http://i.imgur.com/fkE8z.gif

 •  

  Czemu to się nazywa homofobia?
  Fobia sugeruje że to Ja się czegoś boję, a to przecież aktywisici #lgbt(nie ogół homosi bo to w dużej mierze normalne osoby, sam takie znam) boją się normalnych ludzi?

  #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa

  •  

   Fobia sugeruje że to Ja się czegoś boję,

   @JateHews: Przyrostek -fobia został rozszerzony semantycznie, wykraczając poza medyczne pojęcia; a etymologicznie z greki oznacza nie tylko strach, a lęk czy awersję. To jak dany morfem może nabrać innego znaczenia w danym kontekście jest dobrze zobrazowane na przykładzie hybrofobii, która w odniesieniu np. do związków chemicznych, oznacza repelent wody.

   Mianem hybrofobii określano też wściekliznę. Jeden z najbardziej obrazowych objawów choroby nadał nazwę całemu schorzeniu; mimo faktu, że wstręt do wody jest tylko ułamkiem wszystkich stadiów i objawów choroby.

   A że język ewoluuje wraz wieloma czynnikami socjo-lingwistycznymi, to stworzenie pojęcia homofobia zostało naturalnie zaczerpnięte z innych słów z tym sufiksem, które opisują dane zjawiska w tej domenie. Zazwyczaj są to określenia oznaczające niechęć, uprzedzenie, nienawiść, dyskryminację czy wrogość wobec danej jednostki czy grupy w socjologii.

   mówienie o wywolywaniu strachu w cząsteczkach jest jak opowiadanie dzieciom o tym że przyniósł je bocian.
   To nie jest problem w dziedzinie chemii, tylko lingwistyki. W każdej domenie życia istnieje jakiś żargon. Tego typu substancje dostały przyrostek phobos, bo jest to uzasadnione etymologicznie i tak to użytkownikom języka "pasowało". Pamiętaj, że wiele wyrazów to też kalki z innych języków, więc tego typu powiązania niekoniecznie muszą powstawać w ramach jednego języka. Do utworzenia takich pojęć dochodzi nam kontekst kulturowy i multum innych czynników.

   niechęć też jest nietrafionym określeniem dla sytuacji gdzie ktoś zostaje nazwany homofobem.
   Nie ma tak, że dany morfem czy wyraz ma jedno znaczenie. Takie coś w języku nazywa się polisemią. Dlatego ten przyrostek ma wiele znaczeń, który skupia się na wszelkich formach uprzedzenia. Wyjaśnienie wyżej.

   Żaden nie potrafi powiedzieć jak ona się łączy z obrzydzeniem do manifestowania swojej seksualności bez podziału na konkretne preferencje.
   Definicja jest jasna i tak opisane zostało dane zjawisko. Z czego wynika to obrzydzenie? Czy podstawą tego obrzydzenia jest niechęć, uprzedzenie, nienawiść, dyskryminacja czy wrogość wobec danej grupy? Odpowiedz sobie sam w świetle przytoczonych tutaj komentarzy.

   same terminy są używane niepoprawnie w sytuacjach nieadekwatnych.
   Jeśli chodzi Ci o to, że homofob nie czuje stricte strachu i uważasz, że jest to niepoprawne określenie; kompletnie ignorując to co wyjaśniłem powyże (np. jak ten przyrostek ewoluował); to zastanów się nad tym ile na co dzień używasz wyrazów, które nie mają w ogóle sensu, kiedy wyodrębni się wszelkie niuanse pragmatyki.
   Na przykład czemu księżyc świeci, jak w rzeczywistości nie świeci.
   pokaż całość

  •  

   @JateHews: Tego typu niechęć określa się właśnie homofobią (z uwagi na przytoczone wyżej powody). Czemu masz problem w nazwaniu danego zjawiska?

  • więcej komentarzy (42)

 •  

  @OrzechowySos zapytał o homoseksualizm u zwierząt. Odpowiedziałem, a następnie z ciekawości czytałem randomowe rzeczy na ten temat i nagle wpadłem na złoto.

  Słoń Ninio stał się słynny w 2009 za sprawą radnego Michała Grzesia, członka Prawa i Sprawiedliwości. Po lekturze materiałów zamieszczonych w Internecie oraz artykule w tygodniku "Wprost", radny miejski wykrył u słonia orientację homoseksualną, o której mówił na posiedzeniu rady miejskiej Poznania 7 kwietnia 2009:

  Nie po to wydawaliśmy 37 mln zł na największą w Europie słoniarnię, aby mieszkał w niej słoń gej. Mieliśmy mieć stado słoni, a skoro Ninio woli kolegów od koleżanek, to w jaki sposób spłodzi potomstwo? (...) Jak takie zachowanie wytłumaczą rodzice swoim dzieciom?

  Dziecko: tato, dlaczego te dwa słonie żyją razem?
  Ojciec-pisowiec: za dużo lewackich mediów się naoglądały.

  ¯\_(ツ)_/¯

  #bekazkatoli #bekazpisu #bekazkonserw #homoseksualizm #lgbt #neuropa
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Wulfee

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (17)