•  

  Kurwa, coś mi się wydaje, że możemy nie zagrać w finale
  #mecz

 •  

  Japi**dole, totalny brak wyobraźni (-‸ლ)

  pokaż spoiler i jeszcze ta spokojna myzyczka heh ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #motoryzacja #wypadek #nsfw

  źródło: streamable.com 18+

  •  

   gdyby samochody się nie zatrzymały, prawdopodobnie nie doszłoby do kolejnego wypadku

   @sid127: ale rozumiesz że w tym konkretnym przypadku akurat mają całkowite uzasadnienie żeby zwolnić? Jeżeli przejeżdżasz obok miejsca wypadku, gdzie pojazdy mogą się w dowolnym momencie zacząć dalej przemieszczać, pasażerowie są świeżo w szoku i stoją na jezdni, na jezdni mogą leżeć części etc. to kierowcy byliby skrajnie nieodpowiedzialni żeby tam nie zachować szczególnej ostrożności i nie zwolnić. A motocykliści tutaj w zasadzie popełnili samobójstwo. pokaż całość

  • więcej komentarzy (99)

 •  

  #bekazrozowychpaskow

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: comment_1613694808h9vaqmnWCboeV0vxxRjZDX.jpg

 •  

  Nie wiem czy wiecie ale LGBTHWHP żyją w Polsce tak jak w Iranie xD
  #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #lgbt

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20210617-153917.png

  •  

   przestępstwa z nienawiści w stosunku do nich nie są karane.

   @Ordo_Publius: jakie przestępstwa masz na myśli? Bo wydaje mi się że KK przewiduje większość sytuacji wyrządzenia innej osobie szkody, z nienawiści lub innych przyczyn

  •  

   Mowa nienawiści, jeżeli wkracza w zakres realnych gróźb jest jak najbardziej karalna. Jeżeli nie wkracza, to jest mową bezwzględnie chronioną prawem wolności wypowiedzi i nic tutaj nie możemy zrobić, poza budowaniem kultury która nie toleruje takiego zachowania.

   Wszystkie inne aspekty szkód wyrządzanych (z nienawiści lub nie, ten aspekt intencyjny jest swoją drogą tutaj bardzo dziwacznym konstruktem) są karalne niezależnie od orientacji seksualnej ofiary pokaż całość

   +: Pragmat
  • więcej komentarzy (80)

 •  

  #neuropa #uj #marksizmkulturowy

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1623854174759.jpg

  •  

   @SirSherwood: tu już widzę naprawdę nie ma czego ratować. Jak pisałem, prościej nie będzie, ale dla potomnych jeszcze raz:

   Są to badania naukowe, a sam poststrukturalizm nie dotyczy tyle badań

   Tak, są badania naukowe, że twoja subiektywna tożsamość płciowa może być zaburzona. Nie ma badań naukowych, które za pomocą metody naukowej definiują czym jest płeć w szerokim ujęciu. Płeć ogółem to fundamentalnie abstrakcyjna kategoria, i twoja zmyślona choćby minutę temu definicja będzie tak samo poprawna w ścisłym sensie, co każda inna.

   Jedyna płeć która może podlegać jednoznacznej (i w >99% przypadków binarnej) kategoryzacji według obserwowalnego, określonego naukowo kryterium to płeć określana biologicznie. Subiektywna tożsamość płciowa natomiast nie jest empirycznie obserwowalnym kryterium, pozwalającym na ścisłą kategoryzację płci w sensie naukowym.

   To, czy kategoria taka jak płeć w ogóle podlega dyskusji to kwestia stricte filozoficzno-społeczna. Nie rozumiesz gdzie kończy się odpowiedzialność nauki. To, czy waga osób z anoreksją powinna móc być np. zawyżana przez ich subiektywne odczucia na swój temat to także nie jest kwestia naukowa.

   Tak, anoreksja ma naukowe, dobrze opisane i poznane podstawy. To, czy w przestrzeni publicznej subiektywne odczucie własnego wizerunku powinno przeważać nad empirycznie obserwowalnymi fenomenami takimi jak waga, nie jest kwestią nauki, tylko np. filozofii czy socjologii. Widzisz jakąkolwiek szansę, żebyś to zrozumiał?

   Na podstawie przekorności stoi nauka.

   Nie. Przekora to działanie motywowane robieniem na złość lub na odwrót jakiemuś oczekiwaniu. Nauka stoi na podstawie empirycznych obserwacji i wyciągania możliwie obiektywnych wniosków które jak najlepiej je opisują. Powinna być całkowicie wolna od jakichkolwiek innych motywacji, w tym przekory.

   I jakie to ma znaczenie gdzie idea powstała?

