•  

  Żołnierze płci żeńskiej z 15 Brygady Zmechanizowanej startowały w pierwszej edycji konkursu domowych wypieków ( ͡º ͜ʖ͡º)
  https://www.facebook.com/15Brygada/posts/758123657713523

  #wojskopolskie #wojsko #rozowepaski #gotujzwykopem #foodporn #kuchnia pokaż całość

 •  

  Chciałbym sie pochwalić swoim małym osobistym sukcesem, ponieważ mogę powiedzieć, że to odpowiednia chwila.

  Jakieś 7 lat temu miałem wypadek samochodowy, auto jadące z naprzeciwka chciało zacząć wyprzedzać. Zrobił to dosyć nieudolnie, gdyż wyjechał zza auta nie widząc, że jadę ja i wbił się we mnie na czołówkę. Wylądowałem w szpitalu i obudziłem się po miesiącu w śpiączce. Pogruchotana miednica, złamane panewki kości udowych, endoproteza w kolanie, uszkodzone dwa nerwy kulszowe przez co brak czucia w obu nogach. Miednice poskładali na blachy i śruby, w kolano włożyli endoproteze kolana. Szczęściem było to, że czucie w nogach zaczęło wracać, rehabilitacje oraz odpowiednie zastrzyki przynosiły efekty, nerwy się regenerowały. Nieszczęściem było to, że usłyszałem od lekarza, że nie stanę na nogi i wózek to jedyne co mi zostało, ale i tak mam szczęście że żyje, bo do zerwania tętnicy w którejś nodze było blisko.

  Zaczął się horror. Lęki, depresja, ogromne szambo w głowie, myśli samobójcze. Nie pomagało to w rehabilitacjach, bo robiłem to tylko dlatego, że musiałem aby mięsnie sie nie zastały. No bo i tak wózek do końca życia, więc co za różnica. Byłem w kompletnym dołku. Przytyłem przez to wszystko 70 kg, jedzenie to była jedyna rzecz, która dawała mi chwilowe szczęście. Nerwy zregenerowały się tylko do pewnego stopnia, czucie nadal mam zaburzone i nie podnosze obu stóp do samej góry jak zdrowy człowiek. O kulach byłem w stanie przejść kilkadziesiąt kroków, bo ból sadzał mnie znów na wózek lub łóżko. Endo w biodrach nie mogłem mieć przez liczne złamania czy coś w tym stylu.

  Jakoś dwa lata od wypadku coś we mnie pękło. Po prostu powiedziałem sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jakoś zacząłem inaczej podchodzić do wszystkiego, do rehabilitacji, do życia. Zacząłem wierzyć, że stanę na nogi mimo, że lekarz mówił, że to niemożliwe. Obrałem sobie odpowiednią dietę, zacząłem ćwiczyć, coraz intensywniej, zrzucać kilogramy.

  Dzisiaj mam 29 lat, od wypadku minęło 7. Schudłem 60 kg. Wczoraj zrobiłem swoje pierwsze 6.5 km, 8077 kroków, bez kul, bez wózka, na własnych nogach. Lekarz prowadzący określa to cudem, bo kość zaczęła się zrastać i regenerować, tkanka zaczęła mieć "smarowanie" oraz lepsze ukrwienie czy jakoś tak. Nadal boli, szczególnie przy zmianach pogodowych, ale coraz mniej. Ćwiczę nadal aby mieć dobrą sylwetkę oraz wypchać czymś pozostałą skórę. Po prostu jestem szczęśliwy, że się nie poddałem.

  #coolstory #zdrowie
  pokaż całość

 •  

  W nawiązaniu do wpisu:
  https://www.wykop.pl/wpis/30044655/jedna-z-rzeczy-ktora-mnie-brzydzi-jest-oszukiwanie/

  Pani do mnie wróciła, tablet wrócił z naprawy. Poszliśmy razem do salonu i zacząłem rozmawiać z pracownicą. Pracownica na moje stwierdzenie, że tablet był używany oświadczyła, że to niemożliwe. Włączyłem zwracany tablet i okazało się, że łączy się z siecią wi-fi sklepu... zahasłowaną. Także nie zgodziłem się na odbiór i umówiliśmy się że przyjdziemy z panią Ireną jak będzie kierownik. W międzyczasie wysmażyłem reklamację. I tu pytanie mam do mireczków spod tagu #prawo czy taka reklamacja ma szanse być rozpatrzona pozytywnie? Treść poniżej:

  Wrocław, 05.03.2018
  T‑Mobile Polska S.A.
  ul. Marynarska 12, 02-674 Warszawa.
  NIP 526-10-40-567

  Irena****
  Wrocław
  PESEL: 34**********

  Reklamacja

  W dniu 09.02.2018 zawarłam z państwem umowę o nr 11****** dotyczącą usługi mobilnego internetu wraz z tabletem. Oświadczam że w momencie składania oświadczenia woli o zawarciu umowy nie miałam świadomości pełnej wysokości rat za dostarczony sprzęt oraz działałam pod wpływem błędu. Jestem osobą w podeszłym wieku i nie rozumiem działania współczesnej technologii ani nie potrafię korzystać z internetu. W związku z tym na podstawie Art. 84. § 1. kodeksu cywilnego chcę odstąpić od zawartej umowy bez ponoszenia kosztów kar umownych. Oświadczam, że zgodnie z Art. 84. § 2. gdybym posiadała pełną wiedzę na temat zawieranej umowy nie zdecydowała bym się na jej podpisanie.
  Ponadto sprzęt dostarczony mi wraz z umową (Lenovo Tab 4 8 IMEI 86*****) już w dniu sprzedaży był niesprawny co udało mi się stwierdzić dopiero z pomocą osoby młodszej po powrocie do domu. Sprzedawca zaprezentował mi włączony tablet i oświadczył, że nie ma czasu pokazywać mi jak on działa. Następnie w dniu 14.02.2018 zostawiłam w/w tablet do naprawy w salonie (nr naprawy 4954395). W dniu 28.02.2018 udałam się po odbiór sprzętu ze znajomym który po raz kolejny potwierdził, że sprzęt sprzedany mi na raty jest używany. Podczas testowania sprzętu połączył się samoczynnie z siecią wi-fi zabezpieczoną hasłem, chociaż według osoby która chciała mi wydać ten sprzęt nigdy nie był on otwierany ani używany na terenie salonu.
  Mając na uwadze powyższe wnoszę o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron bez ponoszenia przeze mnie kosztów kary umownej. Proszę wziąć pod uwagę mój wiek oraz całkowity brak wiedzy o internecie oraz działanie pod wpływem błędu w momencie zawarcia umowy.


  Z poważaniem
  Irena ****
  pokaż całość