•  

  #dieta #mikrokoksy
  Wrzucam tak tylko w ramach przypomnienia/uświadomienia:

  źródło: i.redd.it

  •  

   @Kasahara: Gdzieś Ty Borsuk widział śmietanę w kawie w kawiarni :o? Czasem mi się zdarzy wypić w costa lub sb kawę (cappuccino czy latte), to widzę co tam jesr. Jakieś 200 ml mleka 3,2% (można zamienić na 0,5%) i kawa. Nie wiem kto sobie ubzdurał 250 kcal w tym, ale zapewniam, ze tyle nie ma. Kawę czasem podłodze, 1 łyżeczka to 7 g cukru czyli 30 kcal niecałe. Mleko 3,2 to 60 kcal na 100.

  •  

   @Kasahara: No dobra, to jest jakaś bomba z lodami i bita śmietana itd. A na obrazku na gorze masz normalna latte czy cappuccino.

   +: mbe_
  • więcej komentarzy (78)

 •  

  #tvpis #neuropa #4konserwy #postkomunistycznepanstwomafijne #bekazpisu #bekazprawakow #konfederacja #polityka

  Jeżeli ktoś z Was jeszcze łudził się, że uda się w Polsce uratować szczątki demokracji, to niestety mam złą wiadomość.

  Wygrana Andrzeja Dudy 12 lipca jeszcze mocniej przyśpieszy kurs Polski w stronę Węgier.

  Bardzo mi przykro koledzy i koleżanki z Konfederacji i Neuropy, ale najprawdopodobniej kolejne wybory nie będą już normalnymi wyborami.

  To jest ostatnia szansa.

  Albo ją wykorzystamy, albo opozycja zostanie zmarginalizowana.

  Polsat już jest przejęty. Kolejne 3-4 lata, to będzie proces przejmowania kolejnych stacji i gazet.

  Do zobaczenia przy urnach.
  pokaż całość

  źródło: 1593630703307.jpg

 •  

  24 argumenty za tym żeby inwestować w Centralny Port Komunikacyjny zaczerpnięte z tej książki + 3 moje spostrzeżenia:

  pokaż spoiler Ostatnio dużo się dyskutuje na temat zasadności inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny. Ja swego czasu, po lekturze wspomnianej książki, stałem się zwolennikiem tej inwestycji. Jest to książka napisana przez osobę, która przez jakiś czas była zaangażowana w projekt budowy w CPK. Mnie przekonały argumenty zawarte na kilku stronach tej książki, może kogoś też przekonają. Dlatego postanowiłem przedstawić te argumenty w trochę bardziej przystępnej formie podpunktów. Należy zaznaczyć, że książka była pisana w 2018 roku, więc dane przedstawione w tym poście są aktualne na rok 2018.

