•  

  Zaginięcie Teresy Butler
  Historia opublikowana na o2 06.06.2019

  Teresa Butler urodziła się 26.11.1970 roku w małym miasteczku Giedeon w Missouri. Znajomi ze szkoły opisywali ją jako cichą, ale bardzo lubianą. W ostatniej klasie zdobyła nawet tytuł „najbardziej uprzejmej dziewczyny”. W późniejszych latach przeniosła się do Risco, miejscowości położonej na północny-wschód od Gideon, rozpoczęła pracę w dziale fotograficznym lokalnego Wal-Martu, wyszła za mąż i urodziła dwóch synów.

  Wtorek 24 stycznia 2006 roku był zwyczajnym dniem. Rano Teresa była w pracy, po powrocie do domu zrobiła obiad, a następnie bawiła się ze swoimi synami (dwu- i czterolatkiem) w ogródku. Mąż kobiety, Gary „Dale” Butler, pracował na nocnej zmianie i wyszedł z domu około 17.00. Wieczorem do Teresy wpadła jej szwagierka Sarah, której skarżyła się na problemy z trądzikiem. Sarah zaproponowała, że może pożyczyć jej maść, po którą Teresa miała przyjechać następnego dnia przed południem.

  Sarah wróciła do domu około 21.00, a około 22.00 Teresa rozmawiała przez telefon z jednym ze swoich krewnych. Godzinę później Dale próbował dodzwonić się do żony jednak nikt nie odbierał. Mężczyzna uznał, że Teresa śpi.

  Następnego dnia rano, 25 stycznia, Dale skończył zmianę, załatwił kilka spraw oraz zjadł śniadanie ze swoją matką. Wrócił do domu o 10.00 i przeraził się tym, co w nim zastał. Jego 4-letni syn leżał skulony pod kołdrą w łóżku rodziców, a 2-letni ssał pustą butelkę i miał pełną pieluchę. Nigdzie nie było Teresy. Dale natychmiast poinformował policję o jej zaginięciu.

  Funkcjonariusze nie znaleźli w domu żadnych śladów krwi ani walki. Zniknęły jednak drobne, ale wartościowe przedmioty, które ktoś bez problemu mógłby wynieść z domu. Brakowało kamery wideo, konsoli PlayStation i Nintendo oraz gier do nich, aparatu cyfrowego, radia samochodowego, torebki Teresy i jej telefonu komórkowego oraz latarki Mag-Lite.

  W domu została jednak skórzana kurtka bez której Teresa nigdy nie wychodziła z domu. Kobieta zawsze zdejmowała swoje pierścionki i obrączkę przed snem i znaleziono je na podłodze za kanapą. Samochód stał na podjeździe. W jednym z zamków do drzwi znaleziono fragment złamanego klucza, który mógł należeć do Teresy. Gdy Dale wrócił do domu wszystkie drzwi były zamknięte i poza złamanym kluczem nie było żadnych śladów włamania.

  Nietypową rzeczą była również wykręcona żarówka, która miała oświetlać werandę. Być może ktoś chciał mieć pewność, że sąsiedzi oraz przechodnie nie zobaczą w ciemności osób wchodzących i wychodzących z domu.

  Bilingi wykazały, że z telefonu Teresy wykonano dwa połączenia już po jej zaginięciu. Pierwszy do mężczyzny mieszkającego w Giedeon (stan Missouri). Mężczyzna nie odebrał i dopiero później zauważył, że ktoś do niego dzwonił. Przesłuchano go, ale nie miał żadnych powiązań z Teresą.

  Drugi telefon wykonano do starszej kobiety z Clarkton (Missouri). Kobieta zeznała, że odebrała, powiedziała kilka razy „halo”, ale nikt nie odpowiadał, więc rozłączyła się.

  Gideon, Clarkton jak i Risco, w którym mieszkała Teresa, mają ten sam numer kierunkowy – 543. Wydaje się więc, że wybrane numery nie były zupełnie przypadkowe. Być może kobieta próbowała dodzwonić się do któregoś ze swoich krewnych lub znajomych, ale pomyliła numer? Dlaczego nie wybrała go po prostu z listy kontaktów? Jeżeli chciała poprosić o pomoc mogła połączyć się przecież z numerem alarmowym lub powiedzieć o tym starszej kobiecie, która odebrała.

