•  

  Gdzie oglądacie Dextera? Ja bym chciała zacząć przygodę z tym serialem, na Netflixie niestety nie ma.
  #seriale #dexter #gdzieobejrze

 •  

  Zapewne słyszeliście o chorobie SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Kilkadziesiąt dzieci w Polsce przez wiele miesięcy i w prawdziwych męczarniach zbiera pieniądze na nierefundowaną terapię genową. Kosztuje ona 9 milionów złotych. Wiele z tych dzieci uzbierało potrzebną sumę, otrzymało lek i stawia pierwsze kroki ku samodzielności. Oto Oliwia Hyla- dziewczynka z mojej okolicy- zbiórka, którą szczególnie przeżywam. Zbiórka postępuje bardzo powoli, jeśli ktoś z was ma życzenie wpłacić choć kilka złotych na tą dziewczynkę, to o to proszę.

  https://www.siepomaga.pl/oliwka

  #sma #siepomaga #fundacja #wykopefekt
  pokaż całość

  źródło: indeks.jpg

 •  

  Tajemnicza śmierć Elisy Lam

  Film z windy, na którym po raz ostatni widać Elisę Lam żywą, można zobaczyć w większości zestawień na temat tajemniczych i paranormalnych nagrań. Mówi się wtedy o nawiedzeniu, duchach czy opętaniu. Jednak czy rzeczywiście tak było?

  Elisa urodziła się 30 kwietnia 1991 roku w rodzinie imigrantów z Hongkongu. Mieszkała w Kanadzie, bardzo lubiła czytać, była aktywna w różnych social mediach i studiowała na Uniwersytecie British Columbia. Dziewczyna cierpiała na zaburzenia afektywne dwubiegunowe oraz depresję, jednak jak podkreślają jej rodzice, nie miała żadnych prób samobójczych. Raz zdarzyło jej się uciec z domu.

  Gdy miała 21 lat postanowiła wybrać się na samotną podróż po zachodnim wybrzeżu USA. Wyruszyła na początku 2013 roku. Elisa codziennie brała leki, jednak rodzice kontrolowali jej stan. Każdego dnia kontaktowali się z nią telefonicznie i gdyby coś się działo, byli w stanie niemal natychmiast do niej przylecieć. Mimo że dziewczyna była bardzo aktywna w Internecie, nie publikowała żadnych zdjęć ze swojej wyprawy.

  26 stycznia 2013 roku Elisa przybyła do Los Angeles i zamieszkała w hotelu Cecil. Sam hotel był dosyć ciekawym wyborem. Budynek ma 600 pokoi, mieści się w nie najlepszej dzielnicy i owiany jest złą sławą. Wydarzyło się w nim mnóstwo morderstw i samobójstw, zatrzymywali się tam seryjni mordercy i podobno to właśnie w nim ostatni raz widziano Czarną Dalię żywą. Krążą plotki, że każdy z 600 pokoi jest nawiedzony. W 2013 roku hotel już trochę podupadał, a właściciele szukali oszczędności gdzie tylko mogli.

  Elisa początkowo została dokwaterowana do kilku nieznajomych dziewczyn. Te jednak szybko uznały, Lam zachowuje się dziwnie (nie wyjaśniły co znaczy „dziwnie”) i już po jednej nocy została przeniesiona do pokoju jednoosobowego.

  Przez kolejnych kilka dni zwiedzała miasto i często chodziła do księgarni. 31 stycznia powinna wyjechać do Santa Cruz. Tego dnia nie zadzwoniła do rodziców i nie odbierała od nich telefonów. Zaniepokojone małżeństwo zgłosiło zaginięcie na policję i jak najszybciej przyleciało do Los Angeles. Śledczy przeszukali hotel na tyle dokładnie, na ile było to możliwe (nie mogli wchodzić do wynajętych pokoi), co jednak nie przyniosło żadnych skutków. Psy również nie podjęły tropu. Obsługa ostatni raz widziała Elisę 31 stycznia, gdy wracała sama do pokoju. Tego dnia widziała ją także sprzedawczyni w księgarni, która wspominała, że dziewczyna była bardzo przyjazna i ożywiona. Szukała pamiątek dla rodziny, a także zastanawiała się, czy książka, którą chce kupić nie jest zbyt ciężka, żeby z nią podróżować.

