się za dużo nie dowiesz.

  •  

    Dojeżdżacie do takiego skrzyżowania(przed skrzyżowaniem szeroka droga, za nim jest tylko jeden pas), ustawiacie się na czerwonym świetle przy lewej krawędzi pasa by kierowcy skręcający w prawo skorzystali ze strzałki, dojeżdża przy prawej krawędzi jezdni kierowca, który też będzie jechał na wprost. Co powinno się zadziać za skrzyżowaniem?

    np. Łódź - Milionowa / Kilińskiego

    #prawojazdy #praworuchudrogowego #prd #pierwszenstwo #lodz
    pokaż całość

    źródło: Kili.PNG

    Co powinno się zadziać za skrzyżowaniem? Kto ma pierwszeństwo?

    • 20 głosów (45.45%)
      B z prawej strony, ponieważ... jest z prawej
    • 24 głosy (54.55%)
      Nie ma B, ponieważ to jemu kończy się 'pas' ruchu
    •  

      @reksiuzgdyni: "Wyznaczenie strefy zamieszkania następuje na podstawie decyzji wydawanej przez organ zarządzający ruchem na danym rodzaju drogi. Organy zarządzające ruchem, właściwe dla danej kategorii dróg, wskazane są w art. 10 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z nim zarządzanie na drogach wygląda następująco:

      na drogach krajowych – generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad,
      na drogach wojewódzkich – marszałek województwa,
      na drogach powiatowych i gminnych – starosta,
      na drogach publicznych położonych w miastach na prawach powiatu, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych – prezydent miasta,
      na drogach w strefie zamieszkania, z wyjątkiem dróg publicznych – podmioty zarządzające tymi drogami.
      Początek i koniec strefy zamieszkania musi być oznaczony poprzez ustawienie odpowiednich znaków drogowych."

      Czyli tak - najpierw organ wyznacza strefę, a potem INFORMUJE o niej kierowców właśnie znakami.

      Nigdzie nie twierdzę, że może istnieć strefa zamieszkania bez znaków (to inna sytuacja niż pasy ruchu, które OZNACZONE być nie muszą - dywagujemy tu jedynie czy to znak sam w sobie może coś WYZNACZAĆ).

      Ja twierdzę jedynie, że to nie znak WYZNACZA gdzie ta strefa jest, a jedynie ją OZNACZA tzn. informuje.
      pokaż całość

    •  

      @azn3 Jak wyżej napisał @radziol88 - pojazd A nie powinien stawać przy osi jeżeli jedzie prosto, gdyż powinien jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Dodatkowo jak już jeden z pojazdów jedzie (z zatrzymaniem na swiatlach lub bez zatrzymania) możliwie blisko prawej krawędzi, to drugi nie powinien w ogóle rozpoczynać wyprzedzania, gdyż jest zakaz wyprzedzania na zwężeniach, także może nawet nie być świateł ani skrzyżowania - nie powinno się wyprzedzać na zwężeniach, o czym zapomina np. Dworak lansując swoją teorię pierwszeństwa lewego pasa przy osi jezdni:

      Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

      1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
      pokaż całość

    • więcej komentarzy (33)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika azn3

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)