•  

  Jaką aplikację polecacie do ostrzegania przed ankieterami itp? Wystarczy mi jak najprostsza wyświetlająca tylko monit że dzwoniący właśnie numer jest oznaczony w bazie jako spam/ankieta/inne dziadostwo, nie musi to być super kombajn z opcją blokowania numeru czy smsów bo to już się zrobi w systemie. Coś prostego, najlepiej nie wymagającego miliona uprawnień poza dostępem do kontaktów i niezawodnego z dużą bazą numerów będzie w sam raz.

  #android
  pokaż całość

 •  

  Chodzi mi po głowie wygodne zautomatyzowanie backupu dysku na drugi dysk z tym, że ten zapasowy chciałbym odcinać z zasilania gdy nie jest potrzebny - to proste do ogarnięcia, byle przełącznik na obudowie odcinający linię 5v i 12v w kablu zasilającym dysk a samo kopiowanie ogarnięte jakimś softem z automatycznym zadaniem robienia mirrora gdy tylko wykryje pojawienie się określonego hdd.

  Problem widzę natomiast w tym jak sprawić by po stworzeniu kopii dysk został fizycznie odcinany od zasilania (wygoda i zapominalstwo, a chciałbym go mieć przez większość czasu odłączonego na wypadek ransomware, skoków napięcia itp)? Wszelkie przełączniki działają na zasadzie on/off - póki wciśnięty to zwarty więc po zrobieniu kopii trzeba pamiętać o ponownym naciśnięciu go. Czy istnieje może taki typ przełącznika który będzie załączony od momentu wciśnięcia go a po wyłączeniu komputera czy resecie automatycznie się przestawi (zanik napięcia powoduje rozwarcie)? Wtedy w sofcie by można ustawić zamykanie systemu po stworzeniu kopii i temat mamy ogarnięty, komputer gaśnie to i taki switch się rozłącza więc przy następnym uruchomieniu dysk nie jest zwarty z zasilaniem i jest offline póki znów nie wciśniemy przycisku. Jak nazywa się taki typ przełącznika, pod jaką nazwą go szukać?

  #diy #elektronika #komputery
  pokaż całość

 •  

  Czy bardzo odległe, ultra bogate złoża ropy po wyeksploatowaniu wciąż w minimalnych wartościach będą dawać więcej ropy niż minimalne wartości z jakiegoś złoża blisko miejsca startowego? Powiedzmy porównujemy 3 kiwony z miejsca startowego i 3 kiwony ze spotu dostępnego po dłuższej jeździe pociągiem.
  #factorio

 •  

  Czy coś się zmieniło z wyszukiwarką na factorioprints.com? Dawniej po wpisaniu np "solar" wyszukiwało tony blueprintów, teraz widzę tylko trzy wyniki w most recent i dwa w most favored. Inne blueprinty wciąż istnieją i idzie je znaleźć przez google tyle że to niezbyt wygodne.
  #factorio

  •  

   10% rebellion,20% uprising, 70% crusader!!!!

   Tr4ins f0r l1fe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Semigod: całkiem dobry podział :) zacząłem nową mapę wczoraj z RSO modem by wymusić konieczność bardzo dalekich i rzadko występujących złóż także kolej będzie miała prawdziwy sens. Staram się także zamieniać taśmociągi na boty bo z mainbusem to wieczne dylematy.(╯°□°)╯︵ ┻━┻

 •  

  Jak sobie radzicie w sytuacji doprowadzenia zasobów (np żelaza, kamienia) dla jakiegoś dobudowanego później segmentu fabryki dedykowanego budowie (w tym przypadku betonu zbrojonego)? Podczepienie się z taką gdzieś w połowie main busa delegując jej nawet połowę jednego pasa z surowcem poprzez splitter sprawi, że następne fabryki korzystające z main busa podupadną na wydajności.

