Kocham mirko ponad życie ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  #ryanair mam wykupiony lot dla dwóch pasażerów a tak się złożyło że lecę sam, będzie jakiś przypał jak na lotnisku stawie się tylko ja?

 •  

  Cześć, codzienne gotowanie jest irytujące.

  Pomyślałem, że mógłbym zakupić zgrzewarkę próżniową + cyrkulator sous vide i zamrażać GOTOWE dania jak:
  - Kawałki kurczaka w sosie + ryz
  - Kotlet schabowy+ ryż
  - Kotlet mielony + ryż
  - zacierkową bez ziemniaków
  itp

  Szkoda miejsca na pojemniki dlatego chciałbym to w folie pakować (w tym zupę)

  Zastanawiam się jak podgrzewać te dania zeby nie brudzić naczyń.

  Czy cyrkulator do gotowania sous vide przejdzie? Nie mam pojęcia jak długo takie danie będzie się podgrzewać w wodzie. Danie powinno być raczej rozmrożone? Jakieś przeciwwskazania?

  W skrócie chciałbym jak najmniejszym kosztem przechować i podgrzać jedzenie.

  #kuchnia #gotujzwykopem #sousvide #pytaniedoeksperta #gotowanie
  pokaż całość

  źródło: thumb_sous-vide-is-a-traditional-french-cooking-method-where-food-is-42469263.png

 •  

  Mam w mieszkaniu ogrzewanie gazowe na kaloryfery, zastanawiam się dlaczego na kaloryferach nie mogę ustawić pośredniej temperatury - na "5" kaloryfer jest bardzo gorący, na 4 tak samo, a już poniżej od razu całkowicie zimny. Pięć kaloryferów i na każdym to samo, wymieniałem termostaty i dalej to samo. Jest ktoś w stanie mi to wyjaśnić i doradzić co mogę z tym zrobić?

  #ogrzewanie #budownictwo #pieczzwykopem #remontujzwykopem pokaż całość

  •  

   @AlKaczone więc działa poprawnie. Nie jest możliwe włączenie kaloryfera tylko "w 50%". Na głowicy termostatycznej ustawiasz zadaną temperaturę jaką chcesz mieć w pomieszczeniu i głowica zamykając i otwierając całkowicie grzejnik, reguluje ją. Więc po prostu poniżej "4"na grzejniku schodzisz poniżej temperatury aktualnie panującej w pomieszczeniu, a na "4" ustawiasz wyższą niż aktualna.

  • więcej komentarzy (24)

 •  

  Jakie badania powinienem wykonać sobie jako osoba przed trzydziestka? Chciałbym zobaczyć czy nie mam jakiegoś taka czy innego syfu w sobie #zdrowie #niebieskiepaski

 •  

  #macbook #apple mam myszkę BT dell i słuchawki BT Jabra Evolve. Jak podłączę oba po BT to myszka zaczyna klatkować...ktoś ma pomysł co z tym zrobić? czy to ten emejzing właśnie?

  +: Spake
 •  

  Jestem strasznie nieszczęśliwy i nie wiem co zrobić. Najbardziej doskwiera, że nie mam nikogo bliskiego obok siebie; gdybym umarł w tym pierdolonym pokoju, to znaleźliby mnie dopiero jakbym zaczął się rozkładać i cuchnąć. W domu rodzinnym trafia mnie szlag, ale tam chociaż raz na czas mogę otworzyć gębę do matki, jest pies, jakaś istota żywa, którą mogę przytulić i mieć interakcję; w swoim wynajmowanym pokoiku to mam tylko współlokatorów na "cześć" i nic więcej. W pracy jeszcze rozmawiam z ludźmi siłą rzeczy, ale oni mają plany, chłopaków, dziewczyny, więc zazwyczaj obcy jest mój sposób życia. Jak to piszę w tym zagraconym pokoju, patrząc na białe ściany w ten szary dzień, to jest mi kurewsko smutno i czuję uścisk w żołądku. Nie umiem się zrelaksować.

