•  

  Odbiór osobisty dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jeszcze udało się dobrać coś ponad zamówienie :)

  #ksiazkiojcakromki

 •  

  IX EDYCJA "WYKOPOWA GRA W WYZWANIA I ZAJĘCIA - TWÓJ ZESTAW

  a) Odśwież listę znajomych na Facebooku.
  b) Zaproś kogoś na obiad.
  c) Przeczytaj biografię kogoś sławnego

  #mirkowyzwanie oraz #mirkozajecie

  Przeczytawszy biografię (mam nadzieję że Hideyoshi uchodzi za "kogoś sławnego"), zająłem się odświeżaniem listy znajomych.

  To zadanie było trochę problematyczne, gdyż na bieżąco "odświeżam", ale faktycznie po głębszym namyśle ze spokojnym sumieniem mogłem odchudzić ją o 7 "znajomych".

  Zaprosić kogoś na obiad w "zagonionym" czasie mija się z celem, gdyż dobranie odpowiedniego terminu wymagałoby gimnastyki większej niż czytanie "na raty"
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMAG5633.jpg

 •  

  Biorący udział powinien opublikować post na mikrologu pod hashtagiem #mirkowyzwanie oraz #mirkozajecie z informacją m.in. o tym co wylosował, czy zadania się podjął i jak je zrealizował.

  Twój wylosowany zestaw zadań to:
  a. Wyzwanie - napisz list do kogoś bliskiego, w którym opiszesz, dlaczego jest dla Ciebie ważny i za co go cenisz.
  b. Zajęcie - sprzedaj na portalach aukcyjnych stare rzeczy.
  c. Wyzwanie - idź na sprzątanie Świata.

  W poprzedniej edycji nie wyszło (╯︵╰,)
  W obecnej wyzwanie c wzbudziło we mnie lekkie zaskoczenie, gdyż akcja sprzątania Świata miała miejsce we wrześniu. No, ale po rozmowie z @FHA96 poprosiłem o dodatkowy czas, żeby zamienić sprzątanie Świata w sprzątanie cmentarza razem z podopiecznymi. Wyszło całkiem przyzwoicie - pełen worek na śmieci. Kilka zniczy zapalonych na pustych grobach + znaleziony grób, o którym wiedziałem, ale jakoś wcześniej nie mogłem / nie miałem potrzeby go znaleźć. Okazał się być całkiem zadbany i widać, że ludzie o nim pamiętają (powstaniec styczniowy).

  Załączam za to zdjęcie do zajęcia b. Z tym, że kompletnie nie mając smykałki do sprzedawania rzeczy, poprosiłem kumpla mającego wprawę w sprzedażach aukcyjnych, żeby wystawił "stare" gry (z prowizją dla niego).

  Wyzwanie a zrobiłem nim się o nim dowiedziałem, a trochę dziwnie byłoby słać list za listem o podobnej treści:)

  NSFW przy grach dla hecy (choć są tam bodajże dwa tytuły +18 xD)
  pokaż całość

 •  

  Tak patrząc na różnego rodzaju problemy tagu #mirekszukazony dlaczego zamiast słać listy nie zorganizuje się serii #wykopowepiwo w większych miastach poszczególnych województw?

  Wiadomo, że istnieje obawa, że spotkamy tam znajomych, ale skoro to znajomi, to można piwo wypić, a nickiem się nie dzielić.