   "Gdzie powstała" nie ma, dlatego nikt przed tobą o tym nie wspomniał. Natomiast to, czy dana idea należy do domeny naukowej czy filozoficznej, ma dosłownie fundamentalne znaczenie w tej dyskusji.

   To jak wewnętrznie odbieramy świat to nie jest filozofia

   To nie tylko jak najbardziej filozofia, ale jeden z jej głównych przedmiotów zainteresowania. Natomiast to nie tylko filozofia, ale tam gdzie zaczyna się subiektywizm zaburzany jest obiektywny empiryzm - w zasadzie z definicji, więc nie powinno to wymagać wyjaśnień.

   zresztą nie, biologiczny mężczyzna by nie zawsze pozostawał biologicznie mężczyzną

   Tak, wspomniałem dokładnie o tym kilka wypowiedzi wcześniej, więc chyba to przespałeś jeżeli prezentujesz teraz ten wniosek jako istotną rewelację.

   Pozatym, fakt, że działanie mózgu i świadomość odrzuca się jako rzeczy biologiczne, jest dość absurdalne, bo to jest czysta biologia.

   Zgoda. Świadomość natomiast jako mechanizm kreatywny jest w stanie wyprodukować nieskończoną ilość fenomenów w kwestii choćby własnej tożsamości. Jeżeli faktycznie tak cenisz naukę otaczającą świadomość, to na pewno rozumiesz jak złożone konstrukty opisujące swoją tożsamość mogą produkować osoby które cierpią np. na zaburzenia narcystyczne czy osobowość histrioniczną, i jak różne będą od tych produkowanych np. przez osoby o poglądach empirystycznych bez tych zaburzeń.

   Nie da się budować efektywnych kategorii na podstawie mechanizmu nieskończenie kreatywnego, którego fenomeny są dodatkowo obarczone szerokim zestawem potencjalnych zaburzeń, ukrytych i jawnych motywacji i wpływów społeczno-kulturowych. Żeby zakończyć pewną klamrą kompozycyjną - twoje odczucie co do własnej tożsamości płciowej to nie jest źródło wiedzy, które powinno być uznawane za obserwowalne, określone naukowo kryterium dotyczące płci, przynajmniej w kontekście innym niż diagnostyka i leczenie jej zaburzeń.
   pokaż całość

   +: Emes91
  •  

   Skupię się na najwazniejszym:

   No nie do końca, bo synapsy w mozgu nie opierają się na filozofi tylko na biologii

   @SirSherwood: Świetna obserwacja. Dlatego też w sekundzie, w której będziemy w stanie jednoznacznie określić płeć "społeczną"/gender wyłącznie na podstawie empirycznych obserwacji aktywnych obszarów mózgu, to problemu o którym piszę nie będzie.

   Niechcący tłumaczysz mi dokładnie to, co próbuję wytłumaczyć tobie, co oznacza że podświadomie świetnie zdajesz sobie sprawę co tutaj ma fundamentalne znaczenie. Jest powód, dla którego neurologia i psychologia to dwie odrębne dziedziny - i właśnie go wskazałeś.

   Psychologia to teoria efektywna, która ma do czynienia z osobowością czy tożsamością. To są bardzo abstrakcyjne konstrukty które zaczynamy dopiero rozumieć, i które obecnie nie podlegają bezpośredniemu badaniu empirycznemu. Świadomość to nie jest konstrukt naukowy (nie posiadamy nawet jej uznanej naukowej definicji), i fenomeny które produkuje nie służą do naukowej kategoryzacji w sposób niebezpośredni. Nawet wspomniany przez ciebie ból jako fenomen świadomości nie jest jednoznacznie związany z bólem fizjologicznym, a jedynie z nim silnie koreluje.

   Aktywność neuronów to bezpośrednie badanie empiryczne. Skoro sam to wytłumaczyłeś, to uznaję że to dyskusja może zostać zakończona
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (29)

 •  

  Jezu jakie to brzydkie XDDDDDDDDDDDD

  #linux
  #windows10
  #windows

  źródło: 1623803064164.png

  •  

   przesunięcie ikon na środek mega wygodne. Zwłaszcza, jak się pracuje na dużych ekranach.

