Tomek

 •  

  Nienawidzę lekarzy, nienawidzę szpitali, to okaleczanie człowieka i skazywanie na śmierć w cierpieniach a nie leczenie.

 •  

  Tego typu.
  #przegryw

  źródło: comment_1658571717PZKYcoykWsAYLvFkDU8Erd.jpg

 •  

  Jeśli chcecie pograć w #bfv to tak teraz wygląda większość serwerów.
  #gry #battlefield

  źródło: streamable.com

 •  

  Dobry wieczór, czy mógłby ktoś podlinkować zagraniczne strony internetowe z ogloszeniami o prace, mogą być też tylko te z dostepem dla studentów.

  #programowanie #it #programista15k

 •  

  Jaką logiką kierują się kierowcy, którzy uważają, że to pieszy powinien zaczekać, aż przejadą wszystkie samochody, skoro to oni przemieszczają się szybciej i przepuszczenie pieszego kosztuje ich proporcjonalnie mniej czasu niż pieszego przepuszczającego jadące pojazdy?
  #polskiedrogi #samochodoza

  +: Nowe1, JJJJJPPP +7 innych
 •  

  A gdyby tak pieszy przed przejsciem miał obowiazek zasygnalizowanie wejścia na pasy np. przez podniesienie reki?( ͡° ͜ʖ ͡°) moze by to glupio wygladało ale przynajmniej wiadomo czy kretyn chce przechodzić czy tylko łazi obok( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #prawo #samochody #polskiedrogi

 •  

  Na twitterze jak to na twitterze co jakiś czas, znowu wielka afera, bo ktoś napisał, że dziewczyna ze zdjęcia jest ,,gruba''
  Już w wiekszości kobiety na twitterze się mało nie zesrały, bo przecież jest szczupła, pięknie, zdrowo wygląda i w ogóle wow!

  Czy według was dziewczyna ze zdjęcia ma nadwagę? Moim zdaniem ma i to widać na pierwszy rzut oka. Nawet ta sesja zdjęciowa jej nie uratowała, gdzie widać, że ewidetnie pozuje tak, aby zniwelować zbędne kilogramy. W rzeczywistości wygląda na pewno gorzej.

  Pamiętajcie tylko, że oceniamy sylwetkę, a nie to czy komuś się podoba ta dziewczyna i taka sylwetka u kobiet, bo wiem, że zaraz będzie też mocne zesrańsko o to w komentarzach.
  #rozowepaski #silownia #mikrok #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski
  pokaż całość

  źródło: dfs.png

  Czy dziewczyna ma nadwagę?

  • 545 głosów (81.22%)
   Tak
  • 126 głosów (18.78%)
   Nie
 •  

  Biden nie wyśle rakiet na 300 km bo się boi.eskalacji.To jest jakiś kpina cała Ukraina rozjebana robią co chcą kacapy a on im tam podrzuci trochę amunicji i mówi trzeba walczyć!
  #ukraina

 •  

  Burger Drwala podrożał o 43% w ciągu roku:

  Klasyczny – 24,90 zł; rok temu 17,40 zł;
  Podwójny – 29,90 zł; rok temu 20,40 zł;
  Z kurczakiem – 24,90 zł; rok temu 17,40 zł;
  Z żurawiną – 26,40 zł; rok temu 17,90 zł;

  #inflacja #mcdonalds #drwal #polska

 •  

  Siedzę sobie w #pracbaza i czekam, aż się kod zrzuci na sandboxa. Zazwyczaj trwa to 20-30 minut. I, również zazwyczaj, znajduję sobie wtedy coś innego, pilnego do roboty. Ale jest późno. Jestem zmęczony, leci mi 15 godzina w robocie. I naprawienie tego deploymentu to mój najpilniejszy task. Więc postanowiłem, że zrobię sobie taką przerwę na mirkowanie.

