•  

  Cześć Mirabelki i Mirki!
  Mój kolega ma problem, więc może ktoś ze społeczności wykopu będzie wiedział co zrobić. Potrzebujemy przetransportować gąbki i ścinki tapicerskie z Krakowa do Gdańska. Co ważne, to nie są produkty przeznaczone do utylizacji, kolega jest osobą prywatną i ma zamiar wykorzystać je do budowy basenu z gąbkami, do którego można trenować na motorze czy też rowerze. Przenosimy je z jednego miejsca treningowego do drugiego, ponieważ tamta miejscówka jest likwidowana. Jest tego dużo, bo ponad 700 worków i jeszcze dużo "luzem". Znajomy dał nam kontakt do gościa z firmy transportowej, jednak ten powiedział, że on nie wie czy zalicza się to jako odpad, czy nie i najlepiej zadzwonić do BDO i zapytać jak sprawa wygląda, ponieważ w razie kontroli kary są bardzo wysokie, a oni nie mają na to licencji. Kolega tam zadzwonił, jednak dostał informację, że BDO się takimi sprawami nie zajmuje, że trzeba z tym dzwonić do Urzędu Marszałkowskiego. Tak naprawdę nikt nie wie czy te worki zaliczają się jako odpad, czy nie.
  Moje pytanie więc brzmi: Czy zlecając transport jako osoba prywatna ścinek tapicerskich i gąbek (takie kostki jak są w parkach trampolin) przeznaczonych do dalszego wykorzystania, potrzebujemy znaleźć auto ciężarowe i kierowcę z licencją na przewóz odpadów? Lub czy ktoś z czytających ten post wie kto mógłby udzielić rzetelnych informacji na ten temat?
  Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  #transport #spedycja #spedytor #zycietruckera #kiciochpyta #pytanie
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki! Planuję kupić mamie używanego laptopa i trafiłam na tę ofertę:

  https://allegro.pl/oferta/tytanowy-lenovo-t420-i5-4gb-320gb-win-7-pro-led-7523079801

  Nie jestem ekspertem, więc nie wiem czy używany laptop o tych parametrach jest warty zakupu? Łącznie z baterią zapłaciłabym 440zł. Czy w tej cenie można znaleźć jakieś sensowne urządzenie? Laptop służyłby mamie do przeglądania internetu i oglądania filmików, więc raczej nie byłby mocno eksploatowany. Jeśli nie ten model, to może są jakieś inne, na które warto zwrócić uwagę i są w podobnej cenie?
  Dziękuję za pomoc. ʕ•ᴥ•ʔ

  #elektronika #komputery #pytanie #kiciochpyta
  pokaż całość

  •  

   @Valevole: Osobiście wolałbym nie kupować na aukcji gdzie jest wiele sztuk bez prawdziwych zdjęć. Kiedyś dostałem coś z małymi wadami które nie były opisane (brak nóżek), innym razem laptop z innym procesorem niż w opisie i wyglądający jak ocaleniec z maszyny do przemiału plastiku (allegro: AT-OUTLET). Z zakupami od osób prywatnych jakoś nie miałem problemów, chociaż tu może być większy problem ze zwrotem.
   Nad zakupem baterii bym się zastanawiał. U matki wyjąłem i odłożyłem - nie ma sensu żeby się zużywała jeżeli laptop i tak nie jest przenoszony / pracuje z sieci.
   pokaż całość

  •  

   @Valevole: Sprzęt jak najbardziej spoko ale tak jak u góry SSD musi być (jak dla mamy to i 128gb za stówkę albo i mniej starczy) + 8gm ramu też by się przydało, 4gb niby nie jest tragedią ale można go jednak szybko zapchać.

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Cześć Mirabelki i Mirki! ʕ•ᴥ•ʔ
  Przychodzę do Was z małą prośbą o pomoc. Pomoc nie dla mnie, ale dla osób, które dobrze znam. Chłopaki trenują sport jakim jest freestyle motocross i niedawno ukazał się filmik dokumentujący ich umiejętności. Niestety pomimo udostępniania, nie trafił on do zbyt dużej liczby osób. Chciałabym im jakoś pomóc, bo wiem ile pracy, czasu i pieniędzy włożyli w naukę tego, co pokazali na filmiku, a chcą dalej rozwijać się w tym sporcie. Dlatego też prosiłabym Was o zobaczenie tego klipu, a jeśli komuś się spodoba o zostawienie "łapki w górę" lub udostępnienie dalej. Chłopaki nie mają z tego tytułu korzyści finansowych, chcieliby po prostu trafić z tym filmikiem do większej liczby odbiorców, a być może jakimś trafem do osoby/firmy, która bardziej zainteresuje się tematem i będzie chciała w jakiś sposób ich wspomóc.
  Już nie raz byłam świadkiem, że tutejsza społeczność może dużo zdziałać, jednak nie chce nikogo namawiać, a jedynie zachęcić do pomocy w tej sprawie. Dziękuję wszystkim zainteresowanym!
  https://www.youtube.com/watch?v=ZXUvj7mlEO4&t=2s

  #pytanie #hobby #sport #motocykle #youtube
  pokaż całość

 •  

  Czy ktoś ma zbędny kod na przejazd flixbusem? Potrzebuję na jutro, 17.12.
  #flixbus

 •  

  Mirabelki i Mirki, szykuje mi się dłuższy wyjazd samochodem i poszukuję alternatywnej metody zasilania laptopa, który jest mi niezbędny do pracy. W internecie znalazłam samochodową przetwornicę napięcia, którą podłącza się do zapalniczki samochodowej. Jestem kompletnie zielona w tym temacie (w końcu zielonka ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie mam pojęcia jaką moc tej przetwornicy wybrać. Znalazłam taką przetwornicę na allegro
  https://allegro.pl/oferta/przetwornica-12v-230v-samochodowa-napiecia-500w-8156029629?bi_s=internal&bi_c=PD0V21rYoiL&bi_m=motoryzacja-art-offer-tiles&bi_term=poradnik
  I do wyboru mam jedynie moc użytkową 350. Czy taka opcja będzie odpowiednia? Może ktoś ma do polecenia urządzenie, które nada się do zasilenia laptopa o takich parametrach jak na załączonym zdjęciu? Albo przetwornicy o jakich parametrach powinnam poszukiwać, tak by było to także rozsądne cenowo urządzenie?
  Dodatkowo chciałam zapytać czy po dobraniu odpowiedniej przetwornicy dostosowanej do ładowania laptopa, możliwe będzie podłączenie innych sprzętów, na przykład czajnika czy opiekacza? Przypuszczam, że wszystko zależy także od mocy tych urządzeń, jednak dobrze by było mieć jedną przetwornicę, która da radę zasilić więcej niż jeden rodzaj urządzenia w razie potrzeby. Mimo wszystko zasilenie laptopa jest dla mnie priorytetem, jednak jak już pytam, to chciałabym rozwiać wszystkie moje wątpliwości.
  #pytanie #kiciochpyta #komputery #elektronika
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Valevole

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)