•  

  Mirki, Mirabelki i inne wykopki :) mirabelka @ciotkamagda założyła jakiś czas temu kanał na YT z poradami dla stulejarzy i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj nawet wspomina o tym, że wolny czas spędza na wykopie. W ostatnim odcinku pojawił się gościnnie Mieciu Mietczyński :)

  #polskiyoutube #rozowepaski #youtube #nieumiemtagowac
  pokaż całość

 •  

  Mirki, Mirabelki i inne wykopki :) mirabelka @ciotkamagda założyła jakiś czas temu kanał na YT z poradami dla stulejarzy i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj nawet wspomina o tym, że wolny czas spędza na wykopie. W ostatnim odcinku pojawił się gościnnie Mieciu Mietczyński :)

 •  

  Mireczki. Szukam i nie mogę znaleźć. Jest MIUI polska dla Redmi 4X?
  #xiaomi

  +: Cronox
 •  

  #webstuff #webdev #webdesign #grafika #animacja #javascript #ui #niewiemjaktootagowac #nieumiemtagowac

  Na wstępie przepraszam, że użyłem #webstuff. Pomyślałem, że właśnie obserwujących ten tag zainteresuje to co można znaleźć pod tym linkiem. Jeszcze raz proszę nie bijcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Autor strony opowiada o zasadach którymi się kieruje przy projektowaniu animacji UI. Można tam też znaleźć kilka pozycji książkowych i narzędzi jakie autor poleca. Oprócz tego jest też sporo linków do różnych źródeł na podstawie których całość była opracowywana. No i całość jest przedstawiona w bardzo fajnej, czytelnej i jednocześnie podkreślającej treść formie.

  Jeżeli kiedyś przypadkiem znalazło się to w #webstuff, lub ogólnie na wykopie to też przepraszam. Choć od prawie początku obserwuję tag, to wcześniej na to nie natrafiłem.
  pokaż całość

 •  

  Mirki, Mirabelki, Wykopki. Szukam, poszukuję maga, czarodzieja, specjalistę znającego się na matrycach, panelach, wyświetlaczach LCD.

  Pracuję aktualnie nad pewnym projektem wykorzystującym jako mózg malinkę w wersji trzeciej. Założenia projektu wymagają ode mnie użycia wyświetlacza nie większego niż 3,5 cala, proporcje zbliżone do 3:4 i z rozdzielczością conajmniej 720p (HD). Długo szukałem rozwiązania i ostatecznie natrafiłem na wyświetlacz używany w lustrzance Canon EOS 5D Mark III.

  Zgodnie z danymi od producenta mam tu lcd "3.2-calowy (...) 1.040.000 punktów". Trochę biednie z tymi informacjami. Zrobiłem trochę matematyki i wyszło mi, że wyświetlacz powinien mieć około 1250x840px. Czyli spełniał by wszystkie wymagania. Problem jest, jak zapewne część z was się domyśla "Jak go podłączyć do RPI3?".

  Szukam jakiejkolwiek pomocy. Datasheet'y, reverse engineering'u, service manual'i, cokolwiek co może mi w jakiś sposób pomóc z wykorzystaniem tego wspaniałego kawałka techniki. Lub innego panelu LCD spełniającego moje wymagania i dającego się podłączyć do malinki w jakikolwiek sposób.

  Projekt jest w 100% chałupniczy, amatorskim, hobbystyczny i pod żadnym względem nie komercyjny. Jednak jeżeli znalazłby się ktoś kto byłby w stanie mi pomóc w tym projekcie, to może liczyć na jakieś mniejsze/większe wynagrodzenie z mojej strony.

  #pytanie #kiciochpyta #elektronika #elektroda #elektrodacontent #canon #aparat #raspberrypi #raspberry #niewiemjaktootagowac #warszawa #pomocy #wincyjtagow #monitory #technologia #inzynieria i trochę #damprace
  pokaż całość

  źródło: 6419858077.jpg

 •  

  #rozdajo i to #zadarmo lub #zahajsy ale raczej #zadarmo, więc trochę #cebula i #cebuladeals

  Ktoś nie potrzebuję się dostać w poniedziałek z Warszawy do Wrocławia?