   @Oolie: w jaki niby sposób? Większość elementów interaktywnych w większości aplikacji masz po lewej stronie, lewa strona jest zawsze w tym samym miejscu, a środek zmienia się relatywnie do szerokości ekranu. To właśnie ktoś kto pracuje na szerokich monitorach będzie miał problem, bo będzie musiał latać te nawet 2000px za ikonami na środek ekranu. O pamięci mięśniowej można zapomnieć, jeżeli często przełączasz się między ekranem laptopa w normalnych proporcjach a monitorem zewnętrznym ultrawide i więcej - a wiele osób tak robi pokaż całość

   +: D_M_
  • więcej komentarzy (88)

 •  

  Poorlacy zarabiający 7000 złotych, czują większą solidarność z tymi którzy zarabiają 40.000 złotych niż z tymi co zarabiają 3000 złotych

  #patologiazmiasta #pracbaza #praca

  źródło: cover2[1].jpg

 •  

  Fajnie się bawicie w tym #krakow #netflix #bekazlewactwa
  #humorobrazkowy

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: rSaved4405115374360530722.0

 •  

  Znowu #logikarozowychpaskow za mocno siadła różowej XD

  Wymyśliliśmy ze znajomymi że się walniemy do aquaparku do miasta wojewódzkiego (mamy około godzinę drogi)
  No i jak wiadomo na saunach raczej się chodzi nago więc stwierdziliśmy że nie bierzemy swoich różowych, no bo dla wszystkich stron byłoby to krepujące: mi głupio widzieć nagą dziewczynę kumpla, jemu głupio bo ja ją widzę, i jej głupio bo znajomi chłopaka widzą ją nago xd i tak dla każdego. (jechałoby 4 chłopów z czego dwóch ma babę, więc to w ogóle lipa). No i stwierdziliśmy że jedziemy bez partnerek.

  Czyli 4 miejsca zajęte i jedno w samochodzie wolne więc wzięliśmy po prostu kolejna osobę z naszej grupy (mamy jedną paczkę znajomych od gimnazjum czyli ponad 10 lat) która jest.. Dziewczyną. Zwykła dziewczyna, zawsze relacje czysto koleżeńskie. Nie traktujemy się nawzajem jako obiekt seksualny więc dla dla każdego bez problemu

  No i oczywiście różowa jak się dowiedziała to kurwa problem xd
  Kto ma rację?

  #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski
  pokaż całość

  źródło: 1623832432599.jpg

  •  

   Zwykła dziewczyna, zawsze relacje czysto koleżeńskie.

   @Goronco: inb4: hot Michalina bukkaked in sauna by 4 disgusting Polacks. A tak serio to wydaje się dosyć podejrzane, że po prostu nie odpuściliście sauny jeżeli to kompletnie ma zmieniać plany wyjazdowe i tworzy aż takie problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) na dzień dzisiejszy niestety bait OPie

  • więcej komentarzy (305)

 •  

  Kolejny guru przegrywów upada. Jeden, @WykopekBordo, ściemniał im, że jest prawiczkiem. Przesyłali mu donejty, dorobił się na oszustwie bodaj 30 000 zł.

  Drugi wódz upadł dzisiaj - chodzi o @Blackpill_RAW. On ich nie dymał na kasę. Dymał ich na plusy. Od 7 miesięcy jest w związku. Jeszcze 4 miesiące temu pisał, że brzydzi się patrzeć na kobiety. Jak dziś przyznał, siał mizoginię dla atencji od przegrywów i wcale tak nie myślał.

  Czy istnieją większe simpy od przegrywów? Taki beciak płacący laskom na Twitchu to chociaż skrawek cycka zobaczy. A przegryw, wyskakujący z kasy i plusów dla swoich idoli, dostaje tylko kłamstwa.

  Normalnym ludziom z tagu przegryw radzę w końcu wyjść z tego syfu. Jak widzicie, jesteście wykorzystywani przez normików w przebraniu. Leją wam incelski gnój do glowy, podczas gdy sami wiedzą, że to wszystko bzdura - i peklują juleczki w najlepsze.

  Najbardziej gorzka z gorzkich pigułek to taka że to wasi idole gnoją was bardziej niż jakakolwiek Julka.

  Czekam aż się okaże że Doktur Szarpanky od miesięcy nabija na buzdygan jakąś lewaczkę z twitterka, a potem wieczorami czytają komentarze pod jego filmikami i gniją razem jedząc truskawki.

  Wpis o którym mowa

  #neuropa #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #bekazprzegrywow
  pokaż całość

  źródło: blakpil.png

  •  

   o w tym dziwnego?
   @Lucider5: nic w tym dziwnego, nikt z odrobiną wrażliwości nie powiedziałby ci poważnie że nie masz prawa być sfrustrowany czy oczekiwałby że miałbyś się ekscytować perspektywą walki o coś, co inni mają bez wysiłku.

   Problem w tym, że ostatecznie choćbyś chciał czuć (nawet zasadny) żal do świata i nienawiść do społeczeństwa i nie robić nic innego do końca życia, to na koniec dnia i tak zostajesz z tym sam i skazujesz się na życie w beznadziejnej frustracji. Więc patrząc na taką sytuację z minimum chłodnego realizmu nie da się nie przyznać, że zostaje ci kilka bardzo konkretnych opcji, i nawet wtedy nikt nie jest w stanie dać ci żadnych gwarancji. Ale zawsze masz te kilka opcji, i zawsze z kolejnym rokiem możesz wskazać że jednak robiłeś coś, co można nazwać postępem.

