1. Już nie moderuję. 2. Marek Hłasko mówił: Chrystus chciał uzdrowić naród, to go ukrzyżowali. Nie należy się wygłupiać.

 •  

  I tu wielki apel do mediów, do mieszkańców, do pasażerów o cierpliwość, żebyśmy przez najbliższe trzy lata trochę się spięli, a potem obiecuję, że będzie dużo, dużo lepiej, ale musimy teraz przejść przez ten czas remontów – podkreślał Krzysztof Balawejder.

  #mpkwroclaw #pdk

  źródło: wykop.pl

 •  

  Dobra, moi wszyscy mirabelki i mirki z miasta Wrocław.

  Jak wiemy miasto się wykłada na tramwajach. Pasażerowie muszą używać takich wynalazków jak Facebook i jego grup, które jak wiemy nie są stworzone do takich potrzeb - dodatkowo zbieranie danych analitycznych jest trudne (wszystkie podsumowania jebnięć to syzyfowa praca).

  Żeby chociaż mieć minimalny wpływ na poprawę podróży wpadłem na pomysł napisania aplikacji dla pasażerów którzy by mogli w łatwy sposób przeglądać incydenty, dodawać, bądź je edytować.

  Bazowy pomysł to stworzenie na razie trzech prostych ekranów:
  - listy z incydentami;
  - ekran z detalami incydentu;
  - ekran z dodawaniem incydentu;
  - OSTROŻNIE - ekranu mapy z aktualizowanymi znacznikami o incydentach.

  Oczywiście chciałbym to wszystko w jakiś stopniu uprościć - tak aby nie trzeba było się męczyć z wpisaniem ulicy, czy numeru tramwaju bądź autobusu.

  Jeśli chodzi o technologię - wybrałem Flutter'a - niestety jestem w nim totalnie zielony (Android Dev here) .
  "Backend" oparłem na Firebase, zobaczymy czy na potrzeby tego projektu to wystarczy.

  Jeśli ktoś ma umiejętności i chęć pomocy - zróbmy coś wspólnego i fajnego. Pokażmy, że nie jesteśmy hehe krzykaczami z neta.

  Link do repozytorium - https://github.com/MBratkowski/mpk-reporter

  Slack już założony - jeśli ktoś jest zainteresowany niech pisze na priv.

  #wroclaw #programowanie #androiddev #iosdev #flutter
  pokaż całość

 •  

  Mirki mam problem, postawiłem XAMPA (portable) oraz na nim wordpressa, motywy mi się ładnie instalują, a żadnej wtyczki pojedyńczo nie mogę zainstalować, wyskakuje błąd "aktualizacja nie powiodła się" , "Instalacja nie powiodła się: W witrynie wystąpił błąd krytyczny. W wiadomości wysłanej na adres e-mail administratora strony umieszczono dodatkowe instrukcje.Dowiedz się więcej o debugowaniu WordPressa."
  Oczywiście stawiałem xamppa już kolejny raz, wordpressa też stawiałem ponownie i dalej to samo
  #wordpress
  pokaż całość

 •  

  SPOILER ALERT
  Od razu na wstępie zaznaczam, że nie jestem żadnym krytykiem a to co czytacie to zwykła opinia, zwykłego widza - fana Psów Pasikowskiego.

  Byłem na #psy3 w kinie i niestety się zawiodłem. Gdyby to był film sensacyjny Pasikowskiego z innym tytułem to by zmieniło odebranie tego obrazu. Jako, że jest to kontynuacja legendarnych i przełomowych filmów lat 90 - całokształt trójki jest fatalny.

  1. Scena z Moralesem
  Morales miał za zadanie nawiązać do pierwszej sceny z drugiej części psów w której Sławomir Sulej ma swój monolog o kobiecie u Starego Mordziatego- bardzo charakterystycznie szybko mówi i takie zadanie miał Morales. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie.

  2. ''Śmieszne'' teksty
  Jak już jesteśmy przy monologu Moralesa to od razu wypunktuje te ''śmieszne'' sceny z tekstami rodem z filmów Vegi.
  We wcześniejszych Psach nie było ułamka śmiesznego momentu- te filmy były mega poważne od początku do końca , a w tej trzeciej części mega niepotrzebne i mega denerwujące były te ''śmieszne'' momenty.

  3. Motyw GRU
  GRU - coś na czym początkowo myślałem, że będzie oparta akcja filmu zostało tak szybko zapomniane jak wplecione w fabułę. Całe dwie krótkie sceny z udziałem GRU.

