•  

  medialne gadające głowi i politycy "wierząc w naukę"* chcieli segregacji, stygmatyzacji odbierania praw obywatelskich, zwalniania z pracy, kar pieniężnych, odcinania od służby zdrowia, tych którzy nie chcieli przyjąć DOBROWOLNEGO preparatu.
  Zrównywali ich z płaskoziemcami, nazywali mordercami, terrorystami, siewcami śmierci...

  tego nie można puścić w niepamięć i udawać że nic się nie stało!

  a to że ich "wiara" w naukę nie miała z nauką nic wspólnego, a że szczepieni zarażają się i zarażają innych, a ze nikt nie badał wpływu szczepienia na transmisję, tak samo jak nikt nie badał wpływu paszportów i segregacji... to już tylko detale.

  należy podziękować pandemii że obnażyła intelektualną i moralną miałkość większości polityków, i tym politykom należy podziękować za współpracę.

  Pandemia pokazała kto ma RiGCz a kto rozumu ani godności nie ma...

  #szczepienia #koronawirus #bekazlewactwa #bekazcovidian
  pokaż całość

 •  

  Z serii na ukrainie nie ma nazistów albo zawsze znajdzie się jakiś parszywy element w narodzie

  #ukraina #rosja #wojna

  źródło: bandicam 2022-11-27 12-04-46-975.jpg

 •  

  Całe życie w kłamstwie

  Pamiętacie klasyczną scenę z Milczenia Owiec, gdzie Lecter opowiada Starling o posiłku ze swojej ofiary? Coś w stylu „Zjadłem jego wątrobę z fasolką, popijając zacnym Chianti”. Zanim przejdę do rzeczy, to w sumie warto też wspomnieć o małym fakcie. W każdej polskiej wersji językowej tego filmu spotykałam się z określeniem ‚fasolka’, ale zrobiłam mały research, ponieważ w wersji oryginalnej użyto określenia ‚fava beans’ i nie byłam pewna co to za rodzaj fasoli. Wychodzi na to, że Lecter wcale nie mówił o fasolce, tylko o innym rodzaju rośliny strączkowej, a dokładniej to coś pomiędzy bobem a młodą soją (edamame). Zapewne wcale Was to nie obchodzi, ale musiałam się tym podzielić. A teraz do rzeczy.

  Wyczytałam, że prócz połączenia odpowiednio smaków, ten fragment ma też drugie dno. Mianowicie, osoby, które stosują leki antydepresyjne znane jako Monoamine Oxidase Inhibitors (MAOIs), nie mogą spożywać pewnych produktów spożywczych. Na liście znajdziemy między innymi fava beans, chianti i wątróbkę. Wspominam o tym, ponieważ taki lek miał stosować Lecter. Jeżeli dalej nie wiecie do czego dążę, to już śpieszę z wyjaśnieniem. Gdyby Lecter rzeczywiście stosował MAOIs, nie mógłby zjeść takiej potrawy, ponieważ mogłoby skończyć się to dla niego fatalnie. Wychodzi na to, że Lecter chciał zasugerować Starling, że nie bierze leków, które brać powinien.

  Zaskoczeni?

  Źródło
  #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #gotujzwykopem #film #psychiatria #medycyna #farmacja #ciekawostkifilmowe
  pokaż całość

  źródło: scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net

 •  

  Dwudniowe dziecko zabite przez kacapów pociskiem zostało pochowane w miejscowości Wilniańsk

  #ukraina (z TT aryo)

  źródło: IMG_2328.JPG

 •  

  W wyniku wielkiego głodu śmierć poniosło około 8 mln mieszkańców Ukrainy – w przytłaczającej większości Ukraińców, ale wśród ofiar było również ok. 60 tys. Polaków.

  Codziennie umierało ok. 25 tys. osób. Na przednówku ze wsi zniknęły psy i koty. Zdesperowani chłopi polowali na myszy, szczury i ptaki. W końcu zaczęli zjadać korę drzew i wytworzony ze skóry sprzęt gospodarski. Dochodziło do przypadków kanibalizmu

  Od 2006 roku Polska uznaje Wielki Głód na Ukrainie za zbrodnię ludobójstwa.

  #ukraina #rosja #historia
  pokaż całość

  źródło: 318hq3bijld71 (1).png

 •  

  Rozstrzygnijmy to raz na zawsze, który z memow o Ukrainie jest najlepszy?
  Ja zaczynam:

  #ukraina #heheszki #memy #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

  źródło: ei_1669383934444.jpg

 •  

  poprawiłem:
  Zełeński złapał Anglika, Francuza, Niemca i Polaka. Zaciągnął ich nad bezdenną przepaść i mówi do POLAKA:
  - Skacz!
  - Nie skoczę!
  - NIE skacz, to ruska propaganda!
  Polak skoczył.