  6 lutego informacja o zaginięciu ukazała się w social mediach, a 14 lutego opublikowano film z zepsutej windy, na którym ostatni raz widać Elisę. Nagranie jest bardzo niepokojące. Dziewczyna wchodziła i wychodziła z windy, naciskała przypadkowe guziki, wyglądała jakby z kimś rozmawiała, jednak nie widać nikogo poza nią. Niektórzy twierdzą że wyglądała na przestraszoną albo jakby się przed kimś ukrywała. Jednak psychologowie przeanalizowali jej mowę ciała i uważają, że była zrelaksowana i wyglądała jakby się z kimś bawiła. Najprawdopodobniej jej choroba nasiliła się do tego stopnia, że miała halucynacje. Oznaczenie czasowe na filmie zostało zamazane, a więc pojawiły się teorie, że nagranie jest spowolnione , przyspieszone lub że brakuje jednej minuty, podczas której ktoś był przy niej. Nie ma jednak na to żadnych dowodów.

  W międzyczasie goście hotelu zaczęli narzekać na jakość wody. Skarżyli się, że ma dziwny kolor i smak. 19 lutego postanowiono sprawdzić cztery ogromne zbiorniki wodne na dachu, z których płynęła woda do pokoi. Każdy zbiornik miał dwa metry wysokości, otwieraną, około 10-kilową klapę w pokrywie oraz mieścił 3785 litrów wody. W jednym z nich znaleziono ciało Elisy, już w znacznym stopniu rozkładu. Wszyscy goście natychmiast opuścili hotel.

  Dziewczyna była naga, a jej ubrania zostały wrzucone do zbiornika. Autopsja nie wykazała żadnych śladów walki, stosunków seksualnych, alkoholu ani narkotyków. Wykazała natomiast, że Elisa była pod wpływem pięciu różnych leków przepisanych przez lekarza oraz dwóch , które można kupić bez recepty. Skutkiem ubocznym niektórych z nich mogły być halucynacje, a innych silne myśli samobójcze czy pogłębienie manii. Mimo, że leki zostały przepisane przez lekarza, Elisa nie powinna zażywać ich jednocześnie. To była mieszanka wybuchowa. Dziewczyna zmarła najprawdopodobniej w dzień swojego zaginięcia.

  Samobójstwo czy zabójstwo? Zastanawiano się, czy ktoś nie pomógł Elisie dostać się na dach. Wiodły na niego tylko dwie drogi. Pierwsza, przez okno na bardzo wysoko zawieszone schody przeciwpożarowe w kiepskim stanie. Druga droga prowadziła przez zamykane na klucz drzwi dla obsługi, przy których zamontowany był alarm informujący, gdyby ktoś się z nimi szarpał. Jednak na samym dachu było graffiti, wielokrotnie widywano tam gości hotelowych, a nawet zdarzyło się kilku samobójców skaczących z tego miejsca. Pokrywy zbiorników nie były zabezpieczone żadną kłódką czy zamkiem, teoretycznie każdy mógł je otworzyć.

  Rodzice Elisy oskarżyli hotel o zaniedbania, jednak sąd umorzył tę sprawę. W akcie napisano, że przyczyną śmierci dziewczyny był atak manii i załamanie nerwowe. Najprawdopodobniej chciała popełnić samobójstwo lub z jakiegoś powodu postanowiła wejść do zbiornika (np. żeby popływać) i nie udało jej się wyjść.

  Mimo, że sprawa śmierci Elisy Lam została już wyjaśniona, wciąż istnieje mnóstwo teorii na ten temat. Przedstawię tylko skrótowo najdziwniejsze z nich. Pierwszą jest oczywiście opętanie. Kiedyś w hotelu Cecil zatrzymał się twórca kościoła satanistycznego i napisał wiersz o mężczyźnie, który spalił swoją córkę o imieniu Siela (anagram imienia Elisa), a później narysował ufoludka, którego nazwał Lam, a więc to na pewno jego duch ją opętał. Druga teoria związana jest z creepypastą o windzie. Podobno jeżeli będzie się jeździć windą w górę i w dół, w pewnym momencie wsiądzie kobieta, która też będzie jeździć tą widną, aż w końcu zapyta „na które piętro jedziemy?” i wtedy stanie się coś paranormalnego. Niektórzy twierdzą też, że Elisa była agentem CIA i ją zlikwidowali. Sprawdzono nawet, które guziki naciskała w windzie i okazało się, że w Biblii pod tymi liczbami są cytaty o wodzie. Elisa kiedyś udostępniła na tweeterze link do artykułu o tym, że jakaś firma pracowała nad peleryną niewidką. Lam na pewno dowiedziała się za dużo i ją zabili. Historia ze znalezieniem zwłok w zbiorniku z wodą pojawiła się też w horrorze „Dark water” z 2005 roku, a więc niektórzy przypuszczają, że film zainspirował mordercę.