  4. Scena seksu
  W poprzednich wersjach sceny erotyczne miały napięcie i były stopniowo budowane. Na swój sposób były bardzo erotyczne i działające na wyobraźnie. W trójce scena seksu to zwykłe - niczemu nie potrzebne - rżnięcie i tyle

  5. Strzelanina
  Sceny akcji szczególnie w drugiej części były w odpowiednim miejscu, odpowiednim czasie i z odpowiednimi przeciwnikami. Tutaj zupełnie bezsensowna, wręcz hollywódzka strzelanina.

  6. Motywy Leona Zawodowca
  Dwie rzeczy które strasznie rzuciły się w oczy to sceny żywcem wyjęte z Leona Zawodowca tj. Schuchardt grający Cegielskiego - nie wzorujący się na Garym Oldmanie odgrywającego Normana Stansfielda a wręcz kopiujący 1:1 tą postać i scena ucieczki Franza = ucieczka Leona

  7. Franz po 25 latach w więzieniu normalnie korzysta ze smartfona

  8. Haker - komandos
  Kolejny raz pokazany jest brak sensu i logiki w filmie dzięki postaci granej przez Fabijańskiego. Postać która jest jąkającym się nerdem-hakerem okazuje się komandosem z Afganistanu który jest super snajperem ¯\_(ツ)_/¯

  9. Pokazanie policji z tej złej strony, skorumpowanej jako ''legalna mafię''. Motyw zabójstwa paralizatorem niepotrzebny. Mogli zabić go na 1000 innych sposobów, ale Pasikowski chciał nawiązać do interwencji policji w której też zabili młodego chłopaka paralizatorem i teraz Karyny i Sebixy jeszcze bardziej mogą nienawidzić policji.

  10. Scenariusz ssie od początku do końca

  Po wyjściu z kina strasznie zabolało mnie, że taką markę jak 2 części kultowych psów można było tak łatwo zepsuć. Miałem odczucie, że zebrały się leśne dziadki, aby dorobić do emeryturki, przy okazji pokazać córkę Lindy - może się rozwinie kariera córeczki, odwalić ponad 1.5h filmu i elo. Jedynie muzyka ratowała ten film.

  Gdyby ten film nazywał się Pitbull, Labrador czy inny Husky - można by było go obejrzeć bez spiny przy piwku jako odmóżdzacz. Jednak ten film to Psy 3 przez co widzowie mieli chyba nieco większe wymagania, którym Pasikowski nie sprostał. Szkoda.

  #kino #film
  pokaż całość

 •  

  Wbrew temu, co mówi wielu wykopków, to, że krowa siedzi nie upoważnia OPa do automatycznego zbierania plusów. Nie ma też obowiązku plusowania szypko ani wolmo. Można wcale. Można w ogóle nie.

  Masz zupełną wolność, którą powinieneś smakować i cieszyć się nią w tak piękne niedzielne popołudnie.

  źródło: comment_uPdl6ThXw1WOjH2G1dzzR0H2yCTcRobG.jpg

 •  

  Hmm, mam bloga z 7 wpisami, które generują 5-10 wejść na bloga dziennie. Keywordy proste, na pozycjach pod głównymi keywordami: 1,2,2,3,5,7,9 + trochę LSI.
  Teraz na przestrzeni 1 - 12 stycznia dodałem 25 artykułów w tej samej niszy, pod bardzo podobne keywordy, a nie pojawiam się w serpach.(to są mało konkurencyjne frazy)

  Trackuję serpy dla 14 z nowych artykułów i widzę, że google ma problem z "załapaniem ich", tylko kilka z nich zostało załapanych i trafiło na pozycje w stylu 66, 48 itd. po czym zostały wyrzucone z serpów. Na ten moment został w searchu jeden nowy wpis na 26 pozycji, czyli całkiem spoko jak na swieżo dodany wpis z drobnym linkowaniem, pewnie z czasem wlecę na ez w top 10.

  Pytanie tylko co mogę zrobić z wpisami, które nie rankują już od 1 stycznia(17 dni). Powinienem pomyśleć o jakiś zmianach onpage, czy coś. Wszystkie arty są zaindeksowane i bardzo fajne, jestem pewien, że każdy z nich "podłapany" przez google od razu powbijałby się na pozycje z zakresu 60-15. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, pierwszy raz mi się coś takiego zdarza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #seo #pozycjonowanie #webdev #kiciochpyta
  pokaż całość