   To nie jest łatwe zaakceptować chujowe rozdanie które cię obciąża na całe życie, to nie jest ani sprawiedliwe ani nie mamy klimatu społecznego który to rozpoznaje z jakimś współczuciem, ale fakt pozostaje że takie rozdanie dostałeś i żyjesz. Możesz albo próbować działać z tym co masz, albo nie działać w ogóle. Innych odpowiedzi po prostu nie ma
   pokaż całość

  •  

   To wolę nie działać i płuc jadem na wszystkoch dookoła którzy mieli łatwiej, tak ludzie są skonstruowani, chyba rozumiesz.

   @Lucider5: no spoko, problem w tym że ty plujesz jadem na cały etat, a druga strona będzie opluta raz kiedyś i nawet tego nie zauważy. Ostatecznie może kiedyś przyjść dzień, w którym uznasz że to donikąd nie prowadzi i każdy dzień plucia jadem mógł być dniem, w który robiłeś jednak coś co ma szansę, nawet małą, na zwiększenie twojego długofalowego szczęścia w życiu, i będziesz miał do siebie o to niepotrzebny żal - a sprawę można było przemyśleć szybciej, ale zabrakło ludzi którzy by napisali choćby taki prosty wysryw jak ja teraz. Tak więc nie mówię co masz robić, ale na wszelki wypadek - piszę, bo tych faktów niestety nie zmienisz choćbyś chciał, a świat nadal będzie taki jaki jest, za rok czy dziesięć lat pokaż całość

  • więcej komentarzy (97)

  •  

   Prawie wszystkie składniki coca coli są oczywiście nieszkodliwe w jednorazowej dawce, ale już przekraczając określone wartości nie są dla nas obojętne

   @queuele: nie chcę żebyś wpadł w panikę, ale nie ma zbyt wielu składników spożywczych które są dla nas obojętne. Szkodliwe będzie także zbyt częste picie wody wysoko zmineralizowanej, nisko zmineralizowanej, zbyt wiele jakiejkolwiek wody naraz obciąży organizm i potrafi zabić.

   Każdy składnik spożywczy ma lub może mieć negatywne efekty, jedzenie zbyt wielu roślin zgodnie z efektem hormezy także szkodzi w wielu przypadkach. Każdy oddech choćby najczystszym powietrzem skraca twoje telomery. Wszystko nas nieustannie aktywnie zabija.

   Umrzemy na 100%, może za tydzień, mooże za miesiąc. Daj się w tym czasie ludziom napić kurwa Coli Zero bez stresu
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (59)

 •  

  U mnie w robocie cały high management niezaszczepiony i nie namawia do szczepień. Kierownicy i specjaliści w 90% niezaszczepieni. Jedyna grupa, która się chce szczepić i do tego namawia to kierowcy i oświecone umysły z magazynu.
  U różowej w pracy identycznie.
  Ciekaw jestem do jakiej tajemnej wiedzy mają dostęp ci pierwsi, że tak masowo unikają szczepionek.
  #koronawirus

 •  

  Wypijmy za tych co wylogowali się na zawsze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: ddddddddsa.jpg

 •  

  Wykopki powiedzcie mi, dlaczego myślicie, że UBI wygląda tak że drukarka robi brrrr i co miesiąc drukuje obywatelom dochód podstawowy? Nie stać was na lepsze argumenty przeciwko UBI? Ja konceptualnie za UBI nie przepadam, bo nie lubię uzależniać dobrobytu obywateli od rządu i korporacji które będą na tyle łaskawe żeby płacić podatki na nas, niejako usprawiedliwiając jeszcze bardziej kapitalistyczny wyzysk i to brzmi jak libkowy pomysł, ALE musicie się zgodzić, że odgrażanie się że UBI sprawi że ceny wzrosną jest śmieszne. Co, ludzie dostaną 2000+ co miesiąc i nagle zaczną kupować 500x więcej chleba? Czy o co chodzi? Wytłumaczcie mi. Niektórzy nawet piszą że UBI doprowadzi do Wenezueli xD Mój ulubiony fragment rządów Hugo Chaveza to wtedy, kiedy po wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu podstawowego gospodarka upadła.

  Rzeczowe wypowiedzi nagrodzę uśmiechem :)

  #antykapitalizm #ubi #bekazprawakow i dla libków z razem #lewica #razem
  pokaż całość

  źródło: cdn.discordapp.com

  •  

   A może nieuniknione będzie jeszcze dluzsze uczenie się wszystkich ludzi, tak zeby jednak kazdy wykonywal jakas sensowna prace.

