•  

   @Krabowski: generalnie chęć podpisania aneksu rzeczywiście wynika z rozporządzenia parlamentu europejskiego, które nakłada taki obowiązek. Czy warto? Podpisując po prostu dokładnie wiesz, co się będzie działo, jeżeli wskaźnik referencyjny który masz w umowie przestanie być opracowywany i nie będzie już mowy o żadnym kombinowaniu banku.

   Czy to na pewno najbardziej opłacalna opcja nikt Ci nie powie, natomiast na 99% i tak skończy się tak jak było z LIBOREM. Tzn. koniec końców odgórnie i międzynarodowo została wprowadzona stawka SARON, właściwie bez względu na to, co kto miał w umowach. pokaż całość

  •  

   @Krabowski: tzn. w aneksie powinieneś mieć krok po kroku opisane co będzie robił ;) Bez podpisania może nie tyle straszył, co po prostu nie wiesz na pewno jak ten proces będzie wyglądał. Ale koniec końców najprawdopodobniej skończy się tak jak mówisz i będzie to narzucone z góry (czy to z UE, czy z naszego rządu - jak teraz zapowiadają z WIBOREM).

   Banki muszą próbować podpisać te aneksy z klientami, natomiast z tego co wiem, na ten moment brak podpisu nie wiążę się z żadnymi konsekwencjami dla żadnej ze stron. Chodzi chyba w sumie tylko o porządek w papierach. pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Doradca finansowy/kredytowy - przydatna sprawa czy oszustwo? Ja poznać, że nie mam do czynienia z naciągaczem?
  #pytanie #finanse #pieniadze #kredythipoteczny

  •  

   @Kerrigan: jeżeli się nie znasz i nie chcesz dodatkowo latać po bankach i porównywać ofert, to nawet bardzo przydatna. Poznać na pierwszy rzut oka ciężko. Warto szukać ludzi, którzy są polecani.

   Zawsze możesz też postawić np. na kogoś z wykopu, kilku doradców tutaj działa. Nie wiem jak dokładnie z ofertami, ale patrząc na wpisy, to np. @marcpol na bankowości i finansach się na pewno zna.

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Czy w przypadku wczesniejszej splaty kredytu hipotecznego zawartego przed 2017 rokiem bank również ma obowiazek zwrotu proporcjonalnej czesci prowozji? Wszelkie informacje mowia o kredytach po 2017r.. #kredythipoteczny #banki #kredyt

  +: artexus
  •  

   @mor3nko: Bo ustawa o kredycie hipotecznym obowiązuje od 2017 roku. W przypadku kredytów zaciąganych wcześniej banki takiego obowiązku nie mają i raczej tego nie robią (analogicznie działa to w przypadku kredytów konsumenckich zaciągniętych przed datą wejścia w życie ustawy o kredycie konsumenckim, tam też zwrotów nie ma).

   Zresztą przy hipotekach nawet kwestia zwrotów prowizji w kredytach zaciągniętych po 2017 roku jest dosyć dyskusyjna, bo wyrok TSUE dotyczył kredytów podlegających ustawie o kredycie konsumenckim i niektóre banki w ogóle nie chcą zwracać prowizji z tytułu hipotek czekając na jakąś jednoznaczną podstawę prawną. pokaż całość

   +: mor3nko
  • więcej komentarzy (2)

 •  

  #bik dostałem takiego smsa dzisiaj:

  Alert BIK! Zapytanie od: BANK o Twoje dane. Szczegoly: zaloguj sie na bik.pl.
  Kwestia tego, że nie składałem w tym banku wniosku o kredyt. Czy bank samodzielnie sprawdził moja zdolność kredytową bez mojej wiedzy i czy to zapytanie może obniżyć moją punktację w BIK?
  #bankowosc #kredyt #finanse pokaż całość