  1) Lotnisko im. Chopina w Warszawie ma zbyt małą wielkość. Przyrost roczny pasażerów lotniczych wynosił średnio 6,9 procent rocznie. W samym 2016 przyrost wyniósł 12,4% co stanowiło 3,8 miliona ludzi.
  2) Analizy rozwoju ruchu lotniczego, przewidują podwojenie rynku w przeciągu 10 lat.
  3) W całym regionie brak jest węzła komunikacyjnego z prawdziwego zdarzenia, a organicznie małe Helsinki próbują obsługiwać ruch kontynentalny wykorzystując swoje dogodne położenie i brak konkurencji.
  4) Inwestycja ma trwale zintegrować oddzielone obecnie aglomeracje warszawską i łódzką.
  5) Rejon Europy Środkowo-Wschodniej ze względu na populację, poziom PKB oraz układ geograficzny i położenie jest predysponowany do posiadania co najmniej jednego węzła lotniczego o skali globalnej. Rzeczpospolita ze względu na swoje położenie oraz potencjał ‘jest tu oczywistym liderem’.
  6) CPK zlokalizowane między Warszawą i Łodzią ma lepsze położenie niż Londyn, Frankfurt nad Menem, Monachium czy Stambuł, gdzie znajdują się główne międzykontynentalne lotniska Europy. Dotyczy to głównie kierunków z Azji.
  7) System węzła-hubu daje wzrost liczby skorelowanych ze sobą połączeń o 10% rocznie, co przekłada się na 0,5% wzrost PKB.
  8) Jedno euro wydane w branży lotniczej przynosi trzy euro w innych.
  9) Rynek lotniczy generuje 35% handlu światowego jeśli chodzi o wartość, a zaledwie 0,5% - jeśli liczyć ten handel samą objętością cargo. Tendencja będzie się nasilać wraz z rozwojem Nowego Jedwabnego Szlaku.
  10) Powstanie CPK sprzyja powstaniu Centralnej Metropolis, spiętej nowym hubem jako głównego ośrodka decyzyjnego i gospodarczego kraju.
  11) Uwarunkowania geograficzne w naturalny sposób predestynują region województwa łódzkiego i mazowieckiego do pełnienia węzłowej funkcji w krajowym systemie transportu. Sprzyja temu regularny kształt państwa i położenie w jego środkowej części Centralnej Metropolis.
  12) Brak węzłowego fragmentu sieci kolejowej powoduje systemową niekonkurencyjność kolei względem połączeń drogowych. Średnioroczna częstotliwość podróży koleją w Polsce wynosi niecałe 7 podróży na osobę, podczas gdy w Niemczech 32, w Szwajcarii 71, a w Japonii aż 100.
  13) O tym, że do tej pory niewystarczająco inwestowano w infrastrukturę kolejową świadczą następujące fakty:
  -po 1945 roku wystąpiły trzy okresy likwidacji kolei - 1430 kilometrów kolei około roku 1945 rozebrały wojska sowieckie, 220 kilometrów zlikwidowano w latach sześćdziesiątych, a potem w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku - łącznie zredukowano długość linii kolejowych z 24 tys. do 19 tys. kilometrów. Stanowiło to bezprecedensową redukcję w skali światowej, podczas której obsługę kolejową utraciło 107 miast i 245 gmin. Po tym okresie kolei nie rozbudowano, koncentrując się tylko na jej modernizacji.
  - na Śląsku gęstość kolei wynosi 17,7 kilometra na 100 kilometrów kwadratowych, a na zacofanym komunikacyjnie Podlasiu zaledwie 3,89 kilometra na 100 kilometrów kwadratowych. W największym, najbardziej ludnym i najbogatszym województwie mazowieckim gęstość sieci kolejowej, wygląda niewiele lepiej, bowiem jedynie 4,8 kilometra na 100 kilometrów kwadratowych
  - w Polsce mamy około 100 miast o populacji co najmniej 10 tysięcy mieszkańców, które są całkowicie pozbawione połączeń kolejowych. W Czechach jest tylko jedno takie miasto. W górzystej Słowacji położonej peryferyjnie wobec głównych szlaków transeuropejskich, zaledwie osiem. W Austrii, która w dużej części jest alpejska – pięć.
  -w Polsce wykluczenie dotyczy zwłaszcza obszarów turystycznych, takich jak Warmia i Mazury, Pomorze, Sudety czy Zamojszczyzna.
  14) Występuje brak odpowiedniej infrastruktury w węzłowym, centralnym obszarze Polski na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego, łączących centralny obszar ze wszystkimi regionami kraju.
  15) Osiągana zakładana prędkość pociągów pozwoli na skomunikowanie CPK z Łodzią w 25 minut oraz z Warszawą w 15 minut. Podróż koleją do największych polskich miast ma wynieść poniżej 2.5h.
  16) Dotychczasowy kształt infrastruktury kolejowej z punktu widzenia spójności kraju jest zły, gdyż układ istotnej części linii magistralnej nie prowadzi do centrum Rzeczpospolitej, lecz wciąż w kierunku stolic państw zaborczych.
  17) Planowany nowy system oparty na układzie piasta i szprychy – z węzłem transportowym i zasilającymi go promieniście liniami transportowymi stanowiącymi szprychy tego układu. Transport następować ma najpierw do węzła transportowego, a następnie do węzła w danej lokalizacji czy destynacji, co ma uczynić podróż łatwiejszą i intuicyjną. Model piasta i szprychy musi być połączony obwodowo w optymalnym układzie pajęczyny z centralnym punktem układu i promienistymi liniami łączącymi centrum z głównymi miastami i obszarami kraju
  18) W promieniu 300 kilometrów od Centralnej Metropolis znajdują się stolice 14 z 16 województw kraju, w tym ośrodki miejskie krajów położonych krajów położonych na pomoście bałtycko-czarnomorskim od północnego wschodu Polski i południowego wschodu, ale także miejscowości obwodu kaliningradzkiego, Litwy, dalszej Ukrainy, Słowacji oraz Czech. Obszar „ciążenia” komunikacyjnego do CPK ma sięgać aż po Lwów, Grodno, Brześć i oczywiście całe terytorium kraju, z wyjątkiem prawdopodobnie jedynie Szczecina oddalonym bardzo i „wychylonym” w kierunku Niemiec.
  19) Region Europy środkowo-Wschodniej obejmuje 180 mln ludności w 19 krajach. To przesądza, że potencjał rynku dla Polskich Linii Lotniczych LOT jest większy niż któregokolwiek z potencjalnych przewoźników zachodnich w tym regionie — jak na przykład Lufthansy, która ma naturalny rynek „zaledwie" 110 mln mieszkańców. Rzeczpospolita stanowi 21 proc. populacji regionu i aż 30 proc. jego PKB, czyli aż 2,5 razy więcej niż druga w kolejności Rumunia. LOT ma wszelkie dane po temu, aby być naturalnym przewoźnikiem regionu.
  20) Warszawa jest największym (3,3 mln) obszarem metropolitalnym pośród nowych krajów Unii Europejskiej i tylko nieznacznie ustępuje Kijowowi, choć z PKB w wysokości 141 mld dolarów daleko wyprzedza stolicę Ukrainy i ma potencjał porównywalny ze Sztokholmem czy Berlinem. Do tego dochodzi bliskość aglomeracji łódzkiej z 1,06 mln mieszkańców, specjalnej strefy ekonomicznej i międzynarodowych zakładów produkcyjnych , co w wykonaniu połączenia potencjałów obu aglomeracji przez projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego może dać znaczną przewagę nad konkurentami na północy i zachodzie.
  21) Warszawa cieszy się swoim centralnym położeniem w regionie w odległości maksymalnie 90 minut lotu do wszystkich miast Europy Środkowo-Wschodniej. Pozwala to na bardziej efektywną obsługę miedzy Europą Zachodnią a Dalekim Wschodem, jako że stolica Polski leży na linii tzw. wielkiego koła pomiędzy Pekinem, Seulem, Szanghajem w Azji a Barceloną, Mediolanem, Genewą i Monachium w Europie.
  22) Bardzo efektywnie można obsługiwać ruch lotniczy z Azji Środkowej, która znajduje się – w wypadku Warszawy – w zasięgu lotu samolotem wąskokadłubowym, podczas gdy z Zachodniej Europy trzeba latać szerokokadłubowym. Owszem, także wąskokadłubowym, lecz jedynie najnowszej generacji, co mocno podnosi koszty liniom lotniczym.
  23) Położenie Warszawy blisko wschodniej granicy strefy czasowej pozwala na układanie korzystnych lotów nocnych dla krótkiego i średniego zasięgu na kierunkach wschodnich. Do tego można wykorzystywać 24-godzinne rotacje samolotów, co ułatwia planowanie rozkładów. Zarówno wschodnie wybrzeże USA, jak i spora część terytorium Chin mieszczą się w tych dogodnych ramach. Jednocześnie rotacje są na tyle długie, że przewoźnik bazowy nie ma problemu z wykorzystywaniem posiadanej floty.
  24) Lokalizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego ma rozstrzygające geograficzne przewagi konkurencyjne nad innym portami europejskimi. Wyrazem powyższego jest to, że obecnie do Azji lata się już więcej z Warszawy niż z lotniska Tegel w Berlinie.