  Tak. Jak już skończyłem się usprawiedliwiać co robię na wypoku, kiedy praca wre ( ͡º ͜ʖ͡º) to wrzucę takie swoje przemyślenie. Od jakiegoś czasu sporo się tu pisze o tym, jak drogo się robi w naszym pięknym kraju. Moim zdaniem, słusznie, że się to punktuje. Jednak czegoś nie rozumiem.

  Na ostatnim wykopiwie proponowałem kilku osobom, że za darmo przyuczę ich w kilka miesięcy do mojego fachu. Później też powtarzałem innym tę samą propozycję. Nie raz i nie dwa. Na dzień dobry 6k PLN w rączkę za w pełni zdalną pracę. Po dwóch - trzech latach spokojnie 10. Po pięciu witamy w gronie #programista15k, jak kto ogarnięty i pracowity, to #programista25k... A jak wyjątkowo zawzięty, to już po trzech! Jak Boga kocham, znam osobiście taki przypadek, i to dziewczyna świeżo po studiach. Choć uprzedzając inflację, to pewnie trzeba by dodać po 10k w tych tagach. Chłopaki kiwali głowami, brali do mnie namiary...

  I nikt.
  Nikt nie chciał :D
  Nikt się nie odezwał!

  Zdaję sobie sprawę z tego, że to trochę dowód anegdotyczny jest, że to za mało, by ferować generalizujące wyroki. Jednak, poważnie. Wszyscy widzą, co się dzieje. Wypoki o cenach paliwka mają tak regularny płomień na głównej, że aż dziw, że któryś nie wybuchł ;] A tymczasem: dawaj ludziom opcję de facto katapultacji prosto w awans społeczny ZA FRIKO. I cisza :D Może to jednak coś mówi o naszym społeczeństwie?

  Ludziska chcieli tylko móc pojęczeć, jak im źle? O to chodziło? A może tak bardzo bolało, że trzeba by po pracy się solidnie dokształcać przez parę miesięcy? Ba, na szybkiej ścieżce do 25k, to praktycznie przez bitych kilka lat, tak jak mój znajomy przykład przebycia tejże? No cóż. Ja już za darmo tego nikomu nie zaoferuję. Może i lepiej się stało, że nikt nie postanowił wykorzystać mojej, jak mi już wielokrotnie wytykano, naiwności :)

  Takeaway: Ja to widzę tak, że macie trzy opcje. Skuteczny strajk/demonstracje/jakkolwiek-to-nazwiecie, emigracja... Albo podnoszenie swoich kompetencji i zarazem zarobków szybciej, niż rosną tutejsze koszty życia. Po prostu coś z tego wreszcie wybierzcie, niechaj żale na wypoku nie wystarczą wam. Jesteście kowalami swojego losu! Każdy, kto próbuje was przekonać, że jest inaczej, kłamie. I ma w tym jakiś interes.

  Peace.
  pokaż całość

  +: geodetaPiotr, velmar +13 innych
 •  

  ZDALNIE - Szukamy 5 Frontendowców od zaraz - ktoś zainteresowany?

  Cześć,
  Klient wymyślił sobie większe zmiany w jednym z systemów i chcemy mu w tym pomóc. W grę wchodzi stopniowe przepisywanie frontu aplikacji do najnowszego Angulara i Typescripta. Ogólnie dużo będzie tam tematów do zaopiekowania. Mają starą wersję frontu, wiedzą co chcą zmienić i będziemy pomagać im to napisać od nowa.

  Branża komunikacji, optymalizacji ruchu samochodowego, inteligentne miasta i sterowanie ruchem.
  Cały zespół jest od nas (Sii Kraków pozdrawia), my decydujemy i zarządzamy zespołem.
  Start: zapraszamy od grudnia bądź stycznia
  Stawki: do 21k netto dla regulara, do 30k netto dla seniora (na b2b, ale można też współpracować w oparciu o dowolną inną umowę) PLN

  W pakiecie różne imprezy i integracje, bonus roczny, wyjazd integracyjny (ostatnio byliśmy w Arłamowie), szkolenia wewnętrzne i ogarnięci ludzie, z którymi będziecie współpracować.

