•  

  Cześć! W nawiązaniu do wczorajszego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/48052143 zgodnie z zapowiedzią zapraszam do zadawania pytań z tematyki #gospodarka #gielda #inwestycje #kredyty

  Obecna sytuacja związana z #koronawirus jest bardzo zmienna i rozwojowa.  Z racji na wykonywany zawód jestem bardzo blisko problemów ludzi którzy chcieliby przejść przez kryzys suchą nogą.

  Dla pierwszych 20 osób które zwrócą się do mnie w wiadomości prywatnej z konkretnymi problemami jestem w stanie prywatnie i spersonalizowanie doradzić w interesujących was tematach.

  Będę odpowiadał na pytania dziś od 14 do 18, zarówno na te zadane wczoraj jak i zadawane na bieżąco. Poniżej zamieszczam podsumowanie kilku istotnych tematów.
  pokaż całość

  źródło: 1584530173435.png

 •  

  Pokuszę się o przewidywanie co do skutków epidemii w okresie ~6 miesięcy. Niżej zrobię wpis do wołania na początku października by sprawdzić czy miałem rację.

  Moja analiza i przewidywania dotyczą 3 krajów, który przyjęły 3 różne typy zachowań: Polskę, Wielką Brytanię i Niemcy.

  Zacznę od Wielkiej Brytanii, która przyjęła, moim zdaniem, najgorszy scenariusz. Chcą by mieszkańcy odchorowali i nabyli odporność by "biznes nie stracił". Oni chyba nie zdają sobie sprawy, że NHS nie jest w stanie obsłużyć nawet kilku% najciężej chorych w szczycie epidemii. Przewiduję, że najpierw pod wpływem opinii publicznej, za około 2 tygodnie zaczną stosować bardziej stanowczą izolacje chorych, a za 1 miesiąc od teraz wycofają z "samobójstwa" gdy liczba hospitalizowanych na koronawirusa dojdzie do wielu tysięcy, wtedy też zaczną zamykać wszystko co możliwe. Ostatecznie będa mieli wszystkie straty spowodowane zatrzymaniem ekonomii gdy epidemia wybuchnie już na dużą skalę oraz skutki w postaci śmierci, może nawet dziesiątek tysięcy ludzi. Jestem na 95% pewien, że ten wirus zmiecie ichni rząd przed końcem lipca. Jeżeli się zastanawialiście czy Brytyjczycy są w stanie zrobić cos głupszego niż Brexit - to już wiecie.
  Spadek PKB w 3 kwartale 8%, Spadek PKB w 4 kwartale 4%

  Dalej Polska. gwałtowne zatrzymanie niemal wszystkiego, prócz branż, które musza pracować by było żarło. Drastyczne środki i posłuszne społeczeństwo, które przestrzega większości zaleceń, sprawią, że rzeczywiście przyrost zachorowań zacznie hamować. Niestety gospodarka, nadwyrężona już wcześniejszymi decyzjami rządu oraz NBP, zacznie być w bardzo, bardzo powaznych tarapatach. Inflacja wystrzeli jeszcze bardziej, że bedziemy wspominać obecne 4% z sentymentem. Zrujnowane branże będa potrzebowąły setek mld złotych dofinansowania, kiedy pieniędzy nie ma na nic prócz socjalu. Mimo niskiej ilości zachorowan, zanotujemy jedną z największych śmiertelności (w przeliczeniu na liczbę chorych) w UE z powodu niewydolności służby zdrowia. Masowy eksodus Ukrainców spowoduje bardzo znaczny spadek cen najmu oraz cen mieszkań. Jeżeli uda się wprowadzić szczepienia do końca kwietnia, nie zginie wielu ludzi.
  Spadek PKB w 3 kwartale 7%, , Spadek PKB w 4 kwartale 6%.

  No i Niemcy, którzy chyba jako jedyni działają rozumnie moim zdaniem. Działają zdecydowanie i szeroko, robiąc wiele tysięcy testów dziennie, ale jednocześnie nie chcą wyłączyć gospodarki. Równolegle rząd przygotował 500 mld Euro na dofinansowanie branż dotkniętych przez wirus, które odłożył w czasie koniunktury. Jedna z najwydolniejszych służb zdrowia będzie w stanie hospitalizować jednocześnie nawet 30 000 osób otrzymując nadal jedną z najniższych na świecie śmiertelności
  Spadek PKB w 3 kwartale również 3,5%, Spadek PKB w 4 kwartale 1,5%.

  Możlie, że wejdzie szczepionka, ale nawet gdyby się to stało w ciągu miesiąca, niewiele to poprawi sytuację bo zarażeń w UK i Niemczech, będzie już wiele, a łańcuchy połączeń gospodarczych kompletnie pozrywane.

  #koronawirus
  pokaż całość

  źródło: mapa.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika antosbdg

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)