  Więcej szczegółów tej sprawy można usłyszeć na kanale Jaśmin a na stronie paranormalne są różne rozważania dotyczące teorii spiskowych (mimo, że sprawa jest wyjaśniona, domysły internautów są bardzo ciekawe).

  #historieriley (tag do obserwowania lub czarnolistowania) #ciekawostki #kryminalne
  pokaż całość

  źródło: thehorrorzine.com

 •  

  Richard Ramirez: Netflix przypomina historię mężczyzny, który w latach 80. wpadł w szał zabijania. Czytaj więcej>>

  #netflix #dokument #seriale #serial #kryminalne
  pokaż całość

  źródło: richard ramirez.jpg

 •  

  Skrót propagandowych wiadomości TVPiS: 2 marca 2021 #tvpiscodzienny tag do obserwowania. Ile Goebbelsów dzisiaj: 2 Złota, 3 Srebra

  Potrzebuje zrobić sobie 2 dni przerwy. W tym czasie dokończę podsumowanie miesiąca. Głosowanie na Goebbelsy miesiąca w piątek, podsumowanie w sobotę :)

  1. Mobilizacja w walce z pandemią

  - Polska szczepionka na Covid testowana na myszach
  - Prace są szybkie, ale gotowa będzie dopiero za kilka miesięcy
  - PAD rozmawiał z Chinami, by zamówić tam szczepionki
  - Chińska szczeoionka jest klasyczna
  - Inne kraje UE też chcą same produkować szczepionki
  - PL liderem szczepień w UE
  - Hospitalizacja pacjentów z UE w Polsce
  - Jutro ruszają próbne matury
  - Covid 19 na planie Dance Dance Dance, produkcja wstrzymana
  - Sytuacja są pod kontrolą w Dance Dance Dance
  Autor Materiału: Karol Jałtuszewski

  2. Polska gospodarka wychodzi z recesji (Srebrny Goebbels)

  - Spot propagandowy o rządowym wsparciu
  - Restauracja, gdzie kręcono spot, wstydzi się spotu
  - Ta reustauracja dostała sporo pieniędzy, a brak pomocy wg tej restauracji jest fikcją, bo pieniędzy jest mnóstwo
  - Już prawie 200 mld dotarło do przedsiębiorców
  - Nastroje w przemyśle są podobne do 2015 roku, a wtedy pandemii nie było
  - Maląg: rok 2021 będzie rokiem powrotu do normalności
  - Uszczelnienie Vatu działa
  - Luka VAT zmalała wbrew narracji opozycji
  - PO próbuje zrobić receprte na kryzys, PiS wdraża leki
  - Ataki na Obajtka
  - Ekspert Karnowski: Obajtek broni się swoją praca i wynikami Orlenu
  - ORLEN wykupuje i repolonizuje Polske Press

  Autor Materiału: Dominik Cierpioł

  3. Francja: Korupcja na szczytach władzy (Srebrny Goebbels)

  (Z materiału niby informacyjnego, powstał materiał: Francja zła, UE zła, Polska dobra.)

  Sarkozy winny korupcji, skazany na 3 lata więzienia w tym 2 w zawieszeniu
  - Problemy z praworządnością we Francji są liczne
  - Brutalna policja
  - UE nie obchodzi sytuacja we Francji
  - Unijne procedury ochrony praworządności we Francji nie są potrzebne
  - PO wzywa UE do działania w Polsce
  - W Polsce nie jest tak brutalnie, jak we Francji
  - UE wspiera polityke monetarną Francji, a Polskę nie wspiera
  - Mechanizm praworządności jest zarezerwowany przeciw krajom nie będących elitą UE

  Autor Materiału: Adrian Borecki

  4. Atak na Polską konstytucje ZŁOTY GOEBBELS

  (Solidny fikołek w nauce prawniczej)