  Jeśli jesteście chętni, to zapraszam na priv albo na kontakt@paweldobrzanski.pl
  W razie pytań, również zapraszam :)

  Wkurza cię obecny projekt? Chcesz coś zmienić? Firma zrobiła Ci restrukturyzacje albo zamroziła przyjęcie?
  Jest na to sposób i to od zaraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #programowanie #programista15k #programista20k #programista30k #backend #pracait #pracazdalna #java #fullstack
  Nie chcesz tego widzieć? Dodaj sobie #zdalneoferty na czarną listę. Dzięki!
  pokaż całość

 •  

  Dobra, wpis będzie długi, ale bardzo proszę o przeczytanie go i wyplusowanie w gorące. Liczę na różne punkty widzenia i ciekawą dyskusję.

  TLDR:

  pokaż spoiler Coś nie gra z teorią o jednej rakiecie, którą wystrzelili Ukraińcy. Relacje świadków, wczesne raporty, wypowiedzi polityków wskazywały na Rosję. Teraz Ukraina mimo iż nikt do niej nie ma pretensji dalej idzie w zaparte, że to NIE ICH pocisk. Dlaczego? Mogą tylko na tym stracić. Poniżej we wpisie przedstawiam kilka "ciekawych" faktów.


  Zebrałem kilka faktów i wydarzeń, zrobiłem mały research i zebrałem wszystko do kupy. Przede wszystkim, nie wyrokuje niczego. Niech każdy po zapoznaniu się ze wpisem wyrobi sobie zdanie.

  Po godzinie 15, w miejscowości Przewodów nastąpiła eksplozja w wyniku której zginęły dwie osoby.

  Krótkie wideo z eksplozji

  Zaczynając od mieszkańców i ich relacji:

  Relacja świadka, który mówi o przelatujących rakietach:
  0:25

  Z relacji jednego ze świadków eksplozji wynika, że nad miastem widoczne były kłęby dymu. – Mieszkam 300 metrów od miejsca wybuchu. Byłem na balkonie, nie widziałem, jak to leciało, ale usłyszałem wybuch: najpierw jeden, potem drugi. Było jeszcze w miarę jasno, po piętnastej – opowiadał 28-letni Dawid w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

  Głos zabrał także proboszcz z pobliskiej parafii. – Akurat przygotowywałem się do mszy. Usłyszałem wybuch.Gosposia mówi, że były dwa, ale ja rękę daję sobie uciąć, że jeden. Na mszę świętą o godzinie 17 nie przyszedł nikt z mieszkańców, byłem w kościele zupełnie sam – podkreślił ks. Bogdan Ważny.
  Źródło)

  - Przed chwilą, [nad] miejscowość Przewodów w województwie lubelskim, nadleciały dwie rakiety z terytorium Ukrainy. Jedna wybuchła w polu, a druga uderzyła w skup kukurydzy - po sąsiedzku. Mój pracownik, kiedy się to stało, kosił kukurydzę w polu u innego rolnika. Widział również, jak dwie rakiety przeleciały. Jedna uderzyła w skup kukurydzy, a druga spadła na pole - opowiadał słuchacz.

  ZAPAMIĘTAJCIE INFORMACJE O WYBUCHU NA POLU!

  Źródło

  Na polu zobaczyłem taki jakby grzybek poeksplozyjny. Mocne uderzenie dwa razy, błyski, straż pożarna pojechała. Wszyscy byli przerażeni[..]
  ŹRÓDŁO

  Podobnie wypowiada się mieszkający tu pan Marek: – Oglądaliśmy telewizję i nagle wyszły dwa wybuchy takie, że mało co szyby nie powypadały z okien. Na nas tynk z sufitu pospadał…
  Źródło

  Jaki wyłania się obraz sami widzicie, w zdecydowanej większości mieszkańcy okolicy mówią o dwóch wybuchach.

  Teraz tak:
  40 km od tej miejscowości znajduje się nasz radar, który jest podłączony do sieci obrony powietrznej NATO.