   @freeszpak: niestety, ale to nie jest takie proste. Zdolności poznawcze to twardy sufit dla pewnej części społeczeństwa, i jeżeli jest wystarczająco liczna to problem mamy tak czy inaczej.

   Poza tym, automatyzacja będzie postępować, i w modelu osobliwości AI nawet wykładniczo bardziej wymagające intelektualnie zawody będą przejmowane przez automaty w sposób liniowy. Kiedy już wypuścimy dżina z butelki, tzn. powstanie pierwszy samoreplikowany ekwiwalent generalnej inteligencji, to zawody niskiego szczebla będą przejęte stosunkowo niedługo przez zawodami wysokiego szczebla (a przynajmniej znaczną ich częścią lub w znacznym, zmieniającym gospodarkę zakresie). Na tym etapie będzie to już niekoniecznie znaczna różnica. pokaż całość

  •  

   które ten pogląd trochę debunkują

   @Gaku745: debunkują pogląd, że jakiekolwiek szerokie programy pomocy społecznej powodują niechęć podjęcia pracy - a takiego poglądu nigdy nie podzielałem. Co innego, kiedy program zakłada bezwarunkową wypłatę 10x wyższą, niż pensja w zawodzie niskiego szczebla ( ͡° ͜ʖ ͡°) Badane programy z tego co widzę wyglądają "trochę" inaczej:
   - ranging from $4 to $23 per month
   - between $8 to $13 per month per child
   - $12.5/month + $8 - $30.5/month per child
   - $13 per month
   - $11 -$30 per month
   - $44 -$161 per year
   - $224/year + $112/year

   Tak więc ciężko używać tych danych do wyciągania wniosków dot. sytuacji tak radykalnie różnej. Jeżeli już, to cenniejsze będą wnioski z eksperymentów z UBI przeprowadzanych w niektórych krajach, ale nawet tam te stosunki są znacznie mniejsze niż te, o których tutaj mówimy
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (56)

 •  

  #kanalsportowy #neuropa

  No i powiedzcie mi, że Stanowski jest poważny xd

  1. Zaprasza do swojego programu znanego tylko w środowisku skrajnej lewicy Jasia Kapele, bo doskonale wiedział, że będzie doskonałą ofiarą i rozszarpie go w HP bez najmniejszego problemu

  2. Większość jego widzów do samego rozpoczęcia programu nie miała najmniejszego pojęcia, kim jest Jaś Kapela.

  3. Program z Mają Staśko jest już ustawiony od dłuższego czasu, wielokrotnie Stanowski wspominał jej imię w swoim programie i pastwił się nad nią.

  Nie spełnia podstawowych warunków: nie jest wystarczająco znana, ani nie jest istotną stroną w jakiejkolwiek publicznej debacie, która aktualnie by się toczyła.

  Teraz natomiast okazuje się, że Maja Staśko jest mało znaną osobą i nie ma według Stanowskiego nic ciekawego do powiedzenia - z czym się zgadzam, ale i tak XD po zaproszeniu Jasia Kapeli

  https://twitter.com/K_Stanowski/status/1402885138237775872

  Pod twittem Krzysia pojawiło się wiele celnych wypowiedzi na temat całej sytuacji -

  No a nie uważasz, że sam stworzyłeś jej rozpoznawalność wśród widzów Kanału Sportowego, wielokrotnie o niej wspominając tam lub tutaj? Może i była anonimowa przedtem, już nie jest. A widzowie chętnie obejrzeliby Twój "pojedynek" z nią, bo takie odcinki HP oglądają najczęściej.

  https://twitter.com/MrQaarol/status/1402889324782305280

  Niezły fikołek. O M. Staśko dowiedziałem się od @K_Stanowski, który przez kilka programów jeździł po niej, ku uciesze jego fanów nabijających mu wyświetlenia. Akcja KS wokół Staśko trwa już kilka tygodni, a tu nagle dowiaduję się, że to jednak ona chce się promować jego kosztem.

  https://twitter.com/PawlowskiPawel/status/1402902578002804738

  Krzysiu jest atencyjną bulwą i tyle i gdyby miał chociaż troszkę jaj i po wszystkich wypominkach Staśko w swoich produkcjach, powinien umożliwić jej wypowiedzieć się w swoim programie - bez względu na to, czy zbłaźniałby się, czy nie(chociaż obstawiam ten pierwszy wariant).
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   widać że uważa Staśko za niebezpieczniejszego oponenta niż Kapela

   @ghostface: jeżeli wiesz coś o Staśko, to szybko się wycofasz z tego argumentu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziwny ruch marketingowo, ale z tego powodu myślę że autentycznie po prostu nie czułby się komfortowo w formacie gdzie ma, często mało uprzejmie, jechać po młodej dziewczynie która prawdopodobnie jest na takim typowym julka stage i z wiekiem mocno jej się ułoży. Do tego jeszcze zapewnia jej sporo łatwego hejtu ze strony swoich fanów, z których wielu szoruje znacznie poniżej poziomu samego show i nie byłoby to na pewno przyjemne.

