•  

  #wieslawwszywka #warszawa #metro

  Czy to Wiesław Wszywka koczuje przy wejściu do podziemi Metro Wierzbno w Warszawie od paru tygodni?

 •  

  "Na wstępie proszę o udostępnienie postu. Dziś spotkała nas bardzo przykra i groźna sytuacja. W centrum handlowym Bonarka, w sklepie Auchan człowiek ze zdjęcia zaatakował moją niepełnosprawną Córeczkę. Róża pakowała warzywa do woreczka, i śpiewała przy tym (Róża nie mówi, wydaje dźwięki podobne do gaworzenia). Człowiek ten podszedł do niej i kazał ‚zamknąć ryj’. Gdy zareagowałam, powiedziałam, ze to dziecko niepełnosprawne i w Ren sposób mówi, powiedział, ze nie powinnam mieć dziecka skoro go nie umiem nauczyć zachowania się jak człowiek. Wyzywał mnie i moje dziecko. Reagowały osoby postronne, mówiące temu człowiekowi żeby się uspokoił. Żaden pracownik sklepu Auchan nie zareagował. Drugi raz Pan zaatakował nas na lini kas. Mówił, ze jak nie umiem wychować dziecka to żebym ją oddała do zoo, tam ją wytresują. Wyzywał nas przy tym potwornie. Kiedy chciałam go nagrać, zaczął mnie szarpać. Podrapał mi rękę i prawdopodobnie wybił nadgarstek. Pan kasjer, wezwał ochronę. Panowie z ochrony Auchan nic nie zrobili. Została wezwana policja. Niestety Człowiek ten zdążył wyjść ze sklepu. Ochorona go nie zatrzymała, ani nie wezwała ochrony ogólnej centrum handlowego. Kiedy podszedł do nas Pan z ochrony Centrum człowiek, który nas zaatakował zdążył uciec. Policja już go nie zastała. Zabezpieczono nagranie z monitoringu. Ale nie wiemy kto to jest. Wiec sprawa zostanie umożona. Nie możemy do tego dopuścić. On powinien odpowiedzieć za to co zrobił. Proszę o ufostępbianie postu. Zalezy mi na ustaleniu tożsamości tego człowieka i znalezieniu świadków zdarzenia. Byłam tak roztrzęsiona, ze nie poprosiłam ich o zostanie na miejscu zdarzenia. Zajęłam się uspokajanie Róży, która bardzo się zdenerwowała sytuacją i płakała ze strachu. Nie jestem osobą mściwą, ale ten człowiek musi odpowiedzieć za atak na moje dziecko. Na takie sytuacje nie ma przyzwolenia.
  Jutro również złożę skaregę na ochronę sklepu Auchan. I oczywiście pozew cywilny przeciw temu czlowiekowi."

  pokaż spoiler Skopiowane z profilu FB matki Róży

  #xd #niepelnosprawni #bekazpodludzi #zalesie
  pokaż całość

  źródło: 1566390049198.jpg

 •  

  #wideorejestrator #kamerasamochodowa #samochody #motoryzacja

  Siemacie!

  Czy ktoś używa jednej z kamer od Mio? Porównuję sobie kilka modeli: MiVue 792, 752, 798 i zastanawiam się nad realnymi różnicami, oprócz tych cenowych, które są oczywiste.

  1. Czy dobrze rozumiem, że do każdej z tych kamer można podłączyć osobno dokupioną kamerę A20 lub A30 (tylną) i stworzyć sobie system DUAL? Jestem świadomy, że sprzedawane są czasami gotowe zestawy. Upewniam się jedynie, że osobne zakupy zadziałają ze sobą.

  2. Czy jest jakaś inna różnica między A20 i A30 oprócz kąta widzenia?

  3. Czy w każdym z tych zestawów dual jest pogląd na żywo typu "live view"? Dla mnie to logiczne, że jest, ale pani konsultantka na infolinii wsparcia technicznego Mio przed chwilą bez wahania odparła, że nie ma takiej opcji. To tylko się nagrywa, a nie że "kamera cofania". Zajrzałem po chwili do instrukcji obsługi i napisano tam: "Gdy już podłączona została tylna kamera oraz rozpoczęło się nagrywanie, ekran wyświetli tryb PIP." - i na rysunku widać ten tryb poglądowo. Domyślam się, że po prostu widać na ekranie to, co się rejestruje i można wachlować między kamerami przednią i tylną, ew. skorzystać z funkcji Picture-in-Picture.
  Przy okazji: w instrukcji używają słowa "tylnia". ( ͡º ͜ʖ͡º)

  4. Strona Mio ssie i to ich porównanie też ssie. Wydawać się może, że im wyższy numer modelu, tym bardziej wypasiony, a przy 792 napisali, że klatkaż wynosi 60 przy rozdzielczości 1080P, natomiast przy modelu 798 wymieniono rozdzielczości (1600P, 1440P, 1080P) i odpowiednio klatkaż: 25, 30, 30. Nie znam się zbytnio na widele, ale chyba 60 klatek na sekundę jest lepsze niż 30 w takim rejestratorze, co nie? Czy jednak rozdzielczość jest ważniejsza? Najbardziej zależy mi na czytelności szczegółów typu tablice rejestracyjne innych pojazdów.

  5. Zapodajcie jakieś słowo od siebie, jeśli korzystacie z któregoś modelu. ZA i PRZECIW, czy coś w ten deseń. ;)

  Dziękuję!
  pokaż całość

 •  

  MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

  Minął 62/72 dzień wakacji

  Na mapie pojawiły/ło się :

  6 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

  Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
  488

  Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
  538

  pokaż spoiler Zachęcam do szukania artykułów na temat danych wypadków i wklejania ich w komentarzu


  Źródło - pochodzenie mapki

  Źródło dodatkowych staystyk

  Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

  #smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
  #policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
  pokaż całość

  GIF

  źródło: 1566373925402.gif (553KB)

  •  

   @Birbirgo13: Stary, plusuję Ci to, bo to zajebisty kontent, ale jestem jednocześnie przerażony, bo jeżdżę pomiędzy tymi kropeczkami każdego tygodnia. Praktycznie codziennie ginie od 3 do 10 osób (nie znam rekordów, po prostu kojarzę mniej więcej takie liczby). Tyle ludzi siada sobie za kółko bez świadomości, że to ich ostatnie godziny życia są. Ja pierdolę. Kartonowy chlew z patyków obtoczony w gównie. Takie są polskie drogi. (╯︵╰,)
   (Tylko kurwa nie zwalajcie ciągle winy na złe drogi, drogowców, czy znaki. Po prostu Polacy są chujowymi kierowcami i każdemu się więcej WYDAJE, niż potrafi.)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)