•  

  Zephany Nurse – afrykańska Maddie McCann

  Zephany urodziła się w kwietniu 1997 roku w Cape Town w RPA. Była pierwszym dzieckiem Celeste i Morne Nurse. 30 kwietnia kobieta w stroju pielęgniarki zapewniła Celeste, że jej córka śpi w łóżeczku obok, a więc młoda matka również położyła się spać. Po obudzeniu okazało się jednak, że dziecko zniknęło. Natychmiast zawiadomiono policję, która przeszukała szpital. Nie znaleziono jednak nic, co mogło pomóc w identyfikacji porywacza. W tunelu łączącym oddział położniczy z ulicą znaleziono poduszkę. Rodzice Zephany uznali, że jakaś kobieta musiała za jej pomocą udawać ciążę, aby swobodnie poruszać się po oddziale położniczym.

  Policjanci przepytali kobiety i personel szpitala. Pacjentki zeznały, że pewna kobieta ubrana jak pielęgniarka próbowała zaprzyjaźnić się z kobietami przebywającymi na oddziale. Jedna z młodych matek krótko z nią rozmawiała i jakiś czas później widziała ją z płaczącym dzieckiem na rękach. Nie udało się jednak odnaleźć owej "pielęgniarki".

  5 dni po porodzie Celeste wróciła do domu bez dziecka. Małżeństwo początkowo myślało, że to jakiś żart lub sen, przecież takie rzeczy się nie zdarzają. Nie ustawali w poszukiwaniach swojej córeczki. Co roku obchodzili jej urodziny i dbali o to, aby sprawa co jakiś czas pojawiała się w mediach. Celeste często udzielała wywiadów i gdy dochodziło do porwań innych dzieci, zawsze oferowała pomoc rodzinom.

  Co najmniej dwa razy pojawiła się nadzieja na odnalezienie Zephany. Sąsiedzi pewnej kobiety zgłosili na policji, że ma ona dziecko bardzo podobne do porwanej dziewczynki i nie zauważyli wcześniej, żeby była w ciąży. Okazało się jednak, że dziecko było chłopcem.

  W lipcu 2009 roku do rodziców Zephany zadzwoniła kobieta, która wyszeptała "Wiem o twojej córce" po czym poprosiła o przyniesienie 500.000 randów południowoafrykańskich (około 70.000 dolarów) w wyznaczone miejsce. Nie dotarła jednak na spotkanie. Okazało się, że dzwoniącą kobietą była niejaka Glenda Doubell, 50-letnia sąsiadka matki Celeste. Kobieta została oskarżona o wymuszenie i skazana na 3-letni areszt domowy, 5.000 randów grzywny i 600 godzin prac społecznych.

  Na początku 2015 roku młodsza córka państwa Nurse, Cassidy, rozpoczęła naukę w nowej szkole. Uczniowie od razu zobaczyli duże podobieństwo między 13-latką, a inną 17-letnią uczennicą. Mimo, że nastolatki dzieliła spora różnica wieku, od razu się zaprzyjaźniły. Gdy ojciec Cassidy dowiedział się o tym, zaczął podejrzewać, że 17-latka może być ich zaginioną córką. Powiedział żonie o swoich przypuszczeniach i zorganizował spotkanie z Cassidy i jej nową przyjaciółką w McDonaldzie. Mężczyzna spytał dziewczynę o datę urodzenia, a gdy ta odpowiedziała, że urodziła się 30 kwietnia 1997 roku (data porwania) był pewny, że to jego córka. Natychmiast poinformował o tym policję.

  Śledczy sprawdzili akt urodzenia nastolatki i okazało się, że został on sfałszowany. Następnie wykonano badania DNA, które wykazały, że 17-latka to Zephany. Opieka społeczna zdecydowała, że dziewczyna ma zamieszkać ze swoimi biologicznymi rodzicami, których dom mieścił się milę od jej poprzedniego miejsca zamieszkania. Jej dotychczasowa matka (nigdzie nie ma podanych jej danych osobowych) odpowie przed sądem za porwanie.

