•  

  #pracbaza #praca #zalesie #logikarozowychpaskow

  Mireczki.. To co się wczoraj stało, to przerasta logikę różowych pasków o miljon.

  Tak jak wspominałam w poprzednim wpisie - pracuję na umowę zlecenie i jestem w ciąży. A że do podjęcia pracy i poczęcia doszło w tym samym czasie (czego nie byłam świadoma) to nie poinformowałam o tym pracodawcy.

  Gdy się już dowiedziałam, a byłam w połowie 3 miesięcznej umowy, pomyślałam, że teraz spokojnie dotrwam do końca i dopiero kiedy ewentualnie zaproponują mi przedłużenie lub inną umowę to powiem jak jest. Po prostu nie chciałam się sama niepotrzebnie stresować, bo to i tak ze względu na dolegliwości i sytuację rodzinną był dla mnie trudny czas.

  Wczoraj mój dobry cumpel, kiedy zostaliśmy w biurze sami, pyta mnie czy to prawda, że jestem w ciąży, bo wszyscy już wiedzą. Ja w szokie.

  Zapytałam resztę współpracowników, skąd się wzięło takie info, a oni odpowiedzieli, że to taki perfidny babsztyl, którego nie bez powodu nazywają kwoką, już tydzień temu wszystkim o tym opowiadał.

  I tutaj.. Ona mówiła wszystkim w SEKRECIE, że ja sama powiedziałam jej w TAJEMNICY. Ja pierdole, naprawdę. Bardziej nie żenadłam nigdy. Najgorsze, że ta baba jest osobą drugą po szefowej i na pewno jej też o wszystkim powiedziała.

  O tym wszystkim wiedziałam tylko ja, mój mąż i lekarz prowadzący ciąże. Nie mam pojęcia jakim cudem ta informacja wyszła na jaw, chociaż niektórzy mówili mi, że to mogła być jej intryga, żeby nie zaproponowano mi dalszej współpracy.

  Smutno mi, bo moi rodzice nie chcieli jeszcze wnuka (tymczasowo mieszkamy z nimi) i bali się, że zostanę bez pracy. A tutaj mamy dwa scenariusze w jednym. Nawet nie wiem, jak im o tym powiedzieć.

  Dajcie kilka plusów na pocieszenie, bo zaraz znów idę do tego żmijowego gniazda.

  Miłego dnia!
  pokaż całość

  •  

   @noxchi kiedy kończy Ci się umowa na czas określony, i w którym miesiącu ciąży jesteś?
   Jeżeli umowa na czas określony kończy Ci się po pierwszym trymestrze to zostanie ona z mocy prawa przedłużona do dnia rozwiązania. A potem dostajesz zasiłek macierzyński przez rok

  • więcej komentarzy (105)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Szymson

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.