   Co innego POTĘŻNA Domagalikowa, a co innego wrażliwa, mocno zagubiona dziewczyna z instagrama
   pokaż całość

  •  

   @ghostface: jeżeli byłaby niebezpieczna ze względu na jego własne zahamowania, to zgoda. Natomiast jeżeli używałaby swoich własnych argumentów, to niestety w samej dyskusji jej los byłby przesądzony. Nawet Gonciarz przyznał praktycznie wprost że Staśko odlatuje

  • więcej komentarzy (45)

 •  

  Gdyby mi ktoś powiedział tydzień temu, że będę trzymał kasę w walucie jakiejś bananowej republiki, to bym nie uwierzył.

  Gdyby mi ktoś tydzień temu powiedział, że to właśnie waluta Salwadoru będzie najlepszą, najdroższą i najszybciej rozwijającą się walutą świata, to również bym nie uwierzył.

  Gdyby mi ktoś powiedział, że FBI odjebie numer, pozbawi kilka milionów ludzi w USA dostępu do ropy i wprowadzi opinię publiczną w błąd, że niby zhakowali BTC, tylko po to, by zbić cenę BTC i odwrócić uwagę opinii publicznej od tego, że Salwador przejmuje BTC to oczywiście bym uwierzył...

  Zobaczcie jak BTC jest ważne dla rządu USA i rządu Chin, skoro priorytetem dla FBI są ataki na cenę BTC, a rządy kolejnych prowincji w Chinach próbują zwalczać kopalnie krypto na swoim terenie...

  Wszystkie te rzeczy wydarzyły się w ciągu ostatnich 24h...

  Skumajcie, że za 3 miesiące ceny w sklepach będą wyrażone w BTC/Satoshi...

  Dolar upada. Krypto tryumfuje.

  Jak to pisał Elon? From retrospect, it was inevitable!

  Historia pisze się na naszych oczach!

  Jeśli mam się bawić w jasnowidza, to niedługo (może to zająć lata, a może się zacząć za tydzień) powinno się zacząć FOMO instytucji i FOMO państw, które doprowadzi do wojen o hashe.

  Kto będzie miał kopalnie, ten będzie rozdawał karty. Rządy niedługo (jeszcze pewnie w tej dekadzie) zaczną kopać BTC czym tylko będą mogły... Wiatraki, elektrownie słoneczne czy atomowe, będą używane do tego, by zabezpieczać sieci BTC... Bo żaden kraj nie będzie mógł sobie pozwolić, by inni zabezpieczali mu system monetarny ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Rozpocznie się nowy cyfrowy wyścig zbrojeń! Efektem będzie niezwyciężony Bitcoin i wygra ten, kto będzie miał go najwięcej, a najwięcej będzie miał go ten, kto będzie miał najwięcej energii do zabezpieczenia sieci...

  #kryptorewolucja

  pokaż spoiler spoiler #kryptowaluty #bitcoin #gospodarka #ekonomia #konfederacja #takaprawda
  pokaż całość

  źródło: 1623266001327.jpg

  •  

   Jest to bez sensu stwierdzenie, bo przez tysiące lat tak właśnie było

   @fervi: przez tysiące lat idea wartości spekulacyjnej nie istniała, a co dopiero w zestawieniu z powszechnością wiedzy o cenie rynkowej oraz płynnością kryptowalut. Taki np. wykres świecowy postał dopiero w okolicach XVI w. bo dopiero wtedy zaczęły się na dobre kształtować jakiekolwiek idee wartości spekulacyjnej dóbr które można porównać ze współczesnymi.

   Dlatego, żeby użyć twojego zwrotu, ale tym razem dla odmiany w poprawnym kontekście - jest to bez sensu stwierdzenie

   A przy okazji - to co piszę jest oczywistością dla każdego kto miał styczność z makroekonomią, a w szczególności mechanizmem tego jak operacje polityki monetarnej wpływają na opłacalność choćby eksportu/importu
   pokaż całość

  •  

   @fervi: tylko dużo mniej dlatego że było "w miarę piękne", a dużo bardziej choćby dlatego, że było go na tyle mało i było na tyle trudno dostępne, że kopalnie mogły być łatwo kontrolowane i nikt nie stawał się milionerem bo potknął się o samorodek w jaskini.

   Wszystko to pomijając wygodnie, że przez te tysiące lat prymitywnej technologii nie było za bardzo alternatyw do celów rozliczeniowych, więc to jest raczej średni argument. Dzisiaj sytuacja wygląda trochę inaczej.

