•  

   @Asd15:

   Zawsze wolałem tego wytatuowanego od kotów(no bo wolę też koty), którego programy też leciały na różnych Discovery czy tam National Geographic. Mam nadzieję, że jego porady na temat kotów były lepsze :<

   Na szczęście Jackson Galaxy stosuje metody zgodne z współczesną wiedzą. W zasadzie większość kocich problemów behawioralnych idzie rozwiązać przez zaspokojenie ich naturalnych potrzeb poprzez odpowiednią zabawę, karmienie i aranżację kociego otoczenia oraz zaprzestanie niepotrzebnych stresujących czynności (np. kąpiele, Jackson ich nie zaleca, chyba że kot się naprawdę czymś upaćka i nie mamy innego wyboru), tu nie ma miejsca na podejrzane zachowania, które mogą nosić znamiona przemocy, jak w przypadku Cesara. pokaż całość

   +: rybsonk
  • więcej komentarzy (46)

 •  

  gram węgrami przykładowo mój pierworodny syn włada np. miastem Graz mimo to po mojej śmierci nie on jest królem Węgier a jego brat, którego trzymałem u siebie na dworze co do kurwy?
  Zakładam, że jest to spowodowane tym, że Graz itp jest częścią HRO ale nadal nie ogarniam czemu mój pierworodny nie może władać Węgrami XD
  #ck2

  •  

   @dracar: Też się na to nacięłam ostatnio. Miałam dwie córki (0 synów) i nagle po mojej śmierci każda dostała po królestwie. A ja zabiłam własnego brata po to, żeby te 2 królestwa połączyć w jedno xD Druga córka musiała pójść do lochów, żeby nie mogła mieć potomków i wkrótce dokonała żywota, a następne 2 pokolenia starały się zmienić prawo dziedziczenia, na szczęście z sukcesem. Strasznie durny system dziedziczenia

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Zostałam opluta na Facebooku pod historyjką chyba z mamadud.
  Otóż jakaś mamusia jest zaskoczona że jej aktualna teściowa kocha i chce spędzać czas z biologicznym dzieckiem jej syna, natomiast pozostałe dzieci w wieku przedszkolno szkolnym ( obcego faceta który płaci alimenty) są raczej na bocznym torze.
  No i sraka w komentarzach że należy zabronić mężowi kontaktu z matką i ukochaną wnuczką, chyba że babcia będzie traktować wszystkie dzieci jednakowo. Ja się pytam - skoro te dzieci mają kilka lat, znają biologicznego ojca o ten ojciec ma matkę a jednocześnie prawdziwą babcie tych dzieci, to o co chodzi?
  W sensie oczekiwanie od obcej kobiety że będzie kochała nie swoje wnuki i tyle samo czasu, zdrowia i pieniędzy inwestowała w nie jest po prostu głupie, egoistyczne i pokazuje jakie z bab są roszczeniowe kreatury.
  Szczerze? Nie chciałabym by mój syn związal się z kobietą " z bagażem" w postaci cudzych dzieci no ale nie mam prawa rządzić życiem dorosłego chłopa, więc musiałabym to zaakceptować.
  Tak jak jego partnerka musiałaby zaakceptować że nie chce być babcią dla jej dzieci, bo są mi po prostu obce. I że byłabym w stanie pokochać jedynie swoje wnuki.
  Oczywiście tym dzieciom należy się szacunek, ale w komentarzach baby twierdzą że partner w takiej sytuacji na odciąć kontakty z matką i przez szantaż zmienić jej podejście. Ja pierdole.
  #facebook #historia #madki
  pokaż całość

  •  

   @Szatynka:

   No skoro nie rozumiesz jako dorosła osoba punktu widzenia innej dorosłej osoby , myślę że dość klarownie wyjaśnione to współczuję.

   A Ty rozumiesz punkt widzenia dziecka? Albo punkt widzenia osób, które w tej dyskusji się z Tobą nie zgodziły?

   Dzieci powinny wiedzieć że nie są pępkiem świata i nie mogą mieć wszystkiego!

   A czemu babcia nie musi wiedzieć, że nie jest pępkiem świata i nie może mieć wszystkiego? Czemu w tej sytuacji ustąpić powinni dzieci i ich rodzice, jeśli nie podoba im się zachowanie babci i nie podobają im się również "kompromisy" w stylu piżama dla Julki, a dla kochanej Juleczki Barbie?

   Moje pieniądze i jeśli mam ochotę wydać na wnuka 300 zł a na inne cudze 50 to mam do tego święte prawo, a dobrze wychowane dzieci powinny podziękować a nie oczekiwać że nie spokrewniona z nimi osoba się dla nich zadłuży by im przykro nie było

   Nikt w tej dyskusji nie sugerował, że babcia powinna zadłużać się, by dać dzieciom po równo. Daje tyle ile ma i chce, ale po równo.
   pokaż całość

  •  

   @Szatynka: Czemu to, że ktoś ma inne zdanie od Twojego, budzi w Tobie tak negatywne uczucia, że z kulturalnej dyskusji przechodzisz do ataku?