  To jednak nie koniec niejasności. Dale twierdzi, że jego matka otrzymała „dziwny list”, którego treść woli jednak zachować w tajemnicy. Zapewne policja zbadała ten wątek, lecz do wiadomości publicznej nigdy nie podano treści ani szczegółów listu. Nie wiadomo czy napisała go Teresa czy osoba, która mogła mieć jakiekolwiek wiadomości w sprawie jej zaginięcia.

  Starano się znaleźć osobę, która mogłaby chcieć zaszkodzić Teresie. Kobieta miała bardzo dobre stosunki z rodziną, przyjaciółmi i kolegami. Była lubiana przez wszystkich. Jedyną osobą, która mogłaby mieć motyw była poprzednia żona Dale’a, z którą miał kilkoro dzieci. W przeszłości Teresa była nękana telefonami od niej, podczas których była żona Dale’a nawet jej groziła. Mężczyzna twierdzi jednak, że kobiety zdążyły się już pogodzić.

  Mimo, że Dale został oczyszczony z wszelkich zarzutów, przez następne lata musiał zmagać się z krzywymi spojrzeniami osób, które wierzyły w jego winę. Starał się być jak najlepszym ojcem i codziennie powtarzał swoim synom, że mama byłaby z nich dumna.

  Mniej więcej półtora roku po zaginięciu Teresy na policję zgłosił się świadek, którego personaliów nie ujawniono. Świadek zeznał, że w przeciągu doby od zaginięcia doszło to transakcji podczas której wymieniono ukradzioną kamerę na narkotyki. Obserwator miał widzieć nagrania z taśmy będącej w kamerze i zeznał, że należały one do rodziny Butlerów. Powiedział również, że kamery należy szukać w rowie między Malden a Risco. Policjanci rzeczywiście ją tam znaleźli, jednak taśmy nie było w środku. Sprzęt nie posiadał również żadnych numerów seryjnych, więc nie można z całą pewnością potwierdzić, że została ona skradziona z domu Teresy.

  Mimo upływu lat śledczy nie zapomnieli o sprawie. Pod koniec 2017 roku za zgodą pewnego farmera przekopano jego pole znajdujące się zaledwie 8 km od domu rodziny Butler. Śledczy nie przekazali jednak do wiadomości publicznej czego szukali oraz czy miało to związek z zaginięciem Teresy. Nie ma dalszych informacji odnośnie tego tropu, więc zapewne okazał się on ślepym zaułkiem.

  W tym samym roku policja potwierdziła, że zidentyfikowali podejrzanego i przesłuchali go. Wierzyli, że więcej niż jedna osoba mogła być zamieszana w sprawę i przebywała w domu Butlerów tuż przed zaginięciem Teresy.

  W maju 2019 roku policja otrzymała informację, że dowody w sprawie mogą znajdować się w małym domku przy Second Street w Tallapoosa, zaledwie 6,5 km od domu Butlerów. Śledczy przeszukali budynek w poszukiwaniu śladów, być może DNA, i pobrali z niego fragmenty drewna i podłogi, które zostały przekazane do laboratorium. Na razie nie ma informacji o wynikach analizy. Policja deklaruje, że nie zapomnieli o sprawie i zrobią co w ich mocy, aby rozwiązać zagadkę zaginięcia Teresy.

  Źródła: find-teresa-butler.tripod.com, coolinterestingstuff.com, kfvs12.com, medium.com, charleyproject.org

  #historieriley
  pokaż całość

  źródło: truenoirstories.files.wordpress.com

 •  

  Proszę się zatrzymać, dać plusa, okazać zawartość schowka i oddalić się od wykopu na czas 5 minut

  #humor #humorobrazkowy #glupiewykopowezabawy

  źródło: FB_IMG_1560359708567.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Swieta_Apostazja

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Swieta_Apostazja

Osiągnięcia (3)