  •  

   @Voltalius: Niech weryfikacją będą sumienia ludzi :) A jak już tak na poważnie od strony technicznej rozmawiamy, to można zrobić tak, że będzie się zgłaszało po prostu chęć wzięcia udziału w takiej imprezie, każdy chętny dostanie jakiś numerek/kod, który tylko organizator będzie znał. Pomoże to w weryfikacji tego, że dana osoba naprawdę jest z wykopu.
   W sumie nie wiem czy to się uda. Podejrzewam, że nawet jeśli by do tego doszło, to by się skończyło na 20 Mirkach na 1 Węgierkę ;) Po normalnych wykoppiwach widać, że tendencja jest i tak mocno pro męska, więc jeśli będzie założenie spotkania kogoś w celach matrymonialnych, to zainteresowanie będzie żadne. To co dziewczyny na wykopie widzą, w sensie zachowania niektórych, to ja na ich miejscu bym się bał :D pokaż całość

  •  

   @Voltalius: przecież są organizowane wykopiwa w różnych miastach. Jak ktoś chce poznawać ludzi, to znajdzie sposób. Ale zgłaszający się do tej zabawy chyba po prostu wykorzystują tę możliwość, żeby dać o sobie znać nie ruszając się sprzed kompa. Skąd wiesz, czy nie chodzą na wykopiwa?
   I to wcale nie jest złe podejście. Szczęściu trzeba pomagać.

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  #mirkowyzwanie oraz #mirkozajecie

  Zgodnie z zapowiedzią o realizacji wylosowanego przeze mnie zestawu wpis, przygotowałem kartki, żeby wysłać je jutro po pracy.

  Z czterech osób, które zgłosiły się w komentarzach, trzy odpowiedziały na prośbę o adres, więc fizycznie kartki dotrą do @FHA96 , @komcio , @Ixiliam .

  @wygibus z racji braku adresu dostanie kartkę w wersji elektronicznej poprzez PW (kartkę przewidzianą dla niego rozdysponowałem dla innej osoby, poza wykopem).

  Ponieważ przy poprzedniej edycji poległem z zadaniami, zaległe wrzucanie cytatów do skrzynek połączyłem z wysyłaniem pocztówek - czyli poza pozdrowieniami starałem się wybrać jakiś cytat (mniej lub bardziej motywujący).

  I zamiast mojej skromnej mieściny kartka pochodzi z zamku Tenczyn w Rudnie (wspierając tym samym pośrednio akcję restauracji i utrzymania zamku).
  pokaż całość

  źródło: IMAG4804.jpg

 •  

  6 edycja zabawy "Wykopowa gra w Wyzwania i Zajęcia", Twój wylosowany zestaw zadań to:

  a. Wyzwanie - funkcjonuj w domu przez godzinę z zawiązanymi oczami.
  b. Wyzwanie - wyślij do kogoś pocztówkę z pozdrowieniami
  c. Zajęcie - pij herbatę / kawę bez cukru przez tydzień

  W ramach przypomnienia:

  Zadaniem uczestnika jest wybranie jednego z trzech otrzymanych zadań a następnie zrealizowanie go w terminie do 10 dni kalendarzowych. Ponadto biorący udział powinien opublikować post na mikrologu pod hashtagiem #mirkowyzwanie oraz #mirkozajecie z informacją m.in. o tym co wylosował, czy zadania się podjął i jak je zrealizował.

  -----------------------------------

  Właściwie to c. wykonuje już od blisko dwóch lat. Świetna sprawa, herbata smakuje jak herbata, kawa smakuje jak kawa. Można żyć bez cukru (choć do kawy jakieś ciasto lub placek wypada zagryźć).

  Nawet a. czasami się zdarza. Z ciekawości raz na czas próbuję funkcjonować z zamkniętymi oczami, sprawdzając koordynację reszty zmysłów z moją pamięcią miejsc.

  Dlatego też, za drobną sugestią @FHA96, podejmując się zadania b. chciałbym zorganizować #rozdajo nie orientuję się co prawda w systemie losowania, zatem pierwszych 5 osób, które skomentują, a następnie wyślą do mnie swój adres, otrzyma ode mnie kartkę (z mojego niewielkiego miasteczka) z pozdrowieniami.