  - orzeczenie TSUE: przepis Polski ws wyboru sędziów do KRS naruszył prawo
  -Decyzja KRS o wyborze sędziów jest kwestionowana
  -sama procedura wyborów nie moze być powodem odwoływania sędziów z wybranego stanowiska
  -Przyłębska: to łamanie traktatów i naruszenie ładu prawa polskiego
  - wyrok to instrukcja, by Polska nie stosowanła prawa polskiego, a prawa unijne
  - orzeczenie TSUE w momencie sprawy Tulei
  - Zdaniem sędziów izba dyscyplinarna nie jest sądem
  - Tuleja dzięki naciskom swoich zwolenników chciał wrócić do pracy
  - Chcą zniszczyć reforme wymiaru sprawiedliwości
  - Taka doktryna jest lekcewarzona przez praworzaądne kraje UE
  - Niemiecki TK uznał wyrok TSUE za niekorzystny i tam UE nie krytykował
  - Ataki UE na Orbana
  - Wiceprzewodnicząca KE atakuje rząd i media Słowenii
  - Słowenia wsparła PL i Węgry w negocjacjach budżetowych z UE
  Autor Materiału: Krzysztof Nowina-Konopka

  5. Twarde fakty zatrzymały szarże Tuska ZŁOTY GOEBBELS

  - Tusk atakuje Kaczynskiego
  -Tuskh Znamy jego fascynacje Węgrami
  - obsesyjne ataki na Kaczyńskiego od lat
  - Ekspert Wróblewski: to jest jego kompleks niższości
  - Palikot: Wypatroszymy Kaczyńskiego
  - brutalne ataki na polityków i mienie PiS
  - ataki na Obajtka
  - Tusk: Obajtek nie powinien prowadzić stacji benzynowej
  - 26 mld zł zysku Orlenu za Obajtka, 3 mld zł za PO
  - Prezes Orlenu za PO był złym człowiekiem
  - Polityczni hejterzy i Tusk atakują prezesa NBP
  - NBP zarobił miliardy zł dla Polski, stabilizuje system finansowy, wykupuje złoto , wpłacił 7.5 mld zł w 2020 roku do budżetu
  - Tusk: niezależne media węgierskie są niszczone wszystkimi metodami
  - Służby specjalnie za Tuska chcieli odebrać nagrania we wprost
  - Afera Vatowska i Amber Gold za PO
  - Pieniędzy dla PL rodzin ciągle brakowało za PO
  - PO wyprzedawało majątek narodowy: wiele spółek skarbu państwa
  - Ekspert Stankowski : zyskiwał dla aferzystów obcy kapitał
  - Niemcy często nagradzali Tuska
  - w 2014 dzięki Niemcom został przewodniczącym rady UE
  - Tusk atakował Polske ws relokacji imigrantów
  - Multikulti i zamachy terrorystyczne zaatakowały zachód europy i Polaków za granicą
  - Tusk dziękuję Niemców i jest im wdzięczny
  - Gdańsk kocha Niemców i Tuska
  - Gdański instytut zieleni nałożył karę na hasła JP2 i hasła Solidarności
  - Duda (Solidarność): nadrabiamy grzech zaniechania z lat 90
  - Aleksandra Dulkiewicz mowi z uznaniem o Tusku
  - Tusk: Polskość to nienormalność

  Autor Materiału: Konrad Wąż

  6. Szokujący opis patologi w TVN (Srebrny Goebbels)

  (Pozostawiając skandale w TVN na bok: Doszło do niesamowitej hipokryzji, bo TVPiS również jest zatopione w mase skandali, znacznie większych niż TVN. W dodatku skrytykowano Trzaskowskiego i ludzi TVN za prywatne znajomości, do których każdy ma prawo)

  - List pracowników TVN: tak zabija się TV, tak umiera TVN
  - Zarzuty w stronę TVN
  - Pereira: pracownicy TVN nie są zaskoczeni, wiedzieli o tym
  - Afera szczepionkowa w WUM
  - Kierownictwo TVN cenzurowało dziennikarzy ws afery szczypionkowej
  - Ekspert Wybranowski: TVN kreuje się jako arbiter elegancji PL dziennikarstwa, a to medium kolekturalne: informacje przemilcza czasami do skrajności
  - Imprezy prywatne Trzaskowsiego, ludzi TVN z bizmesmenami i celebrytami (ludźmi kultury)
  - TVN nie komentuje sprawy, pracownicy dzisiaj dostali list od kierownictwa, że wszystko jest w pyte
  - Inne patologie TVN: 2013 rok: Pracownik etatowy przeszedł na śmieciowke: byłem szantażowany, w TVN są lapówki, łamanie prawa pracy, łamanie RODO, niewolnictwo, szydery
  - Wiele odejść ludzi z TVN
  - TVN nie ma żadnych skrupułów: zwalniali ludzi w ciąży, osoby przed zakończeniem wieku emerytalnego
  - Media branżowe i publiczne publikują o TVN, media prywatne milczą
  Autor Materiału: Maksymilian Maszenda