  Mam do oddania rezerwację na polskiego busa na dwie osoby. Odjazd z metra Młociny o 15.00 04.07.2015. Przyjazd Wroclaw 20.30

  #wroclaw #warszawa #polskibus #rzucamtagaminalewoiprawo #nieumitagowac #lasynaplusy
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Hej Mirki z #druk, #drukcyfrowy, #grafika i zapewne #dtp (nie bijcie jeżeli coś pokręciłem). Potrzebuję pomocy :(

  Chodzi o druk cyfrowy i problem z gradientem.

  Plik przygotowywany jest w illustratorze i gradient w programie wygląda następująco: http://i.imgur.com/zlAk0p6.png (SCREEN Z PROGRAMU). Jest tam wstawiony jako zagnieżdżony rastr. Wyciągnołem go i zapisałem jako tiff
  Ale to wszystko jedynie do tego aby mieć jakiś wgląd na sprawy techniczne.

  Druk jest wykonywany cyfrowo wspierany technologią efi (cokolwiek to jest).

  I tutaj pojawia się problem. Gradient wychodzi tak. Kolorami się proszę nie sugerować. Wyszło fioletowe przez światło w którym było robione zdjęcie i sam aparat. Bardziej chodzi tutaj o te nieregularna pasy jaśniejsze i ciemniejsze i to, że cały druk jest ziarnisty.

  Powinien wyjść mniej więcej taki. Tutaj też druk jest ziarnisty, ale nie jest to widoczne dla oka (tutaj domyślam się tego, że było wydrukowane w wyższej rozdzielczości) jednak nie ma takich pasów jaśniejszych ja w tym który wychodzi w tamtej.

  Co mogę zrobić z samym gradientem lub z plikiem aby działał mniej więcej tak jak powinien? Czy ktoś się spotkał z czymś takim i mógłby podpowiedzieć co jest nie tak? Czy jeżeli odtworzę ten gradient w ilustratorze to coś zmieni? Czy lepiej go dalej klepać jako rastr tylko od początku.

  Wszystkie grafiki do druku przyszły do mnie. Nie jestem ich autorem i nie wiem jak były przygotowywane.

  Będę wdzięczny za każdą radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Nawet te głupie jeżeli zadziałają.

  #grafika #dtp #druk #drukcyfrowy
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   @sorasill: "dobry gradient to spłaszczony gradient, dobry PDF, to spłaszczony PDF". Ok, powiedzmy, że to wystarczająca odpowiedz na moje pytanie. Nie do końca tego oczekiwałem, ale wiem już, że raczej za dużo tutaj nie ugram. Zrobię od początku gradient w odpowiednim wymiarze w 300DPI i spłaszczę tak jak poprzedni. Mam nadzieję, że wydruk poprawi się w wystarczającym stopniu.

   Dzięki Mirku za zainteresowanie
   pokaż całość

  •  

   @Trops: jak zawsze chętnie służę radą, o ile znam odpowiedź - bo nawet mnie niektóre rzeczy czasem zaskakują.

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Hej Mirki,

  Ponownie szukam, zglądam, poszukuję!

  Potrzebuję kogoś do - jak na razie - jednorazowej współpracy (możliwe, że w przyszłości wpadnie coś jeszcze. I to może wpaść sporo pod warunkiem, że będzie nam się dobrze współpracować ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

  Z poprzednią osobą ( mój ostatni wpis na mirko ) z którą zacząłem współpracę, ostatecznie nie udało się dokończyć projektu. Głównie z winy czasu i niepewności klienta, a dokładniej rozjazdów w terminach. Aktualnie terminy są już bardziej konkretne, jednak wspomniany Mirek w tych terminach jest niedostępny ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Dlatego też potrzebuję kogoś nowego.