  +: artexus
  •  

   @Janusz_Lubikwasa: jeżeli jesteś klientem banku, to ten może robić coś takiego jak raporty BIK monitorujące i zarządzające. To nie są zapytania kredytowe i nie wpływają na punktację w BIK. A gdybyś wnioskował o kredyt w innym banku, to tego zapytania nawet nie będzie widać. Bank nie potrzebuje Twojej zgody na wykonywanie tych raportów, może to robić jeżeli jesteś klientem (i robią to właściwie wszystkie banki komercyjne, jeżeli masz w bankowości internetowej gotową propozycję pożyczki/kredytu/karty kredytowej), to znaczy że bank ten BIK musiał sprawdzić przed przygotowaniem oferty. To z reguły dzieje się na poziomie systemu. Tzn. tego raportu nie zleca żaden pracownik, tylko system wysyła zbiorcze zapytania dla jakiejś grupy klientów.

   Trochę dziwne, że przyszedł Ci alert, ale jeżeli masz w tym banku konto i potwierdzili, że to oni zrobili, to nie ma się czym martwić.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Wstydu nie mają proponować takie warunki.
  #bankmillennium #banki #inflacja

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2022-05-16-09-49-59-145_com.android.mms.jpg

 •  

  Czy jest roznica dla BIKU I badania zdolnosci pomiedzy kredytem gotowkowym a konsolidacyjnym? Czy bank jest jakos przychylniejszy gdy chodzi o konsolidacje bo bierze pod uwage zastepywanie dotychczasowych rat? Czy nie ma roznicy? #bankowosc #banki #kredyt #bank #aliorbank #ing #millenium #bankmillennium pokaż całość

  •  

   @fearofgod: jak robisz konsolidację, to bank przy ocenianiu zdolności kredytowej nie będzie brał pod uwagę wysokości rat kredytów, które spłacasz. Może się więc zdarzyć, że gdybyś brał nowy kredyt, a te które już masz zostawiał, to zdolności by nie było, ale przy konsolidacji będzie. Tylko to czysta matematyka, a nie jakieś mniej rygorystyczne podejście. Banki zdolność kredytową czy ocenę klientów robią tak samo, bez względu na to, czy to kredyt gotówkowy czy konsolidacyjny.

   A jeżeli chodzi o sam BIK, to lepiej jest mieć mniej zobowiązań niż więcej, także w dłuższej perspektywie konsolidacja na pewno będzie wyglądała lepiej.
   pokaż całość

  •  

   @fearofgod: no bo zasada jest jedna :) bank oceniając zdolność bierze twoje dochody, odejmuje od nich koszty utrzymania i raty kredytów. W tej drugiej części chodziło mi tylko o to, że decydując się na konsolidację, nie masz żadnych dodatkowych "bonusów" w stylu, że bank spojrzy na Ciebie jakoś lepiej, albo podejdzie do sprawy indywidualnie. Oceniany jesteś tak samo, tylko na trochę innych liczbach :) Co nie zmienia faktu, że jeżeli masz kilka kredytów, to konsolidację mocno polecam, bo:
   a) z tych spłacanych możesz dostać jakieś zwroty prowizji,
   b) większość banków ma jakieś promocje i konsolidację z reguły mają lepsze warunki jeżeli chodzi o cenę (np. brak prowizji).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Każdego miesiąca odkładam sobie kilkaset złotych normalnie dałbym to wszystko na lokatę ale bank millenium promuje jakieś lokaty strukturyzowane i daje mi ankietę inwestycyjną do wypełnienia zanim spróbuję z takiej lokaty skorzystać. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi, czy mi się to opłaci i gdzie jest haczyk? Tylko takim prostym językiem bo ja się na tym nie znam