  7. Wielki finał niezwykłego festiwalu

  8. Polacy pamiętają o legendarnym trenerze

  - 100 rocznica urodzin Kazimierza Wielkiego

  _______________________________________

  Social media do obserwowania

  Grupa na Facebooku TvPiSCodzienny: https://www.facebook.com/tvpiscodziennyskrot/

  Twitter TvPiSCodzienny: https://twitter.com/TvPiSCodzienny

  Mój Twitter: https://twitter.com/AdiKjax

  Instagram, czasami jakaś tematyczna relacja: https://www.instagram.com/jaxonxst

  Działalność TVPiS Codzienny w 2020 roku

  Pod tym linkiem znajdziecie odnośniki do podsumowania roku, podsumowań miesiąca, koronawirusowych podsumowań, artykułów tematycznych itd. Świetne źródło wiedzy, by poznać propagandową działalność TVP Jacka Kurskiego w 2020 roku: https://www.wykop.pl/wpis/55017131

  Propaganda TVPiS w 2021 roku. Podsumowania miesiąca

  Podsumowanie stycznia: https://www.wykop.pl/wpis/55390721

  Informacje:

  Pod cyframi widnieją oryginalne paski. Goebbels jest moją, subiektywną "nagrodą" dla propagandowych, manipulacyjnyych bądź kłamliwych materiałów. Jest 4-stopniowa:

  Brązowy Goebbels- Umiarkowany poziom propagandy
  Srebrny Goebbels- Mocna propaganda
  Złoty Goebbels Bardzo mocna propaganda
  Diamentowy Goebbels- Wyjątkowa propaganda rodem z najlepszych klipów Korei Północnej. Przyznano zaledwie 5 razy.

  Tag #tvpiscodzienny powstał w wyniku nieobiektywnej i nierzetelnej działalności TVP Jacka Kurskiego. Studiuje dziennikarstwo i jest to mój osobisty sprzeciw wobec takiej sytuacji. Moja działalność funkcjonuje 4fun i jest w 100% niezależna od nikogo. Nie jest przez nikogo opłacana. Nie ma na celu wsparcia żadnej siły politycznej.

  Pisanie i oglądanie jednocześnie jest trudne, dlatego czasami, nie z mojej winy, może się wkraść jakieś pominięcie, przesłyszenie lub błąd ortograficzny. Jako, że to jest działalność 4fun, nie obiecuję prowadzenia tagu codziennie: wszystko zależy od mojej dostępności. Czasami publikuję znaleziska, w sytuacji, kiedy dany skrót jest mocny.

  #tvpiscodzienny #tvpis #bekazpisu #propaganda #tvp #wiadomosci #koronawirus
  #gruparatowaniapoziomu #wybory #polska
  pokaż całość

  źródło: 1614712654622.jpg

 •  

  Kiedy kłamiesz tak często, że z przyzwyczajenia robisz to nawet wtedy, gdy nie masz w tym interesu politycznego xD #tvpis #bekazpisu

  źródło: tvpis.jpg

 •  

  Skala pogardy, mój nr 1.
  Dom ok 8 lat, gaz w drodze..
  Sprawa zgłoszona, ale jest ok, bo to 'mieszanka'. Trochę węgla i mokry muł. Muł trzymany na zewnątrz, bo wilgotny lepszy.

  Odpowiadając przy okazji skąd w polszy ta umieralność na choroby cywilizacyjne.

  #polska #zdrowie #smog

  źródło: IMG_20210223_172905.jpg

 •  

  Nie ma nowego papieża. Hlonda.
  #tychy #bekazpodludzi #ekologia #smog

  źródło: Capture_2021-01-31-15-39-24.png

 •  

  Kiedy gaśnie światło, budzi się cywilizacja życia.
  Niemcy to pewnie dupami już klaskają tak mocno zazdroszcząc nam dobrobytu i powietrza.
  #smog #polska #patologiazewsi #patologiazmiasta

  źródło: IMG_20210218_223531.jpg

 •  

  W KRAKOWIE TRWAJĄ TESTY INSTALACJI ZAMIENIAJĄCEJ ENERGIĘ SŁONECZNĄ NA SMOG
  #heheszki #humorobrazkowy #oze #panelesloneczne #smog #ogrzewanie #ogrzewanieweglowe #technologia

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

 •  

  Wrzucam jeszcze raz bo w biegu źle otagowałem. Moje badanie przeciwciał 12 miesięcy od zachorowania.

  Wyniki: pozytywne.

  #koronawirus

  źródło: IMG_20210220_1145342.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Vena_cava1995

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)