witaj przybyszu :3

 •  

  Jak sprytnie zablokować możliwość utworzenia obiektu z jakimkolwiek parametrem nulowym?

  Lombokowe @NonNull działa tylko na atrybutach, nie da się ustawić na całą klasę.

  `class Fren {

  @NonNull
  String name;

  @NonNull
  int ageYears;

  @NonNull
  Address address;
  }`

  wolałbym:
  `@NonNull
  class Fren {

  String name;

  int ageYears;

  Address address;
  }`

  #programowanie #java
  pokaż całość

 •  

  mirki, chce zmienic prace i tak mysle ze moglbym pytac o 10k zł brutto UoP optymistycznie, ale dostaje oferty z widelkami np. 14k - 17k zł brutto UoP, albo 70 - 100 zł/h b2b i teraz jak beda pytac ile bym chcial to mam mowic te 10k zł brutto UoP czy jak?
  #it #programowanie #pracbaza #programista15k

 •  

  #programowanie Sklep C oferuje do sprzedaży kafelki łazienkowe.Właściciel postanowił wprowadzić system komputerowy.Kafelki klasyfikowane są w kilku kategoriach:wielkość: kwadratowe, prostokątne małe, prostokątne duże,grubość: cienkie, grube,producent: jest 2 producentów,kolor: klasyfikowanych jest 13 barw.-Proszę zaproponować strukturę danych służącą do przechowywania informacji o kafelkach. Ale proszę to zrobić w taki sposób,aby zajęło tojak najmniej pamięci. Można zwrócić uwagę na fakt, że np zmienna określającabarwę może przyjąć wartości tylko z zakresu [1,13].Przyjmujemy, że nie wzrośnie ani liczba kategoriiani ich zakres.-Proszę napisać program realizujący najprostszy zestaw operacji pozwalający sprawdzić poprawność przyjętej struktury danych: wprowadzenie danych i wydrukowanie całości.Ktoś ma jakiś genialny pomysł jak to ugryźć? Myślę już kilka godzin i nic mi nie wychodzi. Jak to zrobić, za pomocą pola? pokaż całość

 •  

  Jakie konto do inwestowania long term? Interesują mnie giełdy europejskie (teraz zależy mi na EURONEXT OSLO) i chińskie (chyba najprościej HKEX). Ważne, żeby minimalna wpłata była max 20k PLN, bo już mam w mBanku z IKE trochę poinwestowane i nie chcę więcej ładować.
  Trochę szukałem, ale nic nie mogę znaleźć sensownego...
  XTB - nie ma akcji, które chcę.
  Trading212 - nie da się otworzyć konta.
  Degiro - nie pasuje mi, że konto jest tylko w EUR i ciągłe przewalutowania (przy wpłacie, przy kupnie, przy sprzedaży, przy wypłacie)
  Interactive Brokers - wydaje się spoko, ale te fees'y 10 USD miesięcznie nawet przy braku transakcji słabe, bo chcę long term.
  Zostaje Lynx, ale wolałbym coś z mniejszym depozytem.
  Jak żyć ._.

  #broker #gielda #inwestowanie #makler #finanse
  pokaż całość

  +: Plokij
 •  

  Ej, wyobrażacie sobie jakby jakaś inna dochodowa branża miała taki hajp na przebranżawianie się jak IT i jakby ludzie szukali opcji na wbicie się? Myślę, że mogłoby to wyglądać tak:
  "Cześć, oto i ja uznałem że pora porzucić pracę bez perspektyw i spróbować sił w mechanice samochodowej

  W skrócie, mam 26 lat, skończyłem opiekę socjalną i samochód umiem obsługiwać w stopniu zaawansowanym (jazda) oraz interesuję się F1 i żużlem. Ostatnio z pomocą youtube zacząłem sam się uczyć i tak np. wymiana wycieraczek, kołpaków czy zmiana koła to dla mnie nie problem, obecnie próbuję swoich sił w wymianie oleju wraz z filtrem oraz wymianie płynu hamulcowego. Czasem zdarzało się też wymieniać żarówkę.
  I teraz pytanie, czy z takimi umiejętnościami mam szansę na pozycję pomocnika mechanika gdzieś we Wrocławiu? Na jaką stawkę mogę liczyć? Czy 5000 brutto na umowę o pracę to ok stawka na początek? Polecacie jakieś firmy na bezpłatny staż żeby zdobyć doświadczenie?"
  I weźcie sobie wyobraźcie te wszystkie gównoorganizacje "Mamy do warsztatów" albo "dziewczyny pod auta". Kierunki studiów podyplomowych porozbijane na jakieś absurdalne specjalizacje typu "specjalista obsługi lewarka" albo "obsługa podnośnika" czy "pomocnik w kanale" plus oczywiście miliard gównoblogów "będę mechankiem" albo "Iwona naprawia" z notkami o tym jak odkurzyć dywaniki albo zmienić zapach. Pojawiłyby się webinary gdzie specjaliści debatowaliby o tym czy opony zmieniać w kwietniu czy może dopiero w maju czy w ogóle może używać całorocznych, a uczestnicy otrzymaliby na koniec certyfikat nabycia wiedzy o ścieralności lamelek. Na fejbusku byłyby reklamy z brodaczami w czapkach z pomponem w upierdolonych smarem ciuchach i wyrazem takiej fachowości na twarzy z podpisem "i ty zostań mechanikiem, kurs 50% taniej + gwarancja zatrudnienia!" a technika samochodowe robiłyby mechcapmy. Chłopaki po zawodówkach narzekaliby że juniorzy psują im rynek i stawki poleciały w dół, fora dla mechaników pełne byłyby postów o tym jak się przebranżowić i że komuś się udało oraz wpisów o tym, że w sumie jako junior wcale nie musisz znać różnicy między silnikiem dwu i czterosuwowym bo od juniora się takiej wiedzy nie wymaga.

  (to jest oczywiście pasta, nie jestem autorem tego tekstu)

  #programista15k #programowanie #pracait
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika alkb

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)