•  

  cześć Mirki, może ktoś z #prawo jest w stanie mi pomóc. Czy straż miejska ma prawo dać mi mandat i odholować auto ze źle oznaczonego miejsca da inwalidów? wiem, że nic nie powinno mnie tłumaczyć z parkowania w takim miejscu ale nim mnie osądzicie, to jednak postaram się troche wytłumaczyć.

  od niedawna w #krakow wpadli na genialny pomysł zmniejszenia ilości miejsc parkingowych w centrum, z tego też powodu od paru tygodni wymazują wszystkie znaki poziome na jezdni i chodnikach a przy okazji dodają nowe znaki pionowe, w tym parę nowych, dodatkowych miejsc dla inwalidów. w paru przypadkach jest to po prostu doklejenie nowego miejsca do już istniejącego - na jednym z tych doklejonych miejsc nieświadomie zaparkowałem, niestety dopiero po fakcie zauważyłem, że zamienili tabliczkę z 1x na 2x miejsca parkingowe(koperty oczywiście nie było) dołączam zdjęcie z tego miejsca - stałem na miejscu, gdzie obecnie stoi auto dpd.

  i tu pojawia się problem, jak już wspomniałem na jezdni nadal nie ma narysowanych kopert i tak naprawdę ciężko ocenić gdzie i jak duże to miejsce dla inwalidów jest wyznaczone (tu pan strażnik stwierdził, że takie miejsce powinno mieć 4 metry i sam powinienem sobie to policzyć przed parkowaniem) dodatkowo, jeżeli znak pionowy jest zasłonięty przez np duże auto, to wtedy koperty powinny nas o tym informować.

  myślicie, że da rade się z tego wybronić? wiem, że jest w tym też dużo mojej winy, jednak gdybym stanął na kopercie to po prostu popukał bym się w głupi łeb, zapłacił mandat i siedział cicho ale w tym przypadku uważam, że zrobili mnie trochę w konia, w szczególności że kosztowało mnie to tysiąc złotych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Tego co na szybko udało mi się w internecie znaleźć to cytuje: ! " Aby oznakowania miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych były czytelne i zrozumiałe dla wszystkich uczestników ruchu powinny być oznakowane znakami pionowymi i poziomymi. Bywa, że zarządca terenu (np. na parkingu sklepowym) stawia wyłącznie znaki pionowe oznaczone symbolem D18 (miejsce parkingowe) lub D18a (parking – miejsce zastrzeżone) i dodatkowo zamieszcza tabliczkę informującą, że miejsce jest dla osób niepełnosprawnych (znak T-29). Zapomina jednak o oznakowaniu poziomym. W takim przypadku straż miejska wezwana do interwencji, gdy nieuprawniony kierowca zajął takie miejsce, niewiele może zrobić. "

  pozdrawiam i lepszego weekendu życzę ¯\_(ツ)_/¯

  pokaż spoiler #zalesie #polskiedrogi
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 26828635_1753663017997770_783778799_o (1).jpg

  •  

   a co w sytuacji, gdy za danymi 2 miejscami dla inwalidów jest dalszy parkingu i miejsca nadal w żaden sposób nie są oznaczone na jezdni?

   @WWWWwwwww:
   Tzn. co do zasady to brak oznakowania poziomego jest oczywiście bajzlem, niejednoznacznością i jest po prostu zły.

   Formalnie to wielkość miejsca dla niepełnosprawnych jest jakaś tam określona i sobie można odmierzyć te dwa miejsca linijką i już będzie wiadomo ;)

   A poważnie to jeśli ktoś stanie ~10m za znakiem oznaczającym dwa miejsca dla niepełnosprawnych to pewnie nikt nie powinien mieć do niego pretensji.

   Natomiast jak ktoś zaparkował bezpośrednio za takim znakiem, no to chyba jest to jasne że właśnie tam jest to miejsce dla niepełnosprawnych.
   Przed tym znakiem miejsca dla niepełnosprawnych nie ma.

   Ewentualne szanse na wygranie tego przed sądem zależą od tego jak wygląda to miejsce, okolica i na ile czytelne jest to oznakowanie.
   pokaż całość

  •  

   @WWWWwwwww
   Cześć. Jaki był finał sprawy? Ja dzisiaj mialem sytuacje taka jak opisalem o wlasnie tu:
   https://forumprawne.org/prawo-wykroczen/794904-koperty-na-miejscach-dla-niepelnosprawnych-stan-faktyczny.html

   Brak koperty, niejasne oznaczneie, znak od d**y strony i inne oznaczenie miejsc dla inwalidow w obrebie jednej ulicy. Odmowilem mandatu i skierowali sprawe do sadu takze robie research :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Jak dostałem wiadomość z #wykopoczta, że mirek z mojej pary się nie wywiązał z umowy to trochę smutłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  jednak po sprawdzeniu jego profilu, na którym króluje danielmagical... ulżyło mi. w sumie to muszę mu nawet podziękować ( ͡º ͜ʖ͡º)

  niby #zalesie a jednak #wygryw i troche #gownowpis

 •  

  od pewnego czasu prowadzę sobie małą firmę i staram się jakoś z tego wyżyć więc pomyślałem, że przyszła pora na moje pierwsze #rozdajo a dokładniej to na rozdajo 2w1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  na pierwszy ogień mam do rozdania coś dla różowych albo dla mirków z małymi dłońmi. W ostateczności idealnie nada się na prezent dla mamy, siostry bądź dziewczyny z #friendzone (✌ ゚ ∀ ゚)☞
  Wykonany w całości przeze mnie, drewniany zegarek na rękę. Koperta wykonana jest z palisandru, tarcza z jesionu a w środku mamy niezawodny mechanizm citizen. Zegarek jest odporny wyłącznie na lekkie zachlapania.
  Jest to jeden z moich pierwszych zegarków, które zrobiłem i przyznaję, że nie jest on dopracowany tak, jak moje nowsze modele, które powoli zaczynam wprowadzać do sprzedaży ale zapewniam, że działa i wygląda naprawdę ładnie.

  Dodatkowo do rozlosowania mam dość nietypową, drewnianą zakładkę do książek, którą można przypiąć do kluczy (czego nie widać na zdjęciu, bo wciąż czekam na dostawę karabińczyków XD) Jej nietypowość polega na dużym ułatwieniu trzymania książki jedną ręką ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ. Do wyboru będzie jeden z trzech modeli.

  Jeżeli ktoś był by zainteresowany resztą moich produktów albo chciałby zostawić lajka, to zapraszam na mojego fb oraz na instagram

  dodatkowo od dziś do końca roku, na hasło mirko daję -15% na wszystkie artykuły (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  pokaż spoiler - zielonki nie biorą udziału.
  - wysyłka na mój koszt.
  - losowanie przez #mirkorandom jutro po 21.
  pokaż całość

  +: B....q, raffi74 +1495 innych
 •  

  ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #gownowpis #gownowpo #oswiadczenie

  źródło: fea016b5001a730f4ced832e.jpg 18+

  +: D......j, ka3marx +1 inny

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika WWWWwwwww

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)