby uzyskać podpis na protokole zatrzymania, w którym oświadczycie, że nie wnosicie żadnych zastrzeżeń co do tego zatrzymania (czyli generalnie przyznajecie rację, że to dobrze, że Was zatrzymali). Policja będzie Was straszyła, że jak nie podpiszecie, to pogorszycie swoją sytuację – nie wierzcie w to.

  5) Jeśli policja powie, że dzwonili na podany numer prawnika i nikt nie odebrał albo przekazano, że nikt nie może przyjechać – kłamią, najpewniej w ogóle nie zadzwonili. Nadal nie podpisujcie niczego bez wsparcia prawnego.

  6) Generalnie nie wierzcie w to, co będą mówili policjanci (zwłaszcza w to, czym będą straszyli). Nie wiem czy funkcjonariusze prewencji mają niewielkie pojęcie o procedurze, czy celowo wprowadzają ludzi w błąd, ale… konsekwentnie domagajcie się pomocy prawnej. Nie traćcie wiary, że ona nadejdzie – na dole komendy na pewno będzie już ktoś, żeby Wam pomóc, pytanie tylko czy pozwolą mu do Was wejść po godzinie, czy po 10 godzinach. W końcu pozwolić muszą.

  I chociaż mam nadzieję, że będzie jak w sierpniu, czyli po spontanicznej demonstracji z zatrzymaniami, dzień później duża, planowana demonstracja bez zatrzymań, to jednak niczego nie można być pewnym.

  Uważajcie na siebie!

  #trzymamstronekobiet

  #neuropa #polityka #prawo #tklive #aborcja
  pokaż całość

  źródło: 2137.png

  •  

   @am_anfang_war_napoleon: To ja tylko naprędce dodam, że jak policja zaczyna wynosić ludzi z tłumu to należy usiąść i złapać się z innymi pod ramiona, tak żeby bagiety miały jak największy problem z wynoszeniem i żeby zużywali na to sporo siły, dzięki temu szybciej się zmęczą i tempo wynoszenia im spadnie.
   Dodatkowo jak siedzicie to muszą was wynosić w czwórkę, po jednej osobie na kończynę - wtedy rozluźniacie wszystkie mięśnie - wtedy będzie się was dużo gorzej niosło. Jak chcecie ich wymęczyć jeszcze szybciej to kiedy podczas niesienia osiągną jakieś tam swoje tempo to nagle napinacie mięśnie i je rozluźniacie - wtedy was upuszczą i będą musieli podnosić jeszcze raz ale to już jak ktoś chce.
   Dodatkowo polecam parasolki i przyłbice - pomagają zablokować gaz.
   Warto ogarnąć sobie podział na role - osoby od opieki psychologicznej, osoby prowadzące dokumentację, które pozostają poza zasięgiem policji żeby ich zdjęcia i filmy nie trafiły do bagiet, jakiś centralny punkt do którego będą przenoszone rzeczy należące do aresztowanych żeby po wyjściu z komendy mogli je sobie oderbrać itp.

   Prawica tyle się pluła o jakichś szkoleniach dla lewackich bojówek a z tego co wczoraj widziałem to te wszystkie szkolenia chuja warte były xD
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Tyle parasolek a nikt nie użyje ich do blokowania gazu
  #protest

 •  

  #humorobrazkowy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  źródło: 121032323_2494223130875998_8728631063672676893_n.png

 •  

  Głupie ciule policyjne, jak ktoś ma tęczową flagę to zero tolerancji ale jak trzeba rozpędzić prawdziwych szkodników i foliarzy z sochą na czele którzy stanowią zagrożenie epidemiologiczne to uszy po sobie, państwo z gówna i kartonu.
  #koronawirus

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Songbird

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.