  •  

   @Bartosz_Zdun: zgadzam się z @gustav, 17 dni to naprawdę szybki czas na wypozycjonowanie strony ( ͡º ͜ʖ͡º) Z tego co się orientuję, to w przypadku mniejszych stron z mało konkurencyjnymi frazami pozycjonowanie trawa 2-3 miesiące - oczywiście można próbować to przyspieszać np. wartościowymi linkami z zewnątrz albo mapą XML i dodaniem jej do GSC, optymalizacją czasu ładowania się wpisu (np. optymalizacja obrazków), linkowaniem wewnętrznym z głównej, innego wpisu etc., no ale tak jak napisał gustav, to takie gdybanie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Pozdrawiam najbogatszą gminę w Polsce - Kobierzyce ʕ•ᴥ•ʔ

  pokaż spoiler Jak tam Wysoka, obwodnica zmalaua, urosła? ʕ•ᴥ•ʔ

  #wroclaw

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_20200118_130040340.jpg

 •  

  Dżiz, ale klikbajt xD Brzmi jak myślozbrodnia xDDD
  #palmynalegnickiej #wroclaw

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Czemu Wrocławski zbiorkom jest chujowy, wersja 0.2v. Przepraszam z góry za uproszczenia - ale niestety to jest dość złożony oraz skomplikowany temat.

  Nie jestem zadowolony z swojego poprzedniego postu, a dużo użytkowników jest ciekawa czemu we Wrocławiu jest tak, a nie inaczej z zbiorkomem.
  W tym zaktualizowanym poście chciałbym rozwinąć pewne wątki które rzutują na to co mamy teraz aktualnie.

  Jak wiemy Wrocław w przeciągu kilkunastu lat zmienił się znacząco. Przybyło dużo inwestorów, otworzyło się dużo oddziałów zagranicznych firm.
  Miasto stało się atrakcyjnie turystycznie.
  Dodatkowo też znacząco zwiększyła się ilość inwestycji mieszkalnych. Wraz z boomem rozwoju, nie szło za tym dostarczanie odpowiednich usług publicznych - transportu, szkół, przedszkoli itp. Tutaj mamy pierwszy powód a jest nim suburbanizacja oraz złe planowanie. Na zachodzie robi się to inaczej - najpierw uzbraja się teren pod zabudowę w niezbedną infrastrukturę która ma być wybudowana w najbliższym czasie.

  Sternik, czyli były prezydent Wrocławia - Rafał Dutkewicz nigdy nie stawiał transportu publicznego jako priorytet (sam Sternik nie mieszkał we Wrocławiu, tylko do niego dojeżdżał), a tramwajem jeździł jak trzeba było się pokazać w mediach, bądź mówił o tramwajach jako o obietnicach wyborczych (tramwaj na osiedle X). Mimo wszystko to za czasów Dudiego wybudowano
  - Trasę tramwajową Gaj - Kozanów (osiedla wybudowane za PRLu)
  - W wielkich bólach ogryzek Hubskiej, gdzie generalny wykonawca porzucił plac budowy xD.

  Oraz zakupiono
  - Skody 16T
  - Skody 19T
  - Przerabiano stare Konstale na szroty pokroju Protrama 105 - które tworzą dzisiaj trzon floty tramwajowej.

  Całkiem imponujące wyniki jak na 16 lat rządzenia xD.

  Oczywiście ostatnia kadencja to był totalny regres jeśli chodzi o komunikacje. Najpierw pseudo-zabawy w analizę metro busa na Nowy Dwór xD. Które kosztowały miasto dużo czasu i pieniędzy. Aktualnie budowany TAT jest budowany na górce cenowej - gdyby Dudi od razu powiedział, że budujemy to na pewno byśmy oszczędzili na tym kilka milionów.

  Kolejnym pomysłem było cięcie budżetu na utrzymanie torowisk (najniższy budżet to chyba było 11 milinów PLN na rok) - przez co ZDiUM nie mógł zaplanować wszystkich wymaganych remontów. Co oczywiście z perspektywy czasu taki sabotaż dopiero teraz o sobie daje znać.

  Jagodno i Psie Pole były tylko na ustach Dudiego jako niewiążące obietnice - i jego obietnice nic nie były warte, bo jak widać teraz z Jagodnem, miasto nigdy nie zaczęło przygotowywać dokumentacji. Nawet gdy była szansa aby zbudować ten tramwaj (modernizacja ulicy Buforowej) i dostać hajs z Unii (jako dodatkowe pieniądze bo budowa tramwaju) to temat zlano ciepłym moczem.

  W ostatniej kadencji Dudiego zorientowano się, że Konstale które tworzyły trzon floty tramwajowej są w agonii, więc trzeba było coś zrobić. Miasto zakupiło na szybko Moderusy jako formę zastąpienia dla starego taboru. Po mimo zakupienia blisko 70 moderusów dalej widzimy na wrocławskich torowiskach stare Konstale i Protramy.

