Programista Simatic, freelancer, przewacek w dziedzinie S7.

 •  

  #automatyka
  Dzień dobry,
  Automatycy, programiści, integratorzy działający na własną rękę. Jak szukacie zleceń? Wiem, że w pewnym momencie nie trzeba szukać roboty tylko sama znajduje dobrego pracownika, ale niestety albo stety jestem na początku samodzielnej kariery. Proszę o porady bardziej doświadczonych kolegów po fachu ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @automatykwformie: Huh bardzo odważnie. Na początek próbowałbym się przykleić do jakiejś większej rybki i próbować podbierać jakieś roboty na które nikt nie ma chęci. Zawsze to łatwiej, no i nie musisz sam swojej kasy wywalać na dzień dobry na materiały.

   Ja wystrzelilem po zaliczeniu 2 firm w regionie. Razem 5 lat. Ale miałem znajomych ... Wszędzie.

   Czasem było ciężko czasem było fajnie. Ale na pewno było łatwiej niż wskakiwać w kajaku na ocean ;)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Mirki spod tagu #automatyka #plc , powiedzcie mi jak wygląda sytuacja na rynku pracy. Powoli zaczynam szukać nowej pracy, ale patrząc po ogłoszeniach to trochę łapie mnie depresja.
  Ogólnie sprawa ma się tak, wszędzie (nawet typowe januszpol) wymagają około dwuletniego doświadczenia ze sterownikami siemes, rockwell itd plus do tego znajomość C++/C#/Java, co mnie trochę deprymuje. Czy to normalne, standardowe wymagania?

  Ewentualnie powiedzcie mi co zrobić, niedługo kończę studia (niestety kierunek bardziej mechaniczny, zero programowania), ale zaraz po skończeniu będę miał 3- letnie doświadczenie w pracy której robiłem wszystko (projekty szaf, montaże, połączenia, programowanie, nadzór), parę kotłów i turbin udało się uruchomić, niestety pracowałem w mało znanym systemie i nie miałem styczności z dużymi systemami (choć z jednego pisałem inżynierkę). Niestety zauważyłem, że może coraz więcej uczę się o sterowaniu, to niestety, nie dam sobie rady w dużym systemie, przynajmniej nie od początku, 3 miesiące minimum musiałbym się uczyć. Uderzać z powrotem na staże, czy praktyki za psie pieniądze?
  Z drugiej strony jest kasa, tutaj zaraz po studiach dostanę średnią krajową, na stażach na pewno najniższa krajowa.
  I tu mam dylemat zostać w pracy, czy iść na staż, czy wysyłać CV na stanowiska już z doświadczeniem i liczyć na cud?
  pokaż całość

  •  

   @Virgilio: Wal do jakiegoś integratora. 3 miesiące z kimś zaawansowanym jakieś shit taski , których nie chce się robić ;), jedno drugie uruchomienie i będziesz obtrzaskany tak, że tylko rozpęd brać.

   To była dobra praktyka w mojej 1 firmie, młodego do dziadka na cienia, umiesz trzymać miernik i nie zabijesz się zaglądając do szafy to ogarniesz wszystko ;)

  • więcej komentarzy (5)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika adfox

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)