  Moje trzy spostrzeżenia:
  25)‘ Powyższe argumenty nie mówią nic o wartości geostrategicznej CPK. A kto kontroluje więcej przepływów strategicznych, ten ma większą siłę nacisku i lepszą pozycję negocjacyjną.
  26)‘ Nie przekonują mnie argumenty o tym, że LOT ma kilkaset zagrożonych miejsc pracy, więc nie należy inwestować w CPK. Bo to by świadczyło jednocześnie o tym, że Niemcy nie powinni inwestować w coś podobnego, skoro Lufthansa musiała dostać 9 miliarda euro dofinansowania. A inwestują.
  27)‘ Mam wrażenie, że niektóre sympatyzujące z Niemcami media i partie polityczne krytykują CPK właśnie dlatego, że Niemcy też inwestują w konkurencyjny dla CPK port lotniczy. I to mimo tego, że zgodnie z promowanymi przez nich wartościami, powinni promować oni rozwój ekologicznego przecież transportu kolejowego.

  #cpk #polityka #wybory #inwestycje #lotnictwo #kolej #polska #dyskusja
  pokaż całość

  •  

   @andryu1992: No może jest to heurystyka dostępności, ale po sobie i mojej firmie widzę, jak drastycznie spadły podróże. Od początku marca nie wyjeżdżam nigdzie. Ostatnio u klienta w biurze byłem jakoś tuż przed zamknięciem szkół. A kiedyś jeździłem / latałem po całej Polsce ciagle.

  •  

   @andryu1992: Tak, ale jaka cześć pracowników w ogóle podróżuje? Jak masz fabrykę, w której robi 5000 ludzi, z czego 4500 na taśmie, a 500 w administracji szeroko pojętej, to raczej regularnie podróżuje tam może 300 osób. Za cały ruch biznesowy nie odpowiadają wszyscy pracownicy, a jedynie baco office / kadra zarządzająca i cześć pracowników „‚merytorycznych”. Czyli to te 14%, które było na HO z reguły podróżuje, a nie robotnicy na taśmie. Tak jak mówię, ja przez COVID miałem pewnie jakieś kilkadziesiąt wyjazdów służbowych mniej niż zwykle, analogicznie moi koledzy z pracy i klienci. To jest duży spadek. I co więcej dużo ludzi mówi, ze w sumie te podróże nie są niezbędne. Ze równie efektywnie można pracować zdalnie. Policz sobie ile to jest mniej wydatków na podróże. Jeśli jedna osoba wydaje np 10-20 tys. rocznie na podróże służbowe. pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Mirasy, doradźcie opinią bo dyskutuje z różowa i żadne się nie chce przekonać do zdania drugiego

  Czy zakupy na raty to ZŁOTO czy NIE

  Ja uważam ze to złoto, bo mając dajmy na to 10 k oszczędności, wole wziąć cos za 3 k na raty, zapłacić 10 miesięcy po 300 ziko (0 % raty). W takim wypadku uważam ze mogę zjesc ciastko i mieć ciastko. Oszczędności zostają a mam zakup za 3 koła rozłożony w czasie którego nie czuje.

  Różowa z kolei twierdzi ze lepiej kupowac to na co Cię stać żeby to kupić od kopa niż wiązać się w zobowiązania. Twierdzi tez ze to daje fałszywe poczucie ze ciagle możesz kupowac kolejne rzeczy bo to tylko stówka czy dwie miesięcznie i człowiek się zapętla i kupuje rzeczy których w rzeczywistości nie potrzebuje.

  #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #kiciochpyta #pytanie
  pokaż całość

  Kupowanie rzeczy na raty jest:

  • 42 głosy (43.30%)
   Złote i zajebiste
  • 55 głosów (56.70%)
   Bez sensu i lepiej za gotówkę
  •  

   @Buntro: Jest to fajna rzecz, ale tylko wtedy, gdy rrso faktycznie wynosi 0, a w przypadku zakupu z płatnością z góry nie masz rabatu. I tu się nie ma o co spierać, bo to czysta matematyka. Zdyskontuj sobie te przepływy ratalne o stopę inflacji i policz NPV. Jeśli npv jest mniejsze niż cena z płatnością od razu, to bierz raty.