  Choć dodałbym do tego jeszcze jeden element: Osoby, które otrzymają ode mnie kartkę, niech się pochwalą, a następnie również zorganizują takie #rozdajo (wtedy z moich 5 kartek z pozdrowieniami zrobi się 25 które pójdzie dalej w świat i tak dalej....)
  pokaż całość

 •  

  Twój wylosowany zestaw zadań to:

  a) Wyzwanie - wrzuć do czyjejś skrzynki na listy pozytywny lub motywujący cytat
  b) Wyzwanie - na jeden dzień powstrzymaj się od narzekania i krytykowania

  W ramach przypomnienia:

  Zadaniem uczestnika jest wybranie jednego z dwóch otrzymanych zadań a następnie zrealizowanie go w terminie do 7 dni kalendarzowych. Ponadto biorący udział powinien opublikować post na mikrologu pod hashtagiem #mirkowyzwanie oraz #mirkozajecie z informacją m.in. o tym co wylosował, czy zadania się podjął bądź zrealizował.

  Wyzwanie a) choć przyjemne wymagałoby ode mnie biegania po skrzynkach i zaplanowałem sobie je na inny termin. Dlatego stwierdziłem, że podejmę się b). Z natury jestem marudą, dla którego nawet tęcza w Polsce jest szara, więc uznałem "to coś dla mnie!"

  W pracy szykował się ważny dzień (poniedziałek), więc stwierdziłem "Dobra okazja, żeby się powstrzymać od narzekania!" Ale się nie dało, no po prostu się nie dało. Przez lenistwo i zapominalstwo dwóch osób, które miały mi coś dosłać mailem przez weekend (a tego nie zrobiły) przesrałem deadline i nie przygotowałem swojej roboty na poniedziałek. Więc wkurzony musiałem jednak skrytykować te osoby i tak zepsuty dzień odreagowałem jednak narzekaniem.

  Dlatego też po terminie - wczoraj, skutecznie unikałem narzekania i krytykowania (co prawda łapałem @MangoZjem za słówka, ale nie wiem czy to już krytykowanie, czy nie) . Jest to w swej prostocie trudne. To znaczy - jeśli człowiek się skupia, żeby tego nie zrobić to jest to trudne :) Wiele zależy od dnia, sytuacji, więc owszem można sobie wybrać dzień, w którym nic się nie dzieje i nie narzekać...

  Swoją drogą, @FHA96 mam sugestię do tego wyzwania - zamiast powstrzymania się od narzekania i krytykowania, spróbujmy zmienić to na "zamiast narzekać i krytykować, znajdź powód, żeby kogoś pochwalić (bez sarkazmu i ironii) oraz coś pozytywnego w swoim dniu", bo żyjąc w naszym pięknym kraju, z naszymi wspaniałymi ludźmi czasami nie da się nie narzekać, ani nie skrytykować czegokolwiek :)

  W mojej ocenie - poległem z tym wyzwaniem (gdyż w zaplanowanym terminie już w 3 godzinie po przebudzeniu nie wytrzymałem), więc a) jeszcze wykonam. Szukam odpowiednich cytatów, bo przecież nie zaspamuje skrzynek cytatami z Sun Tzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  •  

   @Voltalius: troche sie zolci z Twojej wiadomosci wylalo. Splunales na pracownikow, na caly kraj i na siebie w jednej wiadomosci.... no ladnie... Co do cytatow, to przeciez mozesz wyszukac w googlu motywujace teksty i komus wrzucic, zadanie nie wyglada na trudne :)

 •  

  #mirkowyzwanie #mirkozajecie

  Wylosowałeś(aś) z listy następujący zestaw zadań:

  a) Wyzwanie - opisz na wykopie rzecz bądź hobby którym sie interesujesz
  b) Wyzwanie - wpłać pieniądze na cele charytatywne

  Chcąc wykonać b) musiałem prosić o kolejny tydzień (niefortunnie wypadło pod koniec miesiąca, przed dniem Matki Boskiej Pieniężnej), nie miałem też większego pomysłu na jakie cele charytatywne przeznaczyć. Była jakaś zrzutka na foodtrucka w międzyczasie, kilka "horych curek", ale ostatecznie padło na zwierzaki

  W rozmowie z @FHA96 wspominałem, że podzielę się także swoim hobby. Co prawda dopiero zaczynam swoją przygodę z Tai-Chi, to jednak od kilku lat interesowałem się tym tematem. Bardziej od strony teoretycznej, co zbyt wiele nie pomogło, kiedy teorię musiałem zastosować w praktyce.