  #millenium #banki #lokaty #oszczedzanie pokaż całość

  źródło: SmartSelect_20220511-184402_Millennium.jpg

  •  

   @Yandemi: do tego co powyżej dopowiem tylko:
   a) Ta "gwarancja kapitału" nie uwzględnia tego, że pewnie jest jakaś prowizja za wejście. Tzn. jeżeli wpłacasz 100 tysięcy, to na start ściągają przykładowo 1% i gwarancja obowiązuje dla tych 99 tysięcy które zostają. Czyli już na starcie jesteś w plecy.
   b) Gwarancja kapitału z reguły obowiązuje tylko na koniec inwestycji, tzn. jeżeli zdecydujesz się zrezygnować wcześniej, to równie dobrze możesz stracić kilkanaście procent.
   c) Z tym 30% to jest taki trik, że banki z reguły promują nowe lokaty strukturyzowane co miesiąc czy tam dwa miesiące. Więc przez parę ostatnich lat rzeczywiście któraś te 30% zarobiła, ale równie dobrze reszta mogła stracić.
   d) No i zawsze miej na uwadze okres. Nawet te maksymalne 30% to trzeba tutaj w uproszczeniu na dwa podzielić, czyli przy najlepszym możliwym scenariuszu masz 15% w skali roku.
   pokaż całość

   +: Yandemi
  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Jak to jest, ze używane #lego jest w o wiele niższych cenach na Allegro niż np ebayu? Różnica sięga nawet kilkuset złotych.

  •  

   @WlasnieInstalujeWindowsa: a) popatrz sobie na bricklink, możesz jakich cenach te zestawy chodzą w różnych krajach, cenami ofertowymi na eBayu bym się nie sugerował b) jeżeli cena w PL jest wyraźnie niższa (o kilkadziesiąt procent), to zastanowilbym się dobrze, czy przypadkiem nie kupisz zestawu złożonego z chińskich zamienników z dołączonymi oryginalnymi pudełkami i instrukcjami (które da się w internecie kupić osobno). O ile w ogóle nie dostaniesz chińskiej podróbki w całości. pokaż całość

   +: CCCCC
  • więcej komentarzy (8)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Mirki, sam nie wiem czy się żale czy chwale. ¯\_(ツ)_/¯
  Rodzina 2+1. W 2018 wzięty kredyt na pół miliona (zmienna stopa, Wibor 3M 1,73% + marża 2%). Przy ówczesnych zarobkach rata wynosiła 20% łącznych dochodów netto. Już wtedy wiedziałem, że stopy procentowe są zbyt niskie i od samego początku byłem świadomy wyższych rat w przyszłości.
  Jaki ja teraz jestem kuhwa szczęśliwy, że za namową doradcy, nie zawiązałem sobie pętli na szyi wysoką ratą i kredytem na 15 lat, tylko na 30. Jak to wtedy powiedział doradca: rata musi być taka żeby zarobić na nią w McDonaldzie (z całym szacunkiem do pracowników Maka).
  W między czasie urodził się Bombelek ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale od samego początku 500+ oraz różne dodatkowe wpływy jak ubezpieczenia z tyt. urodzenia dziecka idzie do "skarpety". Aktualnie jest tego już jakieś 20k i zastanawiałem się nad 12letnimi obligacjami (1 rok oprocentowanie 4%, w kolejnych 1,75% + inflacja).
  Ale wróćmy do kredytu, po zaciągnięciu którego i widmie rosnącej raty oraz dziecka w drodze, postanowiłem zmienić prace na lepiej płatną. Mimo, że aktualna praca nie była tragiczna pod względem płacy. Ale zawsze może być lepiej prawda?
  Wibor spadł z 1,73% na 0,21% to różnice w miesięcznej racie postanowiliśmy przeznaczyć na nadpłacanie kredytu (zamiast przejadać). Aktualnie po prawie 4latach spłaty dodatkowo spłaciliśmy drugie tyle kapitału. W czerwcu bank przeliczy kolejny raz stawkę referencyjną obowiązującą na kolejne 3 miesiące i zakładam wzrost o +/- 900plnów vs rata w maju. Będzie to wtedy 18% aktualnych wspólnych zarobków netto.
  I teraz ktoś powie:
  Czego narzekasz? Stać Cię! Co mają powiedzieć Ci co rata ich kredytu wynosi 50% i więcej zarobków?