  Żyję jak więzień. Dosłownie. Niby jestem wolnym człowiekiem, ale czuję się jak w więzieniu - fizycznie i psychicznie. Czuję wręcz, jakbym fizycznie się dusił. Zostaje mi chyba tylko pójście do psychiatry, zrobienie z siebie zombie i tyle. Na razie zastępuje to czasem alkoholem, zmieczulam się, bo nie potrafię znieść tej rzeczywistości. Czasem sobie po tym ryczę i też troszkę lżej.

  Tak się w ogóle nie powinno egzystować. Lubię czasem słuchać jakichś historii, wywiadów osób, które szorowały po dnie, były alkoholikami, narkomanami, bo to inspirujące, że będąc w kompletnej dupie, można wszystko odmienić. Jednak w zdecydowanej większości przypadków okazywało się, że te osoby nie były wcale samotne, bo zawsze ktoś im pomógł - matka, dziewczyna, przyjaciele etc albo spotykali w międzyczasie kogoś kto dawał im siłę. Ja jestem chronicznie samotny, jak przewijają się w moim życiu ludzie, to jest to chwilowe i zaraz znowu nikogo nie ma. Chodzi o pogłębione relacje, takie coś mogą dać, a u mnie jest pustka. Samotność w wielkim mieście. Nicość.

  Zaraz ktoś mógłby napisać banalne "skup się na pasjach, znajdź sobie zajęcie!", tylko, że z tak uciemiężonym umysłem nie sposób cokolwiek z tych pasji czerpać. Czasem udaje mi się osiągnąć względny spokój umysłu, robię rzeczy, które lubię, posprzątam sobie i tak dalej, ale potem siadam i dochodzi do mnie świadomość beznadziei mojego życia i wszystko automatycznie wraca. Mogę się nafaszerować tabletkami, ale one nie sprawią nigdy, że przestanę być samotny, do bólu nieprzystosowany.

  Czuję, że to koniec. Nic mnie już dobrego nie czeka. Ostatni raz realnie i na dłużej szczęśliwy byłem 6 lat temu, potem tylko przebłyski i droga w dół. Samotność mnie zniszczyła, tak po prostu nie powinien żyć normalny człowiek. Każdy by źle skończył będąc mną, bo nie da się inaczej. Trzeba spuścić w pewnym momencie na wszystko zasłonę milczenia i spotkać się z nieubłaganym. Ciągle jakoś żyję, właściwie istnieję, jeszcze się myję, golę, chodzę do pracy, ale nie wiem jak długo jeszcze to potrwa, nie wiem, kiedy nastąpi ten dzień, że się obudzę i stwierdzę, że od dzisiaj to ja już nic nie robię, rezygnuję, a potem zacznę planować swoje samobójstwo.

  Nie mam pretensji do świata ani do ludzi ani nawet do siebie. Wychodzi na to, że tak musiało być, taki mój los, moja karma. Są ludzie szczęśliwi, są szaraki, są gwiazdy, są bydlaki, są zera - każdy ma swoje miejsce. Za bardzo uwierzyłem, że coś mogę, za bardzo kiedyś byłem ambitny. Aż trudno w to uwierzyć, ale tak było... Jestem w miarę w porządku człowiekiem, nigdy nikogo z premedytacją nie skrzywdziłem, byłem szczery i w jakimś sensie dobry. Niestety, to w ogóle nie popłaca, a ja to zrozumiałem bardzo późno. Za późno. Tę historię można ciągnąć, mogę snuć masę wątków, ale co tu dodawać oprócz tego, że jest fatalnie i lepiej nie będzie? Napiję się dzisiaj, bo nie mogę patrzeć na ten świat. Dziękuję za uwagę.

  #depresja #oswiadczenie #przegryw #samotnosc
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Spake

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.