  Dodatkowo w Łabuniach, około 40 kilometrów od Przewodowa, stoi na stałe wielki radar sieci NATO Backbone. To element sojuszniczego systemu kontroli przestrzeni powietrznej nad terytorium swoich członków, oraz wykrywania zagrożeń daleko od ich granic. Zamontowany na wysokiej wieży radar RAT-31DL ma bardzo duże możliwości wykrywania najróżniejszych celów w odległości setek kilometrów.

  Dodatkowo w czasie ataku w powietrzu znajdował się samolot wczesnego ostrzegania NATO, AWACS który również na pewno wykrył rakietę.

  Jak poinformował amerykański nadawca CNN, samolot zwiadowczy NATO monitorujący polską przestrzeń powietrzną zarejestrował tor lotu rakiety, która eksplodowała we wtorek w Przewodowie w województwie lubelskim, w pobliżu granicy z Ukrainą. W wyniku wybuchu zginęły tam dwie osoby.
  LINK

  W takim razie mamy już ustalone, że przynajmniej dwa systemy przeznaczone do wykrywania tego rodzaju pocisków wykryły nasz obiekt/obiekty?. Zadajmy sobie pytanie dlaczego w takim razie kilkanaście godzin trwało ustalenie iż było/były to obiekt/obiekty wystrzelony/e zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej z Ukrainy?

  Co ciekawe, kilka godzin po wybuchu na twitterze ministra obrony Łotwy pojawił się taki wpis:

  Moje kondolencje dla naszych polskich braci broni. Kryminalny reżim rosyjski wystrzelił rakiety, które wycelowane są nie tylko w ukraińskich cywilów, ale także wylądowały na terytorium NATO w Polsce. Łotwa w pełni popiera polskich przyjaciół i potępia tę zbrodnię.
  LINK

  Następnie mamy taki komunikat AP (rzetelna)

  Starszy urzędnik wywiadu USA mówi, że rosyjskie rakiety przeleciały przez Polskę, członka NATO, zabijając 2 osoby - AP LINK

  Zauważcie, że nadal rozmawiamy w kontekście DWÓCH pocisków, które przyleciały do Polski. Warto zapamiętać sobie to w kontekście do dalszej części wpisu.

  Następnie wpis ministra spraw zagranicznych Łotwy

  Uderzenie rosyjskich rakietw terytorium członka NATO jest bardzo niebezpieczną eskalacją Kremla, #latvia wyraża pełną solidarność z naszą sojuszniczą Polską i będzie popierał wszelkie działania, które Polska uzna za stosowne. Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie konsekwencje
  LINK

  Znów - liczba mnoga w stosunku do rakiet.

  W międzyczasie mamy wysyp wypowiedzi, kondolencji, słów wsparcia z całego świata.

  Dzisiaj mireczek @Szary_Anon (nie wiem czy pierwszy) wrzucił ciekawy link do filmu na twitterze, Co na nim widzimy?
  Prawdopodobnie krater NA POLU i relację, że ludzie ubrani ( w wojskowe pałatki) wokół niego krążą i czegoś szukają.
  Dziura na środku zaoranego(?) pola? Chyba to nie jest normalne.
  LINK DO TWEETA

  FILMIK WRZUCAM WE WPIS, MOŻNA ZOBACZYĆ NA KOŃCU

  Mireczek @BayzedMan zgeolokalizował miejsce owego "krateru". Znajduje się ono ok 800m od miejsca śmierci dwóch osób.
  Miejsce krateru na polu
  Miejsce wybuchu ciągnika
  Link do wpisu

  Co jest niesamowitym zbiegiem okoliczności, Przewodów ma bardzo, ale to bardzo zbliżone koordynaty do dwóch miast na Ukrainie.
  Lwów i Kijów.
  O co chodzi? Wyjaśnił to mireczek @maad we WPISIE

  W skrócie:
  Koordynaty Kijowa 50.4501° N, 30.5234°E
  Koordynaty Lwowa 49.842957 ° N, 24.031111° E
  Rejon ekslozji 50.4501° N 24.031111° E

  Przypadek? Nie wiem, oceńcie sami.