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Dzień Dobry Mirki i Mirabelki,

  zwracam się do was z prośba o pomoc w rozwiązaniu pewnej dyskusji bo utknąłem w gąszczu przepisów, a może ktoś z was już to wie.
  Chodzi mianowicie o zwiększenie limitu prędkości na drodze przed którą znajduję się znak teren zabudowany. Jeżdżąc trochę po Polsce nie widziałem tego limitu podniesionego wyżej niż 70 nawet przy drodze z dwoma jezdniami, każda z dwoma pasami ruchu rozdzielonymi pasem zieleni. Znalazłem informację pod tymlinkiem, że maksymalnie można podnieść do 80 km/h. Natomiast nie widzę, żadnego konkretnego źródła przepisu.

  Pytanie pojawiło się ponieważ jedna z dziennikarek z Gazety Wrocławskiej zasugerowała, żeby postawić znak teren zabudowany na wjeździe na Autostradową Obwodnicę Wrocławia (źródło) gdzie obecnie prędkość maksymalna została obniżona do 120 km/h. Pytanie czy gdyby taki znak się pojawił maksymalna prędkość mogłaby tyle wynosić czy maksimum wynosi 80 km/h i więcej się nie da podnieść zgodnie z polskim prawem.

  Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
  #prawojazdy #polskiedrogi
  pokaż całość

 •  

  0,23% poparcia = prawie 45tys. głosów.
  Dla mnie tym co pokazał Pan Stanisław Żółtek w tej kampanii jest niesamowite, za zebranie 100tys. podpisów już wielki szacunek.
  (taki Max Kolonko jest o wiele bardzie rozpoznawalny, wydaję dyrektywy xd i ma z tym problem)
  Sam finansował swój start w wyborach.
  Super wypadł w debacie, menelowe+ jeszcze długo będzie pamiętane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Super #ama na wykopie, jakby ktoś ominął to:

  https://www.wykop.pl/link/5568871/ama-stanislaw-zoltek/

  Pokazuję to również jakim silnym medium staję internet, bez tego przeszedłby bez echa.

  Ciekawe jaką drogą teraz pójdzie, może będzie chciał przyłączyć się do #konfederacja ?

  #stanislawzoltek #wybory #bekazpisu #bekazlewactwa beka z #maxkolonko
  pokaż całość

  źródło: i.iplsc.com

 •  

  Mirki, proszę o pomoc. Pytania odnośnie prawidłowej postawy, siłowni. 28lvl, 171cm, 59kg. Jak otworzyli siłownie, zacząłem chodzić 2-3 razy w tygodniu. Na studiach też trochę nieregularnie chodziłem. Moje cele w kolejności:
  1. Poprawienie postawy: wysunięte barki w przód, odstające łopatki, „żółwia szyja”. Staram się i często poprawiam pozycję siedząc/stojąc.
  2. Zwiększenie masy (jakiejkolwiek, byle nie szło w brzuch ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  3. Poprawa kondycji.
  Z tego co wyczytałem, muszę wzmacniać mięśnie pleców, a mięśnie klatki piersiowe rozciągać. Więc w ogóle nie ćwiczę bicepsów i klatki piersiowej. Trening wygląda tak: 5-8min truchtu, 1min. wymachy rąk, rolowanie klatki piersiowej, rolowanie pleców, rozciąganie klatki piersiowej (ręką o ścianę), a następnie kilka z poniższych ćwiczeń (średnie obciążenie 3x10):
  - unoszenie sztangielek w opadzie tułowia (rozgrzewkowo – 3kg)
  - wiosłowanie sztangą w opadzie (obciążenie 15kg)
  - ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki (obciążenie 30kg)
  - wyprosty tułowia na ławce rzymskiej (prostowniki)
  - rozciąganie czarnej gumy (oburącz przed klatką piersiową, proste ręce rozciągam w boki)
  - ściąganie drążka wyciągu poziomego do brzucha siedząc (wąskim czy szerokim chwytem?)
  - unoszenie nóg w podporze na poręczach (żeby nie robić brzuszków)
  - face pull (unikam, bo trudny technicznie)
  - kaptury (ćwiczenie – dziwienie się ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  Pytania:
  1. Które ćwiczenie najlepsze na wysunięte barki? Które odpuścić? Może jakieś dodać?
  2. Czy na końcu też robić roller + rozciąganie klatki piersiowej?
  3. Czy w diecie coś muszę zmienić? Jem dużo nabiału, chleba (delegacja, kanapki ze względu na długi czas pracy). Dlaczego do obiadu zalecany jest ryż zamiast makaronu? Przecież makaron ma więcej białka.
  4. Czy spanie na boku (prawie pozycja embrionalna) bardzo negatywnie wpływa na ułożenie barku? Da się temu zaradzić oprócz zmiany pozycji spania?
  5. Może zamiast siłowni basen? Nie umiem pływać, ale może żabka/kraul?

  #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #kregoslup #basen #plywanie
  pokaż całość

 •  

  Dziś obiad bez mięsa. Jak zwierzęta ( ͡° ʖ̯ ͡°). #gotowanie #obiad #foodporn

  źródło: IMG_20200630_155429.jpg

 •  

  Mircy, ale się odjebawszyało. Jakoś tydzień temu dodałem wpis o tym, że zarwałem nockę bo musiałem jechać po pijanego kierowcę do Niemiec, którego zatrzymała policja i zabrała mu prawko.