  Państwo Nurse byli wniebowzięci i próbowali odbudować swoje relacje z córką, jednak gdy tylko Zephany uzyskała pełnoletność, wyprowadziła się do swojego poprzedniego ojca (który z resztą najprawdopodobniej nie wiedział nic o porwaniu i był przekonany, że to jego biologiczna córka). Dziewczyna uważała, że mimo wszystko była bardzo dobrze wychowywana, jeździła na wakacje ze swoimi "przybranymi" rodzicami i miała zwyczajne życie rodzinne. Wciąż używała imienia nadanego jej przez porywaczkę.

  Tymczasem rozpoczął się proces jedynej matki, którą znała. 52-letnia szwaczka zeznała, że dziecko zostało jej przekazane na stacji kolejowej przez niejaką Sylvię i była pewna, że to legalna adopcja. Nigdy jednak nie odnaleziono dokumentów, które mogłyby to potwierdzać. Kobieta zeznała też, że kilka razy poroniła, ponieważ jako dziecko została porzucona przez matkę i wielokrotnie zgwałcona, a jej byli partnerzy znęcali się nad nią. Porywaczka rozpaczliwie marzyła o dziecku i powiedziała, że 17 lat i 10 miesięcy, które spędziła z Zephany było najlepszym czasem w jej życiu. Nie miała żadnych wyrzutów sumienia. W sierpniu 2016 roku skazano ją na 10 lat więzienia.

  W kwietniu 2018 roku pojawiły się informację, że Zephany pracuje nad książką i filmem opowiadającym o jej życiu.

  Źródła: fakt, wikipedia, allthatsinteresting, theguardian

  PS 1. W jednym z artykułów na temat Zephany poruszony został temat handlu dziećmi i przestępstw popełnianych na nieletnich w RPA. W maju 2016 roku pewną 20-letnią kobietę skazano na 5 lat więzienia w zawieszeniu za wystawienie noworodka na Gumtree za 5.000 randów (230 funtów). Kobieta chciała sprzedać chłopca po tym jak jej chłopak przestał płacić na dziecko po wykonaniu testów, które pokazały, że to nie jego syn.

  PS 2. Mam pytanie, na które być może ktoś z Was zna odpowiedź, a mianowicie: czy można umieścić czyjś tekst w całości na innej stronie bez zgody autora, jeżeli poda się źródło? Dwa z moich wpisów (o Dorothy Scott tutaj i Jennifer Kesse tutaj) zostały w całości skopiowane i wklejone na stronie paranormalne.pl. Niby na końcu podano źródło, ale jednak wydaje mi się to mocno niefajne..

  #historieriley #kryminalne
  pokaż całość

 •  

  Mirki co się odjebało to ja nawet nie mam pytań XD mój znajomy zadzwonił do mnie w piątek z Woodstocku i odpowiedział mi o sytuacji jaka go spotkała. Moi znajomi są towarzyscy więc nawet na parkingu zagadywali ludzi i w pewnym momencie dojrzeli dwie osobu, mężczyznę i kobietę. Ewidentnie gość z nią kręcił, ale to ich nie zniechęciło do zaczepienia, jednak gość od razu kazał im wypierdalać. Był pijany w sztok i wyjechał z tekstem "wy nawet kurwa nie wiecie kim ja jestem" XD. Głos wydawał się im znajomy jednak bez zastanowienia odpowiedzieli że gówno ich obchodzi kim jest, jednak po chwili zorientowali się że rozmawiają w tym momencie z najebanym MAĆKIEM MALEŃCZUKIEM XD gdy krzyknęli Maleńczuk to kazał im się zamknąć więc w końcu go posłuchali i pozwolili mu dalej wyrywać tą dziewuchę. Jednak Woodstock to stan umysłu XD
  #truestory #woodstock #brudstock #malenczukchuj
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Tommy357

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)