•  

  Na popularnym serbskim portalu Polityka Armia Krajowa jest nazwana jednym ze szczebli ideologi faszyzmu obok, rumuńskiej Żelaznej Gwardii, reżimu Vichy, hiszpańskich falangitów, chorwackich ustaszy i innych w tym UPA oraz Leśnych Braci z krajów bałtyckich.

  Koślawe tłumaczenie z translatora z poprawkami -

  Kiedy mówimy o faszyzmie, wtedy mamy na myśli włoski faszyzm i różne szczeble tej samej ideologii jakimi są niemiecki nazizm, chorwaccy Ustasze, hiszpański Falangism, Żelazna Gwardia rumuńska, ukraiński banderyzm, bałtyccy Lesni Bracia, reżim francuski Vichy, polska Armia Krajowa, faszysci Selassie, muzułmanska dywizja Handžara, Dywizja Skanderberga oraz ochotnicy w ramach Wehrmachtu ze wszystkich krajów europejskich. W tych jednostkach nie było tylko Serbów i Greków.

  źródło j.serbski klik

  W artykule przekonuje, że 9 maja 1945 faszyzmu nie pokonano całkowice bo ukrył się on w wielu miejscach. Autor krytykuje też rozbiórke pomników ''bojowników przeciwko faszyzmowi''.

  Autor wypuscił taką pozycję jak na fot, wiec to zwolennik ruskiego mira i nie powinno dziwić, że czerpie z rosyjskich technik fałszowania historii.

  #ruskapropaganda #neuropa #4konserwy #serbia #historia #armiakrajowa #ak
  pokaż całość

  źródło: static.kupindoslike.com

 •  

  Jakie jest podejście filozoficznych mirasów do Stirnera? Jestem w trakcie czytania ,,Jedyny i jego własność" i wygląda to całkiem ciekawie.
  #filozofia #przemyslenia

 •  

  W wyborach na Białorusi obserwator nagrał w Brzesciu młodą dziewczynę usiłującą wg niego wrzucic do urny pakiet kart do głosowania.
  Dziewczyna jest zaskoczona i rzuca spojrzenie w kierunku stołu komisji.
  Stamtąd szybko przychodzi ratunek i kobieta przy stole każe jej wyść co dziewczyna z plikami robi.
  Teraz obrona jest taka, że dziewczyna miała kartke złożona trzy razy i wyszła bo zdenerwowała się interwencja mężczyzny. Są wrzutki aby jej współczuć bo tak jej cisnienie skoczyło aż nie mogła przyjśc do pracy w sasiadujacym z lokalem przedszkolu.
  Jakas urzedniczka mówi, że nie ma naruszenia, bo nikt jej za reke nie złapał.

  Aha - szefową dziewczyny w przedszkolu jest kobieta z komisji wyborczej - tak która poleciła jej wyjśc gdy mężczyzna zaczał interwencję.

  artykuły po białorusku klik klik1 i klik2

  #bialorus #wybory #polityka
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Przy okazji znaleziska o rosyjskich działaniach w sprawie Azotów przypominam, że kilka lat temu Korwin Mikke mocno krytykował rząd PO za blokowanie sprzedaży zakładu Rosjanom.
  Korwin bagatelizował raport ABW wskazujący na zagrożenie w przypadku przejecia akcji przez Rosjan. Krytykował Polaków za utrudnianie zarabiania Rosjanom. Mówił, że to wbrew wolnemu rynkowi. Straszył ewentualnymi karami jakie trzeba będzie wypłacić Rosjanom.
  Bagatelizował zagrożenie rosyjskie, bo wg. niego tylko częśc kapitału Acronu jest rosyjska. A szefa firmy to Putin nie bardzo lubi. Nie ma sie co bać reakcji Moskwy pisał. źródło

  Smaczkiem jest tu fakt, że wydalony z Polski na wniosek ABW rosyjski dziennikarz z którym później fotografował się w Moskwie (biorąc go zresztą w obronę) inny polityk Konfederacji G.Braun wg doniesień mediów lobbował na rzecz... Acronu właśnie. Jaki ten świat mały;)

  #rosja #korwin #neuropa #4konserwy #abw #azoty #polityka
  pokaż całość

  źródło: korwinru.jpg

 •  

  Czy tylko mi Rosja wydaje sie nudnym krajem? Niby 1/10 powierzchni swiata ale beznadziejny jednakowo zimny klimat,kazde miasto z malymi wyjatkami (Moskwa) brzydkie, budowane w ten sam komunistyczny sposob. Jeszcze na dodatek rezim. Naprawde nie widze tam nic pieknego i ciesze sie, ze sie tam nie urodzilem. Pomimo, ze samych Rosjan nawet lubie.

  #rosja #niepopularnaopinia

  źródło: upload.wikimedia.org

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Wydmuszka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.