•  

  #przemyslenia #bekazpodludzi #psychologia #bron #nowazelandia

  Stał się popularny temat na temat dostępu do broni palnej po ostatni zamachu. Otóż nie dla broni palnej dla zwykłych ludzików...
  Nie wiem czy widać różnicę między bronią białą, a palną dla zwolenników za legalem po tym co czytam.
  Jak widać taki psychol z pistoletem maszynowym może bez większego problemu zrobić masakrę na wielką skalę, a z bronią białą może z zaskoczenia skrzywdzić jedną osobę, a reszta szybko się zorientuję, że trzeba zacząć spie$#@!.
  Dobry przykład ostatni incydent w Gdańsku. Jakby typek miał dostęp do broni palnej by wykorzystać ją do OBRONY myślę, że wyglądałoby to całkowicie inaczej. Przede wszystkim zamachowiec ma przewagę zaskoczenia bo nikt się nie spodziewa, że ktoś może zacząć nagle do niego strzelać i ludzie łatwo wpadają w panikę. Moim zdaniem broń palna powinna być w miejscach publicznych, (centra handlowa etc.) dla wyznaczonych osób, które mają zareagować w takich sytuacjach. Broń palna od białej różni się tym, że o wiele prościej wyrządza się nią krzywdę bo człowiek ma naturalny mechanizm, który blokuje go przed pchnięciem nożem drugą osobę #iiwojnaswiatowa. Wystarczy popatrzeć na Amerykę, że tam strzelaniny w szkołach to chleb powszedni bo ku!wa broń jest legalna i to nie jest tak, że każdy może się bronić. Jeśli chciałbym Cię zabić to pociągnąłbym pierwszy za spust, a ty byś mógł tylko konać bo to EFEKT ZASKOCZENIA, nie znasz moich intencji więc giniesz, ale dobrze, że miałeś broń bo typ, który Cię "zabił" zdobył ją w ten sam sposób - DO OBRONY WŁASNEJ. Pozdrawiam
  pokaż całość

  •  

   @En3rgy: Jako posiadacz broni i zwolennik OGRANICZONEGO i KONTROLOWANEGO dostępu do broni dla praworządnych i zdrowych psychicznie obywateli, jestem gotowy przyznać Ci rację we wszystkim, pod jednym warunkiem. Skoro masz taką obszerną wiedzę na temat broni to odpowiedz proszę na najważniejsze pytanie:

   Jak pozbawić dostępu do broni terrorystów i przestępców?

   Nowa Zelandia ma jedne z najbardziej restrykcyjnych praw regulujących dostęp do broni palnej a jednocześnie jedne z bardziej niejasnych i korupcjogennych. Decyzję podejmują tam komendanci policji według własnego widzi-misie, bez jednolitych wytycznych i z góry ustalonych zasad.

   -Pojemność magazynków w Nowej Zelandii ograniczona jest prawnie do 7 nabojów (oczywiście nie dotyczy terrorystów). Facet z filmu miał bęben na 60 sztuk + kilka 30 nabojowych. A przecież to zabronione.
   -W samochodzie jednego z zamachowców znaleziono materiały wybuchowe. A przecież to zabronione.
   -W dodatku Nowa Zelandia ma dość restrykcyjne przepisy dotyczące mordowania ludzi. Niesamowite, prawda?

   I na koniec: zawsze w tego typu dyskusjach powala mnie niesamowita pewność siebie w przewidywaniu przyszłości.
   "Jeśli chciałbym Cię zabić to pociągnąłbym pierwszy za spust, a ty byś mógł tylko konać bo to EFEKT ZASKOCZENIA, nie znasz moich intencji więc giniesz"
   Pewność absolutną mają zwykle osoby, które w życiu broni w ręku nie miały. Poziom pewności spada wraz z obeznaniem z bronią palną w jakiejkolwiek formie.

   I proszę. Jak na złość, w drugim meczecie znalazł się ktoś kto podważył jedną z najgłupszych i najczęściej powtarzanych teorii. Powtarzanych przez osoby nie mające zielonego pojęcia, o czym tak naprawdę się wypowiadają.
   https://thefederalistpapers.org/opinion/good-guy-gun-stops-another-new-zealand-massacre-media-ignores-story
   pokaż całość

  •  

   @En3rgy: "jak często do zabójstwa przyczyniła się broń palna" oraz noże, siekiery, młotki i środki chemiczne. I to znacznie częściej :)

   "nie dla broni palnej dla zwykłych ludzików" No właśnie. Chcesz odebrać broń tej starszej pani z filmu poniżej. Po co ma żyć, taka stara już... Odbierając możliwość obrony zwykłym ludziom, godzisz się z ich ewentualną śmiercią. Korzyść jest taka, że ich śmierć jest zwykle mało spektakularna. Gdzieś na zapleczu sklepu, w domu w środku nocy. Codziennie, przez cały rok. Zadźgani nożem, uduszeni kablem od żelazka i poćwiartowani piłami i siekierami. Rutyna, która nikogo nie rusza.

   Broń ratuje życie. Według różnych statystyk, w USA legalni posiadacze zatrzymują od 200 000 do 500 000 przestępstw każdego roku. Czasami bez jednego wystrzału. Wystarczy sam fakt, że ofiara okazuje się zdolna do obrony.
   pokaż całość

   źródło: youtube.com

  • więcej komentarzy (31)

 •  

  Ilu z was jest uzbrojonych i dałoby radę obronić siebie oraz swoich bliskich w tym momencie?
  Taka sytuacja jak dziś, może nieść za sobą poważne konsekwencje. Pomyślcie o sobie i bliskich Mireczki, bądźcie silni.
  #zamach #bezpieczenstwo #bron #bronpalna

  Rozwinięcie opcji (bardzo głupi limit słów nałożony na ankiety)
  1. (TAK) Tak, jestem uzbrojony i wyćwiczony.
  2. (RACZEJ TAK) Myślę, że tak. Mam w zapasie broń palną (np czarnoprochowca)
  3. (NIE) Nie, w obecnej chwili jestem bezbronny, oraz zdany tylko na innych (głownie władzę)
  pokaż całość

  Czy jesteś w stanie obronić swoją rodzinę?

  • 29 głosów (21.32%)
   TAK
  • 20 głosów (14.71%)
   RACZEJ TAK
  • 87 głosów (63.97%)
   NIE
  •  

   Prawidłowe pytanie powinno brzmieć tak:
   "Ilu z Was ma możliwość podjęcia JAKIEJKOLWIEK obrony?" Bo czy bym zdołał? Skąd mam wiedzieć?
   I jeszcze gdzie? W domu? Na mieście?
   Prawda jest taka, że choć sporo ludzi posiada broń palną to mało kto nosi ją na co dzień poza domem.

   A moja odpowiedź to: TAK, jestem uzbrojony, ćwiczę regularnie ALE nie noszę broni do kościoła. W ogóle do kościoła nie chodzę.

   źródło: 1.jpg

  • więcej komentarzy (23)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Z_dupy_strzelec

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.