  Mały update sytuacji- on się wówczas kazał zabrać na badanie krwi. Dziś przyszły wyniki, dzwoniły niemieckie bagiety, że przepraszajo ale chyba im się alkomat zepsuł, bo kierowca miał 0.0 xD

  #bekaztransa #zycietruckera
  pokaż całość

 •  

  Ja jeszcze pamiętam czasy jak rządził Kwaśniewski i SLD. Ale się wszyscy cieszyli, jak pojawiło się PO i PiS, nareszcie koniec z tymi komuchami hehe, nareszcie jakieś normalne partie polityczne! Pamiętacie, że miała być wielka koalicja PO - PiS? XD. Piękne to były czasy, czasy błogiej nieświadomości
  #wybory #polityka

  źródło: PO-PiS.jpg

 •  

  W lewicowym świecie biali klęcząc całują buty przypadkowych murzynów. W prawicowym mąż klęcząc pomaga poprawić buta swojej żonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #konfederacja #bosak #korwin #polityka #4konserwy

  źródło: i.iplsc.com

 •  

  Oto nowa mapa Polski. Ze Ściany Wschodniej wydzielona została Warszawa z okolicami oraz jakaś ciekawa osada z RiGCzem przy granicy z Białorusią. Do obu tych obszarów zostały poprowadzone eksterytorialne autostrady.
  #wybory #bekazpisu #humorobrazkowy #warszawa

  źródło: xd.jpg

 •  

  Największą frekwencję na godzinę 12:00 na Podkarpaciu - dzięki czemu prowadzi w wyścigu o samochód strażacki - miała gmina Cisna, jedyna która głosuje w ostatnich wyborach za opozycją xDD
  #wybory

  źródło: z24837874Q Gmina-Cisna.jpg

 •  

  Zostały 4 mecze.
  Arka żeby nas wyprzedzić musiałaby wygrać 3 mecze
  przy naszych 4 porażkach.
  Czy taki scenariusz jest realny?
  #wislakrakow