  Ale przecież nikt nikomu nie zabrania zmienić pracy. Ja mając 3 lata temu widmo rosnących rat przed oczami takie ryzyko podjąłem.
  I tak, dzięki lepiej płatnej pracy nie żyje od 1 do 1. Wyższa raty hipoteki nie jest tak bolesna. Ale dzięki tej samej pracy od 1,5 roku jade na antydepresantach. Coś za coś.

  Współczuje tylko osobom, które mają problemy finansowe z wyższymi ratami ale głownie np. przez utratę części zarobków, chorobę, inne zdarzenie losowe którego mogli nie przewidzieć.
  Natomiast absolutnie nie jest mi żal osób, które przy stopie referencyjnej na poziomie 0,21% dodatkowo kombinowały jak "zwiększyć zdolność" byleby dostać kredyt na który ich zwyczajnie już wtedy nie było stać.


  Tak jak napisałem na początku nie wiem czy się żale czy chwale. ¯\_(ツ)_/¯
  #nieruchomosci #ekonomia #finanse #kredyt #kredythipoteczny

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #627b8b56f16e39602d4d34a5
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  Przekaż darowiznę
  pokaż całość

  źródło: paczaizm.pl

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: antydepresanty przez najbliższe kilka czy tam kilkanaście lat, żeby nie żyć od pierwszego do pierwszego. Brzmi jak super biznes.

   Już pomijając wszystko inne, to największym absurdem rzuciłeś właściwie pod sam koniec. Przecież to nie jest tak, że ktoś nie zmienia pracy bo mu się nie chce, albo się boi. Ludzie nie zmieniają pracy, bo nie mają lepszej alternatywny. Jasne, jeżeli mieszkasz w Warszawie czy innym Gdańsku, to konkurencja jest gigantyczna i jest duża szansa, że łatwiej będzie Ci znaleźć lepiej płatną pracę u konkurencji niż dostać podwyżkę w swojej firmie. Ale jeżeli to nie jest duże miasto, to jest pewien pułap, którego nie przeskoczysz choćby skały srały. Podobnie z niektórymi branżami. Chyba, że a) wyprowadzisz się do większego miasta (co wiąże się też ze wzrostem kosztów utrzymania), b) zupełnie zmienisz branże (ale na to z reguły trzeba kasy + czasu na szkolenia/kursy), tylko że to perspektywa tak naprawdę kilku lat. pokaż całość

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  #inflacja #nbp #banki #stopyprocentowe #kiciochpyta

  Spytałem się już raz w odpowiedzi na jeden post, ale nie dostałem odpowiedzi, więc może teraz ponowię pytanie, aby dostać odpowiedzi od specjalistów z portalu wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież teraz każdy na wykopie wie co to WIBOR, stopy procentowe itp. Więc może ktoś mnie uświadomi z moimi wątpliwościami.

  Co gdyby NBP podwyższyło znacznie stopę rezerwy obowiązkowej? Wtedy banki nie miałyby już tyle wolnej gotówki, przez co zwiększyłaby się presja i banki zaczęłyby oferować wyższe lokaty. Zwiększyłoby to również bezpieczeństwo sektora bankowego w tych trudnych czasach, bo jednak istnieje ryzyko kryzysu światowego. Większe rezerwy obowiązkowe zapewniają większe bezpieczeństwo gotówki klientów i jednocześnie zwiększają presje na banki, aby zaczęły oferować wyżej oprocentowane lokaty.

  Piszę to jako laik. Nie mam pojęcia o systemie bankowym. Każdy pisze o stopach procentowych, WIBORze, o tym że teraz banki mają ogromne zyski i nie potrzebują gotówki, więc nie muszą oferować dobrze oprocentowanych lokat. Jak to w końcu z tym jest?
  pokaż całość

 •  

  Mam sytuacje że uruchamia mi się kredyt stopniowo. W związku z wysokimi odsetkami najlepiej go nadpłacić już teraz(planowałem za 3-4 lata ). Czy jest możliwość, aby nie uruchamiać w pełni kredytu. Np jedną transzę bym sam wpłacił i zostałaby niewykorzystana. Chce uniknąć prowizji od wcześniejszej spłaty a po uruchomieniu będzie już za późno. Jest to gdzieś uregulowane ustawowo, czy to już kwestia banku?
  #kredyt #nieruchomosci #hipoteka #finanse
  pokaż całość