  Zastanawia mnie jak to najlepiej ogarnąć by rozdzielać zasoby wszędzie po równo - załóżmy robimy dostawę rudy żelaza pociągiem do jakiegoś bufora zbudowanego ze skrzynek i stąd rozdzielać to może dalej tylko jak najwydajniej poza super pedantycznie zaplanowanym main busem? Chmura tysięcy botów jest tu jakimś rozwiązaniem pod względem zbalansowania takowego podziału?

  #factorio
  pokaż całość

 •  

  Mam problem z ustawieniem semaforów - próbuję przeróżnych ustawień ale logika działania semaforów nie jest dla mnie do końca jasna. Na tej trasie kursują dwa pociągi, jeden ma ustawiony kurs między stacją A do B, drugi C do D. W miejscach od 1 do 6 próbuję ustawić semafory tak by oczywiście nie dopuszczały pociągów razem na ten wspólny odcinek torów lecz nawet jak uda mi się to ustawić na logikę dobrze, to pociągi zwracają "brak ścieżki" (bez semaforów śmigają między zadanymi stacjami z tym że się zderzają na wspólnym odcinku).

  1. Czy ma znaczenie po której stronie torów ustawię semafor czy sugerować się jedynie żółtymi strzałkami w trakcie ustawiania go sugerującego kierunek pociągu?
  2. Czy da się to ogarnąć samymi semaforami zwykłymi czy potrzebne będą poprzedzające (dla tego wspólnego odcinka)?
  3. Jak najprościej i najrozsądniej je rozstawić? Może robię błąd próbując dodać semafory tylko w wybranych miejscach? Nawet gdy ustawię je niby dobrze i wszystko świeci na zielono to jest "brak ścieżki". Czy one mają jakiś zasięg i całą trasę muszę nimi obstawić co zadany odcinek?

  #factorio
  pokaż całość

 •  

  Czy znacie jakiś kantor/giełdę/usługę pozwalającą na w miarę zautomatyzowany zakup btc np przelewem? Coś na zasadzie przelewam na dany rachunek daną kwotę, za nią od razu automat zakupuje btc ile może po aktualnym kursie i wysyła je na nasz zewnętrzny, zdefiniowany uprzednio portfel? InPay coś takiego oferował i było to na mirko nawet, ale na chwilę obecną zdaje się jest to wstrzymane.
  #kryptowaluty #bitcoin pokaż całość

  •  

   @astra2k: Jeśli chodzi o weryfikację to kancelaria prawna, która nas obsługuje bada jakie limity możemy zastosować. Na pewno gdzieś się pojawi, takie czasy. Nie jest to dla nas przyjemny wymóg bo weryfikacja = zwiększone koszty działalności, ale chcąc wszystko robić legalnie i nie znikać z kraju jak niektórzy to nie ma wyjścia :(.

   Na razie mamy spięte banki i karty zarówno bezpośrednio jak i szybkie przelewy, a pracujemy nad tym, żeby była też poczta/żabka. Karty/banki mają ten plus, że możemy udostępnić automatyczne cykliczne zakupy. Ustawiasz np. zakup raz w miesiącu za 200 zł, podpinasz kartę albo robisz zlecenie stałe, podajesz adres walleta i praktycznie zapominasz o sprawie :).

   -- Edit:
   Ew. tak jak pisałeś, można utworzyć subkonto w pln i je tak ustawić, że każda wpłata na to subkonto = automatyczny zakup danej krypto za całą wpłaconą kwotę.
   pokaż całość

   +: astra2k
  •  

   @Arrival: daj znać czy temat udało się zrealizować, może być na pw :)

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Czy na Tradinv View możliwe jest zaznaczanie na wykresie naszych momentów kupna/sprzedaży? Gdy próbuję zrobić to przez prawoklik -> Trading -> Create New Order uruchamia mi się taka możliwość przez Paper Trading gdzie nie jest możliwe dodanie ilości jednostek mniejszych niż 1 czyli nie nadaje się to pod krypto.

  Ewentualnie czy można połączyć tradingview z jakąś giełdą by automatycznie takie dane były nanoszone? Czy może jednak lepsze do takich rzeczy jest Coingy?