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  - Masz ogromny ból tyłka, oh aż słyszę trzaski. XD
  - Twój partner to przylepa? Nie masz czasu na swoje pochłaniające pasje? Alko, gierka, no tak pochłaniające... Rzeczywiście, spotkanie raz w tygodniu, nie mówię już o dwóch, może być upierdliwe, nie brzmi to dobrze, to znaczy, że kobita chce cię kontrolować, nie daje ci oddychać, ciągle chce twojej atencji, bo nie ma własnych zajęć, a te studia to robi w przerwach od myślenia o tobie, w tych przerwach też spotyka się z rodziną i przyjaciółkami, a w wakacje pracuje, ale z niej upierdliwa dziewucha, naciska na spotkania 1-2 razy w tygodniu, nie daj sobą rządzić, nie musisz jej aż tyle czasu poświęcać, po co ci taki rzep
  - Na pewno chce cię wydymać, myślę, że musisz to sprawdzić, podejdź ją jakoś, sprawdź ją, może powiedz żeby za siebie zapłaciła, zobaczysz jej reakcję, no zobaczymy czy leci na kasę
  - Egzamin przed nią, co za baba będzie mi się tu mazgaić, co ona tam wie, ja to dopiero miałem ciężko, dobra idę grać.
  - Zmęczony, weź babo mi daj spokój, może wyjazd, a weź, kasę będziemy wydawać, po co gdzieś daleko jechać, nie można bliżej.
  - Nie mam humoru, a weź spier****
  - Jestem zajęty, nie mam czasu, walentynki???????? Dzień jak dzień.
  - Co nas łączy? Interesuje cię moje życie? Co możesz wiedzieć jak widujesz się tylko do towarzystwa raz w tygodniu, pobzykać, miło sobie posiedzieć i dzida na chatę
  - Problemy? Co ty tam wiesz, przecież ty nie masz żadnych problemów.
  - Coś wspólnego, jakieś plany? Może wspólne mieszkanie? Sorki, za wygodnie mi u mamusi.
  - Zabieganie? Co ja o babę będę zabiegać, niech sobie nie myśli, aż taka piękna nie jest, żeby o nią zabiegać, wiadomka przecież, że nie odejdzie, tak zrobię, a niech ryczy i tak mnie będzie przepraszać.
  - Cholera, przeprasza, a wkurzyła mnie, niech ma, niech nie śpi sobie w nocy, ja idę spać, wyłączam internet i mnie nie obchodzi, może rano łaskawie odpiszę.
  - Spontaniczne spotkanie? Nieee, nie chce mi się, ale to miała być niespodzianka, czekam już, sorki innym razem, trzeba było zadzwonić.
  - Wkurzyła mnie, nie mamy o czym rozmawiać, jest głupia, nieodpowiedzialna, a więc za karę, nie wybaczę, troszkę ją przetrzymam, nie będę odpisywać, popłacze trochę, to przestanie dramy robić, jeszcze mnie będzie przepraszać, może za miły nie byłem, ale co tam przecież wiadomo, że długo nie wytrzyma.
  - W pracy mnie wkurzyli, ogólnie zły humor, dziewczyna tu czułe słówka pisze, a niech ma, wyżyję się na niej, potem rzucę przepraszam i będzie git, a moje emocje opadną.
  - Jej rodzina? Pojebana, pluję na nich, taki jestem mocny w gębie, ale będę się uśmiechać i udam, że wszystko gra.
  - Jak chcesz porobić coś szalonego, to sobie znajdź innego.
  - Na 3/4 próśb odpowiedź to NIE, oszalałaś chyba.
  - Te pryszcze to nie wyglądają dobrze, ogólnie to powinnaś coś ze sobą zrobić, odpowiadam: TY TEŻ, by mieć takie wymagania, to sobą też trzeba coś reprezentować, a może nie bez powodu o powodzenie ciężko :)))))
  - Nie wychodzi Ci to, ojjjjj będziesz musiała poćwiczyć (sam mocno kaleczysz tą czynność, a więc ten komentarz... słaby) P.S ja poćwiczyłam, oj szczęka mogłaby ci opaść.
  Takie związki istnieją zarówno w jedną jak i pewnie w drugą stronę, i jak komuś się wydaje, że musi w czymś takim tkwić, włosy z głowy sobie wyrywać, spać w strachu, często płakać, wstydzić się czegokolwiek, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i o charakter czy słabości, zastanawiać się czy jest się odpowiednio dobrym/dobrą, spełniać kolejne "wymagania", "warunki", to choćby Ci się wydawało, że tak trzeba, bo przecież powinieneś/powinnaś dziękować, że ktoś w ogóle na Ciebie spojrzał, łaskawie pozwolił Ci się kochać, UCIEKAJ!!! Prędzej czy później, wszystko szlak trafi, i oby tak było!!! I uwierz, choćby to się wydawało niemożliwe, znajdzie się ktoś, kto Cię WYBIERZE, a nie przygarnie w akcie desperacji, bo lepsza opcja się nie przytrafiła. Podczas kłótni będzie płakać tak samo jak Ty, szczególnie gdy kłótnia będzie trudna, i będzie wtedy tulić mocno, a nie milczeć, a potem z miłością w oczach mówić jak bardzo Cię kocha i jak bardzo jesteś piękny/piękna choć możesz mieć pryszcze, albo nadwagę, brak biustu, obwisły, za duży, piwny brzuszek, a może mało włosów i ta osoba nie będzie oceniać Cię w żadnej skali, bo dla niej będziesz jedyny/jedyna, tak się da, naprawdę, a więc ZOSTAĆ WYBRANYM, a nie BYĆ WYBOREM W AKCIE DESPERACJI.
  Wiem tylko że nie jest łatwo o taką osobę, szczególnie z takim sceptycznym podejściem, jaki niektórzy mają, (sami siebie oszukują, że dają sobie spokój, bo związek to kiepska inwestycja, a jednocześnie o nim marzą), skarb może przejść koło nosa. Niektórzy traktują relacje uczuciowe i intymne jako łatwo dostępne dobra konsumpcyjne i wydaje im się, że skoro oni tak mają, to znaczy, że wszyscy i potem nie znając sytuacji kompletnie, tworzą swoje "teorie", bo są aż tak ograniczeni i zazdrośni. I na tym skończę, bo ktoś może tego bólu d*** nie wytrzymać, pozdrawiam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #5ef6a09315d9fcf7250ef853
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  Przekaż darowiznę
  [==......................................] 4% (10zł/235zł)
  Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Pytanie do Mirków spod tagu #programista15k ale nie do takich bajkopisarzy tylko takich, którzy naprawdę tyle zarabiają. Konkretniej mówię o kwotach na FV rzędu 15K + VAT w przeliczeniu na miesiąc pracy albo na UoP 15K brutto. Jak to jest kiedy się tyle zarabia? Jakie to jest życie? Chciałbym zwiedzać egzotyczne kraje, wspinać się na najwyższe szczyty w Himalajach, latać na lotniach i paralotniach, skakać ze spadochronem, uprawiać sporty ekstremalne w stylu Wingsuit. Chciałbym kupić sobie wreszcie profesionalną pełnoklatkową lustrzankę za min. 10K + obiektywy a nie cieszyć się starym kompaktem z matrycą 1/2.5", chciałbym jeździć czymś lepszym niż stare Audi 80 B4. Chciałbym, ale nie mogę, tzn. wygląda na to, że pozostanie to w sferze moich marzeń. Jako programista wyciągałem co najwyżej 2K na łapkę na UoD na miesiąc pracując zdalnie, co wprawdzie pozwoliło mi naciułać na B4 za 2,5K Benzyna + LPG albo na podstawowe potrzeby życiowe. Niestety mam może ze 2 lvl komercyjnego w bieda PHP jako FullStack. Aktualnie bez pracy. Chciałbym mieć tak duże doświadczenie i wiedzę techniczną jak Wy. Ale jest pytanie. Jak to osiągnąć i jak do tego dojść, kiedy to praktycznie nie ma szans na pracę? Zwłaszcza dla Juniora. Jak do diaska wskoczyć na poziom przynajmniej 10K brutto na UoP (wolałbym to niż B2B), żeby w miarę żyć na jakimś poziomie, kiedy to nikt nie daje Juniorom żadnej takiej szansy? Łatwo jest mówić o sukcesach, kiedy to wszystko w życiu wychodzi. Ale Wy z pełnym żołądkiem nigdy nie zrozumiecie głodnego. Dlaczego pracodawcy, tfu właściwie to rekruterzy, pośrednicy wszelkiej maści jedyne na co patrzą to to aby zatrudnić przynajmniej Mida albo Seniora, ściągając go z innej firmy? No tak, najprościej mieć gotowca pod ryj a nie dać innym żadnej szansy. A potem jeszcze najlepiej mamić wszystkich i powtarzać tu bajki ile to się w IT nie zarabia.

  #pracait #przegryw #gorzkiezale

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #5ef6f11315d9fcf7250ef86a
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  Wesprzyj projekt
  [==......................................] 4% (10zł/235zł)
  Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  pokaż całość

 •  

  Ćpuny do wora. Liczę na kolejne restrykcje i większe kary dla ćpunów.

  #narkotykizawszespoko

  źródło: tfu.png

 •  

  MIKROBLOG Z USA - CZY KALIFORNIA UPADA?

