•  

  Dlaczego przed wejściem na szlaki turystyczne nie są pobierane wysokie opłaty? Co rok płacz, że TOPR/GOPR nie ma pieniędzy, ma stary sprzęt itd.

  Dlaczego u licha (XD) miałbym finansować zabezpieczanie czyjejś rozrywki?
  Żeby była jasność, nie mam nic do TOPR/GOPR tylko tych wszystkich "miłośników gór".

  #gory #zalesie #turystyka

  •  

   @Uri_: Skąd pomysł, że finansujesz zabezpieczenie czyjejś rozrywki? Tatry zostały odwiedzone w 2017 roku prawie 3,5 mln razy. Większość turystów to przecież też podatnicy którzy zasilają budżet. Nie dźwigasz państwa sam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bilet do TPN kosztuje 5zł, a 15% trafia na konto TOPR. To, że wśród kilku milionów turystów znajdzie się parę ameb jest niestety smutne, ale tak już w społeczeństwie bywa. Nikt nie zamyka cukierni ze względu na otyłych, nie zamyka się też dróg ze względu na jakiś procent piratów drogowych. No i przy 3,5 mln odwiedzin TOPR w tamtym roku interweniował jakoś 700 razy, w tym trochę ponad 200 razy z użyciem śmigłowca. Nie wydaje mi się to jakoś dramatycznie dużo. W Tatrach zmarło 15 osób. Dla porównania w 2017 roku utopiło się 449 osób. pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Fotograficzne mireczki, doradźcie mi proszę. Rok temu kupiłem żonie Canona EOS 700D i generalnie jest z niego bardzo zadowolona, ale jednak twierdzi że jest dla niej za duży i zbyt nieporęczny. Przez to nie wychodzi z nim na codzień. Możecie mi zaproponować coś m mniejszego ale wartego swojej ceny? Budżet mam ok ~1.5-2k.

  #fotografia

  •  

   @saul: W zasadzie to wszystkie nowsze bezlustra powinny się sprawdzić. Bardziej pewnie rozchodzi się o to, czy Twoja żona ma jakiegoś dodatkowe obiektywy, czy jednak korzysta tylko z kitowego. No i dochodzi też sprawa tego, co głównie fotografuje. W bezlustrach do 2 tys. zł nie zawsze jest wizjer (a jeśli jest, to elektroniczny), a AF w niektórych modelach jest wyłącznie kontrastowy. Natomiast jeśli nie fotografuje jakichś dynamicznych scen, to i taki powinien wystarczyć. Jeśli to aparat wyłącznie "wycieczkowy", to pewnie nie wymaga od niego cudów.
   W tych cenach niech zerknie na Canona M100, Sony a5100 (tańszy a5000 ma wolniejszy AF), Sony a6000 (ostatnio jakoś koło 2 tys.), Fuji X-A3, no i np. Olympusa Pen Ep-l 8. Przy wyborze niech też weźmie pod uwagę, czy ma zamiar rozbudowywać kolekcję obiektywów. No i najlepiej wybrać się do sklepu i sobie osobiście "pomacać", bo co prawda każda z tych puszek da obrazek jakościowo lepszy niż 700D, ale nie każdemu pasuję "ergonomia" małych bezluster ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

   +: saul
  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Mirki to #seo jest niesamowite, jeszcze niedawno zaczynałem, a dzisiaj zaproponowali mi AMA na jednej z największych anglojęzycznych grup seowych. Kosmos, pijcie ze mno kompot ( ͡° ͜ʖ ͡°) #chwalesie

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ZielonyZwyboru

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)