  Koniec dowcipu bo każdy Polak zna orginał tak samo jak zna historię rzezi wołyńskiej dokonanej na narodzie Polskim przez Ukraińców. ¯\_(ツ)_/¯

  #wojna #ukraina #rosja #heheszki
  pokaż całość

  źródło: Polandball.png

 •  

  NIE TWÓRZMY UKRAIŃSKIEGO FRANKENSTEINA

  Piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami, a historia zna tuziny przykładów, gdy wsparcie jednego państwa przez drugie, obróciło się przeciwko temu drugiemu, gdy to pierwsze wzrosło ponad siły.

  Rzym swego czasu starał się mieć poprawne relacje z Królestwem Pontu, dawał mu wolną rękę, nawet obdarował częścią ziemi, a i niekiedy udawał, że deszcz pada, gdy Pontus pluł. Pontus po braku reakcji ze strony Rzymu czuł się coraz pewniejszy. Pewnego dnia Rzym popadł w problemy wewnętrzne (wojna socjalna), co wykorzystał Pontus podbijając rzymskich sojuszników na terenie Azji Mniejszej.

  Ale i znamy przykłady z własnego podwórka. W 1226 r. książę Konrad Mazowiecki zaprosił zakon krzyżacki na swoje ziemie, przyznając mu w 1228 r. ziemię chełmińską oraz ziemię michałowską - jako dzierżawę jako tymczasową bazę wypadową do zwrotu. Całowali rączki Konradowi, ,,tak, tak, rozprawimy się z problemem pruskim, a wam oddamy ziemię chełmińską i michałowską". A już w 1234 roku doszło do ataku krzyżackiego na Płock oraz aneksji ziemi dobrzyńskiej! Później w 1235 Krzyżacy chachmęcą, aby otrzymać od cesarza i legata papieskiego złotą bullę, że niby ziemie przekazane przez Konrada są przekazane na stałe i krzyżacy (celowo z małej) są suwerenami na nim. Później zakon rósł w siłę podbijając przez kilka kolejnych dekad całe Prusy. A w 1308 r. Władysław Łokietek wezwał na pomoc Krzyżaków w celu odparcia ataku Brandenburczyków na Pomorze Gdańskie. Ci pomocy udzielili, ale Pomorza i Gdańska nie opuścili. Po wymordowaniu polskiej załogi i rzezi w mieście zajęli także kolejne grody pomorskie. A w 1327 r. doszło do potężnego najazdu krzyżaków na Wielkopolskę i Kujawy, okupując tymczasowo te ostatnie (do nastania rządów Kazimierza Wielkiego).

  Dziś trwa wojna na Ukrainie. Wątpliwym jest by ta wojna skończyła się w tej dekadzie, a czy potrwa kolejne dekady to wielka niewiadoma (i nie, ustąpienie Putina z Kremla wcale nie musi oznaczać zakończenia rosyjskich działań wojennych). Ale uzmysłówmy sobie o co trwa ta wojna - do początku kwietnia wojna toczyła się o całość Ukrainy. Oprócz najbardziej zatwardziałych konfederatów i nieznacznej grupki osób o jawnym nastawieniu prorosyjskim, chyba nikt w Polsce nie chciałby graniczyć z jedną wielką Rosją / rosyjską strefą wpływów od Bałtyku po Bieszczady. Ale w kwietniu Ukraińcy obronili swoją niepodległość. Od połowy kwietnia wojna toczy się dalej - ale teraz jest to wojna po prostu o południowo-wschodnią część Ukrainy.

  Tak czy siak, warto temperować imperialne zapędy Rosji, ale faktem jest, że Rosja nie ma szans zagarnąć całej Ukrainy, a nie na pewno w najbliższym półwieczu. Wojna toczy się nadal, ale o tereny hen daleko ponad tysiąc km od granic Polski. Nie znaczy to, że mamy zapominać o zagrożeniu dla Polski i Europy jakim jest Rosja. Ale możemy trochę zdywersyfikować swoje myślenie. To już nie musi być jak w marcu ,,wróg u bram, bez żadnych pytań co kto może niech pomoże Ukrainie, bo Kijów jest otoczony w 80-90% i lada chwila upadnie". Teraz możemy zadawać pytania stronie ukraińskiej.

