Jestem Zielonym Minionem

 •  

  Podtrzymuję tradycję, że wykopki a szczególnie eksperci polityczni, która pensja roczna wychodzi 21 złotych i 37 groszy łykają wszystko jak pelikany XD A zresztą szkoda gadać...
  #4konserwy #neuropa #neuropis #bekzalewactwa #bekazprawakow #bekazwykopkow #polityka #wybory #wyboryprezydenckie2020 #wybory2020 pokaż całość

  źródło: scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net

 •  

  Chce zobaczyc to zdjecie o ktorym wszyscy mowia, ze Duda czytal z promptera.

  Poratuje ktos?

  #debata #bekazpisu #polityka #wybory

 •  

  Jeżeli ktoś po wczorajszej ustawce ma jeszcze zamiar głosować na Dudę, to albo jest ślepy i głuchy, albo musi jak najprędzej zaczerpnąć pomocy specjalisty. Tego co odwala Duda i TVPiS nie da się w żaden sposób bronić od dawna, a wczorajsza "debata" była tego najlepszym dowodem. Trzaskowski nie będzie lepszym prezydentem bo poglądy, języki czy uśmiech chada. On będzie po prostu prezydentem, a nie partyjnym podnóżkiem. A to już jakieś 100x więcej niż Duda.

  Jeśli ktoś jest zaś symetrystą w stylu PISPOJEDNOZŁO to niech jebnie się w czaszkę i napisze w komentarzu ile sekund trwało echo. Duda jedzie do miejsca gdzie ma jakieś 70% poparcia, a i tak nie ma jaj żeby rozmawiać z normalnymi ludźmi. Zamiast tego wpuszcza do studia samorządowców z PiSu z przygotowanymi pytaniami i czyta z promptera. Nawet sołtys gminy pierdziszewo wypadłby dobrze w takiej ustawce, a Andrzejowi i tak udało się wypaść źle i nienaturalnie. I jeszcze ten ukłon w stronę antyszczepów, którzy nawet wśród szurii mają osobną podkategorię i wielu nie chce z nimi trzymać XD Tydzień po tym jak pojechał do Stanów popędzać Amerykańskich naukowców w tworzeniu szczepionki osobiście XD Przecież to nawet nie jest śmieszne, to jest tak żałosne, oni mają swoich wyborców za gorzej niż debili.

  Meanwhile Trzaskowski spotyka się z 20 redakcjami, wiele z nich zadaje mu niewygodne pytania, albo pytania z tezą. Może nie wszystkie jego odpowiedzi mi odpowiadają, tak jak nie wszystkie poglądy, a część z nich to zwykłe bon moty, ale kurwa XD O czym my tu w ogóle rozmawiamy, prezydent RP boi się iść rozmawiać z kimś innym niż przydupasy swojej partii, bo mogą go zapytać o coś niewygodnego XD Już w rozmowie z Rymanowskim zdołał się zaorać i wił się jak węgorz w podbieraku. Na debacie w formie zaproponowanej przez Trzaskowskiego chyba by zemdlał po 3 turze pytań albo dostał jakiegoś wylewu.

  W skrócie - wybranie Dudy to nie "stabilność" czy "ciepła woda w kranie" jak za znienawidzonego PO. Wybranie Dudy to destrukcja państwa przez tchórza i partyjnego pachołka, trzecioligowego polityka, który nie zamierza dyskutować z kimkolwiek o czymkolwiek, nie dlatego że się boi - dlatego że ma w dupie zdanie kogokolwiek innego niż jego szef.

  Wybranie Trzaskowskiego to przynajmniej szansa na to że ktoś zatrzyma PiS w robieniu z Polski chorego wyobrażenia starego dziada z demencją, który nawet nie ma konta w banku. To nie jest Trzaskowski vs Duda. To jest Trzaskowski vs Kaczyński. Jeśli w niedzielę zamierzacie zagłosować na Kaczyńskiego to mogę powiedzieć jedno. HA TFU!

  #bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy #polityka #wybory
  pokaż całość

  źródło: m.natemat.pl

 •  

  Ustalmy w końcu jedno, bo niektórzy ciągle opowiadają jakieś bzdury.

  Trzaskowskiego nie było na debacie zorganizowanej przez TVP, bo to był wiec Dudy (pytania od członków PiS, odpowiedzi na widocznym prompterze).

  Dudy nie było na debacie zorganizowanej przez 20 różnych mediów, bo osrał majty.

  #wybory #tvpis #pis #bekazpisu #debata #duda #trzaskowski #polityka pokaż całość

  źródło: comment_15940686076yB7ilug3nvbMUP0ApzV11.jpg

 •  

  No hello mireczki z #glupiewykopowezabawy #gry. Kto chce pograc w kuleczki?

  https://www.kongregate.com/games/zyxstand/beam-ball

  Mam poki co 58 gwiazdek. Cel 100

  źródło: beamball.PNG

 •  

  Co te szkoły w #uk to ja nawet nie xD
  Szkoda, że większość jest zamknięta, bo chętnie bym zobaczył reakcje nauczyciela na szczere rozwiązanie tego zadania zgodne z faktami: kryminalista i niegodziwiec.
  #blm #edukacja #redpill #tagujenanocnej

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20200630_234521_com.facebook.katana.jpg

 •  

  Hej Mireczki,

  Czy ktos ma moze tę scenkę z #uchoprezesa gdzie Miller tlumaczy Kaczynskiemu, ze sa identyczni? Nie moge nigdzie znalezc.