  Robota do wykonania to animowany bannery reklamowe. 5 różnych produktów. Każdy po 8 rozmiarów. Ja przygotowuję projekt graficzny (już właściwie większość jest gotowa), a potrzebuję kogoś kto pomoże - za stosik cebulionów - z zanimowaniem go. Nie ukrywam, że przy okazji chętnie bym się poduczył czegoś z #html5 i #javascript i każdej innej przydatnej do tego technologi :)

  Prawdopodobnie sam bym dał radę to ostatecznie zrobić, bo technologie nie są mi zupełnie opce, ale tutaj zależy mi na czasie, a ja znając siebie więcej czasu bym grzebał niż to warte. Więc przydał by się porządny specjalista ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Stosik cebulionów jest już mniej więcej ustalony. Więcej szczegółów na priv.

  #webdev, #photoshop, #grafika, #reklama, #damprace, #html, #html5, #javascript, #niewiemjaktootagowac, #kiciochpyta, #pytaniedoeksperta, #strzelamtagaminaprawoilewo
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Hej Mirki,

  Szukam, zglądam, poszukuję!

  Potrzebuję kogoś do - jak na razie - jednorazowej współpracy (możliwe, że w przyszłości wpadnie coś jeszcze. I to może wpaść sporo pod warunkiem, że będzie nam się dobrze współpracować i klientka będzie zadowolona ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
  Robota do wykonania to animowany banner reklamowy. Ja przygotowuję projekt graficzny, makietę, czy jakkolwiek to nie nazwać, a potrzebuję kogoś kto pomoże - za stosik cebulionów - z pocięciem i zanimowaniem go. Nie ukrywam, że przy okazji chętnie bym się poduczył czegoś z #html5 i #javascript i każdej innej przydatnej do tego technologi :)

  Prawdopodobnie sam bym dał radę to ostatecznie zrobić, bo technologie nie są mi zupełnie opce, ale tutaj zależy mi na czasie, a ja znając siebie więcej czasu bym grzebał niż to warte. Więc przydał by się specjalista ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wielkość kupki cebulionów do dogadania. Aktualnie nie znam jeszcze budżetu na ten projekt. Będę to ustalał z klientką po znalezieniu kogoś ogarniętego :)

  BTW. Jak byście miraski to wycenili? Tak widełkami, mniej więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #webdev, #photoshop, #grafika, #reklama, #damprace, #html, #html5, #javascript, #niewiemjaktootagowac, #kiciochpyta, #pytaniedoeksperta, #strzelamtagaminaprawoilewo
  pokaż całość

 •  

  @StanislawWokulski: Aj. Masz priw zablokowany :P A ja chciałem się dowiedzieć co sprzedajesz :)

  +: Cronox
 •  

  Google się dzisiaj popsuło :(

  #google #popsute #webdew #html #css

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2016-02-09-07-18-34.png

  +: Cronox
 •  

  @wujOT: Hej :) Jeżeli by się okazało, że się nie dogadacie z Damianowski a nadal będziesz kogoś potrzebował to daj znać. Może się dogadamy :) BTW, masz zablokowane priv

  +: Cronox
 •  

  @Ten_tam: Hej :) Jeżeli by się okazało, że się nie dogadacie z Damianowski a nadal będziesz kogoś potrzebował to daj znać. Może się dogadamy :) BTW, masz zablokowane priv

  +: Cronox
 •  

  @Vitz: Nadal szukasz kogoś do magento? Osobiście nie potrzebuję, ale wiem, że znajomy mógłby coś porobić. Tylko potrzebuję więcej info, żeby do niego z pustymi rękoma nie iść.

  +: Cronox
 •  

  Mircy, Miraski, Mirabelki,

  Pomoc od was potrzebna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  TL;DR

  pokaż spoiler Potrzebuję dongla HDMI z wejściem ethernet z możliwością zaintalowania równolegle WIN10, STEAM OS i KODI OS


  Mam ambitny plan zorganizować sobie w salonie coś co niedużym kosztem spełni rolę konsoli do gier i centrum multimedialnego. Idea jest następująca. Na piętrze (wiem, powinienem siedzieć w piwnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale tak jakoś wyszło) mam mocnego PC #pcmasterrace na którym pracuje na co dzień. Jednak będąc wiernym zasadzie, że nie bawię się tam gdzie pracuję, wykorzystywałem go do tej pory w bardzo ograniczonym stopniu do gier ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Chcąc to zmienić i nadal trzymać się obranej zasady oraz nie zabierając mu możliwości pracy podczas grania wpadłem na następujące rozwiązanie.