  +: artexus
 •  

  Mirki chcę wziąć pierwszy raz zakup na raty i pytanko jak mam UZ i np miałem okres 3msc potem przedłużone o rok to zatrudnienie podaje odkąd zacząłem pracować (jak pierwsza umowa na 3msc się zaczęła) do dnia dzisiejszego? A jak chodzi o dochód netto to podaję ile mam na h? Czy średnie miesięcznie czy średnia z ostatnich 3msc?
  #pytanie #finanse #pytaniedoeksperta

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2022-05-09-15-24-17-170_com.android.chrome.jpg

 •  

  Jezeli mam co miesiac pobierane raty automatycznie z konta, w banku w ktorym mam kredyt i nie béde miał tej sumy to co wtedy,. bank pobierze i bedzie na minusie czy jak?

  #santander #banki #kredyt #raty

  +: artexus
 •  

  Taka ankiete dostalem od Santandera?!

  Obecnie nie planuję wykonywać jednorazowych transakcji gotówkowych powyżej równowartości 50 000 PLN

  Czyli ze jak, nie moge zrobic przelewu powyzej 50k? Wtf?

  #santadner #pytanie #finanse #niewiemjaktootagowac #pieniadze

  źródło: comment_1651573750i5R3D9QoWsQCKY7q7guJrm.jpg

  •  

   @gorzki99: banki nie muszą w identyczny sposób interpretować zapisów ustawy, zawsze jest pewna możliwość różnic szczególnie na tym poziomie skomplikowania. Jedne banki są bardziej rygorystyczne, a inne mniej. Często to też zależy od kwestii systemowych i np. rodzaju transakcji, obrotówz źródłach wpływów itd. Ale jeżeli chodzi o planowanie, to masz rację, dotyczy stanu na daną chwilę.

  •  

   @gorzki99: no i od tego jest np. UKNF, który kontroluje instytucje finansowe i ocenia czy to co robią jest ok. Jedną sprawą jest to, że ustawy z reguły narzucają jakieś minimum które bank musi spełniać, ale jeżeli jakiś bank bardziej rygorystycznie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, to przecież nie można mu zabronić (od strony prawa/nadzoru), ale jak przegnie, to odejdą klienci. Ryzyko banku ;)

   A co do samej interpretacji... Rzecz w tym, że to często nie są zero - jedynkowe rzeczy. Np. nie da się określić absolutnie wszystkich przesłanek, że dana transakcja jest podejrzana, bo zawsze może pojawić się coś nowego, czego w katalogu nie ma. Inne będą też transakcje podejrzane w dużym banku komercyjnym, a zupełnie inne w małym banku spółdzielczym, a ustawa musi być tak skonstruowana, żeby z jednej strony oba banki musiały spełnić jakieś wymogi, a z drugiej, żeby oba były w stanie to ogarnąć. Bo bank spółdzielczy mający jedną placówkę i 20 pracowników siłą rzeczy ma znacznie mniejsze możliwości. Zresztą nawet w bankach komercyjnych masz różne profile działalności, apetyt na ryzyko itd. narzucanie jednolitych i bardzo ściśle określonych kryteriów groziłoby faworyzowaniem konkretnych banków ;) No i te interpretacje banków wynikają często z długich konsultacji z armią prawników i firmami doradczymi typu Delloite czy inne E&Y.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Miał ktoś sytuację, że nie doszła mu nowa karta z banku i to niejeden raz? Pierwsza wysłana, cholera wie co się z nią stało, ale nie przyszła do mnie. Idę do Banku, mówię, że nie doszła, powiedzieli, że wyślą nową, ponoć wysłali. Miało minąć 10 dni roboczych, a mijają już ponad dwa tygodnie, a o karcie ani widu ani słychu. I co dalej, mam iść, wyślą trzecią i znowu będę czekał nie wiadomo ile? Boże.

