Bo tak!

 •  

  Mirki, #rtveuroagd robi jakieś problemy z reklamacją? Muszę mieć oryginalne pudełko?

  +: biczek
  •  

   @Rizi3N: Pudełka nie trzeba, ale mi odpisali że 'nie było problemu' po czym trzymali sprzet dalej. Jak w koncu napisalem ze moze w koncu by mi go chociaz oddali to 'znależli ze faktycznie byl problem' (tłumaczenie - nikt nie ruszył i musieli ostatniego dnia coś odpisać) i niby naprawili tak, ze znow sie po paru tygodniach zepsulo....

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Powiem wam, że nic mnie tak nie wkurza w tej grze jak system lootu, totalne RNG, które nagradza przeważnie tych, co nie powinno.
  Przykład 1.
  Mój main ma 365ilvl, nie mam żadnego itemu wyższego niż 370. Robię warfront, nic ciekawego więc idę na alta. Tylko wbiłem 320 wymagane na wejście, postać zielona jak ogórek i co? Na koniec WF leci mi item... 395! Tak kurna, na alcie gdzie wciąż mam broń 300ilvl lecą mi spodnie 395.

  Przykład 2.
  3 dni temu robimy HC raid w gildii. Jeden koleś poszedł altem magiem. Dropnęły mu 2x Boe z trashy i około 3 itemów na 4 bossach. Jestem na każdym raidzie w tygodniu od kiedy są dostępne, u mnie wciąż 0 Boe...

  ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #worldofwarcraft
  pokaż całość

  źródło: 395.png

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Witam wszystkich serdecznie.

  Pracuje w branży informatycznej jako programista już ponad dekadę, ale to co się teraz dzieje to jest jakaś masakra. Pamiętam początki pracy jako programista - większość ludzi miała pokończone jakieś studia techniczne, interesowali się szczerze programowaniem, spotkać prawdziwego pasjonata, z którym można było porozmawiać? Żaden problem.
  Większość ludzi po pracy się douczała, wręcz żyła programowaniem, człowiek przychodził do pracy otoczony takimi ludźmi, rozwijał się w tempie błyskawicznym.

  A teraz? Przychodzę do pracy i prawie nikt nie ma ukończonych studiów informatycznych, większość ludzi po jakichś politologiach, socjologiach, ludzie z trudem pracują te 6 godzin dziennie(bo tu kawka, tu obiad, tu playstation), nikt się nie interesuje programowiem jedynie to co w pracy wymagają, często gdy trzeba zrobić coś bardziej skomplikowanego to taki "regular" po uczelni humanistycznej albo samouk rozkłada ręce, bo takiego błędu nie ma w google. Terminy gonią, góra się niecierpliwi a 3/4 takich regularów rozkłada ręce bo nie wiadomo o co chodzi, dopiero jakiś senior po studiach technicznych musi przysiąść i ogarnąć bo nikt tego nie zrobi.

  Jeśli chodzi o juniorów to jest jeszcze gorzej - większość studentów nawet po dobrych uczelniach nie potrafi nawet ze zrozumieniem przeczytać dokumentacji. Często problem jest jasno opisany, lecz oni lecą na łatwiznę, kopiuj wklej ze stacka i zadowolony. Co z tego, że rozwiązane w ogóle nie efektywne, jakieś przestarzałe funkcje, ważne że działa.
  O bootkampowiczach w ogóle nie wspomnę, bo teraz praktycznie w każdej firmie na stanowiskach juniorskich sami absolwenci wspaniałych szkół programowania, na temat ich wiedzy nie będę się wypowiadał, bo z każdym problemem latają do innych ludzi zamiast spróbować samemu coś zrobić, widocznie na kursach wszystkie problemy rozwiązywał im "mentor" i teraz przekładają to na pracę.

  I teraz cel tego wywodu: nie namawiam nikogo do zaprzestania nauki programowana. To bardzo piękny i dochodowy zawód. Boli mnie jednak przyszłość tego zawodu. Kiedyś ludzie się tym interesowali, dokształcali, można było spotkać naprawdę prawdziwych specjalistów i wiele się od nich nauczyć. Teraz spotkać pasjonata to jak wygrać w totka. Większość "doświadczonych" programistów pisze spaggetti kod, byleby działało, a taki junior po bootkampie uczy się od nich złych nawyków.
  Moim zdaniem branża potrzebuje zastrzyku prawdziwych pasjonatów programowania, a obecni programiści to ludzie, którym w życiu nie wyszlo, powiedzmy sobie wprost: nieudacznicy. Nie udało im się zrealizować własnych marzeń więc poszli w programowanie. I takie coś byłoby ok, gdyby to były nieliczne przypadki, a nie 3/4 programistów.
  Problem jest taki, że ludzie którzy się do tego nie nadają(humaniści, bez technicznych umiejętności, logicznego myślenia) łapią się programowania i zajmują miejsca osobom, które mają do tego talent, zajawkę i predyspozycję. Przez co mamy masę kiepskich programistów uczących kiepskich juniorów - a wy za 5 lat będziecie musieli po nich poprawiać te wszystkie błędy, które wyjdą w praniu.

  Boli mnie to co się stało z branżą - popatrzmy sobie na inne zawody: czy każdy może zostać chirurgiem? No raczej nie, przyjmują tylko ludzi po odpowiednich studiach, z odpowiednimi umiejętnościami. Czy każdy może zostać pilotem samolotu? Nie każdy, dana osoba musi spełniać predyspozycje do latania, być zdrowa psychicznie itp.
  I to jest świetnie, bo pracownicy to nie są jacyś przypadkowi ludzie zebrani z ulicy tylko specjaliści w danym zawodzie.

  Natomiast jeśli chodzi o programowanie? Programistą może zostać każdy, nie ważne jaki kierunek studiów ukończył. Ktoś kto 6 miesięcy temu wykładał towar na magazynie, po 6 miesięcznym kursie może zostać programistą. Nie ma żadnej selekcji, ludzi biorą jak leci.

  #naukaprogramowania
  #programowanie

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
  Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  pokaż całość

  źródło: i.imgflip.com

 •  

  Hej, dzisiaj robię specjalny challenge, obalam 5 piw. Na początek Warka Strong.
  #gownowpis #heheszki

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Tril

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (13)