   Znowu - kto ma wiedzę makroekonomiczną, ten rozumie czemu choćby Szwajcarii wcale się nie opłacało mieć tak wartościową walutę i obniżała jej cenę. Podpowiem, że dokładnie z powodów które opisałem - droga własna waluta oznacza, że eksport przestaje się opłacać.

   To nie są reguły które się zmienią pod bitcoinem, a jako że państwo nie kontroluje jego podaży, to i instrumenty polityki pieniężnej nie istnieją. Efekty takiej impotencji monetarnej swoją drogą widać było choćby w przypadku Grecji, która nie mogła zrobić z używanym przez siebie Euro zbyt wiele, i tym samym pozbawiona została jednego z narzędzi by przeciwdziałać kryzysowi
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (43)

 •  

  Kupiłem akcje Coca Coli za 25k USD, co odpowiada z grubsza cenie kurnika inwestycyjnego w Sosnowcu.

  Spółka ta wypłaca dywidendę no i myślę, że prędzej upadnie najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska niż Coca Cola.

  Prawilne akcje u brokera. Żadne tam opcje, kontrakty czy inne.

  Tak, wiem, że jest drogo na giełdzie, ale to ma być długi termin.

  Zawołam za 10 lat, dokładnie 9 czerwca 2031 roku. O ile wykop będzie istniał zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie - obecny właściciel kawalerki inwestycyjnej w Sosnowcu czy ja z akcjami Coca Coli.

  #nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje #gielda #cocacola #sosnowiec
  pokaż całość

 •  

  Programiści i całe to kurwa IT to jeden z większych społecznych raków współczesnego rynku pracy i współczesności w ogóle. Jeszcze kilka dekad temu odpowiednik dzisiejszych specjalistów z IT, którym był jakiś przedstawiciel tzw. inteligencji technicznej projektant, konstruktor czy tam inny "inżynier z Petrobudowy" (o którym śpiewał Kazimierz Staszewski), mimo niezłych zarobków i dość wysokiej pozycji społecznej (obojętnie w jakim ustroju przyszło mu żyć) to musiał być człowiek dość wszechstronny i życiowy, żeby sobie poradzić.

  Nawet ten peerelowski, prostolinijny młot, z gruba ciosany fachidiot oderwany niemal od pługa i wykształcony przez państwo wyciągające lud z czworaków musiał wykazywać minimum dostosowania się do etosu inteligenckiego, bo inaczej zyskiwał w towarzystwie opinię prostaka i buraka, przez co odcinał sobie na tym polu drogę do jakiegoś awansu społecznego. Taki emancypujący się prostak zarabiał dobrze, ale nie na tyle dobrze żeby wraz ze sobie podobnymi stanowić jakąś klasę społeczną narzucającą styl bycia, tworzącą jakiś tam etos itp., bo jednak takie rzeczy wypracowywały "humany" lepiej do tego predysponowani, masa różnych tam nauczycieli, inteligencji związanej z pracą w kulturze, światek uniwersytecki, wolne zawody itp.

  Pojawienie się i rozwój IT także w Polsce tak zmieniło świat w ten sposób, że doprowadziło do powstania klasy społecznej, która w stosunku do przytłaczającej większości opłacana jest horrendalnymi pieniędzmi, a jednocześnie przez specyfikę pracy i predyspozycji do niej mocno oderwaną od społeczeństwa i od życia przeciętniaków. Taki wycofany, półautystyczny nerd polibudziarski jeden z drugim, z predyspozycjami do nauk ścisłych kiedyś musiałby wykonać też sporo pracy, żeby socjalizować się z resztą, bo tego też wymagała praca w zawodzie i obyczaj, dziś nie dość, że może mieć to w dupie, to jeszcze przy tej dorobkiewiczowskiej mentalności jaką polskie społeczeństwo cały czas prezentuje, dzięki dopieszczeniu grubym szmalcem wytworzył o sobie mniemanie o byciu elitą tego społeczeństwa, no bo przecież kasa decyduje o miejscu w hierarchii społecznej, a poza tym "on miał na studiach logikę! czaisz? logikę miał!!!" więc pozjadał wszystkie rozumy we wszystkich innych dziedzinach, a fakt, że wyciąga grubą kasę w swojej wąskiej dziedzinie jest bez wątpienia tego wystarczającym potwierdzeniem.