  @EkspertPKO

  #banki #pkobp #zalesie
  pokaż całość

 •  

  Chcę założyć lokatę na rok, zależy mi na stabilności. Znalazłem lokatę na 3,1% w Santander. Zastanawiam się teraz czy oprocentowanie lokat w ciągu miesiąca-dwóch nie wzrośnie gwałtownie ze względu na podwyższenie stóp procentowych? Macie jeszcze jakieś alternatywy w co można się wpakować aby nie było ryzyka?
  #banki #lokaty #oszczedzanie

 •  

  BNP Paribas zgubił mi 3 przelewy SEPA na €2000 wysłane 2 i 3 maja. Dla porównania wysłałem kolejny z N26 do Nest Banku w piątek o 14.00 i o 18.00 był już na koncie. N26 twierdzi że te przelewy zostały wysłane i odsyła mnie do BNP Paribas, natomiast BNP Paribas w piątek poinformował mnie że takich przelewów nie dostał i żebym się skontaktował z N26. To były przelewy pomiędzy moimi kontami. Czy to jest ten moment w którym powinny zadziałać te słynne gwarancje bankowe na depozyty? Co dalej robić żeby te środki odzyskać? BNP Paribas używam od niedawna, ogólnie zauważyłem że tam jest bardzo duży problem z transferami przychodzącymi SEPA, bardzo duży procent odrzuconych przelewów które wracają do nadawcy.

  #bnpparibas #banki #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

  źródło: Screenshot_20220507-232238_N26a.jpg

  •  

   @Instynkt: te "gwarancje bankowe" to dotyczą sytuacji w której dany bank upada i nie mają żadnego związku z Twoją sytuacją.

   Tutaj sprawa jest dużo prostsza. Jeżeli kasa wyszła i nie dotarła, to znaczy najprawdopodobniej, że lada dzień albo dotrze, albo co dużo bardziej prawdopodobne wróci na konto z którego wysłałeś. No chyba że podałeś błędne dane, ale to zakładam sprawdzone kilka razy.

   Jak Cię poinformował? Bo jak na infolinii, to generalnie konsultant zrobił dokładnie to co Ty - spojrzał w historię rachunku i stwierdził, że nie ma tam takich wpływów. Jeżeli chcesz działać już teraz, to złóż normalną reklamację, najlepiej i w N26 i BNP. I wtedy zostaje Ci już tylko oczekiwanie na zwrot/odpowiedź.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  232 991 + 74 + 6 + 7 + 5 + 6 + 5 + 6 + 115 = 233 215

  Ale to był dobry rowerowo tydzień. Najpierw, korzystając z końcówki majówki druga setka w tym roku, jakieś tam pracodomy i dzisiaj przy właściwie idealnej wiosennej pogodzie udało się w ramach testów pojechać trochę krócej ale za to intensywniej, czego efektem jest te kilkanaście osobistych rekordów.

  #rowerowyrownik #ruszgdansk

  Skrypt | Statystyki
  pokaż całość

  źródło: 1.JPG

 •  

  #banki #finanse #pieniadze
  Getin wystartował z ciekawą lokatą, myślicie że pchanie środków na konto Getina który jako bank jest w kiepskiej sytuacji finansowej jest bezpieczne? Tak, wiem, BFG, mimo wszystko cykam się lekko.

  •  

   @Jestem_Tutaj: Do 100 tysięcy Euro na luzie możesz pchać, w najgorszym wypadku będziesz musiał się po prostu przejechać do placówki jakiegoś innego banku, żeby te środki wypłacić (to BFG wskazuje którego), powyżej tej kwoty zdecydowanie bym odradzał biorąc pod uwagę sytuację. Chociaż pojawiają się opinie, że nawet taki Getin jest za duży żeby upaść i będą jakoś go utrzymywać przy życiu.

