•  

  GOŚĆ PAMIĘTA CO ROBIŁ W 2005 W KIBLU W HOLANDII, NIE PAMIĘTA O CZYM GADAŁ Z FRYZJEREM PRZEZ 27 GODZIN XD
  #kanalsportowy #kanalsportowy

 •  

  I znowu brednie w gorących o tym, że w PRL mieszkania były za darmo i dla każdego (-‸ლ)

  Kilka faktów dla was bystrzaki:

  -Mieszkań raczej nie ubywa, a budują się ciągle nowe. Liczba ludności też w miarę stała.
  Skoro nadal popyt przewyższa podaż to pomyślcie co było 40-50 lat temu.

  -Ten mityczny przydział to nie jak teraz, że bierzemy kredyt na dziurę w ziemi, a za 1,5 roku wprowadzamy się do gotowego, urządzonego mieszkanka, tylko czekanie po kilka, a nierzadko kilkanaście lat na swoją kolej, a że nie było prywatnych deweloperów, to innej opcji na własne m też nie było, więc marzenie piwniczaków o mieszkaniu do 40r.ż. z rodzicami albo na wynajmie jakichś zagrzybiałych kwater w starych kamienicach często się spełniało.

  -Oczywiście też można było należeć do partii czy mieć znajomości, ale jak to podajecie za przykład to dzisiaj też można się ustawić w podobny sposób tylko, że korzyścią z bycia podnóżkiem jakiegoś posła czy innego dyrektora SSP będzie kasa, za którą sobie kupicie co chcecie, a nie przydziały na mieszkanie czy talony na poloneza.

  -Kwestia tego, że ktoś się opierdalał, chlał i kradł w pracy, a i tak ją miał i dostawał wypłatę to jest jakiś argument, ale jednocześnie jak ktoś nie kradł, nie pił i się przykładał do pracy to miał niewiele więcej od tego co się opierdalał, także też nie za ciekawa perspektywa dla choć trochę ambitnych

  -Jak już dostałeś ten przydział na m2 z krzywymi ścianami i kuchnią bez okien to i tak musiałeś za to zapłacić. Może nie był to kredyt na 30 lat jak teraz, ale i tak kilka lat oddawania odpowiedniej sumki ze śmiesznej socjalistycznej wypłaty nie było obojętne dla i tak niskiego już komfortu życia w tym chorym, słusznie minionym ustroju

  -To, że wasi rodzice/dziadkowie pierdolą głupoty nie musi być winą wieku czy życia w PRL, a po prostu tego, że nie byli nigdy zbyt bystrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler po waszych wpisach wnioskuję, że to może być dziedziczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #prl #pracbaza #bekazpodludzi #gownowpis #heheszki #polska
  pokaż całość

  źródło: upload.wikimedia.org

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Voraz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)