•  

  #loty #samoloty #wizzair #emigracja #uk ma ktoś doświadczenie z uzyskaniem rekompensaty od WizzAira za odwołany lot? Teoretycznie są zobowiązani do kompensacji €250 w przypadku odwołanego lotu.

  Historia taka: odwołali mi lot planowany 19:00 z Poznania do Luton, po kilkukrotnym przełożeniu ostatecznie odwołali po 23:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek i nikt nic nie wiedział, zero podanej przyczyny (nie była nią pogoda) - wszędzie w Europie był wtedy spokój, sprawdzone.

  Po godzinie udało mi się dobić do Customer Service przez telefon (angielskiego - polskie było zablokowane bo 100+ osób na lotnisku się rzuciło, oczywiście zero pomocy na miejscu bo niedziela noc i Polska). Najpierw zaproponowali lot w najbliższy czwartek (!!!) ale ich obśmiałem, nie byłbym w stanie siedzieć na d… przymusowo 4 dni i czekać na najbliższy lot z Poznania, wykorzystując przymusowo 4 dni urlopu. Ostatecznie przebookowali mnie, w nocy z niedzieli na poniedziałek, na lot o 12:30 (po południu) z Warszawy w poniedziałek - ale oczywiście bujać się z transportem musiałem sam, i w ostatniej chwili kupować miejscówkę na pociąg TLK z Poznania do Wawy o 1:50 w nocy (!), z przyjazdem do Warszawy ok. 7:00 rano, żeby zdążyć na ten lot wczesnym popołudniem. Praktycznie jedyna opcja w ogóle żeby dotrzeć gdziekolwiek, bo nigdzie indziej bym nie zdążył, WizzAir nigdzie indziej miejsc nie miał (albo twierdził że nie ma, hehe); oczywiście niedziela noc więc w Polsce wszystko pozamykane na 4 spusty, autobusy międzymiastowe - zapomnij, dodzwonić się gdziekolwiek do kogokolwiek - też zapomnij, ogólnie pozamiatane.

  Nieprzespana noc, dodatkowy urlop w ostatniej chwili, bo do roboty na 9:00 rano bym zdążył jakby lot odbył się w planowanym terminie, ale z takimi opóźnieniami/rebookingami - już nie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Jak się w końcu doczołgałem do domu w Londynie to wysłałem skargę do WizzAira z opisem całej sytuacji, wg instrukcji gościa z Obsługi Klienta na telefonie (trzeba wysłać podanie w formie elektronicznej). I cisza. Najpierw mnie zbywali, jak dzwoniłem pytać się jak tam idzie rozpatrywanie mojej sprawy, mówiąc, że odezwą się w przeciągu 30 dni - w końcu odezwali się, po 37 (!) dniach, z informacją że "Po dogłębnym zbadaniu przyczyn doszliśmy do wniosku, że lot odwołano z przyczyn losowych znajdujących się poza naszą kontrolą, tak więc odszkodowanie [za odwołany lot] nie przysługuje".

  Nadal nie wiem z jakich przyczyn odwołano lot, nadal nie mam zwrotu poniesionych przymusowo kosztów, ani odszkodowania, nic. Ma ktoś doświadczenie z takimi sprawami? Ktoś mi zasugerował wniesienie skargi do Urzędu Lotnictwa Cywilnego w PL/Civil Aviation Authority w UK, ale pytanie czy oni mogą coś zrobić jak linia lotnicza tak bardzo w kulki leci? Gdzie z tym iść, żeby nie zostawić tego tak i dostać hajs? Pół biedy to, że straciłem dzień urlopu, najbardziej mnie w tym wszystkim irytuje to, że zostawili mnie na pastwę losu bez żadnego hotelu, bez transportu na inne lotnisko, bez czegokolwiek, w środku nocy z niedzieli na poniedziałek i nie miałem z ich strony żadnej pomocy.

  Jakiekolwiek sugestie - będę wdzięczny. Thx. #podroze taguję też.
  pokaż całość

  •  

   @dynamitri: ja korzystalam z pomocy profesjonalnej firmy, najlepiej w Anglii bo w Polsce sady strasznie powoli dzialaja.. w Polsce na odszkodowanie czekałam prawie 2 lata a w Uk około 3 miesiące z Wizzair. Korzystałam ze stronki flight-delayed.co.uk
   Naprawdę polecam, zabierają 20% ale nie musisz się samemu bujac

  •  

   @dynamitri: No ja najpierw wysłałam claima przez ich stronę internetowa ale dostałam odmowę, wiec od razu do firmy się zgłosiłam, już na własna rękę nie próbowałam.
   W Polsce od razu do firmy się odezwałam ale tak jak pisałam zajęło to wieki. Jakkolwiek to będziesz rozwiązywać to lepiej po stronie angielskiej bo tutaj to wszystko lepiej działa

  • więcej komentarzy (17)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika TypowaKaryna

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi TypowaKaryna

Osiągnięcia (1)