  Mamy więc nowe elity społeczne złożone uprzywilejowanej finansowo kasty specjalistów ITowców, która też często jeśli chodzi o pogląd na świat i rozumienie procesów społecznych utkwiła na poziomie nastolatka (to świetnie widać na wykopie, na którym jest ich nadreprezentacja) i klasę świetnie opłacanych pracowników fizycznych, którym jasne, że pracowitości odmówić nie można, ale no jednak całkowite zaniechanie w innych obszarach życia (chyba nawet gorsze niż PRL-u, gdzie po dziadowsku jak to wtedy ze wszystkim, ale robotnika jednak starano się jakoś wyciągnąć za uszy na trochę wyższy poziom kulturowy) to nie jest dobry wzorzec obywatela i to się nam ładnie czkawką odbija w czasie wyborów parlamentarnych.

  Takie sobie społeczeństwo buduje kraj w środku Europy. Ja rozumiem, że specjaliści od programowania są w każdym rozwiniętym państwie opłacani przyzwoicie, i że robotnik kwalifikowany powinien być słusznie wynagradzany, ale do chuja pana, w jakim normalnym, cywilizowanym, wysoko rozwiniętym kraju stawiającym na jakość życia dopuszczono do takich dysproporcji między wybranymi profesjami, a całą masą innych zawodów, które są konieczne, aby kraj taki funkcjonował na wysokim poziomie, miał wysoki HDI, był atrakcyjny dla życia, dla emigracji? Gdzie kurła Miauczyński jest takim pariasem w stosunku do nerda klepiącego kod czy operatora koparki? W jaką stronę idziemy z takim społeczeństwem jeśli nie tylko inkubatora taniej siły roboczej i rezerwuaru podwykonawców? Społeczeństwo informatyków i glazurników kurwa mać.

  #programista15k #programowanie #takaprawda #bekazpodludzi #polska #spoleczenstwo #gospodarka #ekonomia #zarobki #pracbaza
  pokaż całość

  •  

   Jeszcze kilka dekad temu odpowiednik dzisiejszych specjalistów z IT, którym był jakiś przedstawiciel tzw. inteligencji technicznej projektant, konstruktor

   @fiman: raczej badylarz czy inny cinkciarz. W tak szerokiej grupie przeważają klepacze CRUDów, którzy z kreatywnymi mistrzami technicznymi nie mają wiele wspólnego, a w branży są czysto oportunistycznie i niekoniecznie z pasji czy ekscytacji technologią (i nie, żebym takie osoby jakoś specjalnie miał zamiar krytykować).

   Taki wycofany, półautystyczny nerd polibudziarski jeden z drugim, z predyspozycjami do nauk ścisłych kiedyś musiałby wykonać też sporo pracy, żeby socjalizować się z resztą

   I wyobraź sobie, że taki nieprzyjemny społecznie nerd też napotka w końcu sufit, czasem bardzo szybko. Bez umiejętności komunikacji, proaktywności i jakiejś minimalnej przebojowości nie będziesz ostatecznie ani specjalnie cenionym programistą na wyższym poziomie, ani tym bardziej nie awansujesz na pozycje leadowe, bo tam umiejętności miękkie już w ogóle są wysoko cenione.

   w jakim normalnym, cywilizowanym, wysoko rozwiniętym kraju stawiającym na jakość życia dopuszczono do takich dysproporcji

   Choćby USA. Mediana zarobków nauczyciela to mniej niż $60k/y, a starsi programiści nie tak rzadko zarabiają nawet $200k/y. Jeżeli u nas nauczyciel ma 3k PLN na rękę, to programista będzie miał 10k PLN przy tym samym stosunku.

   Nawet przy programistach 15k na rękę zostaje podobna kwota (to oczywiście skomplikowany temat, to czy liczyć B2B i mercedesy w leasingu które to zjadają jako koszt to inna sprawa), aczkolwiek faktycznie 25 czy 30k to jak najbardziej realne kwoty, natomiast nadal mają się praktycznie nijak do szerokiego zjawiska jakie opisujesz. Większość programistów nie wykracza ponad 3-4 krotność mediany wynagrodzenia nauczyciela, wielu trzyma się w okolica dwukrotności.

   A dlaczego tak jest? Choćby dlatego, że na wysokie ceny usług publicznych może sobie pozwolić państwo z silną gospodarką. My jesteśmy montownią praktycznie pozbawioną istotnych rodzimych biznesów, a ta garstka programistów to jeden z niewielu bastionów dokładających się do państwowej kasy wyraźnie więcej, niż z niej wyciągają. Jak myślisz, kiedy państwowi nauczyciele będą mieli szansę zarabiać lepiej: jak będzie więcej programistów oddających do państwa co miesiąc 5-6k podatków (samego dochodowego i ZUSu, nie licząc multum innych), czy mniej?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (41)

 •  

  OOO JAK TO TAK
  JESTEM POLKĄ TO MI SIĘ NALEŻY ROBAKI

  #blackpill #gdansk #p0lka #bekazrozowychpaskow

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_3771.JPG

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Wap30

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.