 •  

  Polacy sprzedali się za 16.67 zł netto dziennie, czyli około 45 minut pracy w #pracbaza. Plus raz w roku 1500 zł xD

  #wybory #chlewobsranygownem #janusze #polakirobaki #bedziewaspisruchalwdupe #wyboryprezydenckie2020

  źródło: polacy.JPG

 •  

  Jugosłowiańscy żołnierze desantują się z transportera opancerzonego M-60P podczas manewrów na poligonie.

  Jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów zaplusuj ten wpis

  #historiaiwojskowosc

  Jugosłowiańscy żołnierze desantują się z transportera opancerzonego M-60P podczas manewrów na poligonie. Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z końcówki lat '60 XX wieku

  Samo zdjęcie pojawiło się na bardzo dobrej stronie War is Hell, którą jednakże dość niewygodnie się taguje - ale bez większego kontekstowego czy technicznego opisu. Korzystając z okazji oraz fenomenalnego i rzadkiego ujęcia, krótka notka o samym wozie i Jugosławii tego okresu.

  Jugosławię Josefa Broz Tito często błędnie kwalifikuje się jako kraj Układu Warszawskiego. W istocie do rozbratu i scysji między Moskwą a Belgradem doszło już pod koniec lat '40. Zresztą wtedy Jugosławia została dość ostentacyjnie wywalona z większości internacjonalistycznych organizacji i wyautowana z bloku.

  Co było tego przyczyną?

  Generalnie to zupełnie inne podejście do komunizmu czy socjalizmu. W odróżnieniu od PZPR czy jej czechosłowackich/węgierskich odpowiedników, partia Tito miała w istocie poważne poparcie społeczne - w końcu Tito wywalczył Jugosławii niepodległość od niemieckiej i chorwackiej okupacji (choć sam był Chorwatem, a nie Serbem), a następnie przeprowadził nienajgorszą reformę gospodarczą kraju idąc gdzieś pośrodku pomiędzy ograniczonym kapitalizmem a socjalistycznym państwem opiekuńczym. Jako ciekawostkę można np. podać, że sporo fabryk - choć państwowych - wymagało posiadania przez robotników udziałów w przedsiębiorstwie, od których wypłacano dywidendy od zysków. W efekcie jeżeli np. taka fabryka samochodów Zastava sprzedawała produkty, to każdy pracownik dostawał swoją działkę od każdego sprzedanego wozu. Choćby na tym przykładzie łatwo można stwierdzić, że inaczej będzie wyglądać motywacja i dokładność pracy robotnika z Belgradu, a inaczej gdzieś z Warszawy...

  Słowem w kibolskim języku: Jugosławia położyła lachę na całą zabawę w internacjonalizm, szerzenie komunizmu, wojnę ideologiczną z zachodem i inne bzdury, które mogłyby kosztować ją niepotrzebny wysiłek. Zamiast tego skupiła się na maksymalnym bogaceniu oraz łagodzeniu napięć społecznych. To ostatnie - niestety - działało tylko ze względu na osobę samego Tito... no ale o tym co zaczęło się dziać po jego śmierci, wszyscy kojarzymy z telewizji.

  Jugosławia była jednym z państw założycieli Ruchu Państw Niezaangażowanych, czyli wspomnianej w kontekście wojny hindusko-pakistańskiej tzw. "trzeciej drogi".

  Wojsko Jugosławii będzie na pewno przedmiotem dużego wpisu w przyszłości. Co trzeba jednak wiedzieć: Jugoarmia przewidywała z oczywistych względów, że agresorami może być zarówno NATO jak i Układ Warszawski - w zależności od tego, kto w sytuacji geopolitycznej będzie miał akurat większy interes w naruszeniu terytorium Jugosławii. Z tego względu Jugosławia utrzymywała poprawne stosunki ze wszystkimi, a pod względem sprzętowym importowała z obu stron, a ile się dało produkowała sama.

  I tak powstał transporter M-60, obok wozu bojowego M-80 chyba najbardziej ikoniczna produkcja militarna tego kraju. Jest to zupełnie samodzielna konstrukcja czegoś, co było hybrydą między NATOwskim battle taxi - czyli transporterem od osłony, a nie walki - z czymś, co mogło ugryźć w razie czego. Pojazd był ogółem całkiem mobilny i niezawodny, ale cierpiał na chroniczne braki pancerza, które wyszły w czasie wojny domowej w latach '90. na zdjęciu jest też dobrze widoczny WKM M-2 amerykańskiej produkcji, który był w Jugosławii lokalnie wytwarzany. Ponadto istniały też wersje z zamontowanymi po bokach działami bezodrzutowymi (trochę jak w amerykańskim pojeździe typu Ontos), z których można było walczyć z czołgami lub pojazdami opancerzonymi wroga na dystansie do około kilometra.

  Transporter M-60 stanowił podstawowe uzbrojenie jugosłowiańskich formacji zmechanizowanych do pierwszej połowy lat '80, kiedy zaczął być wypierany przez wspomniany, nowszy M-80. Pozostawał jednak w rezerwach oraz w jednostkach drugiego rzutu - a w czasie wojny domowej został masowo wyciągnięty z magazynów i używany przez wszystkie główne siły konfliktu.

  Żołnierze na zdjęciu mają w rekach karabiny samopowtarzalne M59/66. Jest to jugosłowiańska kopia sowieckiego SKS, co można rozpoznać po nasadce na granaty nasadkowe (lufa jest jakby "dłuższa i grubsza"). Broń ta ładowała się z łódki (jak drugowojenne karabiny znane z gier) i mieściła w stałym magazynku 10 nabojów. Na początku lat '70 została wyparta przez M-70, czyli pierwszą z wielu jugosłowiańskich kopii Kałasznikowa.

  /MK

  Autor postu: Lekcje wojskowości i historii z Marcinem

  #historia #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: 75557380_153932162978337_8582764733994596613_o.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Zielony_Minion

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)