  #ameryka #usa #neuropa #4konserwy #podatki #kalifornia #teksas #ekonomia

  Czytam sobie na głównej mocno wykopywane znalezisko o tym, jak to niby Kalifornia się wyludnia z powodu wysokich podatków dochodowych. Link tutaj. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że spora część wykopu ma poglądy jakie ma (korwinizm), ale być może reszta po przeczytaniu tego wpisu spojrzy nieco krytyczniej na korwinistyczną propagandę.

  Dodam tylko, że ja akurat jestem szczęśliwym Kalifornijczykiem :)

  [1] Czy podatki w Kalifornii są wysokie?

  To jest wbrew pozorom bardzo trudne pytanie! W USA system podatkowy jest skonstruowany inaczej niż u nas w Polsce. W Polsce mamy PIT, CIT, VAT i akcyzę, które przynoszą gros dochodów podatkowych i są zbierane przez rząd, a następnie rozdzielane samorządom, urzędom i agencjom. W liczbach wychodzi to tak: 179 mld zł z VAT, 34,8 mld zł z CIT i 64,3 mld zł z PIT. Dodatkowo samorządy zbierają trochę podatków (np. od nieruchomości), ale w porównaniu z tymi pierwszymi to naprawdę marne promile. W budżetach jednostek samorządu terytorialnego największe pozycje po stronie dochodowej to udział w podatku PIT i CIT, samorządy nie dostają natomiast nic z VAT ani akcyzy (przynajmniej nie bezpośrednio).

  W USA jest inaczej. USA jest federacją, czyli przypomina coś na kształt Unii Europejskiej - jest rząd federalny zajmujący się głównie obroną, prawem i polityką zagraniczną, ale oprócz tego są też rządy (i parlamenty) stanowe. Rząd federalny utrzymuje się z PIT (51%), podatku od pensji (35% - to odpowiednik naszych składek na ZUS itd.), CIT (6%) i innych podatków (w tym akcyzy, 8%). Osobne podatki zbierają jednak stany i lokalne jednostki samorządu. Dla nich PIT to już tylko 26% dochodu, a pozostałe duże pozycje to podatek katastralny (31%), podatek od sprzedaży (24%) i inne podatki (w tym od specjalistycznej sprzedaży, 18%).

  Porównajmy pod tym kątem Kalifornię i Teksas (który w znalezisku postawiono jako wzór). Tak się składa, że pracuję w firmie, która ma oddziały i w jednym i w drugim stanie, a dodatkowo mamy wewnętrzne forum, na którym ludzie anonimowo dzielą się swoimi zarobkami. Dzięki temu wiem, że ta sama lub porównywalna rola na tym samym poziomie zaszeregowania w Kalifornii może liczyć na ok. 111 tys. brutto, zaś w Teksasie na ok. 89 tys. brutto. Według kalkulatora pensji SmartAsset w San Francisco da nam to $73,151 netto, zaś w Austin (gdzie siedziby mają wszystkie firmy z sektora tech w Teksasie) - $68,513 netto. Gdyby w Teksasie płacono tyle samo co w SF, mieszkaniec Austin zabrałby do domu 10 tys. więcej niż mieszkaniec SF.

  Tyle tylko, że to tylko podatek dochodowy. A są przecież jeszcze inne podatki - na przykład od nieruchomości. Ten sam kalkulator przeliczy nam, że w Austin za dom kosztujący 350 tys. dolarów zapłacimy $6,311 podatku. Za taki sam dom w San Francisco portfel uszczupli nam się o $2,272, czyli trzy razy mniej. Sales tax jest już porównywalny (8,5% w SF do 8,25% w Austin), przy czym w Kalifornii więcej produktów jest z niego zwolnionych. Kalifornia daje też więcej możliwości odpisów od podatków, np. założenie medical spending account, które odlicza się od kwoty opodatkowania.

  Ogółem faktem jest, że generalnie podatki w Kalifornii są nieco wyższe, ale nie jest to żadna szokująca różnica. Co jest wysokie i szokujące to dopiero drugi punkt, czyli...

  [2] Dlaczego życie w Kalifornii jest drogie i czemu tak samo będzie w Teksasie?

  Podatki to nie wszystko. Przeciętny człowiek więcej niż na podatki wydaje na czynsz czy kredyt hipoteczny. A tutaj niestety Kalifornia jest dramatycznie droga i to właśnie powoduje, że wiele osób - szczególnie jeśli chcą założyć rodzinę - ją opuszcza.

  Kalifornia jest ofiarą myślenia, które swoją drogą jest bardzo popularne wśród korwinistów, a mianowicie "zlikwidujmy transport publiczny, niech każdy ma własne auto i dom pod miastem". Dokładnie tak zdecydowano rozwijać stan w latach 50-tych. I oczywiście na początku to działało, tylko szybko okazało się, że Kalifornia to jednak dość górzysty stan, więc po prostu skończyła się ziemia, na której można budować. Jednocześnie jednak sukces gospodarczy stanu przyciągał coraz to nowych ludzi. W ostatnich 50. latach liczba Kalifornijczyków się podwoiła, a tylko od 2010 wzrosła o kolejne 6,1% (ponad 2 mln, do 39,5 mln). Dodatkowo okazało się, że system drogowy nawet z dziesięciopasmowymi autostradami nie jest w stanie obsłużyć takiej ilości samochodów.

