...

 •  

  #pracazagranica #emigracja #uk #inzynieria

  Siemka, podpowiedzcie mi trochę i dajcie słowo wsparcia pls.

  Sytuacja jest taka że grudniu wyprowadzam się z różowym do uk - wyjazd planowany od dłuższego czasu jednak brexit i covid sporo namieszały.
  Aktualnie ciężko mi z Polski znaleźć pracę w zawodzie (mechanical designer) dlatego będę szukał na miejscu.
  Po przyjeździe podejmę jakąś tymczasową pracę żeby nie siedzieć bezczynnie w trakcie poszukiwań. Przynajmniej taki jest plan.

  Teraz kilka pytań:
  1. Czy Manchester to dobra lokalizacja na start? Przemawia do mnie: bliskość przemysłu, możliwość znalezienia pracy w zawodzie, na początek czegoś na produkcji, a dla różowej czegoś lżejszego w mieście. Jest w miarę niedaleko do innych ośrodków przemysłowych gdyby trzeba było się przenieść za pracą.

  2. Po przyjeździe pewnie czeka nas 2 tyg. Kwarantanny. Czy da radę jakieś formalności załatwić bez wychodzenia? NIN, podanie o presettled, wymiana prawa jazdy, cokolwiek ważnego ?

  3. Czy od 01.2020 dopóki nie dostanę statusu pre settled nie mogę opuszczać kraju?

  4. Teraz wystarczającym dokumentem wjazdu jest dowód osobisty? Paszport będzie później potrzebny?

  5. Na co jeszcze zwrócić uwagę/załatwić na początku? (Poza NIN i kontem w banku) ?

  Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
  pokaż całość

  •  

   @Lavson: Pracowałeś już coś w Polsce? Jak bez doświadczenia to może być bardzo ciężko z pracą teraz. Niektórzy moi koledzy z roku (po Mechanical Engineering) szukają pracy w zawodzie od maja i dalej nic

   3. Jest sens składać wniosek o pressetled zaraz po przyjeździe, czy lepiej to zrobić jak już się trochę pomieszka?
   Niema znaczenia czy na początku czy później

  • więcej komentarzy (25)

 •  

  Kurde mirasy, w moim technikum o profilu mechatronicznym nie miałem nawet podstaw fizyki,a teraz na studiach chuja umiem z tej fizyki. Wykładowca kazał zrobić 4 zadania rachunkowe o trasie, czyli najgorsze gówno jakie miałem kiedyś w gimbazie bo nauczycielka nie potrafiła nic tłumaczyć i jedyne co to chwaliła się co jej synek umie, ale nie ważne. Wykładowca używa pojęcia "szybkość", czy to jest to samo co prędkość? czy to jakoś inaczej się liczy, bo mam obliczyć średnią szybkość pływaka i wyszło mi 2m/s, więc nie wiem czy to dobrze. Pomocy mirasy!

  #studia #studbaza #fizyka #szkola
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Xaarkes2

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.