  Zadajmy im pytania: ile zapłacicie nam za transport koleją waszego zboża, jak najbardziej doliczając do tego dla nich bonusową opłatę za to, że blokowali jeszcze tuż przed samą wojną nasze transporty kolejowe przez ich terytorium. Zadajmy im pytania, czy taka bieda u was w dyplomacji, że to akurat Andrija Melnyka musicie wybierać na wiceszefa MSZ? Zadajmy im pytania kiedy pokajacie się za przewodów? Zadajmy im pytanie, czy zamierzacie oczyścić swoje struktury z osób odwołujących się do najgorszych oddziałów III Rzeszy? Zadajmy im pytania czy czasem nie dochodzi do nieprawidłowości przy braniu jeńców w niewolę? Zadajmy im pytania czy w swoim systemie edukacji, wspomną o tym co faktycznie robiło UPA wobec Polaków?

  A jak nam się coś nie spodoba, to przytrzymujmy transporty na granicy PL-UA do czasu zadawalającej odpowiedzi ze strony ukraińskiej. Popatrzcie na granice Ukrainy. Ukraina niemal otoczona jest przez Rosję, Białoruś i prorosyjskie Naddniestrze. O małym nadmorskim przesmyku z Mołdawią, Rumunią u ujścia Dunaju mogą zapomnieć, bo jedyny most tam naderwany, a po naprawie bardzo łatwy cel dla rosyjskich rakiet, a reszta terenu mocno lagunowo-bagienna. O Węgrzech mogą zapomnieć. Wtedy pozostaje im jedynie Słowacja, a zarówno Słowacja jak i ukraiński obwód zakarpacki to także ciężki teren na większe dostawy - wysokie góry, nieliczne (pozaśnieżane) drogi w jako takim ledwo-trzymającym się stanie, zwłaszcza po stronie ukraińskiej.

  Niektórzy mówią, poczekajmy do końca wojny. A nie wiadomo ile ta wojna potrwa? Może i kilka dekad. Ja uważam, że ten Fraknkenstein już powstaje, podczas gdy my mówimy. I nie tylko za dekadę będzie już za późno coś wskórać, ale i może za 2-3 lata będzie całkowicie za późno. Widmo banderyzmu szerzy się po Ukrainie. Kiedyś tlące się w zapadłych okolicach Ukrainy Zachodniej, dzisiaj promieniuje na całą Ukrainę.

  I fajnie, że wiele Ukraińców jest nam wdzięcznych za pomoc. Słyszałem nawet takie teksty, że będą swoim wnukom opowiadać o pomocy Polaków. Problem w tym, że średnio mogę w to uwierzyć - niestety jedną z typowych / stereotypowych cech Ukraińca jest krótkotrwała pamięć. A niestety na mapkach, którymi dla podtrzymania ducha Ukraińcy częstują się nawzajem mówiąc taka powinna być Ukraina - z przyłączonym Rostowem nad Donem, czy Kubaniem do Ukrainy, także Przemyśl i Chełm na tych mapkach przynależą do Ukrainy. A niemała liczba Ukraińców zaczyna się czuć teraz niezwyciężona, i kto wie czy nie za jakiś czas może i zaczną się chęci budować wielką Ukrainę.

  Żeby nie było, nie nawołuję do wrogości wobec każdego Ukraińca napotkanego na drodze - możliwe, że ten Ukrainiec sam ma dość kierunku w jakim może zmierzać Ukraina, i zamiast tego chce się stać Europejczykiem. Natomiast jest to bardziej apel o twardsze stanowisko Polski jako kraju wobec Ukrainy jako kraju.

  Teraz doszły mnie wieści, że rząd chce przekazać Patrioty od Niemców na Ukrainę, a konkretnie na Ukrainę Zachodnią, czyli nomen omen gniazdo banderowców. A mnie to tak bardziej interesuje jak chronione jest niebo nad naszą stolicą, nad drugim największym miastem Krakowem, nad międzynarodowymi targami w Poznaniu, nad strategicznymi portami w Szczecin-Świnoujście, Gdańsk i Gdynia (vis a vis obwodu kaliningradzkiego), czy choćby jak bezpieczne jest niebo w podkarpackim i lubelskim przed kolejnymi zabłąkanymi rakietami.

  Jeszcze przy okazji zwrócę uwagę tym wszystkim nawołującym do naciskania na Ukrainę na zmianę prawa w zakresie wypuszczania mężczyzn w wieku poborowym. Wy się 2 razy zastanówcie o co wy nawołujecie, bo takim nawoływaniem to niewiele różnicie się od fajnopolaków. Kobiety i dzieci są bardziej chętne do nauki języka i łatwiej przesiąkają wartościami i kulturą miejsca w którym się znajdują. Z nie każdym mężczyzną jest podobnie. Warto tu także dodać, że Ukraina (obok innych postsowieckich krajów Europy Wschodniej) jest w czołówce krajów z największą ilością chorób wenerycznych, uzależnień od narkotyków, oraz przestępstw w tym morderstw. A do teraz do tego doszłaby znaczna ilość osób z PTSD.