  Pierwszym elementem układanki miał by być wspomniany pc z programem ASTER v7 lub podobny (choć prawdopodobnie poczekam na następne wydanie bo aktualnie nie jest wspierany #windows10 a na nim mi zależy). Dzięki temu będę mógł jednocześnie na jednym koncie pracować, a na drugim będzie mogła grać moja dziewczyna, lub na odwrót.

  Wspomniane drugie konto miało by być streamowane do drugiej części układani, czyli na podłączonego do telewizora przez HDMI mini PC z zainstalowanym albo oddzielnie STEAM OS albo na WIN10 lub LINUX. (Nie android, choć na smartphonie uwielbiam, to na donglu nie będzie spełniał wszystkich mi potrzebnych funkcji :( ) Z możliwością włączenia na nim KDOI OS lub KODI działającym na innym systemie operacyjnym. Ze względów osobistego poczucia estetyki i wygody najchętniej znalazłbym rozwiązanie pozwalające na wygodne i szybkie przełączanie się między tymi trzema systemami, bez potrzeby przechodzenia przez GUI windowsa, zachowując możliwość przechodzenia między nimi bez resetu urządzenia. Trudne, ale mam nadzieję, że wykonalne.

  Innymi rzeczami na których mi baaaardzo w poszukiwanym donglu lub mini PC:
  * ETHERNET

  pokaż spoiler maksymalizowanie jakości streamingu

  * Możliwość podłączenia pada PS3

  pokaż spoiler najwygodniej przez BT, ale kabel tez przejdzie. Na WIN7 i WIN8.1 przerabiałem już taką opcję i wiem, że to możliwe, na WIN10 nie miałem jeszcze okzaji, na linuxie próbowałem i poległem, ale myślę, że też jest to możliwe

  * Obsługa co najmniej HDMI 1.4 w wersji ethernet. Bardzo miło widziane 2.0.
  * Co najmniej jeden pełnoprawny port USB 3.0
  * Przyszłościowo myśląc, obsługa 4k, ale nie jest to dla mnie niezbędne.

  I to chyba tyle abym był w pełni zadowolony z takiego rozwiązania. A się rozpisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Możliwe, że wy Mirki macie jakiś inny pomysł na to. Chętnie wysłucham i jeżeli mi się spodobają wprowadzę je do swojego master planu. Czekam na sugestie co do dongla/miniPC

  #technologia #chinskiecuda #kodi #xbmc #steam #gry #pc #pcmasterrace
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  @herbi: Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   Potrzebujesz:
   jdk w wersji v.1.6.0_38 nowsze jakoś chrzanią
   android sdk z zipalign z bundla 22.0

   Całość rozgrywa się w dwóch folderach :
   C:\Program Files (x86)\Java\jdk1.6.0_38\bin
   C:\Android-sdk\tools

   i dodatkowym na pliki wejścia i wyjścia:
   C:\Android\
   do niego wrzucasz swój plik przed podpisaniem.
   Wrzucasz tam również keystore jeżeli masz, jak nie to czytaj dalej :)

   Jeżeli nie masz keystore to:
   na początku w folderze jdk twórz keystore:
   (wszystkie te procesy w CMD w tych folderach)
   keytool -genkey -v -keystore C:\Android\TWOJANAZWA.keystore -alias TWOJANAZWA -keyalg RSA -keysize 2048 -validity 10000
   tam wpisujesz swoje dane.
   Jeżeli masz swój klucz to wrzuć go do folderu C:\Android\

   Teraz przygotuj plik do podpisania:
   w folderze jdk:
   jarsigner -verbose -keystore C:\Android\TWOJANAZWA.keystore C:\Android\NAZWATWOJEGOPLIKUPRZEDPODPISANIEM.apk TWOJANAZWA

   i w folderze android sdk
   zipalign -v 4 C:\Android\NAZWAPLIKUPRZEDPODPISANIEM.apk C:\Android\NAZWANOWEGO_PLIKU.apk

   Nowy plik gotowy na Google Play! (。◕‿‿◕。)
   pokaż całość

 •  

  @pp66: Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  @lenrok258: Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  @empe: Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   Wiesz co ja używam commandline'a do podpisywania, zipalign etc

   zrób tak:

   1. znajdź a dysku swoje SDK androidowe a dokładniej taki katalog: android-sdk-2015l\Android\sdk\build-tools\21.1.2\
   numerek i nazwę folderu pewnie będziesz miał inną.

   jak już znajdziesz to musisz być w tej lokalizacji w commandline (cmd)

   2. jak już będziesz w tym katalogu to odpal polecenie (app-release-unaligned.apk - to podpisana apk):

   zipalign -v 4 d:\katalogi\app-release-unaligned.apk d:\katalogi\app-release-gotowa.apk
   pokaż całość

  •  

   i jak to wykonasz to powiedz co będziesz mieć na konsoli!
   powinno się udać!ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  @wiesiu2: Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   Cześć

   Zipalign został wprowadzony już po tym jak ostatnio cokolwiek wrzucałem do marketu. Niestety nie mogę Ci pomóc, nie znam jeszcze tego narzędzia. Ostatnio nie mam czasu na programowanie na androida.

   pzdr.

 •  

  @bill-adamsonn: Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   @bill-adamsonn: Klucz mam i aplikacja jest podpisana. Teoretycznie wg wszystkich tutoriali tak powinno być, że po podpisaniu powinno działać, a u mnie nie działa :(. A rozwiązania błędu który mi się pojawia u mnie nie działają, albo nie do końca potrafię z nich skorzystać ( ͡° ʖ̯ ͡°). No nic. Dzięki za chęci :) Jeżeli będziesz już miał dostęp do android studio i chwilę czasu będę wdzięczny za poświęcenie chwili swojego czasu i sprawdzenie :)

   Pozdro
   pokaż całość

  •  

   Udało się :) Już wiem gdzie robiłem błąd. Po prostu myślałem, że apk wyjdzie tam gdzie reszta i cały czas stamtąd brałem. A się okazało, że apk w wersji relase jest zapisywane w innym folderze domyślnie :P I tak dzięki za chęć pomocy :)

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  @OhMichal: Hej :) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  @wjtk: Hej :) Piszę do ciebie ponieważ widziałem, że stworzyłeś aplikację na androida. Pomyślałem, że będziesz w stanie mi pomóc. Dla ciebie to będą prawdopodobnie 2 minuty, a ja już się męczę z tym drugi dzień i rozwiązania nie znajduję ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale do rzeczy. Chodzi o wstawienie aplikacji do sklepu play. Aplikacja pisana na Android studio. Konto deweloperskie udało mi się założyć. Udało mi się tę doprowadzić do sytuacji gdy mam aplikacje w stanie: app-release-unaligned.apk. Czyli Relase nie Debug. Więc prawdopodobnie mam już sporą część za sobą, ale... no właśnie. Po prubie wrzucenia aplikacji do sklepu otrzymuję komunikat:

  "Przesłany APK nie jest optymalnie skompresowany. Zoptymalizuj APK narzędziem zipalign i prześlij go ponownie."

  I totalnie nie wiem co z tym zrobić :(. Znalazłem info gdzieś w sieci aby znaleźć plik zipalign.exe, co też zrobiłem i wrzucić go do folderu gdzie jest apk. No i potem za pomocą wbudowanego terminala w Androi Studio wykonać taką instrukcję:

  zipalign [-f] [-v] <alignment> infile.apk outfile.apk

  Zamiast "<alignment>" wprowadzam "4", a zamiast "infile.apk" "app-release-unaligned.apkapp-release-unaligned.apk" i zostawiam "outfile.apk".

  No i niestety to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  terminal zwraca mi dokładnie to samo co zwraca w przypadku wpisania samego "zipalign". Oczywiście żaden dodatkowy plik "outfile.apk" nie powstaje.

  Wiesz może co mogę robić źle, albo mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób ty przygotowujesz aplikacje do udostępnienia w google play?

  Pozdrawiam,
  Michał
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   Ja korzystam z Eclipse i tam exportuję pliki .apk. Niestety nie spotkałem się z podobnym problemem... Stackoverflow nic nie wie ;-)?

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Trops

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.