  #bitcoin #kryptowaluty #tradingview
  pokaż całość

 •  

  Mircy, potrzebuję pomocy z 2 regułami w .htaccess: by mieć jednocześnie przekierowanie na wariant z www a także przekierowanie z www.domena.com na www.domena.com/pl/ również dla podstron, poniższy kod nie do końca się sprawdza:

  RewriteEngine On
  RewriteBase /

  RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www. [NC]
  RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/pl/
  RewriteRule ^(.*)$ /pl/$1 [R=301,L]

  Na www naturalnie przekierowuje bo to prosta sprawa, jednak przy doklejaniu /pl/ się zapętla i tworzy /pl/pl/pl/pl/pl - przyznaję, że składnia tego jest dla mnie czarną magią, robię to metodą prób i błędów jednak mam wrażenie, że przyczyna jest w ostatniej linijce która to powinna zabezpieczać przed drugim przebiegiem wykonania tego przepisania, tylko jak to napisać?

  #php #seo #pozycjonowanie #modrewrite
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Mirki drogie, potrzebuję przenieść stronę na responsywny szablon i jakiegoś prostego cmsa dla wygodnej edycji treści, jednak okazało się że jest ona w #python #django - o ile przeniesienie treści normalnie to pikuś i kopiuj wklej, tak chciałbym zachować działający formularz wielokrotnego wyboru napisany właśnie w tym języku (najlepiej go nie ruszać bo działa świetnie, po prostu wstawić w odpowiednim miejscu strony na cms). A że nie znam totalnie nawet podstaw zabawy z django / python, nie moja bajka (╯︵╰,) to chciałbym prosić jakiegoś znudzonego Mirka w temacie o pomoc naturalnie za kilka browarów, pw odblokowane. pokaż całość

  •  
   m..............i

   +1

   @astra2k: Nie sądzę żeby dało się to łatwo osiągnąć. Z tego względu że django działa w systemie MVC - poszczególne fragmenty nie są wywoływane przez interpreter języka jak w PHP, ale przez kod wewnątrz django, które sprawdza czy user wszedł na odpowiedni URL, i jeśli tak to wywoła odpowiednią funkcję.
   W związku z tym musiałbyś pewnie symulować ten inicjalizator django. Tylko sprawdzenie urli to nie wszystko - np. ORM wbudowany w django, i z którego na 90% korzysta ta aplikacja, jest inicjalizowany właśnie tam. I to też musiałbyś symulować.

   Być może można by też pozwolić django działać w tle, i tak jakby 'przekazywać' mu tylko odpowiednie żądania do wybranych URLi. Ale to chyba jeszcze trudniejsze.

   Możesz pogooglować ew. poczekać na kogoś bardziej doświadczonego. Jak coś to wołaj ;)

   Jeśli chodzi o rwd to możesz pozmieniać szablony. Znajdują się w podkatalogach /templates, ale lepiej wyszukać wszystkie pliki kończące się na .html (Właściwie rozszerzenie nie ma znaczenia, ale to taki 'standard' w django więc nie powinno tu być innego)

   Co do CMSa, jest django-admin (prawdopodobnie dostepne pod adresem strona.com/admin - ale sprawdź w urls.py). Wiem że słabe w porównaniu do CMSów phpowych ale może wystarczy. Jeśli nie to prawdopodobnie twórcy strony przygotowali jakiś mechanizm do zarządzania, możesz się ich zapytań ew. podesłac mi link na pw do jakiegoś repo to zerknę. A grapelli z tego co patrzę to tylko nakładka na django-admin więc dużo chyba nie daje.
   pokaż całość

   +: astra2k
  •  

   @astra2k: wchodzisz na serwer po ssh, wpisujesz komende:

   python manage.py createsuperuser
   tworzysz nowego admina
   logujesz się przedchwilą wprowadzonymi danymi do admina strony i masz edycje treści

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika astra2k

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)