  Warto nadmienić, że TAT to kolejny projekt transportowy łączący osiedle które powstało w PRLu. Wrocław nie wybdował żadnej linii tramwajowej która by łączyła nową cześć miasta (bo nawet taka nigdy nie powstała). TAT jest największą inwestycją w transport publiczny od czasów wybudowania linii do Leśnicy (została ona wybudowana w latach 50!!!). To pokazuje jak bardzo w gdzieś miały władze PRLu rozwój transportu we Wro.

  We Wrocławiu nie istnieje komponent kolei miejskiej która byłaby w stanie obsłużyć ogromne potoki pasażerskie z poziomu terenów wokół Wrocławia (Kobierzyce, Siechnice itp).

  No i ostatnia chyba kwestia - społeczne uwarunkowanie - bawienie w zbiorkom jest nudne - nie zdobędzie się w ten sposób wyborców. W naszym kraju się przyjęło, że jeżdżenie zbiorkomem to biedactwo, że auto to jest coś. Takie procesy były w Holandii czy Niemczech w latach 60/70, zamiast korzystać z ich doświadczeń wolimy sami zobaczyć co to znaczy korki i niesprawny transport.

  Stan aktualny - prezydent Sutryk jest w trudnej sytuacji. Musi naprawiać to co rozwalił Sternik (80 milionów na remonty odtrąbione jako sukces xD), musi budować linie które są potrzebne na wczoraj. Szczególności tramwaj na Popowice, bez niego nie powstanie bypass na Legnickiej, a co za tym idzie nie jest możliwe przeprowadzenie tam remontu. Nie istnieje komponent kolejowy, brak uwarunkowań prawnych aby zbudować coś co się nazywa związek komunikacyjny - tak aby sąsiednie gminny jednak dorzucały hajs do komunikacji na poziomie aglomeracyjnym - bo ta nie istnieje, oprócz Kolei Dolnośląskich.

  No i też trzeba wybudować nową zajezdnie tramwajową, bo bez niej można zapomnieć o nowych tramwajach xD.

  TLDR - Źle jest bo:
  - Miasto nie miało strategii na współmierny rozwój komunikacji oraz samego miasta
  - Miasto dopuściło się do chaotycznej suburbanizacji;
  - Miasto nie zapewniało odpowiedniego skomunikowania osiedlom które przeżywały boom mieszkaniowy, bądź zapewniało, ale w niewystarczający sposób;
  - Miasto budowało/buduje linię tramwajowe które są potrzebne na wczoraj;
  - Sternik propagował politykę igrzysk i chleba - mamy stadionek który jest ogromnym problemem oraz obciążeniem
  - Miasto wydawało/wydaje dużo pieniędzy w różnego rodzaju imprezy masowe które nijak odpowiadały realnym potrzebom mieszkańców]
  - Dzbany z Wysokiej

  Jeśli jakiś wątek pominąłem, proszę o dodanie.

  #wroclaw
  pokaż całość

  •  

   Całkiem imponujące wyniki jak na 16 lat rządzenia xD.

   @Bratkello: XD

  •  

   Ja dodam jeszcze jeden punkt, który mnie osobiście coraz bardziej irytuje. Mianowicie - sranie galeriami handlowymi, gdzie popadnie. Nikomu nawet jeden neuronik nie zaświeci, żeby chociaż spróbować zanalizować, jak to wpłynie na komunikację w mieście (szczególnie w weekendy). Wroclavia jest chyba tego najlepszym przykładem.

   @Doctor_Pleasure: Hmm, wiesz co, to chyba zależy. Z jednej strony racja: Wroclavia, podobnie jak Magnolia, to ubergalerie, które rzeczywiście zakorkowują okolicę. Z drugiej strony jednak postawienie galerii na takich Maślicach (czyli sranie galeriami) pomogło w jakimś stopniu ograniczyć ruch samochodów do centrum, bo część mieszkańców Maślic nie będzie musiała już jechać przez pół miasta po spodnie lub pietruszkę. Oczywiście nie ograniczy korków w 100%, ale zawsze to coś. Chyba że się mylę, to popraw mnie proszę ʕ•ᴥ•ʔ pokaż całość

  • więcej komentarzy (100)

 •  

  No i patrzcie, kto dostał stanowisko "Assistant Regional Manager" zamiast "Assistant to the Regional Manager" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #theoffice

  źródło: Zrzut ekranu 2020-01-13 o 21.03.12.png

 •  

  Na poprawienie humoru, w ten pochmurny dzień - wycieranie Kurvskim podlogi przez Giertycha xD

  #polityka #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazpisu

  źródło: youtu.be

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika austra

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.