Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die.

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Niby mówi się, że w dużym mieście trzeba dużo zarabiać by móc chociaż wziąć kredyt na mieszkanie, które są tu drogie. Ale z drugiej strony jak się pójdzie do głupiego Lidla to widać pełno sebków, karynek, młodych matek, generalnie ludzi żyjących poniżej średniej krajowej. I oni sobie jakoś żyją, gdzieś mieszkają. Jak to jest?
  #gospodarka #polska

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60c9a545174cfe000abe8d9d
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Przekaż darowiznę
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Szczerze mówiąc mam już dość mojej obecnej pracy. Zarobki 3000 brutto + prowizja. Jak sobie to cwaniaczki wymyślili? Wypracujesz 30 000 brutto? W obrót wlicza się tylko kwota netto, więc 24 500 (na oko podaję). Prowizja? Przy 100 % dostajesz 5 %. Ale uwaga - BRUTTO. Więc od dochodu netto dostajesz kwotę brutto, a nie brutto od brutto XD Finalnie dostajesz jakieś 1000-1200 brutto premii do zarobków 2350 (bo nie płacę PiTu). A co jeśli zrobisz 80-90 % ? Wtedy dostajesz 3-4 % brutto, bo oni sobie zrobili kalkulator, żeby się im to opłaciło.

  Obowiązki? Naprawdę sporo, praca wymagająca, robisz w sumie za 2-3 stanowiska, w CV ładnie by to wyglądało i podobno nie wiedzieć czemu wpis w CV ztego korpo trochę waży. Dziewczyna u nas ma te 3000 brutto, ale ma 27 lat i zarabia 2150 na rękę. Kiedy wypłacana jest premia? Z następną wypłatą. Wypłata za maj jest 31 maja, a premia za maj 31 czerwca.Praca z klientem biznesowym. Generalnie ogarniasz wszystko od podstaw, nie ma żadnego wsparcia z zewnątrz, chyba, że poprosisz, to jak ktoś ma czas to ci pomoże.

  Za paliwozwracają, ale trzeba czekać 1-1,5 miesiąca, to też wszyscy załatwiają sprawy przez MS Teams. I zarząd jeszcze z ryjem o wyniki, że ktoś ma za niską tabelkę w excelu, bo robił zawsze po 100 %, ale teraz zrobił 80 % i jego praca nie wygląda tak jak należy. Nacisk jest teraz na pozyskiwanie klientów, spotkania, wyjazdy w trasę, ale przecież trzeba jeszcze po spotkaniu i sprzedaży zająć się Obsługą Posprzedażową, Monitorować zlecenie (produkt internetowy), współpracować z grafikiem, marketingiem, dbać o terminy, wysyłać raporty, podsumowania, masę maili i telefonów. Czasem jak sprzedasz produkt, to jeszcze kilka ładnych dni na bieżąco pracujesz nad jego poprawną realizacją, poświęcając temu kawałek czasu dziennie.

  Wsparcie kierowników? Zerowe, 1-2 rozmowy w miesiącu dlaczego wyniki nie idą jak powinny. Zero propozycji, rozwiązań, spotkan na teamsie, sugestii, pomocy, wspólnego obrania jakiegoś celu. Jak się doprosisz, to coś załatwią.

  A co jeśli "góra" spaprała robotę i faktura wystawiona idzie na następny miesiąc?Wtedy odliczają ci od miesiąca, z dobrą premią się pożegnaj, kasa przechodzi na następny miesiąć (albo pół na pół, co nic mi nie daje) i wtedy zabawę zaczynamy od nowa. Często mamy zrobiony miesiąc, ale każą dzwonić do klientów i przekładać realizacje o miesiąc i nagle z 1200 brutto premii robi się 700-800 brutto. Czasami kierownik położy sprawę, bo zapomnał, zaspał, zagalopował się i my na tym tracimy.

  Robisz 100 % co miesiąc przez pół roku? Awansu nie dostaniesz, bo burdel w papierach i nie mogą zmieniać aneksów w umowach. I tak o to jesteś Młodszym Specjalistą, kiedy są osoby, które z marszu zostały zatrudnione jako Specjaliści, a są dużo gorsi od ciebie.