  FOTO dla zobrazowania

  Następnie zaczynają spływać wypowiedzi władz iż była to jedna rakieta, prawdopodobnie wystrzelona przez Ukraińskie OPL. Nagle z całego przekazu o dwóch rakietach robi się jedna mimo iż spora część mieszkańców raportuje przecież dwa wybuchy.

  Teraz się zastanówmy jak w niewygodnej sytuacji bylibyśmy gdyby okazało się, że to rosyjska rakieta spadła na terytorium Polski. Pamiętacie Bidena, który mówił że będzie bronić każdego cala NATO?
  Co w takim wypadku musiałby zrobić? Jakoś odpowiedzieć, zginęli ludzie, jakby nie było zostało zaatakowane terytorium RP. USA nie pali się do eskalacji, a nie odpowiedzieć = okazanie słabości, odpowiedzieć = ryzyko eskalacji. Tragiczna wręcz sytuacja.
  Idealnym wręcz wybawieniem z sytuacji byłby "prezent" od Ukrainy, która heroicznie broniąc się spowodowała ten nieszczęśliwy i tragiczny wypadek. Rozumiemy, zwiększymy wsparcie i będziemy z wami.

  Postawmy się w miejscu Ukraińców, gdyby dali ciała. Zobaczmy, cały świat mówi że jest ok, Polacy mówią że to wina Rosjan, nie mają nam niczego za złe. Co zrobimy? Przeprosimy, poprosimy o zrozumienie i wszyscy za kilka dni zapomną.
  To byłoby logiczne wyjście.
  Dlaczego więc prezydent Zełeński ryzykując całą sympatię Polaków dla Ukrainy, ryzykując konflikt interesów ze Stanami Zjednoczonymi idzie im naprzeciw i gdzie nie może nic tak na prawdę zyskać ( a tylko stracić) zapewnia, że to nie Ukraińska rakieta uderzyła w nasz kraj.

  Najpierw komentarz Sekretarza Rady Bezp. Ukrainy

  Opowiadamy się za wspólnym zbadaniem incydentu z lądowaniem rakiety w Polsce. Jesteśmy gotowi przekazać dowód rosyjskiego śladu, który posiadamy. Oczekujemy od naszych partnerów informacji, na podstawie których wyciągnięto wniosek, że jest to pocisk obrony przeciwlotniczej
  LINK

  Następnie prezydent Ukrainy

  W raportach dowódcy Sił Powietrznych i Naczelnego Wodza Załużnego nie mam wątpliwości, że to nie był nasz pocisk ani nie nasz atak rakietowy. Ufam im! Przeszedłem z nimi wojnę!

  Link do całej wypowiedzi Zalenskiego

  Do tego prosi o dostęp do miejsca zdarzenia i o przekazanie dowodów na Ukraińską rakietę s300. Co wyłania się z tego to fakt iż nie ma za bardzo współpracy i wymiany informacji pomiędzy Ukrainą a państwami NATO. Dziwne? Dla mnie tak.

  Załóżmy, że Zelensky kłamie. Dlaczego? Jaki miałby w tym cel? Przecież wie, że NATO patroluje wschodnią granicę 24/h, wię że mamy radary. Chciałby nas wciągnąć do wojny? Ryzykując odwrócenie się sojuszy dzięki którym w ogóle mogą jeszcze walczyć? Przecież to się nie trzyma kupy.

  Z tym drogie mireczki was zostawiam, bo wpis robi się już za długi. Na pewno coś pominąłem. Wyciągnijcie swoje wnioski.
  Według mnie, jak kłamać to należy mówić maksymalnie prawdę. I może rzeczywiście spadła na nas Ukraińska rakieta OPL, ale czy na tym polu obok nie spadło coś jeszcze ?
  I tak pewnie się nie dowiemy, ale czasem fajnie założyć foliową czapeczkę ¯\_(ツ)_/¯

  #ukraina #rosja #polska #wojna #swiat #wojsko #bron #wideozwojny
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: streamable.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Tome12

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)