   A co do babci, no pewnie, nic nie musi, a jedynie może. A zgodnie z tym twierdzeniem rodzic też nic nie musi, łącznie z tolerowaniem takiej babci. Czyż nie tak? Czy jedna strona ma tylko prawa, a druga tylko obowiązki? Gdzie prawo rodziców do życia i prowadzenia swojej rodziny zgodnie ze swoimi przekonaniami? pokaż całość

  • więcej komentarzy (193)

 •  

  #houseofthedragon #ck2
  dwa miesiące i czilluwa, tron zdobyty
  Vhagar pokonana (w evencie chyba z 5 smoków z nią walczyło XD)
  bękartów się pozbyłem czitami, coby czystości krwi mi nie zapaskudzili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: IMG_0764.jpg

  •  

   @Groenekan: Tam w rogu to jest stara Rhaenyra? :D

   Brawo, sama się zbieram do zagrania w tym scenariuszu, ale trochę się cykam. Kiedyś grałam na scenariuszu z GoT, byłam jakimś pomniejszym lordem płci żeńskiej i wyszłam za Viserysa. Jakimś cudem nasz syn albo wnuk odziedziczył Żelazny Tron, fuks jak nic, nieźle się musieli powybijać w wojnie pięciu królów. Byłam zajebistym królem, ciągle festyny, uczty, polowania, lordowie mnie kochali i dawali mi dużo swoich jednostek, królestwo pięknie prosperowało. A potem przyszli Inni i mnie rozwalili. Okazało się, że lepiej było jak Cersei poświęcić Północ i czekać, aż Inni przyjdą na południe, bo na terenach zimowych zbyt dobrze sobie radzili. Bolesna to była klęska, nie zapomnę jej nigdy. pokaż całość

 •  

  Jako że opka się była i zicnydentowała kałowo (zdarzenie dalej trwa), odpowiem tutaj.

  Dzieci powinny wiedzieć że nie są pępkiem świata i nie mogą mieć wszystkiego!

  @Szatynka: Dobrze też, żeby nie mieli głupawej babci, który od początku będzie nakręcała między nimi a ich rodzeństwem rywalizację. Albo żeby mieli odpowiedzialnych rodziców, by kontrolowali z kim się dziecko zadaje.

  Uczucia dziecka są ważniejsze, choćby ze względu na to, że jego psychika się dopiero kształtuje.

  @WhiteBelle: This.

  Plus - no cóż, dzieciństwo to stan zazwyczaj przejściowy. Te dzieciaki z wpisu OP-y mają jak rozumiem po kilka lat. Za piętnaście lat będą to młodzi dorośli i starsze nastolatki, i od tolerowania tego babcinego faworyzowania (i ogólnie wychowania dzieciaków) w pewnym stopniu zależy czy będzie to grupa młodych ludzi którzy się wspierają czy grupa młodych ludzi mających wobec siebie nieprzepracowane traumy i urazy, co się za kolejne kilka lat pogryzą o opiekę nad rodzicami a potem spadek.
  pokaż całość

 •  

  Jaki lęk odczuwasz w skali 1-10?

  Jadę na terapię autobusem z ojcem, bo samemu się boję (╯︵╰,).
  Boje się że nie poznam przystanku przez śnieg.
  Nawet biletów się samemu boje kupować.
  Chłop prawie 25 letni.
  Będzie psychoterapia. Boje się ,że znowu nic nie powiem i psycholog powie, że się nie nadaje do terapii, bo nic nie mówię. Albo że jestem zdrowy.
  Ehh
  Mam nadzieję, że chociaż nie będzie biegunki.

  #przegryw #qewnakwadracie #spierdolenie #fobiaspoleczna #psychologia
  pokaż całość

  źródło: ei_16690135470285183001596678885934.jpg

  •  

   @notoelo: U mnie fobia społeczna rozwinęła się pod wpływem kilkuletniego codziennego dręczenia w podstawówce. Mój mózg zakodował sobie, że ludzie oznaczają niebezpieczeństwo i tak się z tym borykam do dzisiaj.

   @qew12: Jeżeli nie zmienisz zdania o surowości swojego obecnego terapeuty, to mogę polecić Ci swojego, przyjmuje również przez Internet, o ile to nie jest dla Ciebie problem. Gość już od pierwszego spotkania wprowadza totalnie wyluzowaną atmosferę, w dniu wizyty bardziej czuję, że idę pogadać z kumplem, niż z terapeutą :D I dlatego zresztą chce mi się do niego chodzić, poprzednia terapeutka była również miła i kompetentna, ale jednak czułam dystans i nie czułam się do końca komfortowo.

   Btw. jakbyś chciał pogadać z kimś, kto Cię na pewno zrozumie, to zawsze możesz się do mnie odezwać :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (210)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika WhiteBelle

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.