•  

  #pilkanozna
  #ekstraklasa
  #legia

  Powiem szczerze, takiej nagonki jaka jest teraz na Legie to nie pamietam od ćwierćwiecza. Klub w tym momencie odnosi największe sukcesy w swojej historii, a niektórzy zachowują się jakby wygrywanie ligi to wcześniej była norma, a teraz jakby szorowali po dnie.
  Wychodzi taki Kowalczyk ze swoim felietonem, ale jakoś nie wspomina, ze za jego czasów prawie do 2 ligi się spierdzielili. A już chyba najgorszy jest Hadaj, w ogóle to jest fenomen, że na prowadzącego magazyn o #legii w #weszlofm dali tak antylegijna postać.
  Przegląd Sportowy tez jakaś krucjatę przeciw Sa Pinto wymyślił, całkowicie ignorując fakt, ze np. w Poznaniu dzieją się teraz całkiem podobne rzeczy na zgrupowaniu. Le Cabaret
  pokaż całość

  •  

   @miki4ever: Oczywiście masz dużo racji w tym, że media koncentrują się w sensie negatywnym na Legi w ostatnich tygodniach, bo czują rozżalenie tym m.in. co robi Pinto. Dodam także, że sam trener jest łatwym celem z powodu swego zachowania i niejednokrotnie wypowiadanych słów, co też jest nie fair.

   Faktem jest jednak to, że media, by nie mogły pisać o tym wszystkim o czym piszą, gdyby klub był po prostu profesjonalnie zarządzany. A nie jest (jak niemal wszystkie w Polsce). W środku także się dobrze nie dzieje.

   Z drugiej strony, czy to jest nagonka? Co to oznacza nagonka?
   Że media śmieją się z wywiadów z Prezesem? (np. w przypadku ostatniego trudno było poważanie podejść do jego słów np. o tym, że Legia nie może zarabiać pieniędzy na transferach, bo inne kluby nie chcą jej oddawać zawodników), że publikują słowa rozgoryczonego Mączyńskiego (a trener to go w porządku potraktował?), że I. Koprowiak zasugerowała, że Pinto traktuje piłkarzy jak chłopów pańszczyźnianych (jeżeli jest to prawda, to jest to sprawa dla sądu), że Weszlo od pół roku gada o możliwym bankructwie Legi (przy czym sam Prezes nie ukrywa, że jest źle), że wskazują na kłamstwo Legi we wniosku licencyjnym (jakby było okey, to nie musieliby manipulować liczbami dot. finansów i wartości tzw. Akademii Legi), że media rozpisują się o nałożeniu na Legię nadzoru finansowego przez KL, że rozpisywały się o żenującym potraktowaniu Malarza, czy epopei z kontraktem Jędzy? Abo też kpią z pomeczowych wypowiedzi Pinto (jak np. po meczu z Pogonią)?

   Kilka lat temu tego większości z tego, by nie napisano z racji "dobrych stosunków". Teraz jednak Legia zaczyna być taktowana jak wiele innych klubów, w przypadku których jak dostrzegą patologię, to o tym piszą. Tak długo jak nie będą konfabulować nie widzę tu problemu (a chyba nie kłamią, skoro żadnych procesów, żądań do sprostowań nie ma - jednie Mioduski groził Weszlo procesem za informacje o stanie finansów, jak jednak pozwu nie było, tak nie ma)
   pokaż całość

  •  

   @miki4ever: Owszem, zgodzę się, że jest to często przesadzone oraz wyolbrzymione (jak i wyolbrzymiane jest znaczenie jego słów). Naprawdę jednak trudno jest traktować poważnie to co mówi i z tego nie kpić. W wielu aspektach (oczywiście nie wszystkich) przypomina mi On J. Wojciechowskiego i jego wypowiedzi, które spotykały się z taką samą reakcją, bo facet przejawiał wiele podobnych cech, a do tego nie miał pojęcia o piłce i zarządzaniu klubem.
   Odnosząc się do ostatniego wywiadu: nie jest jest narracja Stanowskiego, a brak jakiejkolwiek jego wiedzy o tym jak działa rynek transferowy oraz swoisty "legiocentryzm" wraz z pychą (ilustruje to np. stwierdzenie, że transfer Piątka to jeden z niewielu udanych przykładów - a ile udanych transferów młodych polskich zawodników z klubu w ostatnich latach miała Legia?). Co do Mączyńskiego to najpewniej masz rację, jeżeli faktycznie ciągle się to pojawiało.

   Wiesz nie wiem jak się o nim wypowiadali (ponadto wiesz mogą się na niego jeszcze kiedyś natknąć), ponadto nie wiemy na ile mógł sobie pozwolić w innych klubach. Wiemy jednak, że m.in. z racji "sprzeczności z wartościami klubu" nie przedłożono z nim np. umowy z S. Liege. Co pokazuje, że powody musiały być istotne, skoro pomimo dobrego wyniku i opinii kibiców, pozbyto się go.

   Zgadzam się z dużej mierze, że zmienił dyskurs wokół Legi. Stał się bardziej negatywny i raczej przyczyną tego były niskie pobudki. Natomiast nie oznacza to nagonki, a to, że zaczyna być traktowana jak inne kluby.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  Naczelna Rada Łowiecka i Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego wyraziły we wspólnym piśmie "zdecydowaną dezaprobatę [wobec] redukcji dzika poprzez strzelanie do ciężarnych i prowadzących potomstwo loch"...
  lewactwo, lewactwo, lewactwo, płody, feminazistki, kwiikkk #bekazprawakow #neuropa #myslistwo

  •  

   @BojWhucie: Zapomniałeś nadmienić, że we wspomnianym oświadczeniu stwierdzili, że odstrzał dodatkowych 200 tys. dzików (przy realizacji na poziomie 90% planowanego już odstrzału na ten sezon) jest niedopuszczalne...

   Na pewno jednak świadomie kłamią, no bo jakby inaczej... podobnie zresztą jak naukowcy, którym należy odebrać "tytuły naukowe", jak autorytatywnie wczoraj zasugerował J. Liziniewicz z GP na antenie TVP Info, "absolwent zarządzania". pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika allende73

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)