  Być może to wszystko co napisałem brzmi trochę cynicznie, zwłaszcza od osoby której a) część przodków przed wiekami uciekło do Polski przed Moskalami (późniejszymi Rosjanami) z innego państwa zajętego przez Moskali, b) w marcu brałem udział w konwoju militarnym do granicy ukraińskiej, c) umówiłem się kiedyś parę razy z Ukrainkami, d) w poprzednim półtora roku poprzedzającym inwazję uczyłem się ukraińskiego z wizją prowadzenia interesów na Ukrainie, e) gdy kolejne rosyjskie rakiety spadają na Ukrainę pozbawiając Ukraińców na całe dni takich podstawowych rzeczy jak dostęp do energii elektrycznej, podczas gdy zima nadchodzi. Ale trudno.

  Może nie będę powtarzać słów jednego premiera odnośnie tego, że między państwami nie ma przyjaźni, a tylko interesy. Wierzę, że może być przyjaźń, np. nie widzę większych przeciwskazań na przyjaźń z Czechami czy Słowacją. Ale na pewno nie musi być to z każdym krajem przyjaźń na siłę, i warto dbać o swoje interesy, zwłaszcza jeśli moralnie mamy rację, a drugi kraj nie po raz pierwszy zachowuje się wątpliwie. Apropos, nie pierwszego razu i nie pierwszej pomocy, zgadnijcie ile miliardów pomocy Polska przekazała już wcześniej przed wojną Ukrainie, np. w latach 2011-2020, to są astronomiczne kwoty.

  Przestańcie kreować Ukraińców jako niezwyciężonych gierojów, którym wszystko się należy bez żadnych warunków i którym nie powinno się zadawać żadnych pytań, by przypadkiem nie poczuli się wielce urażeni. Nie twórzmy ukraińskiego Frankensteina. To nie skończymy jak jego twórca.

  #ukraina #polska #rosja #wojna #historia #rzym #imperiumromanum #krzyzacy #geopolityka #polityka
  pokaż całość

 •  

  My tu rozmawiamy o tak mało istotnych sprawach jak mundial czy wojna Rosji z Ukrainą, a zapomnieliśmy kto jest najważniejszą twarzą Rzeczypospolitej Polskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #panwitek #witek #krosno #galeriakrosno #koronawirus #ukraina #mecz #pilkanozna #wojna #mundial #rosja pokaż całość

  źródło: ei_1669286731312.jpg

 •  

  Jestem lekko przeziębiony wiec skorzystałem z #luxmed po teleporade. Dostałem receptę i pojechałem do apteki. Problem z wejściem miała kobieta z wózkiem, pomogłem jej przytrzymać drzwi, skinęła głową. Podała aptekarce bez słowa pudełeczko po syropie, aptekarka dopytała czy to jej czy wzięła z półki. Pani nie zrozumiała, bo okazało się ze jest z Ukrainy. Dogadały się na migi, Ukrainką zapłaciła karta i pani wyszła. Pomogłem jej otworzyć drzwi. Wykupiłem moje leki i odjeżdżając zobaczyłem Ukrainkę wsiadajacą do autobusu. Jakiś Polak pomagał jej z wózkiem. Czy to nie przesada? We wszystkim im trzeba pomagać?

  Do tej pory byłem za Ukrainą ale Grzegorz braun wyglada jak ruski kundel i szczuje na niewinnych Polaków. Ha tfu mu na ryj. Dalej będę sercem za Ukrainą niezależnie od tego co ryczą ruskie onuce.

  #ukraina
  pokaż całość

 •  

  Maciej Sawicki jest niewinny. Prokuratura nie postawiła mu żadnych zarzutów. Trener jest wiarygodny, proszę posłuchać program Hejt Park, którego był gościem. Wszystko tam pięknie wyjaśnił.
  #kanalsportowy #kanalbekowy #pilkanozna

  źródło: 49b705f16a7f414e9796ad53633bba6c.jpeg

 •  

  excuse me what the actual fuck
  #ukraina #wojna #rosja

  źródło: FiFSuhjXgAEb3f4.jpg

 •  

  Witam kolegów z #russiahateclub po powrocie z dwutygodniowego jasyru.

  pokaż spoiler PS: Nie płakałem po wagnerowcu


  pokaż spoiler PPS: Po zastrzelonych kacapach też


  #rosja #ukraina #wojna #gownowpis pokaż całość

  źródło: 0a6.jpg

 •  

  Wołyń, wołyń, WOŁYŃ!!! Rakieta! Wołyń! Rakieta!! Melnyk! Wołyń!!!

  Wrócę na ten tag jak moderacja się ogarnie.

  #ukraina

  źródło: 2022-11-20_18h43_46.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ssslave

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.