•  

  W komentarzach i mediach tyle sprzeczności o motywach zamachowca, że aż sam przeczytałem cały ten manifest od początku do końca. Gdyby ktoś był ciekaw, to streszczę go tutaj. Postaram się zachować obiektywność, sami możecie ocenić jego motywy:

  -Faszysta, sam się tak określił i to wynika z jego wypowiedzi.

  -Ale taki faszysta z dopiskiem "eko", bo martwi go degradacja środowiska, której nie da się zatrzymać bez powstrzymania szybkiego rozmnażania się ludzi, a przede wszystkim nie-białych ras. Choć w innym miejscu podkreśla, że biała rasa musi się szybciej rozmnażać - ogólnie w manifeście coraz można spotkać mniejsze lub większe sprzeczności.

  -Skrajny rasista, ksenofob, islamofob, nacjonalista - choć nie do wszystkich z tych określeń otwarcie się przyznaje, ale ma na nie swoje własne definicje.

  -Insipirował się Brevikiem i ludźmi jego pokroju, jakimś faszystowskim politykiem z Anglii lat 30-tych, wpływ miały na niego też słowa jakiejś działaczki Trumpa.

  -Przeciwny kapitalizmowi, bo uważa że przez chciwość bogaczy sprowadzamy tanią siłę roboczą obcych ras i kultur. Liderów korporacji chciałby pozabijać.

  -Nie wierzy w demokrację, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć.

  -Ma nadzieję, że jego atak po pierwsze zainspiruje innych. A po drugie zachęci USA do zaostrzenia przepisów do posiadania broni, co z kolei ma wywołać wojnę domową między przeciwnikami, a zwolennikami.

  -Do lewicy żywi pogardę, jej liderów chciałby rozstrzelać, a resztę widzieć w pozycji "your neck under my boot".

  -Do konserwatystów jakby zwracał się z apelem, że są zagubieni i konserwatyzm, o który walczą, to fikcja.

  -Co do religii nie umie jednoznacznie stwierdzić, czy jest chrześcijaninem. W innym miejscu wspomina o pedofilii w kościele albo o wykorzystywaniu chrześcijaństwa przez marksistów.

  -Rynki trzeba chronić przed obcymi wpływami, pracownicy nie mogą być wyzyskiwani - ogólnie koleś chyba nie ma zbyt dużego pojęcia o ekonomii, tylko jakąś utopijną listę życzeń.

  -Wiedzę o świecie czerpie z internetu, bo tylko tam jest "prawda". Wkleja też pastę o Navy Seals, ponoć udzielał się na 4chan.

  -Uważa, że teraz świat może go potępić, ale historię i tak napiszą zwycięzcy.

  -Ma nadzieję, że pojawią się jacyś liderzy, którzy w wojnie rasowej pociągną ludzi za sobą - choć sam skromnie za takiego lidera się nie uważa.

  -2 razy wspomina o Polsce - raz, że był u nas podczas podróżowania po świecie i nawet tutaj nie jest dobrze. Za drugim razem, że ma nadzieję, iż w którymś z państw zacznie się wojna o białą rasę, a wśród przykładowych państw wymienia Polskę.

  #zamach #neuropa #4konserwy #nowazelandia #swiat
  pokaż całość

 •  

  "W polskich rosło niezwykle pokolenie, ciekawych świata idealistów. Rewolucja w edukacji odebrała im radość i nadzieję"
  Że co kurwa?
  #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Szao

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)