  Można by zapytać - no dobrze, to czemu po prostu nie zburzą tych domów, a na ich miejsce zbudują bloki? Otóż USA (wszędzie, nie tylko w Kalifornii) ma bardzo rygorystyczne zasady planistyczne. Na przykład w Polsce nie ma problemu z tym, żeby do domu jednorodzinnego dobudować skrzydło i podzielić dom na parter i piętro, żeby mieszkały w nim dwie rodziny. Takie coś nie przejdzie w USA. O ile pozwolenie na extension (czyli dobudówkę) można jeszcze jakoś zdobyć jeśli ogólna powierzchnia domu nie przekracza dopuszczalnej powierzchni zabudowy działki (tak, jak w USA masz działkę to nie ma "wolnoć Tomku w swoim domku" jak w PL - miasto wskaże ci nawet maksymalną powierzchnię domu), o tyle dwie rodziny mieszkające na jednej działce w strefie jednorodzinnej nigdy nie przejdą. Jeśli zrobisz to nielegalnie to miasto przyjedzie z ekipą budowlaną przywrócić stan do pierwotnego i wystawi ci za to rachunek. Na domiar złego, osoby, które kupiły swoje domy wcześniej wykazują postawę NIMBY - not in my back yard, czyli "tak, jestem za tym, żeby budować bloki, ale nie w mojej okolicy!".

  Tę postawę chciał niedawno prawnie zniszczyć stanowy senator Demokratów z SF, Weiner. Jego propozycja legislacyjna zakładała, że automatycznie zmienia się zoning (czyli ten plan zagospodarowania) na podstawie parametrów okolicy, czyli np. w promieniu kilkuset jardów od przystanku autobusowego można budować bliźniaki, przy stacji kolejowej bloki do 5 pięter itd. Niestety siła NIMBY jest taka, że zarówno Demokraci jak i Republikanie projekt storpedowali, mówiąc, że zagraża on charakterowi dzielnic.

  A teraz czemu uważam, że tak samo będzie w Teksasie? Bo dokładnie tą samą ścieżką idzie ten stan. Najlepszy przykład to właśnie Austin, czyli miasto, do którego ściągają byli Kalifornijczycy. Austin w przeciągu ostatnich 10 lat zmieniło się z małego w sumie miasta w nowoczesne centrum biznesu tech, populacja rośnie jak na drożdżach, ale oczywiście wszędzie są tylko domy jednorodzinne. Polecam spojrzeć na Google Maps - miasto wraz z przedmieściami ma populację nieco mniejszą niż Warszawa, a obszar zabudowy jest pewnie z trzy razy taki. I już zaczynają się problemy - nieustanne korki, a ceny mieszkań i domów bliżej centrum rosną o 20% rocznie. Teksas ma tę przewagę, że jest płaski, więc można budować na boki w zasadzie w nieskończoność, ale to ma też swoją cenę - wszędzie jest dramatycznie daleko.

  Przytoczę opinię mojego kolegi z pracy, który niedawno został ojcem i którego kuzyn w Teksasie przekonuje go, by się tam przeprowadzić. Idzie ona tak: "No jasne, tutaj mam 2-bedroom mieszkanie, za które sporo płacę, ale jednocześnie wystarczy nam jedno auto, do sklepu idę pieszo, na stację kolejową do SF mogę Uberem podjechać za 8 dolarów. A w Teksasie? Mój kuzyn ma super dom, basen, duży i wszystko, ale tak: do szkoły? Brum brum 20 minut. Do parku? Brum brum 20 minut. Do supermarketu? Brum brum 15 minut. Niby 15-20 minut to niewiele, ale jak tak musisz krążyć wszędzie to nagle z tego się robi pół dnia w aucie".
  pokaż całość

  źródło: kali.jpg

  •  

   @szyy: Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o stanie rzeczywistości w Polsce, ale no nie jesteś za bardzo wiarygodny. I po co podajesz przykład domu w SF za 350k$ i w Austin takiego samego, skoro nie da się w podobnym standardzie nieruchomości za taka cenę w obu miastach kupić? Nie wszystkie duże firmy w Teksasie są w austin. Są tez np w Southlake. Generalnie mało wiarygodny wpis.

  • więcej komentarzy (58)

 •  

  Są to lekcje tolerancji i integracji, ale już w Brazylii. Czarni rasiści sprawdzają przywileje białej dziewczyny i wyjaśniają jej, że czarne życie ma znaczenie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #brazylia #blm #blacklivesmatter #rasizm #murzyn #heheszki #czarnyhumor #protest pokaż całość

  źródło: streamable.com

 •  

  Ta sytuacja z wiekiem emerytalnym jest u nas abstrakcyjna. Stare ropuchy się nad tym trzęsą, żeby nie podwyższyli, bo i tak wkrótce pozdychają, a młodzi mają to w dupie, bo nie wiedzą, że utrzymanie tego wieku emerytalnego oznacza głodowe emerytury dla nich w przyszłości. A kandydaci dopełniają wszystkiego, bo choć wiedzą, że to idiotyzm i populizm, to muszą mówić, że nie podwyższą wieku, bo gdyby tego nie zrobili, to debile by na nich nie zagłosowali, a ludzi świadomych jest niewielki odsetek. Dlatego teraz Trzaskowski i Kosiniak-Kamysz muszą pajacować, mimo że wiedzą, że nie mają teraz racji.

  Generalnie to co PiS narobił ze swoim populizmem i socjalizmem, to tyle zła nikt nie wyrządził od Gierka. Będziemy to odkręcać co najmniej 1 pokolenie. Chodzi też o zmiany mentalne w społeczeństwie.
  #polityka #4konserwy #neuropa #bekazpisu
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika aks_762

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi aks_762

Osiągnięcia (2)