  To moja druga "poważna praca", wypadam z tego syfu, ale najpierw odpowiednie CV. Wcześniej pracowałem w e-commerce (młody, dynamiczny zespół). Też wyzysk, ale mega fajna atmosfera, lepsze premie. Firma posypała się przez COVID(to była młoda firma, dlatego bez doświadczenia przyjęli, trochę mnie nauczyli i nie wytrzymali na rynku). Generalnie jestem w trakcie nauki z podobnej tematyki i z umiłowaniem czekam na dzień, kiedy rzucę wypowiedzenie. A mój kierownik to szkoda gadać, kobieta od niego większa (wagowo, wzrost podobny) dominuje go jak chce, w pracy tyra go zarząd, a chłop dobre serce, tylko w twarz nie umie nic powiedzieć, bo jaja małe, serce za dobre, to potrafi tylko napisać maila, a potem udawać, że nie było tematu. I tak z dnia na dzień koleżanka wyleciała z pracy, bo gość poklepywał ją po plecach 2 miesiące, a potem zawołał dyrektora regionalnego, który fatygował się 150km, żeby wręczyć wypowiedzenie, gdzie kierownik w tym dniu poszedł na "home office", się bał tej rozmowy, bo przecież to nie on decydował o zwolnieniu XD

  #pracbaza #korposwiat #praca #zalesie #januszebiznesu #niebieskiepaski #rozowepaski

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60c720016d4c9c000b10bbac
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Wesprzyj projekt
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania:

   Dokładnie jw.
   Nie mam nic wspólnego ze sprzedażą, ale dla mnie logiczne że jakiekolwiek prowizje będą liczone od tego co firma zarobiła, co ich obchodzi ile VATu zapłacił klient skoro oni tych pieniędzy nie dostają.
   Tak samo z twoją wypłatą - przecież nikt nie "wypłaci ci w netto", to państwo zabiera (albo i nie w twoim przypadku) hajs na podatki a nie że sobie tak "prywaciarz zdecydował"...

   Reszta to już norma życia w korpo(albo i w ogóle) w PL, wszyscy mają na wszystko wyjebane póki się jakoś kręci...
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  #narkotykizawszespoko #wykopjointclub #420

  Pytanie do tych co mają prawo jazdy i jeżdżą samochodem: nie boicie się zażywać marichunaen wiedząc że thc zostaje po paleniu/spożyciu w krwi nawet kilkanaście dni? W razie wypadku krew chyba i tak się zawsze pobiera do badań, wystarczy że znajdą śladowe ilości thc we krwi i z automatu jesteście sprawcami, a ubezpieczalnia zrobi wykres i można się do końca życia nie wypłacić. Czy może się mylę? pokaż całość

  +: galyy_7
  •  

   @Viarus_: Jak będziesz jeździł naćpany to będzie dokładnie jak opisujesz, ale nikt nie będzie robił pełnej toksykologii(bo czemu akurat THC) i to jeszcze z wykresami każdemu biorącemu udział w każdym wypadku. Takie badania robi się jak są podejrzenia.

   Poza tym, jesteś pewny tego, że "thc zostaje po paleniu/spożyciu w krwi nawet kilkanaście dni"? Bo to brzmi jak totalna bzdura, co najwyżej można wykryć że ktoś wcześniej je miał (np. przez metabolity), co się kompletnie nie pokrywa z jazdą pod wpływem. pokaż całość

  •  

   @benekxd: A przeczytałeś chociaż ten artykuł? Dokładnie zgadza się z tym co napisałem. Testy są na metabolity, nie na substancje aktywne i dodatkowo cytat z artykułu.

   Zatrzymana osoba poddawana jest badaniu krwi, a próbka trafia do biegłych. To od nich zależy, jakie konsekwencje poniesie zmotoryzowana osoba. Jeżeli ekspert uzna, że dawka jest śladowa i nie miała wpływu na prowadzenie samochodu, postępowanie może zostać umorzone. pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ununoctium

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)