   No i trochę prawdy jest w tym, co Kolega wyżej pisze. Jeżeli myślisz o tym 5,5% w skali roku, to rzeczywiście może się okazać, że za pół roku standardem na lokatach będzie np. 8%, a Ty będziesz zblokowany. Rzeczywiście jakieś promocyjne konto oszczędnościowe wydaje się na ten moment sensowniejszym rozwiązaniem.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Hej. Mam w Orange usługę zabezpieczpesel. Pobrałem sobie testowo raport, no i mam tam wpisy, wszystko ok. Tylko powiedzcie mi szczerze, bo się zastanawiam, czy jest ta usługa powiadamiania warta tych 10zł miesięcznie? Ok, jeśli ktoś sprawdzi mnie lub dopisze w KRD, to dostanę powiadomienie, ale równie dobrze, przy sprawdzaniu BIKu już takiej informacji nie otrzymam.
  Co sądzicie? Lepiej mieć taką usługę niż nie mieć?
  #finanse #banki #pozyczki #kredyt
  pokaż całość

  •  

   @Samotny-i-przegryw: moim zdaniem totalnie nie warto. Z tego co widzę w samej reklamie, bez wczytywania się, to dostajesz powiadomienia:
   a) jeżeli ktoś Cię sprawdza,
   b) jeżeli ktoś Cię dopisuje.

   W pierwszym przypadku niby fajnie, rzecz w tym, że oprócz KRD są inne bazy gospodarcze (np. BIG Infomonitor) i wcale nie jest powiedziane, że jeżeli ktoś chce wyłudzić kredyt, to dana firma sprawdzi Ci akurat w KRD.

   W drugim, jeżeli ten wpis jest już dokonywany, to z reguły jest bardzo późno (bo instytucja musi podjąć próbę poinformowania Cię o zamiarze wpisu).

   Poza taki przypadkami wyłudzenia to się totalnie nie przydaje, bo np. jak przestaniesz płacić za telefon/internet/cokolwiek, to możesz się po prostu spodziewać, że prędzej czy później taki wpis się pojawi.

   Jeżeli chcesz się jakoś zabezpieczyć, to ustaw sobie alerty BIK. Za 24 zł na rok będziesz dostawał powiadomienia, jak tylko ktoś zapyta o Ciebie w Biurze Informacji Kredytowej, to dużo skuteczniejsze i pewniejsze, a do tego jesteś 96 zł do przodu ;)

   https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/alerty-bik
   pokaż całość

 •  

  Jest jakieś narzędzie do znajdowania sklepu i listy klocków pozwalających skompletować dany zestaw wg listy jego elementów?
  #lego

  •  

   @Wolvi666: na bricklink znajdujeszdany zestaw i jest opcja dodania wszystkich jego części do listy życzeń. A potem z poziomu tej listy masz opcje wyszukania sklepów po określonych kryteriach (np. tylko sklepy z Polski) i zaproponuje Ci sklepy gdzie jest najwięcej części z danego zestawu + jednym kliknięciem robisz z tego koszyk zakupowy. Minus jest taki, że w niektórych sklepach są jakieś dodatkowe wymogi typu minimalna kwota zamówienia lub minimalna kwota za dana część (np. jedna kosztuje 10 gr ale nie możesz zamówić za mniej niż 1 zł, to musisz sobie 10 takich elementów wziąć). Ale to już zależy od sklepu i zawsze taka informacja pojawi Ci się w koszyku. pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

  •  

   @E-Seven: tak to niestety wygląda ostatnio z niektórymi bardzo popularnymi zestawami. Polowałem na Daily Bugle, przez jakieś pół roku nie było ani na stronie LEGO ani w sklepach czy Allegro (ofert za 150% ceny katalogowej nie liczę), raz się chyba parę sztuk pojawiło w Media Expert i tyle. Czekać, obserwować, nic nie zrobisz. Na stronie LEGO i na Promoklocki.pl możesz sobie ustawić powiadomienia na maila, jak się zestaw pojawi. To nie kwestia wycofania tylko braków magazynowych. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Tomaszku

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)