  Pierwsze zajęcia to właściwie nauka chodzenia, stawiania kroków, ruchów, oddychania. Niestety z racji początków trudno jest opisać więcej. Właściwie to pierwsze wrażenia są świetne, po zajęciach wychodzi się zrelaksowanym. Fajnie wpływa na zmysł równowagi.

  Poza tym, takie starsze hobby to szkicowanie/rysowanie. Co prawda nigdy nie wybiłem się wyżej niż "takie tam amatorskie bazgroły", jednak jest to coś, co lubię robić i czym się interesuje. Swoją drogą - nie ma zbyt wiele do opisywania w tym przypadku:)
  pokaż całość

  źródło: Clipboard01.jpg

 •  

  #ksiazki #warszawa #metro2033

  Będąc dziś na zakupach przypadkiem zauważyłem warszawski wątek serii metro2033... Promocja znikoma, nawet nie wiedziałem, ze coś się szykuje... Kiedy Majka wyrzucał z siebie kolejne podejście do Krakowa, wszędzie wisiały plakaty, jakieś spoty... A Warszawa jakoś tak cichcem...

  Artur Chmielewski, Achromatopsja (jakby ktoś chciał poszukać)
  pokaż całość

  •  

   @Voltalius: Jesli chodzi o uniwersum to trylogia Diakowa jest zupelnie wystarczajaca do uzupelnienia trylogi Głuchowskiego, reszta mozna sobie glowy nie zawracac. Ewentualnie jeszcze Piter.

   +: Jarek_P
  •  

   @Jarek_P: przeczytać można, chociażby z ciekawości (przynajmniej ja tak to widzę). Wypada to różnie, np. Majka się nie popisał ani w Dzielnicy, ani w Człowieku (choć człowiek zdecydowanie lepiej wypada, ale tylko na tle Dzielnicy). Wrocław już ciekawszy, a przynajmniej pierwszy tom wciągnął. Wieża już słabiej. Zawsze to jednak bliższe tereny i miasta, które kojarzę, przez co łatwiej jest mi się tam "odnaleźć" :)

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  #mirkowyzwanie #mirkozajecie

  wylosowałeś(aś) z listy:

  a) Wyzwanie - spraw radość dzieciom z domu dziecka
  b) Zajęcie - pomyśl, co mógłbyś/mogłabyś zmienić w swojej codzienności na lepsze

  Zgodnie z zasadami, muszę wybrać jedno z dwóch. Oczywiście mam 7 dni, zanim zadzwoni telefon i umrę...

  Wątpiąc, czy będę w stanie sprostać pierwszemu wyzwaniu w przeciągu tygodnia (aczkolwiek, mając ku temu sposobność w niedalekiej przyszłości zapewne się tego podejmę), wybieram opcję "b)" i zabieram się za myślenie, co w mojej codzienności mogę zmienić na lepsze. Wniosek nasuwa się sam - lepsze zarządzanie tzw. wolnym czasem (nie chcę zostać bordo xD)

  Teraz czas na marnowanie czasu, aby znaleźć sposób na niemarnowanie czasu :)
  pokaż całość

 •  

  #facebook #mistrzowieprzekladu

  Rozwój automatycznego tłumaczenia postów na FB z języka angielskiego na polski osiągnął przyzwoity poziom. Proste "Oh nooooooo" nabrało typowo polskiego znaczenia:)
  Widać nowe czasy i odejście od tradycyjnego "Ty też terefere" ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: image.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Voltalius

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)